Už dlouho jsem neviděla tak hezký a pravdu odhalující film. Miluju filmy, kde se režiséři nebojí a natočí všechny ty děsy, co se dějí zvířatům, která jsou už od narození odsouzena jen k pokusům a později pak zabití kvůli masu. A i přesto, že tento film byl tak trochu na bázi 'fantazie' (protože taková přerostlá 'prasátka' asi jen tak někde nepotkáme), tak zde bylo velice hezky znázorněno, co se se zvířaty pro blahobyt lidí vlastně děje. Přátelství Miji a Okji je uplně to samé jako přátelství člověka a psa, nebo člověka a kočky. Je mi jasné, že zde spousta lidí nepochopí pointu filmu a budou na něj i na ochránce zvířat a vegany házet špínu, ale snad se tu najdou někteří, kteří nechají tento film, aby jim otevřel oči (stejně tak jako například film "Pozemšťané", moc se ta pointa neliší). Jednotka ALF (Animal Liberation Front) byla ve filmu znázorněna naprosto trefně, prostě lidi se zlatým srdcem, kteří jsou pro záchranu zvířat schopni riskovat i svůj vlasní život. Nemůžu si tento film vynachválit. Dokonce i obsazení mi přišlo velice příjemné. Prostě jak říkám, pokud milujete zvřata a jste vegani, tento film je pro vás jak stvořený. Pro mě je teď rozhodně jeden z nejoblíbenějších. Ke konci jsem bulela jak želva. "I want to buy Okja, alive."(22.7.2017)

Od borce Joon-ho Bonba bych raději viděl pokračování Snowpiercera či jinak podobně laděný film, protože tahle rodinně dobrodružná pohádka mi až tak moc nesedla. Samotný nápad je sice zajímavý i dostatečně originální, nese to jisté poselství a zaměřuje se na globální problém dnešní doby, nestane se zde téměř nic, co by mohlo divákovy oči potěšit. Plus však přidávám alespoń za slušné finále, které je smutné i silné zároveň, přesto nemíním dát více než 3 hvězdy. 60%(11.7.2017)

Film se otírá o tabuizovaná i popularizovaná témata, ale čeření jejich vod se vyhýbá. Triky místy působí nedotaženě, na dokreslení příběhu ale bohatě stačí. Snímku tak neprávem vévodí excentrické a roztodivné postavičky, které jsou výraznější než samotné vyprávění, kterému se daří šikovně balancovat mezi dvěma protikladnými stranami. Bipolárnost je však fungující doménou filmu, kde jsou k vidění hororové a bezútěšné pasáže, které se mísí s rodinou podívanou viděnou dětskýma očima. (Netflix)(8.7.2017)

• Lacike

Ja tomu Joon-ho Bongovi nejak neviem prist na chut a jeho filmy na mna v ziadnom smere nefunguju. Ako drama ma to ani na chvilu nedojalo. Ako komedia je to malo vtipne a parkrat ma rozosmiali len sceny, ktore si robia prdel z tych ekoteroristov. No a ako osveta to môze fungovat len na male deti a nejakych zabednencov, ktori si myslia, ze mäso vznika samovolne v supermarketoch. Behom scen z jatiek som si spomenul na ovela desivejsiu scenu jatiek v Sausage Party v ktorej zenska brutalne ošupe zemiak a okonca zje deti mrkvy. To bolo aspon neskutocne vtipne. Ked uz by mala fungovat nejaka zmysluplna osveta, tak by si kazdy clovek mal aspon raz zabit nejake zviera z ktoreho vznika jeho oblubena pochutka. Mna to od konzumacie mäsa neodradilo, ale aspon sa snazim neplytvat zradlom, kvôli ktoremu nejake zviera prislo o zivot. 3/10.(5.7.2017)

Přátelství dívky se zvířátkem, kteří bojují s monstr společností, jsem na plátně už viděla.. Tohle podání je trošku jinačí, cynické, šťavnaté a hlavně svěží.. Spousta diváků považuje film „Okja“ za převratný ekofilm, ale mě přijde, že je „Okja“ naopak relativně nestranná.. Dělá si šoufky ze všech zainteresovaných stran stejnou měrou.. Ze společnosti, jejich zaměstnanců, ekologických aktivistů i drobných rolníků.. Každopádně „Okja“ zachycuje naprosto perfektně věrohodně problematiku velkochovů, takže bych jí charakterizovala i jako naučný film pro všechny slepce, kteří si myslí, že se maso vyrábí v továrně a roste na stromech.. V „Okje“ je sice hodně západního, ale rozhodně nepostrádá ani východní šmrnc.. „Okja“ má sem tam hluché místo, scénáristickou dirku, mrtvý dialog a sem tam odfláknutý vizuální efekt, takže na plný počet * to za mě není.. Pobavilo obsazení takových stár jako např. Jake Gyllenhaal a Tilda Swinton.. Vidět by měli všichni diváci, kteří mají rádi „jiné“ filmy ;-)(12.10.2017)

• - Vo filme mal Franka Dawsona stvárniť Bill Nighy, neskôr ho nahradil Giancarlo Esposito. (dwdb)

• - Spoiler: Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna, kde je Jay (Paul Dano) propuštěn z vězení a potkává se s K (Steven Yeun). (SkySkye)

• - Ide o prvý film od Netflixu premietaný na festivale v Cannes. Tam sa stretol s technickými problémami, pre ktoré musel byť na 15 minút prerušený, po skončení si ale vyslúžil 4 minútový standing ovation. Okja má byť následne k dispozícii iba na serveri Netflix. (misterz)