Historický špionážní film je založený na skutečném příběhu britského obchodníka, který byl rekrutován tajnou zpravodajskou službou. Odehrává se v období studené války. Sovětský zpravodajský důstojník Oleg Penkovskij (Merab Ninidze) informuje MI6 o možnosti jaderné války a svěří se s obavami o světovou bezpečnost. CIA a MI6 se rozhodnou, že by bylo lepší nepoužívat špióna, ale obyčejného občana. A tak je podnikatel Greville Wynne (Benedict Cumberbatch) požádán, aby se pokusil pomoci ukončit kubánskou krizi. Má dělat to, co normálně dělá, odjet do Moskvy a hledat obchodní příležitosti. Tak se dostane do pravidelného kontaktu s Penkovským, který ho využívá k předávání zpráv a tajných dokumentů týkajících se sovětských jaderných plánů a raket. Jak napětí kolem kubánské krize narůstá, komplikuje se setrvávání Penkovského v tajných službách a kontakt s Wynnem je prozrazen... (JOJ Cinema)

PTuranyi

Kvalitná historická dráma z obdobia studenej vojny zobrazujúca spoluprácu obchodníka Grevilla Wynna s tajnou službou na prenose tajných ruských dokumentov od Olega Penkovského s cieľom zabrániť nukleárnej vojne. Produkcia je prvotriedna a zameriava sa hlavne na vykreslenie vzájomných vzťahov medzi Wynneom a Penkovským, ale nezanedbáva ani dusnú medzinárodnú politickú situáciu. Kto však čaká akčné scény bude sklamaný, jedná sa skôr o jemnú tajnú hru ako nebyť odhalený. Herci sú výborní a príbeh sa tak opiera o silné charaktery a ich vzťahy. 75% ()

Tr0nic

Dávno som nevidel film, kde by slovo priemer, tak dobre pasovalo. Špionážny thriller zo studenej vojny. Nič viac nič menej. ()

RavenSpector

Nadprůměrně dobře natočené špionážní drama podle skutečné události. Pro milovníky sraček nevhodné, pro zájemce o dobře vystavěný příběh s výbornými hereckými výkony lahůdka. Mimochodem - natočeno u nás ()

DrifterSoul

Výborně natočené, strhující napětí. Excelentní herecké výkony obou hlavních představitelů. To je filmařská stránka věci. Tou druhou je velice hmatatelné varování, poselství. Pro dnešek i dny budoucí. Protože film není pouhou fikcí, ale vychází z reálných událostí 60 let starých. A z pohledu dnešních dnů, bohužel velice aktuálních. V té zemi se totiž vůbec za tu dobu nic nezměnilo. Evidentně asi ani nezmění.  I přes idealistické snahy těch, kteří za to pak tvrdě zaplatili, nebo ještě zaplatí. ()

Bragi66

Byl to důležitý počin, ale poučení z toho plynoucí je, že se špionážníci všech zemí neváhají doslova vysrknout i nevinného člověka. Připadá mi, že se nějak nepovedlo zachytit tu atmosféru kolem kubánské krize, ale filmově je to profesionální. Dominik Cumberbatch ukazuje, že umí hrát i něco jiného než sociopaty. Je to sice dramatické, ale není v tom moc napětí a konec jde do ztracena. Mne by třeba zajímal Greville Wynne po propuštění. Konstatuje se tam dosti suše, že obchodoval. Dramatický moment je, když někoho zavřou, ale podobně vážné je to, přešaltovat zpátky do občanského života. ()

Tomulka

Benedict Cumberbatch, tak jak jej mám rád. Střídání emocí v jeho mimice je krásné pozorovat je výborný herec. Jen díky němu je film o úroveň výše. ()

Chicharron

Benedict Cucumberbitch má svůj Most špionů, dokonce kvůli roli výrazně zhubnul, možná o dost víc než reálná postava, kterou hraje a která se objeví na závěr filmu v dobových záběrech, které de facto trochu bourají snahu ukázat, že vězení KGB byl v podstatě koncentrák. Film atmosférou a kulisami docela dobře vystihuje šedesátá léta, bohuže od poloviny stopáže dosti výrazně ztrácí tempo.... ()

Isard

Stará dobrá Studená válka a jeden z nejlegendárnějších špionážních příběhů. Wynne byl obyčejný obchodník, který přímo pod nosem KGB odvážel do Británie ty největší sovětská tajemství, která mu předával Oleg Peňkovskij zrádce, jakých zná ruská historie jen hrstku. Ve výsledku pomohl zabránit tomu, aby Kubánská krize přerostla v něco horšího. A přesto je celý příběh vyprávěn jen tak obyčejně, jako příběh dvou přátel. Vše příjemně plynulo v nijak velkolepých dobových kulisách (no to bylo slabší, nejsem si jistý, jak moc může Praha suplovat Moskvu), žádné zběsilé drama. Trošku zamrzí, že nepadlo ani slovo o Janet Chisholmové, která se s Olegem také setkávala (a přitom v dnešní době by story o tom, jak macho Rusáci úplně ignorovali maminu se třemi dětmi, která jim kradla ta největší tajemství zněl dobře), ale je pochopitelné, že by to filmu nijak moc neprospělo. A to je za mě asi tak jediné mínus. ()

McGuffin

Je to Hra špionů, The Courier, která má od ruského špiona přes britského špiona přinést informace americké vládě o raketách ruské vlády na Kubě namířených na Spojené státy. Informace se vynesou, rakety se stáhnou, špioni se chytí, ruský to nepřežije a britského úřady po pár letech ruského věznění vymění za jiného špiona. Někomu by mohly scházet vyznamenání na jedné straně a tresty na druhé nebo přebývat manželky a děti špionů na obou, ale s tím se nedá nic dělat, protože scénář právě takhle napsal Tom O'Connor. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

CreepyJoe

Úžasná Jessie Buckley prostě je perfektní pro silné charakterní a dramatické ženské role, opět skvělá a válcovala to jak má..jo a ještě tam byla nějaká špionážní zápletka nebo co. ()