Deset krásných let se mladá Mija (An Seo Hyun)  starala v srdci jihokorejských hor o svou obří zvířecí společnici Okju. Vše se ale změnilo ve chvíli, kdy se Okji zmocnila nadnárodní společnost Mirando Corporation, která ji přemístila do New Yorku. Bezcitná ředitelka společnosti Lucy Mirando (Tilda Swinton) má se zvířetem své vlastní plány a Mija se musí vydat na dlouhou a náročnou záchrannou misi, aby mohla svou milou Okju dovést zpět domů. Na cestě se ale setkává s dalšími lidmi, kteří mají o osudu zvířete své vlastní představy. (Kiisaki)

Aichel

Kvalitní snímek od začátku do konce. Vzhledem k dokonale zachycené realitě tímhle stylem si zaslouží hodnocení minimálně 80% , která tu před nájezdy divnolidí také byla. Zlehčovat jakoukoli z problematik zmíněných ve filmu může jen duševní nebo emocionální de.bil. S ohledem na vývoj děje jsem si celou dobu říkala, jestli vůbec přijde happy end a i ten konec se povedl dokonale, happy end/ne happy end. Komu se zalíbilo i díky problematice velkochovu z pohledu welfare zvířat, tomu doporučuji pokračovat na Blackfish. ()

Zaks

Veľmi ťažko hodnotiteľný film. Mal svoje jednoznačné 5 hviezdičkové pasáže (najmä silný záver + niektoré iné časti), ale ináč, po zbytok stopáže to bolo skôr na odpad. Jake Gyllenhaal i Tilda Swinton prehrávali strašným spôsobom, až mi bolo z nich zle. Posolstvo, vďaka finálu je jasné, ale z filmárskeho hľadiska to nefungovalo v žiadnej rovine, respektíve, jednotlivé žánry sa až príliš často priam nekontrolovateľne striedali a divák tak často nestíha spracovať obsah a už sa mu servíruje iné sústo. Prirovnal by som celkový dojem z filmu k podobnému zmätku ako zažívali roboti v nedávnom animáku Mitchellovci, "Pes? Prase? Pes? Prase? Pes? Bochník chleba. Selhání systému." ()

Ivett.Motion

Líbí se mi, jakým směrem se tenhle snímek ubíral. Málokdy vidíme ve filmech kritiku masného průmyslu a tenhle film to dělá obstojně. Masný průmysl je krutá nemoc lidstva. Spojení korejských herců s americkými se mi zalíbilo, obsazení mile překvapilo. Byla to zkrátka příjemná (místy nepříjemná a znepokojivá) podívaná. ()

poppy75

dokonala a bolestne najpravdivejsia vypoved o ludskej rase vo vsetkych ohladoch...nic viac k ludom netreba dodat...tento film nie je ziadne scifi...najsilnejsie momenty-ked policajti mlatili bojovnikov za zvierata a kvicanie ostatnych prasiat,ked mija odchadzala s okjou prec z bitunku za zvuku porazacej pistole...reziser nas aspon v zavere usetril milosrdnou lzou-lebo vsetci vieme,ze v skutocnosti by okju zabili a miji zobrali aj to zlate prasiatko...tento film nie je len vlajkovou lodou veganstva...ma omnoho viac vrstiev...vzdy ked pocujem,ze nas svet stvoril dobry boh tak si hovorim-naozaj? ziadny dobry boh by nedopustil potravinovy retazec...preto tento svet musel stvorit niekto zvrateny s psychopatickymi vlastnostami-vsetko naokolo krasne-ale musite sa pozierat...koniec koncov-aj mija s dedkom jedli sliepky....svet je kazdy den zmočeny hektolitrami krvi zabitych zvierat...kazdy den...ale ludia zatvaraju oci pred pravdou...a hlavne-maju zapchate usi,aby nepoculi zvuky pekla z bitunkov... ()