Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Drama rekonstrukce jednoho z nejznámějších zločinů britské historie, jehož pravděpodobný pachatel je stále ve vězení a svou vinu popírá. Šestidílná minisérie o vyvraždění rodiny Whiteů rekapituluje události, které se v roce 1985 odehrály na venkově v britském Essexu, když Colin Caffell přivezl šestiletá dvojčata na prázdniny k prarodičům. Zločin na statku ukazuje tragicky neprofesionální policejní vyšetřování případu, který šokoval celou Británii, pečlivě pracuje s dobovou atmosférou a na základě známých informací uvěřitelně buduje klíčové charaktery. Jako každý dobře zpracovaný true crime titul je Zločin na statku nejen průvodcem tragickou historií jedné rodiny, ale celou výsečí britské společnosti v 80. letech. (Serial Killer)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Trajektt 

všechny recenze uživatele

UPOZORNĚNÍ:TENTO KOMENT MŮŽE OBSAHOVAT PRVKY SPOILERŮ, TAKŽE BY HO NEMĚLI KONZUMOVAT ALERGICI NA TENTO PRODUKT. Musím konstatovat, že když jsem dokoukal tento britský kriminální seriál natočený podle skutečných událostí, tak jsem byl nadměrně spokojený s verdiktem soudu. Takže jsem si šel v klidu lehnout jako většina oveček, kterým stačila zde uvedená fakta k usvědčení pachatele. Ráno jsem se vzbudil  a říkám si, to snad není pravda, vždyť oni ho přece nemohli odsoudit s těmito pofidérními důkazy založených na velkém množství spekulací a na tvrzeních typu jedna bába povídala. Ono totiž nejde ani o to, jestli to tento arogantní narcis udělal nebo néé, ale o to, že porota se asi určitě rozhodovala na základě svých vnitřních pocitů a zapomněla na přímé a nepřímé důkazy, které prostě chyběly a které policie už od začátku případu vražd na bílé farmě, která jen tak mimochodem byla červená, pokud mně teda zrak nešálí doslova ignorovala a s prominutím je spláchla kdo ví kam. Vyšetřování mně skoro na tuty přesvědčilo, že vraždy nespáchala pošahaná matka dvojčat, ale nepřesvědčilo mně, že to spáchal nafoukaný floutek Jeremy Bamber, který díky médiím a zhrzené milence dostal pro mnohé čtenáře ubohých bulvárních plátků doživotní pronájem v kleci z které není možnost úniku. Není to první případ, kdy kroutím hlavou nad soudním systémem, který funguje v anglosaských zemích ve kterém rozhoduje o verdiktech porota z lidu. O této porotě z lidu jsem četl zajímavý článek, ve kterém se píše o tom, že jedna studie prokázala, že dvě třetiny porotců ve Velké Británii nevědí o čem to ten soudce mluví a tak si často ten svůj proces hledají na internetu, aby jednání pochopili. Stačí si vzpomenout na mediální proces století s vrahem O. J. Simpsonem, který byl díky tupé porotě amerických nedouků osvobozen a tak mohl páchat dál ty svá zvěrstva. Věřím, že mnohé diváky bude tento snímek nudit a budou u něho zývat jako krávy na pastvě, jelikož je to fakt protahované a zdlouhavé, ale mě to bavilo a musím přiznat, že mi tento styl napůl někdy až dokumentárního vyprávění, kdy se policejní vlk snaží dopadnout poraněnou ovci zcela vyhovoval a postupné rozkrývání daných skutečností a neskutečně mnoho policejní byrokracie a následné neschopnosti policejních orgánů cokoliv řešit mně taktéž bavil. Taktéž mně moc bavil herecký výkon anglického herce Marka Addyho, který perfektně ztvárnil již zmiňovaného policejního vlka. Za rekonstrukci jednoho z nejznámějších kriminálních případů sériových vražd ve Velké Británii o kterých jsem nikdy neslyšel dávám zasloužených 80%. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Další povedená detektivní britská minisérie, o které jsem až do její premiéry netušil, že existuje. A bylo by škoda, kdybych o ní netušil dál. Tenhle seriál, tentokrát od ITV a podle skutečné události (o které jsem taky nic netušil, ale u které je pachatel jasný už od začátku) je skutečně povedený. Zpracování, obsazení, scénář... zklamání prostě není možné. Jistě, existují i lepší seriály a minisérie tohoto typu, tvůrci White House Farm se ale nemají za co stydět, protože i tohle je povedená dramatická podívaná. Velmi zajímavá a dostatečně napínavá a přitažlivá. Za mě spokojenost. 75%. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Slušný prípad, sympatický Robert Baratheon bez brady ako šikanovaný vyšetrovateľ, veľmi dobrá atmosféra anglického vidieka spred už nejakých rokov, jediná škoda, že sa z popisu v obsahu dozvedáme viac, než by sme museli. Postup polície. zdá sa, bol od vekov skazený číslami - hlavne je mať výsledok vyšetrovania - nemusí to byť pravda! A potom sa liliputánski zmrdi stávajú vrchnými inšpektormi a svoje komplexy si riešia nepríčetným ziapaním na kolegov, ktorí chcú odhaliť vraha a daní vrahovia si kľudne behajú vďaka takýmto záprdkom na slobode. Napriek tomu, že seriálová akcia nie je obzvlášť vysoká, cítiť z toho realizmus a vzbudzuje to záujem sledovať tento príbeh. Anglosaský systém práva je však naozaj na pováženie a akoby ostal zaprdený v pozáručných tradíciách, kde je normálne súdiť podľa merítok z 16. storočia (SPOILER: hoci verím vinu obžalovaného, tak ten systém priniesol súdenie nespôsobilou porotou, odsúdenie na základe jedného svedectva, dokonca zvýšenie trestu po odsúdení! - to kde sme?). ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Hodně hustá atmosféra dobové kriminálky, true crime story, která spíš než by se honila za senzací, ukazuje práci policie a dobové pozadí. Několikrát diváka znejistí ohledně osoby pachatele a, popravdě, soudit bych tenhle případ nechtěla. A ani bych nechtěla žít v zemi, kde o vině či nevině rozhoduje laická porota ovlivněná bulvárem (ani samosoudci nejsou žádný zázrak, ale aspoň to dělají profesně a snad jsou proti novinovým titulkům odolnější). SHRNUTÍ: Když jde o něčí život, nikdy hned neuvěř ani zdánlivě zjevným věcem. ()

Verulinek13 

všechny recenze uživatele

Svělá podívaná. Některé díly byly podle mě trochu zdlouhavé, ale pořád mě to drželo v napětí a bavilo mě to. Hlavní podezřelý je vylíčen tak, aby opravdu byl hlavní podezřelý, ale na druhou stranu, jednání policie mi fakt hlava nebere. Vím, že se jedná o rok 1985, a dnes už jsme někde jinde, ale některé jejich postupy mi přijdou dost nelogické. Aby týden po takové střelbě policie vše spálila (tedy zničila většinu možných důkazů), zvlášť, když jí to nařídil jediní přezivší, je opravdu neuvážené jednání. U Julie mám také trochu pochybnosti, že to nebylo jen o špatném svědomí... Za mě tedy britská topovka. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (5)

  • Scény súdneho procesu boli nakrútené v tej istej budove súdu, na ktorej sa konal skutočný súd, na Korunnom súde v Chelmsforde. (Arsenal83)
  • Ve 2. minutě ve scéně, která se odehrává na diskotéce, slyšíme skladbu „Welcome to the Pleasuredome“ od anglické kapely Frankie Goes to Hollywood, která vyšla na stejnojmenném albu v roce 1984. (Trajektt)
  • I když se skutečné vraždy odehrály ve vesnici Tolleshunt D'Arcy, tak se na tomto místě nenatáčelo. Celé natáčení probíhalo v anglickém hrabství Essex, které se nachází ve východní Anglii. Mnoho scén bylo natočeno v malé vesnici Roxwell poblíž města Chelmsford, zejména v hospodě Chequers Inn. Natáčení probíhalo také v Bourtree Cottage a ve vesnici Goldhanger, která leží poblíž města Maldon. (Trajektt)

Reklama

Reklama