Reklama

Reklama

Historický špionážní film je založený na skutečném příběhu britského obchodníka, který byl rekrutován tajnou zpravodajskou službou. Odehrává se v období studené války. Sovětský zpravodajský důstojník Oleg Penkovskij (Merab Ninidze) informuje MI6 o možnosti jaderné války a svěří se s obavami o světovou bezpečnost. CIA a MI6 se rozhodnou, že by bylo lepší nepoužívat špióna, ale obyčejného občana. A tak je podnikatel Greville Wynne (Benedict Cumberbatch) požádán, aby se pokusil pomoci ukončit kubánskou krizi. Má dělat to, co normálně dělá, odjet do Moskvy a hledat obchodní příležitosti. Tak se dostane do pravidelného kontaktu s Penkovským, který ho využívá k předávání zpráv a tajných dokumentů týkajících se sovětských jaderných plánů a raket. Jak napětí kolem kubánské krize narůstá, komplikuje se setrvávání Penkovského v tajných službách a kontakt s Wynnem je prozrazen... (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (73)

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Sometimes lie is a gift. An act of love. Přirovnání k Alfredsonově Tinker Tailor Soldier Spy sedí jen s ohledem na dobovou výpravu, staromilský přístup upřednostňující dialogy před akcí a účast o jedenáct let vrásčitějšího Benedicta Cumberbatche. Carrého příběhy jsou ale bytostně antihrdinské a ani ti nejlepší nejsou podobně jako v životě nezranitelní; dokonce ani Smiley ne. Jinak má bohužel zoufale televizní Courier, též oslavující triumf obchodnických schopností a ctností ve světě tajných služeb, blíže k Spielbergově Mostu špiónů. Což není něco, co by činilo špiónský film lepším. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film z obdobia kubánskej krízy, čiže v sebe nesie dramatickú a historickú hĺbku spojenou so špionážnou hrou, ktorú nám tu prevedie Cumberbatch v plnej hereckej kráse. Ja síce nie som až tak fanúšik filmov tohto rangu, teda špionážnych drám, avšak uznávam, že film priniesol veľa vzruchu, napätia a všetko to udržiava aj výborne ladená hudba. Z tej studenej vojny vám miestami príde až horúco. ()

Reklama

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Celkem zajímavej vhled do skrytých her na pozadí studené války, kdy tajný služby vtáhli běžnýho občana do svých praktik. Ano, určitě to přineslo nějaký ovoce, ale stejně tak to zničilo nejeden život. Film to není špatnej, na druhou stranu je poměrně nevýraznej. Pár dnů po shlídnutí už si nic moc nevybavuju, resp. nic tak extra, co by stálo za zmínku. Že to byla doba hnusná, víme, že má B. Cumberbatch oči snad čím dál víc od sebe, to už taky víme, a jak moc mě ten film zasáhl je vidět už z toho, že vlastně ani nevím, co víc bych k tomu napsal. Není to blbý, ale znovu to vidět nemusím. ()

alchac 

všechny recenze uživatele

Dvě hodinky inteligentně nakrouceného špionážního napínání z doby blízké vidiny bombových zítřků, které působí příjemně autenticky, je prosté přehnaného patosu (i to jediné zásadní morální oselství je podáno poměrně nenásilně a stravitelně) a disponuje výtečným Šerlokem, jehož závěrečnou proměnu v absolventa ozdravného pobytu v Dachau shledávám téměř dokonalou – od Batmanova Mechanika nevídané a snad se oba baculáči někdy sejdou třeba v ryrymejku Motýlka. Zkrátka solidní zábava, pročež jsem si hned po zhlédnutí položil otázku, kdy to tu asi spadne do modrejch… ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Studená válka vrcholí a britský obchodník Benedict Cumberbatch dostane šanci zabránit katastrofě. Má se stát spojkou mezi západními tajnými službami a Sovětem, který je ochotný podělit se o největší tajemství své země. Jak dlouho jim to bude procházet? The Courier je velmi dobře vypadající dobová podívaná s výtečnými herci, bohužel ovšem bez silnějších emocí a výraznějšího napětí. Profesionálně odvedená, ale nakonec trochu nudná a zbytečně konzervativně pojatá podívaná. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Jedna z pražských lokací, kde byl film natáčen, je budova Ministerstva dopravy, která ve filmu představuje objekt americké ambasády v Moskvě. Ve filmu se objeví jak pohled na exteriér budovy (byť dodatečně digitálně upravený), tak i pár záběrů z jejího interiéru (včetně záběru na zdejší funkční páternoster). (HonzaBez)
  • V čase filmu 20:12, při procházce noční Moskvou, je možno na malý okamžik zahlédnout v levém horním rohu nápis „Kuchyně“ v interiéru restaurace, kolem které postavy prochází. Scéna je natáčená v ulici Rybná v Praze. (Globus_Jirka)
  • Film se natáčel v Praze a Londýně. (Yardak)

Reklama

Reklama