Chalífát

• Česko Kalífát (festivalový název) (více)
Švédsko, 2020, 6 h 23 min (Minutáž: 47–54 min)

Tvůrci:

Wilhelm Behrman

Kamera:

Jonas Alarik

Hudba:

Sophia Ersson

Gizem Erdogan, Amed Bozan, Aliette Opheim, Nora Rios, Albin Grenholm, Simon Mezher, Lancelot Ncube, Amanda Sohrabi, Said Legue, Yussra El Abdouni (více)

Epizody(8)

Blížící se útok bojovníků ISIS na Švédsko svede dohromady několik žen včetně matky v prekérní situaci, odvážné studentky a ambiciózní policistky. (Netflix)

cores

Opravdu už si nepamatuji, kdy jsem byl u filmu nebo seriálu takhle napjatý, jak to celé skončí. Po zhlédnutí posledního osmého dílu se u mě navíc projevili různorodé emoce. Emoce smutku, vzteku, nepochopení, nadšení, radosti a uspokojení. Scénáristicky a dějově neuvěřitelné! Pár malých připomínek k chování hlavních hrdinů bych měl, ale v souhrnu hodnocení celého díla by byly tyto připomínky titěrné! Moc bych si přál druhou sérii, i když myslím, že se tvůrci vydali z nejlepšího...! Mimochodem Lisha byla opravdu na ránu a doufám, že si to s bojovníky IS řádně užila :-) ()

to08.net

Výborná minisérie o vymývání mozků, radikalizaci studentů a obchodech s policií, která má skvělý trénink v manipulaci. ()

diamond

Toto byla trefa do černého. Seriál odehrávající se částečně v Sýrii a částečně ve Švédsku byl tak napínavý že jsem skoro nešel spát a sjel jsem ho za dva dny. Nepříjemné pocity spojené s odhalením fungování výplachu mozků novým kandidátkám IS, proti kterým je i rodičovská autorita bezzubá, a netradiční konec sériálu mně zajistil skvělý zážitek, na který dlouho nezapomenu. Doporučuji všem. ()

Dejf19

Seriál, který člověka nutí přemýšlet, a to já mám rád. K té páté hvězdě mi tam asi něco chybělo, ale i tak to bylo skvěle natočené, napínavé a strhující. Po šokujícím konci jsem potřeboval i chvíli abych to lehce rozdýchal a zamyslel ses nad tím vším, protože tohle je svět, ve kterém žijeme…. // Top Momenty – 1) Napínavá záchrana dcer. 2) Závěrečný telefonát mezi Sulle a Kerimou // Nej postavy – Pervin ()

OtokPag

Navrhuji dát tenhle seroš, jako “povinnou četbu” ve škole! Švédsko je na dobré cestě k vlastnímu chalífátu ()

jerzy1976

Depresivní seriál. Všechny postavy vlastně nesympatické. Sýrie stejně děsná jako Švédsko. Jedna hvězda dolů za poslední díl a chování vyšetřovatelky. ()

1234Horymir

Příběh trochu přitažený za vlasy, trochu moc to natahovali, Děj, který stačilo odbýt jednou větou roztáhli na půl epizody a naopak během vteřin policista vyřídí let do tramtárie a je na místě dokonce dříve, než padouch. Ale napínavé to bylo až do konce! To zase jo. ()

Karel321

Doporučuji se na to podívat , než to politicky korektní Netflix zakáže. Ještě že nejsou u nás. Tady je rádi nemáme a oni to vědí. ()

hunter.ex

Asi jsem koukal na něco jiného než ostatní. Nebylo to špatné, ale místy tomu chyběl spád a řada nelogických situací či rozhodnutí mě přiměla spíše jen kroutit hlavou. U Faudy člověk sice taky často kroutil hlavou, ale tam na to nebylo tolik času, protože se pořád něco dělo. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů