Výstřely pro lásku

Výstrely z lásky

Krimi / Drama

Velká Británie, 1979, 103 min

• mortak

Vlastně tu není žádná akce. Bronson s Ireland prchají a nacházejí v sobě zalíbení, k tomu hraje skvělá hudba od Schifrina, Švýcarsko je překrásné, ale mimo Bronsonovy originální zbraně si nezapamatujete vůbec nic. jen Rod Steiger se snaží herecky exhibovat, ale toto průměrné B-movie to neocení. Unavený film.(24.10.2012)

Pomsta je rozhodně zdařilý film, ale bohužel Bronson ač se snažil sebevíc ten scénář, a průhlednost je do očí bijící. A navíc i samotný Bronson mi přišel takový suchý, mnohem raději ho mám samozřejmě v Přání smrti či Zločiny mužů. Nicméně film má aspoň spád a na nic si nehraje, je poměrně rychlý, akce si užijeme požehnaně a pár scén je výborných. Ale prostě nemůžu dát víc jak 3*.(9.12.2010)

Reziser John Huston /Poklad na Sierra Madre, Bila Velryba, Man who would be a king/ natocil len dalsi priemerny akcny film, ktory ma hodne do krimi s Charlesom Bronsnom /seria Prani Smrti/ v hlavnej roli, pricom mu kunduje Jill Yreland /Breakheartsky Prusmyk, Valachicho Svedectvi/, a videl som aj slusneho Roda Steigera /In the Heat of the Night a Specialista 1994/. Zapletka je len priemerna, ale co si ma do seba zasnezena krajina, hory, dialogy su na urovni, daju sa pocuvat a dokonca aj vybuchy sa najdu. Ovsem, tocenim takychto priemernych sedivych akcnakov by sa Charles Bronson nikdy nestal legendou, ne, ne : 60 %(27.8.2016)

Bronson spolu s milenkou mocného mafiána prchají ze Švýcarska s najatými zabijáky v patách. Což o to zní to slibně, ale je z toho jen mírně nadprůměrný film. Než se to v závěrečné třetině konečně rozjede je zajímavých scén pohříchu málo a drží to jenom lokace a hudba. Bronson průměrný a ta fiflena byla tak otravná, že jsem si jenom přál ať už ji konečně odstřelí. Naštěstí mě tvůrci (SPOILER) vyslyšeli aspoň, že tak. Henry Silva má na pořádného záporáka malý prostor. Takže pouze dobová jednohubka. Nic víc, nic míň.55%(10.2.2017)

Tento film vyšel dnes 11.2.2009 na DVD pod názvem "POMSTA". Není to ani překlad původního filmu "Love and Bullets" ani úprava již tak zkomoleného původního českého názvu. Co brání vydavatelům, aby přeložili správně název filmu (Láska a střely) ? Mě by zajímalo, kdo k těmto svévolnostem dává souhlas ? Nebo je to u distributorů už úplná "cochcárna" ? Název přece nezvýší prodej ! Pouze a jenom kvalita filmu ! Kdyby toto věděli, pak by nemohli distribuovat kdejakou ptákovinu, která pak leží na pultech a vrací se jako neprodejný brak do remitendy ! Nelze podceňovat kupující, nejsou všichni filmoví analfabeti zato u distribuce se nad tím musím právem zamyslet.(11.2.2009)

• - Původně měl film režírovat John Huston, po neschodě s producenty byl však z pozice odvolán. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve Švýcarsku. (M.B)

• - Herečka Jill Ireland nosila vo filme veľkú blond parochňu. (m.a.t.o.)