Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V ľadovo studenej Európe sa ľudia pomaly spamätávajú zo šokujúceho teroristického útoku na redakciu časopisu Charlie Hebdo. V Kodani má svoju agendu práve prepustený kriminálnik Omar. Medzičasom žijú filmár Finn, židovský strážca Dan a vyslúžený príslušník bojových síl Rico svoje rôznorodé každodenné životy bez vedomia ich spoločného osudu. Všetci sú poznačení rýchlo sa meniacim svetom a chcú dať zmysel tomu svojmu. Až príliš neskoro si uvedomia, že život sa mení v okamihu, rýchlo a nemilosrdne, takže zostáva len jeden z nich, aby vyrozprával príbeh o tragickom útoku, ktorý navždy zmenil krajinu. (Film Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (10)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Charlie Hebdo je samozřejmě téma, které musel ve své době zaregistrovat i naprostý informační ignorant. Co už jsem ale nevěděl, tak co se v následujících měsících stalo v Kodani. Nicméně mě to vůbec nepřekvapuje. Když jsem tenkrát v Kodani byl a zjistil, co všechno se tam dělo i ve spojitosti se samozvanou zemí Kristiánií, byl jsem v šoku. Dneska už mě to ale bohužel nepřekvapuje. Jak kdyby Dánům v Kodani kulminovali všechny existenční problémy, které si svým skandinávským přístupem věci neřešit, způsobili. Jen škoda, že za normálních okolností vydařená filmařská stránka věci tu byla zaměněna za průměrnou filmařinu. Nepřehlednou, bez emocí a chladnou. Prostě divnou. U Dánů to není úplně běžné. O to větší škoda, že podobné téma nebylo zpracováno lépe. Možná by se o tom pak také i více mluvilo. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Děj založený spíš na kladení otázek a hledání odpovědí.A lidi kteří se rozhodnou pro boj třeba jen kreslením obrázků by měli myslet na život lidí kolem sebe.Jak málo jsme si vědomi toho, co které náboženství obnáší ,je záběr, kdy se Finn rozeběhne proti samopalu s holýma rukama.Tak to prostě nefunguje.Dánsko se pyšnilo tím,že generace žilo v jakési neutralitě.Což už zřejmě dnes neplatí.Dobrý překlad  to se musí nechat.Sice jen titulky ,což bylo dosti psycho,když zvolili nestatiskou rozklepanou kameru jakože asi na způsob dokumentu, ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Veľmi silná téma, škoda toho pomalého tempa. Keby sa film viac orientoval na samotnú tragédiu a nosatých kamarátov, mohlo to byť kľudne aj za plný počet. Inak ale ďalšia veľmi dobra ukážka toho, ako nám tí moslimskí bratia prinášajú do Európy len slniečkársku lásku, o chvíľu si viem normálne predstaviť, že bude imám pochodovať na buzi pride. Len aby na tých marxistických zúfalcov nevytiahol nejaký ten automat. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Téma sice dobré, ale na mě podané moc utahaně a především chladně. Tím pádem mi celkem dělalo problém vytvořit si vztah k postavám a to ať už pozitivní, nebo negativní. Jediným výraznějším momentem byl rozhovor u jídla, který ukázal, jak liberální většina nahlíží na člověka, který nesouhlasí s jejím viděním světa. Samotné útoky byly podány celkem realisticky a bez zbytečných emocí, což bylo v tomto případě ku prospěchu věci a líbilo se mi i obsazení, ale o to větší jsem měl na konci pocit, že jde o promarněnou příležitost. 40% ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Profesorsky a realisticko-chladnokrvne natočená severská dráma rozvíjajúca teroristický útok v Dánsku, ktorý zdvihol vlnu spolupatričnosti a boja proti antisemitizmu a zvráteným ideológiám. Po tomto snímku určite divák bude plný depresie, ale na druhej strane tu tvorcovia ponúkajú prepletením štyroch nezávislých osôb ukážku toho, aké sú niektoré činy nezmyselné. Mne osobne to dalo veľa a aj napriek tomu, že tu bola istá emočná absencia v tomto filme, ja som bol spokojný. 70 % ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama