Drama Bílý pes je působivou ságou o rasismu. Mladá hollywoodská herečka Julie Sawyerová se ujímá krásného bílého německého ovčáka, jehož v noci srazila autem. Jednoho dne ji do té doby mírumilovný pes zachrání život tím, že krvelačně napadne a zabije násilníka, který se jí vloupal do domu. Lucy záhy zjistí, že byl pes vycvičen k útoku na lidi tmavé pleti. Radí se se zvířecím trenérem Carruthersem, který ji nabádá, aby nechala psa utratit. Pak ale vstoupí na scénu samorost Keys, trenér, který se už dříve neúspěšně pokoušel učinit výcviku podobných psů přítrž... (Cinemax)

Terva

Scénář - Curtis Hanson, Samuel Fuller, Romain Gary a Curtis Hanson. Kamera - Bruce Surtees. Ten pes za to nemůže. ()

Dale

Veľmi originálny námet, film s takouto témou som ešte nevidel. Ale aj napriek tomu, že filmy o rasizme na mňa zvyknú väčšinou silno zapôsobiť a som milovník psov, tak tento film mi nesadol, celý mi prišiel taký neprirodzený. Určite verím, že psov možno vycvičiť na napádanie ľudí podľa farby pokožky, ale správanie sa toho psa mi prišlo zvláštne. Keď už si toho toľko vytrpel pri cvičení a stal sa z neho zabijak, tak na môj vkus si až príliš ľahko navykol na novú paničku bez jediného problému. Postav Kristy McNichol je tiež trochu zvláštna, po útoku na jej kámošku sa psa zastáva a nechce ho dať utratiť, aj keď si asi ťažko mohla za tých pár dní k nemu vytvoriť až taký vzťah, aby po tomto incidente nemala z neho strach. Čo sa týka samotných útokov, nie sú príliš dobre filmársky zvládnuté. Pes sa zahryzne do nohavice alebo bundy, ale nevyzerá pri tom príliš krvilačne, skôr hravo. Potom ho ošpliechajú ružovou farbou a už je z neho zabijak. Aby pôsobil naozaj desivo, mali ho natočiť v spomalenom zábere (ktorých tu je požehnane), ako mu z papule kvapká krv a trčia kúsky mäsa. Proste cítiť z každého záberu takú tú B-čkovosť. Pre mňa priemer. ()

Radka_86

Mrazivé, smutné a drsné zároveň, místy až nervy drásající psychologické drama...možná thriler, za horor bych to nepovažovala, ale to mi povídanou a dojmy rozhodně nezkazilo. Krásný film, nádherný pes...bohužel to ale nebyla pohádka takže konec nebyl dobrý nýbrž smutný a dojemný....No jo no, starého psa novým kouskům nenaučíš, obzvlášť ne když je psychicky labilní a vycvičený zabíjet....Zase trochu nostalgie....už od mala mi říkali že je mi víc líto zvířat než lidí... 95% ()

Ten Druhy

Operácia sa vydarila, pacient zomrel. Takto paradoxne, ale v konečnom dôsledku dojímavo vyznieva pointa hororového trileru o bielom psovi, ktorý je vycvičený likvidovať černochov. White Dog má hlbšiu myšlienku a etické posolstvo, ale nie postupnú gradáciu. Dej príbehu skôr pripomína ustavičné vlnenie. Úteky a chytanie bieleho psa, chvíle vražedného besnenia a obdobia prevýchovy, nútia k zamysleniu, kto je skutočnou obeťou a kto vinníkom. Navyše sa tento hororový príbeh, bez obligátneho happyendu, odohráva v prostredí drezúry zvierat pre filmový priemysel. Niet čo dodať, naozaj zaujímavé podobenstvo o najlepšom priateľovi človeka. ()

ledzepfan

Překvapivě silné.. Dost mi to připomíná pologeniální můvíčko Orca (killer whale, 1977), jehož kvalit White dog sice nedosahuje, ale ta tragika šílenství zvířete (podkreslená Morriconeho melancholiemi) se pod kůži zaryje podobně působivě.. Problém je snad jen v tom, že jakkoliv krásnej pes prostě není kosatka, aby utáhnul sám celý film. Winfield sice parádně sekunduje, ale ani v černobílém tandemu se nedá úspěšně "zlomit" příběh který je sice zcela prostý, ale aby opravdu působil, musí být odvyprávěn pomalu, monotónně, po kapkách... ()

Jindros

Samotný námět mě nadchnul jako málokterý jiný... fakt vynikající nápad, plus výborné zpracování a skvělý závěr navrch. ()

topi

Tklivě, až pod kůži zažírající se hudba Ennia Morriconeho nevěstí nic dobrého. Celou dobu filmem prostupuje a pevně drží diváka v pozoru. Film zpracovává téma rasismu a lidské bestiality. Chudák pes, který za nic nemůže. Julie pracuje jako herečka a na silnici po cestě domů srazí bílého ovčáka. Ujme se ho a po času zjišťuje, že byl pes vycvičen k útoku na černochy. Zajede s ním za odborníkem a ten se snaží psa jednotlivými kroky převychovat. Trenér je totiž černoch a už dříve se neúspěšně pokoušel "bílé psy" napravit. Sympatická hlavní hrdinka Julie v podání Kristy McNichol mě hodně připomínala Millii Bobby Brown (Eleven ze Stranger things). Pár scén je opravdu výjimečně silných, včetně konfrontace Julie a majitele, který psa vychoval, nebo samotného závěru. A zase slyším tu Morriconeho smutnou hudbu..... ()

Toj

Moc krásný film. Na jedné straně tu je tradiční motiv ze 70. a 80. let: zvíře - bestie. Pes však funguje i jako metafora rasismu a nutno podotknout, že s tématem se nepracuje nijak banálně či zploštěle. To dokazuje i závěrečná scéna v kleci se psem, která ve své jednoduchosti vystihuje tolik rozměrů, motivů a pocitů, které se pojí s tématem rasismu, že mi to až sebralo dech. Prostě geniální. Fuller se opět se nijak neštítí násilí, krve a hrůzných scén. Rychlé pohyby kamery, násilné střihy a fascinující podoba toho hrůzného zvířete vše jenom podtrhují. Psí útoky samozřejmě jsou brány dost do důsledku - to jak Fuller nechá psa vraždit asi leckoho překvapí. Vedle toho je film i dost sentimentální. Tato stránka filmu je zas zesilovaná různými dlouhými jízdy kamery a hudbou Ennia Morriconeho. Navzdory tomu, že celý film je nechutně postižený osmdesátými léty, tak vyniká především svojí filmovostí. ()

gumli

Aj keď nie geniálny film,určite stojí za pozretie.Ale film má rasistický podtón.Najhlavnejším hercom je tu pes.Lenže veľmi rýchlo sa zistí,že ten pes je vycvičený na zabíjanie černochov.Je to veľmi zvláštna téma.Psa má prevychovať čierny Američan,aby sa pes zmenil.Tento zvláštny film má zároveň aj sociálny význam.Jeden čas bol film v USA zakázaný kvôli rasizmu.Hoci je to dosť ťažkopádny film,dokonalé ilustruje zložitosť rasovej nenávisti.Aj keď je príbeh len fiktívny,je úplne reálny.Odľahčene by sa dalo povedať,že film je o psovi rasistovi.Určite stojí za zhliadnutie. ()

Rodriguez

Rasismus v podání bílého psa je vcelku zajímavá věc ve filmu. Bohužel jako celek ve snímku moc neobstojí a chutná to jako bílý tesák. Takže bych to rozhodně do kategorie hororu neřadil, i když tu pár krvavých scén máme. 40% ()

majo25

Téma cvičenia psov a rasizmu je určite zaujímavá. Na nenápadný film a slabšie obsadenie je aj spracovanie relatívne solídne. Aj keď práca s najlepším priateľom "belochov" občas pokrivkáva. Prosto vidieť, že pes sa pri kvázinapadnutí s človekom iba hrá, vrtí chvostom, zvedavé uši má sú na stopkách, a napätie tak zostáva iba na postsychrónnom vrčaní, brechote a hudbe. Ale chápem, že bez rýchlejšeiho strihu a nejakých tých špeciálnych efektov to ide k spokojnosti natočiť iba ťažko. Pekný viely ovčiak je ale aj napriek tomu lepším hercom než mladá herečka v hlavnej roli. ()

VanTom

V jasné metafoře se postavy s dobrými úmysly pokoušejí napravit zabijáckého "bílého psa" (jak souhrnně nazývají exempláře vycvičené útočit na černochy, nejenom ústředního německého ovčáka). Je rasismus, ať nahlížený jako mentální nemoc či výchovou vštípený vzorec chování, léčitelný, nebo se s zakořeněnou nenávistí již nedá nic dělat? Netriviální otázky = netradiční vážný film na pokraji žánrového braku (+ s Morriconeho hudbou). ()

Kalidor_

Vypadá jak Goro, i šikmooký má rád, ale jakmile se objeví černoch tak je mela. Velmi působivá hudba Ennia Morriconeho !! ()

Arkanoid

Nenávisť v očiach nemého tvora využitá na maximum. Tento film vyniká z osemdesiatkových lepšou kamerou a netradičnou témou o rasistickom psovi. Hodil by sa tomu remake s lepšími hercami (títo sú priemerní, zjavne dali zo seba všetko, ale veľká téma si zaslúži veľkých hercov) a vylepšenie a väčšie zdramatizovanie niektorých scén, napr. zlepšenie scény v kostole rýchlymi prestrihmi medzi tvárou trénera a miestom činu, čím by sa vyvolali väčšie emócie zdesenou tvárou a tým, čo des vyvolalo. Pozor na psov z útulku a ak si pozor nedáte, môžete sa inšpirovať týmto filmom a uskutočniť prevýchovu. ()

Han22

Mladá naivní pipka si adoptuje po srážce autem pejska. Jenže pejsek není žádný čumáček, ale bestie vytrénovaná k útoku na černochy a neostýchá se napadnout ani ostatní. Dva lidi mají rozum a chtějí ho utratit, ale pipka sluníčkaří "pejsek za to nemůže" a chce ho vycvičit. A úkolu se ujme černošský trenér, který to považuje za osobní zápas proti rasismu. Výsledek? Dva mrtví, několik zraněných a od začátku předvídatelný konec. Pěkně natočené, zahrané (Winfield, Ives, ne McNichol která od začátku do konce jen blbě čučí). Ale protirasistické poselství pitomé a příběh absolutně naivní. Když pes zraní nebo zabije člověka, má být utracen bez přemýšlení. Můj názor. PS: A bylo to čistokrevné drama, nic thrillerového natož hororového jak tu někteří píší v tom nebylo. ()

666Carnage

Ani né tak horror ale drama to určitě ano. Strhující atmosféra, velmi působivé psychologické drama. Výborná metafora. Velmi osobitý a zajímavý film. I zvíře, které je naučeno tak aby bylo rasistou a nesnášelo černochy se dokáže naučit toleranci. 80% ()

Ixbalanke

Téma je zajímavé, ale zpracování nic moc. Hlavní hrdinka hrála dost nepřesvědčivě a vypadala na 12 let (a občas jako kluk:). Ale konec velmi dojemný. Rozhovory chvílemi laciné a nedotažené. Reakce lidí přehrávané či nedotažené. Chápala jsem to jako přirovnání k rasistům lidským. Rasismus u lidí se také vytváří již od mládí a je to také reakce vyvolaná strachem. Všeho cizího se bojíme a tak raději zaútočíme, co když to chce zaútočit na nás (což je v 99% mylná představa). ()

Schuldiner

Trochu jsem se obával, jak bude natočena agresivita a útoky bílého psa, ale tvůrci to docela zvládli. Zajímavé drama o jednom nádherném zvířeti. Nechávám tak trochu stranou fakt, že nevím, jak moc reálné jsou jednotlivé konkrétní události. A jak moc je reálné chování psa v jednotlivých úsecích ´´výcviku´´. Bavilo mě to. Ten pes byl naprosto úžasný, respektive jeho herecký výkon!!! Krev na jeho bílé srsti působí občas opravdu dost brutálně. I s herci jsem byl spokojený, nezklamali. ()