Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

Ferenzo

Velké zklamání, jelikož jsem se těšil na herecké obsazení. Z filmu se však vyklubala jen komunistická propaganda na mléko v čele s Gottem. Neskutečně laciný. Sorry. 35 %. ()

bohhous22 odpad!

Odporný, jaxe musel Bocan shrbit ,aby mohl veřejně režírovat. Typickej obrázek dopadů cenzury na talentované filmaře te doby.Stačí vidět Pastak a pak tohle.Neuvěřitelné. ()

Tominni

No, co k tomu říci? Celý film je vlastně o tom, že je zdravé pít mlíko, ale chlapi se za to asi stydí a tak se tomu projektu všichni vyhýbají. Film plný odborů, plánů, plnění a horníků...... ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Max Q.

Dávám tři hvězdičky: 1) za mléko, 2) za Menšíka s Dvořákem a 3) za scénu z kouzelnickým výstupem Petra Nárožného. Ta byla kouzelná. ()

rafix

Velmi zdařilá komedie z hornického prostředí. Plno skvělích a kvalitních herců jako Jiří krampol, Vladimír Menšík, Josef Dvořák a jiní. Mě se to osobně líbilo. ()

sharka.68

Já se u toho vždycky mlátím smíchy..kalciová bariéra...napadlo by Vás natočit komedii o tom, že máme pít mlíko? A dvojice Nárožný-Babka, ve scéně Zmizení manželky, to nemá chybu..... ()

route60

Film jenž je poplatný době svého vzniku ale dá se nato vpohodě koukat aji dnes, a to já mléko absolutně nenávidím. ()

honzic

Pro mne sice zábavný dobře herecky obsazený film s naprosto trapných a konvenčním scénářem. Je to velká škoda, neb tyto herci mají velký potenciál zahrát dobrý film, ale když scénář stojí za prd, nezmůže nic režie ani nikdo jiný. Hodnocení: 40 % ()

Pitryx

I když tato klasika nepatří mezi mé nej, přesto se ni vždy rád občas kouknu. Zábavička pro celou rodinu mi navíc ještě krásně asociuje mládí. ()

javlapippi

"Narozen 18. března 1948, po únoru, já už jsem dítě novejch časů." Na šachtu nastúpi nová závodná lekárka Rázlová, na popud vedenia si vymyslí a do praxe sa snaží uviesť vedecké novoty. "Dej to pryč, stačí když je jednomu šoufl!" Na tie potrebuje banícku partiu, ktorej členovia jej poskytnú svoje tvrdou prácou a pobytom v podzemí poznačené telá na examinovanie, experimentovanie a príjem laktózy a vápnika v podobe pitia tekutého produktu mliečnych žliaz hovädzieho dobytku. "Existuje ještě nějaká jiná značka?" Veľmi im to pod ich uhoľným prachom pokryté fúzy nejde, zlomiť odpor sa pokúšajú odborový predák Babka aj riaditeľ Moučka rôznymi, niekedy dosť nekalými ťahmi, ktorých vrcholom je prizvanie aktuálneho najpopulárnejšieho populára s piesňou na perách. "Do takovéhle chaty by se dřív sjížděli uhlobaroni k orgiím!" Nie veľmi náročná normalizačná komédia vyzdvihujúca haviarske remeslo, možnosti voľnočasového vyžitia a socialistickú starostlivosť o zdravie, ale neobvyklý námet a herecké obsadenie poskytuje hodne zábavných momentov. Môj obľúbený je skupinka na čele s Menšíkom pochodujúca v trenírkach s pohármi mlieka v hrsti ostravskými industriálnymi zákutiami. "Venku je žaket běžnej, jako u nás fáračky." Za štyri zamilované pohľady členiek detského speváckeho zboru. ()