Shield for Murder

Krimi / Drama / Film-Noir

USA, 1954, 82 min

Přítelkyně hrdiny se zapsala mezi největší mrchy všech dob, když svého milého bezdůvodně udala na policii... Detektiv v podání Eda O Briana byl sympaťák a fandil jsem mu i díky tomu jaký to byl loser. Film taky obsahuje jednu nejlepších přestřelek v žánru.(18.6.2018)

Tak toto O´Brienovi sadlo parádne! (A to teda nepatrí medzi mojich noirových obľúbencov). Svižné od začiatku do konca: v úvode sme ihneď vrhnutí do deja, vidíme kľúčový spúšťač udalostí a potom štýlovo prichádza policajná siréna a s ňou otváracie titulky; a dynamický climax je rovnako úderný. Film pripomenie 50tkové policajné noiry ako Where the Sidewalk Ends či The Big Heat. Hard-boiledový Barney Nolan (O´Brien) však rozhodne nie je sympatický drsňák na ceste osobnej vendety (Glenn Ford) ani morálne nejednoznačný predstaviteľ zákona (Dana Andrews). Je to jeden nechutný, špinavý policajt...blížiaci sa svojou prehnitosťou Wellesovmu Hankovi Quinlanovi. Veľká spokojnosť. 4,5(3.4.2019)

Zkorumpovaným antihrdinou je policejní detektiv Nolan, který oddělá bookmakera a ukradne mu 25 000 a snaží se to zamaskovat tak, aby to vypadalo na nehodu při zatýkání. Jeho parťák mu zezačátku věří, ale po čase začne víc a víc odhalovat skutečnosti svědčící o opaku. __ Poctivý noir se vším všudy. Edmondu O'Brienovi hlavní role sedla.(26.12.2014)