Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V ľadovo studenej Európe sa ľudia pomaly spamätávajú zo šokujúceho teroristického útoku na redakciu časopisu Charlie Hebdo. V Kodani má svoju agendu práve prepustený kriminálnik Omar. Medzičasom žijú filmár Finn, židovský strážca Dan a vyslúžený príslušník bojových síl Rico svoje rôznorodé každodenné životy bez vedomia ich spoločného osudu. Všetci sú poznačení rýchlo sa meniacim svetom a chcú dať zmysel tomu svojmu. Až príliš neskoro si uvedomia, že život sa mení v okamihu, rýchlo a nemilosrdne, takže zostáva len jeden z nich, aby vyrozprával príbeh o tragickom útoku, ktorý navždy zmenil krajinu. (Film Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (7)

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Odporný škaredý zmrd s obočím ako hajzlová kefa (teda, predpokladám, že tak vyzeral aj ten skutočný), sa cíti stráááášne ukrivdený, lebo nebol schopný ani dokončiť si učňovku. Dokončí si ju vo väzení, ale to je trt platné, keďže nie je schopný pracovať. Takže, keď vyjde z basy, za peniaze dánskej sociálky nakúpi zbrane a v mene Alaha sa chce pomstiť antiislamistom. Lenže je taký tupý, že si ani neuvedomí, že "bojuje" za štát plný vrahov a násilníkov, a že doňho ani nepatrí. Ani strieľať nevedel. Zahrané dobre, ale vlieklo sa to ako slimák, a bolo to trochu chaotické. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Začátek filmu se nese ve znamení dynamického mixu dokumentárních záběrů z krvavého masakru zaměstnanců redakce časopisu Charlie Hebdo a prostřihů na čtyři muže z odlišného sociálního prostředí. Po úvodních minutách se dojem chaosu změní v komorní atmosféru, kdy sledujeme zmíněné čtyři postavy neodvratně směřující k osudovému střetu. Jak napovídá už název filmu, bude pro některé z nich fatální. Thrillerové atmosféře vychází vstříc především temné tóny hudebního podkresu, který nenápadně (protože ztišeně) působí na divákovy smysly. Madsenův snímek ale nelze chápat jako klasický thriller, je to spíš hold obětem atentátu, který výrazně ovlivnil společenskou debatu v zemi a obrátil pozornost k přistěhovaleckým ghetům, kde se šíří paralelní společnost hodnotově odlišná od tradiční dánské kultury. Následně došlo k přehodnocení dosavadní velkorysé přistěhovalecké politiky. Příznačná je v tomto ohledu scéna, kdy jeden z hrdinů snímku odhalí pokrytectví přítele, který vášnivě obhajuje multikulturalismus, ale ani ho nenapadne posílat své potomky do státní školy s vysokým podílem dětí přistěhovalců, a raději si platí drahou etnicky čistou soukromou školu. Celkový dojem: 75 %. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Téma sice dobré, ale na mě podané moc utahaně a především chladně. Tím pádem mi celkem dělalo problém vytvořit si vztah k postavám a to ať už pozitivní, nebo negativní. Jediným výraznějším momentem byl rozhovor u jídla, který ukázal, jak liberální většina nahlíží na člověka, který nesouhlasí s jejím viděním světa. Samotné útoky byly podány celkem realisticky a bez zbytečných emocí, což bylo v tomto případě ku prospěchu věci a líbilo se mi i obsazení, ale o to větší jsem měl na konci pocit, že jde o promarněnou příležitost. 40% ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Začátek je možná trochu zdlouhavý a zmatečný, než se divák dostane do děje, ale myslím si, že tenhle film určitě stojí za zhlédnutí, jelikož má co říct. Prostřednictvím reálného příběhu čtyř mužů, jejichž osudy se jednoho dne náhodně střetnou, seversky chladným a věcným způsobem poukazuje na neutěšený stav současné multikulturní společnosti. Na mě to jako celek působí dostatečně důrazně a velmi výstižně. (70%) ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Veľmi silná téma, škoda toho pomalého tempa. Keby sa film viac orientoval na samotnú tragédiu a nosatých kamarátov, mohlo to byť kľudne aj za plný počet. Inak ale ďalšia veľmi dobra ukážka toho, ako nám tí moslimskí bratia prinášajú do Európy len slniečkársku lásku, o chvíľu si viem normálne predstaviť, že bude imám pochodovať na buzi pride. Len aby na tých marxistických zúfalcov nevytiahol nejaký ten automat. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama