Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

nascendi

Pre mňa sú vrcholom žánru Horúce strely. Prísne tajné ostalo na pol ceste k nim. Bol tam dostatočný počet gagov i odkazov na rôzne filmy, niektoré výborné, iné sotva postrehnuteľné. Problém bol v tom, že to všetko bolo pomiešané a nešlo to vôbec dohromady. Navyše nie som presvedčený o tom, že Val Kilmer je vhodný na úlohu, ktorú stvárňoval. Nie je to zďaleka zábava, ktorú by som odsudzoval alebo znevažoval, ale ... mohlo to byť lepšie. ()

InJo

Další z geniálních parodií od tria ZAZ, na rozdíl od Bláznivých střel či Žhavých výstřelů bohužel velmi přehlížená (pro mě zcela nepochopitelně). Gagy všeho typu (verbální, fyzické, v prvním i druhém plánu, od takřka dětinských až po tuze sofistikované) od začátku do konce, v každé scéně, v každé minutě. Už jen vynikající reverzní pasáž v knihovně dokonale ilustruje, že tvůrci se pouze "lacině" nevysmívají hloupým klišé či ikonickým momentům (jako to dělá spousta autorů parodií, kteří přišli po nich), ale že dobře rozuměli i samotnému filmovému médiu a jeho možnostem. 85 % ()

dubinak

Já opravdu nejsem na tento typ srandy a po skončení projekce jsem se nestačila divit, že se snímek vyskytuje v červených číslech, a tak hodně přivírám oči. Val Kilmer patří asi do mých nejméně oblíbených herců, ale díky faktu, že byl v té době ještě tak mladičký a vcelku pěkný, jsem se přesvědčila, že to zkusím. Nicméně z toho mám spíše smíšené pocity, protože humor byl buď naprosto výborný a nebo, podle mého mínění, nesmírně trapný. Palec nahoru za scénu pod vodou. ()

Schobul

Britská komedie od tvůrců bláznivých střel. To musí stačit, a i kdyby ne, tak tohle rozhodně stojí za to vidět několikrát. Tolik zjevných a také dobře skrytých fórů se jen tak nevidí. Poprvé jsem brečel smíchy, podruhé už sice ne, ale zato jsem našel spoustu dalších nápadů. A vědeli jste, že ten Ford, který vybuchl po tom doteku opravdu existoval? Inženýři Fordu udělali chybu, když vývoj auta zkrátili na polovinu, a to mělo za následek, že ty Fordky ve skutečnosti měly několikanásobně větší šanci, že vybuchnou i po mírném nárazu. Vanu nádrže umístili totiž tak nešikovně blízko zadní části vozu, že stačilo málo, a auto vyletělo do vzduchu. ()

• Když Nick (Val Kilmer) se svým společníkem odjíždí z kontrolního stanoviště vlaku, říká hlas v pozadí "Der Zug der jetzt auf Gleis 3 steht.... hat uns alle überrascht!" což znamená "Vlak stojící na koleji tři… nás všechny překvapil!" (HellFire)
  • Režiséři byli velmi rádi, když Omar Sharif přijal roli ve filmu. Po dokončení všech jeho scén jej pozvali na večeři a herec s díky přijal. Byla přichystána speciální večeře, ale Omar se neukázal. Později se přišlo na to, že již opustil Anglii. Když se ho ptali proč se neomluvil nebo neřekl, že má naplánovaný odjezd, odpověděl, že v jeho kultuře je tradicí neodmítat. (HellFire)
  • Jedna z knih ve Švédské knihovně nese název "Lesbické bary v Severní Karolíně". (Bakllazaan)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí