Veterán z americké občanské války, který jezdí po celé zemi a přináší lidem zprávy ze světa, se vydá na nebezpečnou cestu přes Texas, aby osiřelé dívce našel nový domov. (Netflix)

fabecc1222

Utahaná zívačka, kterou sám Hanks nemůže zachránit. Skoro dvě hodiny nudy bez většího zápalu nebo vzrušení z děje. Samotný příběh by mohl být sice fajn, ale ne v takovémto provedení. ()

Sany33

Príbeh: Osirelé dievča sa zhodou okolností dostáva k bývalému vojnovému generálovi, ktorý sa teraz živý prednesom správ zo sveta. Ten si dá za úlohu nájsť jej rodinu. Herecké obsadenie: V tejto rovine je Tom Hanks (nar. 1956, USA) neprekonateľný. Má tu množstvo skvelých monológov, nakoľko sa asi 80% filmu rozpráva sám si sebou a to mu naozaj ide už od dôb Foresta Gumpa. Prevedenie: Film je melanchóliou na city dvoch odlišných osamelých ľudských bytostí, ktorých osudy sa vzájomne prepojili. Inými slovami je to hrozná nuda a ak by neprišlo na jednu či dve akčnejšie scény asi by som to nedal. Ale zahrané to bolo dokonalo iba sa mi zdá, že film neponúka nič čo by vybočovalo z predvídateľnej linky. Pocity: Drvivú väčšinu minutáže som mal pocit že zadriemem a zvyšok som skutočne driemal. Nemám moc rád tieto silno intelektuálne drámy a westernové obdobie tiež nie je moja šálka kávy. Pridaná hodnota: Nuda na divokom západe o nájdení blízkej duše. 44% ()

Jaro.Krafcik

Presne ako spomenul obľúbený užívatel CinemaRanger, len doplním že išlo o vydarený a netradičný western, ktorý po tých všetkých bondovkách výborne padol. Hanks opäť predviedol aký je skvelý herec aj v takom veku. Doplnenie komenatátra po cca mesaci, dnes by sa mali pozerať romantické filmy ale ja som si dal western a neľutujem. Dokonca netflix ponukol aj dabing hlavne vďaka tomu som si to dal po druhý krát. 4* ()

vyfuk

Zprávy ze světa nepobrali úplně tolik dobrých recenzí. Člověk by rád i věřil, že to bude jednoduše horší film a o to větší překvapení je, když tomu tak vůbec není. Film je taková Zelená kniha pojata po občanské válce, kdy se jezdí s indiánsko-německo-tajnou dívkou a Tomem Hanksem. Tam asi není moc co říci. A ta premisa funguje i zde. Sice už trochu ohraně, ale člověk nemůže tvrdit, že by se na to nedalo v rámci doby, zpracování a dramaturgie zkousnout. Ke konci se možná dostaneme trochu do průtahů, ale asi bych nemohl říct o zruinování celé myšlenky a formy filmu. Obecně a závěrem je to film, který není nijak průlomový, ale v rámci dramaturgie a zábavy jde o dobré dílo. A s poohlédnutím za minulým rokem, si myslím, že film s ambicemi na Oscara a jeden z filmů roku. ()

Herzeleid

Takové nic k zapamatování. Příběh jednoduchý, výpravný v pomalém tempu, ale v zásadě zde nejsou žádné jiné příběhové linie a ani zásadnější vyústění. Takové okénko do té doby, z trochu jiného pohledu. ()

drackula

Tom Hanks v tomto komornom westerne stvárňuje chlapíka, ktorý chodí z mesta do mesta a číta ľuďom z novín príbehy o ktorých by sa inak nedozvedeli. Náhodou sa mu do cesty pripletie osirelé dievča a spolu sa vyberú na cestu za jej rodinou. A keďže jedno zo základných filmových pravidiel znie - Nikdy necestujte s Tomom Hanksom - nebude to ľahká cesta. Film ťahá Hanksov herecký výkon a atmosféra beznádeje, ktorá je v krajine tesne po občianskej vojne všadeprítomná. A práve v takomto prostredí vynikne ľudský príbeh o démonoch minulosti a schopnosti pohnúť sa vpred. Ak sa na film správne naladíte, určite vás nesklame. Ak čakáte "klasickú kovbojku", asi sa budete nudiť. 70% Netflix ()

Soweek

Naprosto generický road movie o dvou lidech bojující se svými vnitřními démony a svou minulostí, kterých jste už určitě viděli spousty. Nechápu, proč zrovna Greengrass měl potřebu natočit něco tak průměrného a zapomenutelného a už vůbec proč do toho šel Hanks. ()

sedm.1

Za mě jeden z nejpřeceňovanějších režisérů současnosti, Paul Greengrass, natočil nevídaně nezáživnou podívanou, kterou alespoň částečně zachraňuje ústřední herecké duo, v podání jako vždy dokonalého Toma Hankse a výtečné mladičké slečny Heleny Zengel, kdy oba podali vážně přesvědčivé a výrazné výkony, jenž napomohli k vyvolání mnoha emocí a skutečně jen díky nim je tento western snesitelný. Jinak mě zde ale bohužel vážně nic jiného neoslovilo, kdy jsem tedy sice skutečně očekával film zpracovaný v pozvolnějším tempu, což nepovažuji za problém, ovšem i zpracování bez spádu musí obsahovat něco, co dokáže udržet diváckou pozornost, ať už jsou to dramatické okamžiky, vyhrocené scény, akce, napětí, neočekávané situace, nápadité momenty, poutavé dialogy, určitou gradaci, zajímavé postavy, nenudící vývoj, nic z toho tento příběh nicméně skutečně nenabízí a jedná se tak opravdu jen o mdlé putování dvou osamělých duší, jenž si k sobě hledají postupně cestu, a nepřidá tomu ani fakt, že je víceméně i jasné, jak to nakonec dopadne. Já jsem z tohoto ospalého snímku zkrátka upřímně zklamán, a to i přestože vzhledem k jménu režiséra jsem to mohl očekávat, takže za velmi slabý a nevýrazný dojem dávám prostě palec dolu. ()

Maynard.

Ba né, od člověka, kterej nám natočil tolik skvělých akčních filmů je tohle málo... Western ano, drama ano. Akční ne, dobrodružný, tak trochu.... Hanskovi to sluší i na koni i s koltem. Svým poklidným tempem to trochu připomíná Nesmiřitelný, tam se taky víc kecá než střílí, ale tady se právě ani moc nestřílí. Mladá herečka mě tam spíš vadila, vůbec mi nepřirostla k srdci. POměry na jihu USA těsně po prohrání občanský války fajn, ale i v tomhle sem čekal krapet víc... No, snad příště ()

Lukoboss

Je to v prdeli, asi už fakt stárnu a začínám se dojímat u filmů. Přestože tady rukopis P. Grenngrasse není tolik znát, je to prostě dobře natočený, relativně pomalý a klidný, nicméně tady nejde o přestřelky, ale o pocity. A tohle T. Hanksovi sedí, film táhne víceméně sám, přičemž neanglicky mluvící mladičká H. Zengel mu zdatně sekunduje. Takovej snímek si jen tak někdo nemůže dovolit, protože by to byla nuda, ale právě tady se ukazuje zkušenost scénáristy a režiséra v jednom. Natočit pomalej western, nenudit a vyvolat emoce, to je kumšt. Pro mě milý překvapení a tak trochu se divím, že to tady není v červených číslech. ()

SpaceOdyseus

Ok westernova prace, ktera neurazi a nenadchne. Hanks s holkou cestuje, obcas udelaji side quest a skonci to presne tak, jak jsme si rikali od zacatku. ()

Perry-

Hezky to vypadá, hudba taky fajn, ale zbytek je neskutečná nuda. V celém filmu je děje tak 20 minut a zbytek je vata. ()

Hanys_

Vlastně největší překvápko je hned v tom, že existoval takovýhle job. Jezdit po zemi a předčítat lidem noviny. Jinak Hanksovi divoký západ sedl, Greengrass tentokrát vyjímečně klidně servíruje přenádherné záběry "divoké ameriky" (v tomhle je prostě tenhle žánr vděčný) a celkově mě to i přes absenci akce (1 přestřelka) vlastně dost bavilo. 7.5/10 ()

mclenin

Lineárny príbeh s klasickou šablónou archetyp otec / dcéra, kde sa na príbehovej linke vyskytnú takmer všetky klasické westernové situácie, ktoré divákovi zídu na um, ale má to pekné prostredie, Toma Hanksa, ktorý snáď nikdy nesklame, fajn soundtrack a príbeh je z kategórie feel.good, taký na lenivé nedeľné popoludnie. ()

Jaro_slav

Pomalá road movie z roku 1870 vyčištěná od hoven, krve a hnusu, v níž se střílí penězi (doslova) a při jednom z mála dramat se v zatáčce převrhne kůň. Tom Hanks tam nebulí, tak jsem tomu tu čtvrtou rudou hvězdu dal. ()

Renfield

Texas na půl plynu, chybí mi jeho drsnost, která vůbec do té doby prostě patří. Takto příběh působí příliš uhlazeným dojmem, vlastně stejně jako Captain Kidd, k němuž to ale sedne rozhodně více. Tom Hanks v jeho roli odvádí svůj standard posledních let, za to Helena Zengel mohla klidně dostat více prostoru, snad by to bylo zajímavější. Na to kolik času spolu hlavní postavy tráví, jim jejich pouto příliš nevěřím, což v ději, který nepřekvapí, vlastně ani nepřekvapí. Pomalé tempo vyprávění a hloubavou atmosféru v tom nejlepším smyslu slova naruší mincovní přestřelka, za kterou je jméno režiséra znát nejvíce. Filmově to ovšem vypadá nádherně, obzvlášť hudba Jamese Howarda a lokace natáčení dokáží vyprávět. 65% ()

bobstock

Pár let po občanské válce a prohraná válka zamávala jihem a jejími obyvateli včetně přistěhovalců. Každý texasan má předsudky, každý chce urvat kus půdy a každý chce někde znovu začít. Kapitán Kidd nachází nový smysl života při jeho strastiplné cestě zpravodaje za 10 centů a trochu času, kdy potká bílou holku s mluvou, které nerozumí. Příjemně natočené s nutnou dávkou pocitů a atmosféry, aby ne, Greengrass-Wolski-Howard už musí samo o sobě platit jako záruka kvality a tak to i je. Nečekejte nějakou divočinu, spíše jen svěží vánek s trochou písku nevyzpytatelného jihozápadu a za srdíčko braný hluboký vztah, který se tvoří mezi ústřední dvojicí spolu s Indiány, kteří nenávratně mizí v mlze původní Ameriky. 75% ()

filipvrbik

Takový netradiční western, ale myslím si, že lepší než většina. Je to skvěle natočeno (kamera Dariusz Wolski), i skvěle zahráno (Helena Zengel jasně Oscarový výkon), má to povětšinou klidné tempo. Jediné mínus vidím v trochu kostrbatém příběhu, ale to je asi tím, že road movie nemám moc v lásce. Konec vlastně nakonec vůbec nepřekvapí, celkově pohodový film...80% ()

ProgLaney

Nechápu vůbec to nízký hodnocení, ale na to tu narážím poslední dobou dost často. Asi mám prostě jinej vkus a slabost pro Toma Hankse, ale podle mě tomu filmu nic nechybělo a rozhodně jsem se nenudil. Chemie postav funguje skvěle, kamera úžasná, příběh taktéž. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

13.11.2020

Přestože letos Marvel do kin neposlal žádný nový film, fanoušci komiksů už na nové příběhy z MCU nebudou muset čekat příliš dlouho. WandaVision, první seriál z tohoto univerza, totiž dorazí na… (více)