Temný dům

• USA The Night House (více)

Beth (Rebecca Hall), která se vzpamatovává z nečekané smrti svého manžela, zůstává sama v domě u jezera, který pro ni postavil. Začíná však odhalovat jeho znepokojující tajemství a je odhodlaná je rozluštit. (Falcon)

Rathalos

Velke sklamanie,pri pohlade,ze v tomto filme hraje Rebecca Hall,boli moje ocakavania ovela vacsie,ona samotna po hereckej stranke bezchybna,no ako horor ak to tak mozem oznacit,to bolo nemastne,neslane,viac-menej aj nudne,nejaky naznak atmosfery tam bol,ale chybalo napatie,lakacky a aj ten namet nebol prave najlakavejsi i preto davam len dve hviezdy...:-) ()

Lyžař

Idealni film na noc, kdy jste sami doma a mate otevrene/odemcene dvere. No, takhle me uz dlouho nikdo psychicky nelamal. Kazdy mame neco, ceho se bojime. Osamoceny dum u jezera, sebevrazda, skripejici schody a dalsi drevene konstrukce, to vsechno a dobra psychohudba vse posouvaji do vyssiho levelu. Jasne, jsou veci, ktere si musim domyslet a taky veci, ktere byly ponechany bez vysvetleni uplne. Ale to je prave na techhle psychofilmech to, co dela jejich silu. ()

MickeyStuma

Hororových příběhů není nikdy dost, obzvlášť mající mysteriózní atmosféru. Forma příběhu však není neznámá. Jisté vdově se začnou v prázdném domě dít podivné věci, načež se postupně také začnou odhalovat tajemství jejího po sebevraždě zesnulého manžela pro ni krapet znepokojivé. Jádro strašidelného problému je fakt, že se jí zesnulý manžel zjevuje a provádí takové činy, že se ocitne v určitém nebezpečí. Protože je to právě hororový snímek mysteriózního charakteru, nelze očekávat nějakého bestiálního psychopata v souběhu s brutálními krvavými scénami. Máme tu, svým způsobem, příběh o detektivním pátrání vdovy po tajemné minulosti svého manžela, při kterém narazí i na svou vlastní minulost. Tím se dějová forma ponořuje do psychologického tajemství manželství, které trvalo víc jak deset let. Odhaluje se tak životní fakt o tom, jak málo toho o lidech víme. A to ještě zdaleka není všechno. Snímek ukazuje také jinou stránku existenciálního strachu a tragédii nenávratné ztráty milovaného člověka, což je děláno elegantněji, než kdy dříve bylo k vidění. Tempo samozřejmě je pomalejší, ale zásadní ve svém pevném uchopení. Nějaké silnější napětí tak nelze očekávat, ale zato propracované znepokojení si lze užít do sytosti. ()

kkarx

Jeden z těch lepších hororů 2020, který je řemeslně skvěle udělaný, nicméně na druhou stranu to není nic, co by se rychle nevytratilo z hlavy. ()

Vabr

Osobně jsem se rozhodl po Čase a Únikové hře: Turnaji šampionů, se na trailer a recenze nedívat. Asi to tak zkusím začít dělat i dál. Nelituji toho, protože jsem alespoň nečekal něco nadupanýho, ale přesto mě to docela zklamalo. Ano, Rebecca Hall hraje dobře, ale zase mi trochu vadila její postava konkrétně v pasáži, kdy řekla tak s nadsázkou a úplně otevřeně, že se její muž zastřelil pistolí, o které ani nevěděla. Nevím, při těchto částích mi přišla až moc rozmluvená a taková nereálná. Jako drama mi teda upřímně přišlo, že to dobře působilo spíš jako náhled do jejího profesního života učitelky (její internetové vyhledávání a následné setkání s matkou prosící o lepší známku). Náhled do jejího osobního života mi nepřišel tolik emotivní nebo dobře dramatický. Obrácený dům jsem čekal mnohem využitější. Zápletka okolo jejího manžela a jeho minulosti moc překvapivá nebyla a její vyvrcholení jsem čekal tragičtější. Lehce teda ale nedává smysl. Co ale skutečně oceňuju, je scéna v koupelně, kdy nastávají dotyky mezi ní a jejím manželem. Je to opravdu výborně zvládnutá scéna a úplně jsem cítil tu její euforii z toho, že se shledali po tak dlouhé době. Vizuálně, atmosféricky, střihově prostě super. Taková by se hodila třeba i do Neviditelného. Celkově ale zklamání, moc vysoké hodnocení a od Davida Brucknera jsem čekal víc. Vyhodnocení: I v sále se lidi divili, že už je to konec ()

KUFI

Po dvou letech (od The Lighthouse) zase konecne koukatelnej horror/film. Herecka slusna, originalni zapletka a zadny zasrany vyskakujici bubaci, ale pekne podprahove a temne jak to mam rad. ()

Rockerman

Duchařina určená spíš pro diváky, kteří nepotřebují prvoplánově postrašit, ale i trochu přemýšlet. Pátrání po záhadné minulosti zemřelého manžela přináší mnoho otázek, ale nejednoznačný konec nedává moc odpovědí. Asi to byl záměr, aby si to každý domyslel sám. Dům sice opravdu temný byl, ale trochu temnější děj by neuškodil. ()

helraiser

Hodně slušnej atmosférický psycho horor,který šlape na výbornou už od začátku. Docela slušné strašeníčko, které není pro každého. yDěcka se budou nudit, ale fandové hororu si budou chrochtat blahem. ()

Daiker

Skvělé vypadající horor, který zničilo psycho art konec, nebo co to bylo...... Kdyby se drželi víc duchařiny, bylo by to skvělé...... Výsledek je jen dobrý..... Veliká škoda, film se mi ale i tak líbil. Využití siluet bylo skvělé a první půlka byla prvotřídní....... Rozuzlení a jakési vysvětlení se nepovedlo a byla to celkem fantas magorie...... ()

Hpatrik

Ne tak dobré jako jeho předchozí The Ritual, ale nemá to k němu daleko. Bruckner znovu natočil trochu minimalistický, ale neméně mrazivý horor, jehož hlavním tahounem Rebeca Hall, dobrý scénář a opravdu mistrovská práce se zvukem a neméně povedený soundtrack. ()

tranquill

"Nicota existuje!" Skvělá atmosféra, ale poslední třetina filmu negradovala tak, jak bych si představoval. "Nezaplňuj prázdnotu něčím temným..." ()

Maximilianus

Myslel som si, že to bude o žene, ktorá sedí doma a po nociach cíti prítomnosť zosnulého manžela, takže v tomto ma to celkom prekvapilo, pretože od 49. minúty sa tempo celkom rozbehlo a vo výsledku to malo fajn atmosféru. Nebolo to ani zďaleka dokonalé, veľa vecí sa dalo urobiť lepšie a prepracovanejšie,  ale na jedno pozretie fajn. 6,7/10. ()

Likan7

David Bruckner má vždycky parádní myšlenku. První polovina ať už Temného domu nebo The Ritual je skvělá atmosférická podívaná, ve které režisér bezvadně buduje napětí a očekávání "toho" co nás čeká v poslední třetině. Bohužel Přesně ta poslední třetina je u The Ritual i Temného domu tím nejslabším. Co se The Nigh House týče, zase to sklouzne do trochu absurdních vod nezajímavého rozuzlení, které mě vyloženě zklamalo. Psychologická, atmosférická první polovina a prostředí je ale parádní, stejně tak jako Rebecca Hall. ()

mira.l

Podobné kusy většinou posílám do odpadu, protože ke konci už to byla fakt magořina, ale tady to na ty dvě vytáhla jen a pouze Rebecca Hall, kterou mě sakra baví sledovat. ()

ForGump

Další z řady variací hororů, kde někdo bojuje proti nějaké neviditelné síle, pokud možno ve stísněnem prostoru desivého domu u jezera v noci a v dešti. Tentokráte je to Rebecca Hall, jež odhaluje/blouzní v domě, který možná zaklel její muž, jež si v jiném domě v lese dělal ze dřeva figurky na voodoo a asi dělal něco ženám podobným své ženě a nějaký hlas jí deptá. Opravdu slovo možná má své opodstatnění, protože jsem si věčnými divnými scénami někde mezi sny a realitou nebyl jist, kde se zrovna nacházím. Ano, je to tak, Temný dům je něco jako 3:15 zemřeš, kde opět a to už dost trapně příchazí ty šílené lekačky, kdy se náhle hudba odmlčí a vy jen čekáte, kdy se stane něco kdy ve vás hrkne. Štěstí filmu Temný dům, jehož délka je nesnesitelná a prakticky se nedá přežít, je pouze a jen Rebecca Hall v hlavní roli vdovy a její charisma, protože takto skutečně nedynamický film, nudný, nemající tempo, by se v případě jiné hlavní hrdinky už nedal vůbec přežít, a tak tedy aspoň těch 30 umolousaných procent. 30% ()

dannyd14

Televízna ľúbostná dráma na večer, ktorá stojí za jedno pozretie, ale ako vysielanie v kine šedý priemer a sklamanie. Nie preto, že by film nedokázal diváka držať v napätí, to sa mu darí. Kamera a strih je na vysokej úrovni, ale čo sa týka dejovej línie, tá sa mi javila nedotiahnutá, akoby rýchlo zbúchaná na kolene. Počas niektorých scén som mal pocit, že mi je jedno, čo sa postavám udeje a či sa zlu podarí ich poslať na onen svet. Miestami som nevedel, čo sa vlastne deje, čo je škoda, pretože začiatok predznamenával celkom solídny horor. Potom to išlo dole kopcom, dej začal pomaly napredovať. Jumpscary sa objavia a občas fungujú dobre, ale keď sa niekoľkokrát za sebou opakujú v rovnakom štýle, už sa nudíte. Musím uznať, že niektoré scény boli naozaj kreatívne a umne spracované — napr. milostná scéna v kúpelni —, čo bola záležitosť improvizácie zo strany R. Hall.  Alebo scéna so spánkom, kde sa režisér šikovne vyhral s efektmi. A áno, aj vďaka R. Hall si film ako-tak udržuje vašu pozornosť.  Takýchto „temných domovov” je však ako maku, čiže nič svetoborné a šokujúce nečakajte. ()