Kate, která od minula trochu povyrostla, špatně snáší nového přítele svojí mámy. Rozhodne se proto utéct a octne se na severním pólu, kde se zlý elf chystá zrušit Vánoce. (Netflix)

Ollie235

Slabší odvar povedeného prvního dílu. Kurt Russell to zase docela táhne, ale příběh příliš nezaujme a vůbec to u mě nenavodilo vánoční atmosféru. Co se vyloženě nepovedlo, je obsazení Dennisona do role vánočního padoucha. Podprůměrný film. ()

CaptainCzech

U jedničky se povedl silný a dojemný rodinný příběh bratra a sestry, humor a vytvořil se tu nový pohled na Santu Clause. Dvojka je průser. Dojemný příběh o ''evil impovi'' je tragédie. Jeho satisfakce a následná protekce na konci filmu mě spíše sr.la, než aby mě dojala. Příběh byl dost zdlouhavý a humor těžce nepovedený (trapnohumor, ale ne tím dobrým způsobem). Skřítkové evidentně za dva roky zeslábli a to razantně když nesundají devítileté dítě (v jedničce porazili suverénně cca. 12 dospělých gangsterů). Absence Teddyho byla znát více, než jsem si na začátku filmu myslel, páč právě on a cesta k napravení byla hnacím motorem prvního filmu. Ale ať nekydám jen špínu, tak alespoň tu rozšířili mytologii světa okolo Santy a díky tomuhle pokračování jsem podstatně více docenil jedničku. Za mě slabý 2* a jak se na jedničku rád podívám znovu, tak toto budu raději ignorovat ()

Rathalos

Mozno je to o nieco slabsie ako jednotka,no stale je to krasny vianocny film,ktory cloveka potesi na srdci i dusi,kto miluje Santa Clausa,skriatkov,svet fantazie a samozrejme Vianoce,tak bude nadseny a da plne hodnotenie...:-) ()

Cvalek

Nuda oproti prvnímu dílu, druhý díl o hodně slabší než li ten první. Líbílo se mi to ale připadalo mi to takové suche, první část byla o hodně akčnější. ()

Olík

Jednička – nic k čemu bych se každoročně o svátcích vracel, ale celkem fajn. Dvojka – nic k čemu bych se každoročně o svátcích vracel a ještě o stupínek hůře. Úplně jiné postupy – úplně jiné hodnoty. Z rodinného vánočního příběhu se za rok stala infantilní fantasy skřítkoráma, očividně mířící na mladší diváky. Nu což, co se stalo nedá se odestát, dárky byly rozbaleny, kapr oděn do trojobalu…..ale řekl bych, že tudy ze Severního pólu nevede. ()

chrispe

Jednička se mi líbila určitě víc a bylo to strašně dlouhýýý (ale já mám obecně problém s dlouhýma filmama). I tak jsem se bavila a Kurt je prostě skvělej Santa. Dát tomu míň jak 4* prostě nemůžu. ()

Johny M.

Pokračování obereme o to, co dělalo první díl nadprůměrným vánočním filmem, pro oživení tam nacpem něco, o co nikdo moc nestojí a třeba se jim to bude taky líbit.... nebude... ne tolik. 2,5* ()

ER

Kurt je opět good,ale zbytek je tuctovka, která se snaží konfrontací techniky vs.kouzla zaujmout mladšího diváka. Ale nějak to drhne, Klause je až moc a skřítků ještě více, takže se v tom "utápí" dětské postavy a motiv rodinného sblížení se odsouvá trochu stranou. ()

rublik05

Druhá část Vánoční kroniky se s tou první bohužel nedá srovnávat. To však neznamená, že by se mělo jednat o nějaký velký průser, to nikoliv. I dvojka nabízí plno vtipných momentů a humorných scén, Santa i paní Clausová mají charisma na rozdávání, chemie mezi nimi je až neskutečná. Na Belsnickela jsem si musel chvíli zvykat, ale nakonec jako záporák celkem ušel. Skřítci a elfové opět vypadají pěkně, jsou vtipní a líbila se mi i zasněžená vesnička a severská příroda. Příběhově je však snímek trochu slabší, cílí především na dětské publikum, což se dá pochopit, ale upřímně jsem ho čekal mnohem lepší. Kolem a kolem vzato, pro děti ideálka, dospělí už asi budou trochu zklamáni. Mně se však Vánoční kronika 2 vcelku líbila, pobavil jsem se a na navození vánoční atmosféry je to pořád ideální záležitost. 7/10. ()

Psycho.R

Co se týče režie, tak je znát, že se jí chopil slavný Chris Columbus, který má za sebou řadu klasik a první dva Harry Pottery. když skřítci zešílí, říkal jsem si, že mi to dost připomíná Gremlins, když jsem pak viděl jeho jméno v titulcích, bylo jasno. Myslím, že Kurt Russell si klidně může rozjet tuhle sérii i dál (i díky názvu a kronik ve filmu je vlastně spousta možností, kam se může další díl ubírat). Takže jo, jděte do toho a nekoukejte na místní nízké hodnocení. ()

E lan

Ale ano, přimhouřím oči a na ten průměr to je. Triky povedené, ústřední protagonisté hrají dobře a jen ten příběh oproti druhému dílu výrazně pokulhává. Na Vánoce ale pořád velmi vydařený film! ()

Nix

Jednička byla něco jiného a osvěžujícího a dvojka se jako vždy snaží taky zaujmout, ale už to ztrácí to kouzlo co v předchozím díle. Jasně, pořád jsou tu části u kterých se zasmějete a chytnou za srdce, vánoční atmosféra pořád jde cítit, ale už to není ono. ()

SONY_

Dvojku jsem si užil stejně tak jako jedničku. Prostě to byla opět senzační vánoční jízda s Kurtem Russellem. Takže já jdu vyhledávat golfový vozík, který mě doveze k portálu a já budu moct se opět projet v Santových saních, poznat Santovu manželku a projít se po pohádkové vesnici se skřítky, dokud to někdo nezačne kazit. /75%/ ()

Clark_Kent

Kurt a Goldie dokazují, že pozvednout Vánočního ducha, lze za jakékoliv situace. Krásný, dobrodružný a plně zasněžený příběh. ()

departed

Co tohle bylo kruci za chujovinu? Takhle podrazit skvělý jedničce nohy, která přinesla mezi vánoční filmy svěží vítr s příjemným humorem a zápletkou sice ohranou (záchrana Vánoc), ale za to ve skvělé, vtipné formě, s brilantním Kurtem, kterýmu to jako Santovi šiklo a byl správně charismatický a tempem, který odsýpalo a zbytečně nedrhlo. Pokračování bylo bohužel úplný opak všeho, co jsem právě zmínil. Chvílemi mi připadalo, jak kdyby Netflix požádal dětský cast, aby si napsali scénář sami, čímž se snažili podpořit asi dětskou fantasii a tvořivost, ale vznikl z toho naprostý blivajz plný křeče s naprostou absencí jakéhokoli decentního humoru, který jsem se snažil najít ještě v závěrečných titulcích, ale ani tam nebyl, takže jako velký zklamání. Tohle nemělo vůbec vzniknout, samozřejmě peníze a sledovanost mluví jinak, ale každý rozumný divák, který tohle zhlédne, to nebude nikomu doporučovat jako dobrý vánoční film do pohody. ()

Athree

Nalákalo mě především obsazení. Po prvním díle jsem měl asi větší očekávání než jaká byla skutečnost. Nově obsazení (ne)herci mě bohužel nezaujali. Za to se mi líbilo, že serióznost postavy Santa Claus se naopak oproti prvnímu dílu zvýšila. Film zachránila hlavně grafika. Jednou vidět nejspíše stačilo. ()

Gardis

Úchvatné, naprosto úžasné. Film, který drží tradici a vysokou kvalitu Netflixu. Obsazení super! Nemám výdky!. ()

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

24.04.2024

Oblíbený americký režisér Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a Kámen mudrců) se čtyři roky od svého zatím posledního počinu, kterým bylo pokračování Vánoční kroniky pro streamovací službu Netflix… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)