Reklama

Reklama

Král Richard: Zrození šampiónek je životopisné drama, natočené podle skutečného příběhu, který inspiruje celý svět. Příběh Richarda Williamse (Will Smith), trenéra a otce světově proslulých tenistek Venus a Sereny, který má geniální plán jak dostat své dcery z ulic Comptonu v Kalifornii na světovou tenisovou scénu. Hluboce dojemný příběh ukazuje sílu rodiny, vytrvalost a neochvějnou víru jako prostředek k dosažení nemožného a ovlivnění nejen tenisového světa. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (227)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nejsem příznivec sester Williams, spíše naopak, když byly na kurtu fandil jsem opačné straně, nelíbilo se mě jejich arogantní chování a už vůbec ne způsob tenisu, ale přiznávám, že jsou ikony ženského tenisu a z tohoto důvodu jsem se na tento film koukl. Velmi mě překvapilo, že i přes dlouhou stopáž mě film vůbec nenudil. Hlavní překvapení jsem však dostal v hereckém výkonu Willa Smitha, jedná se totiž o jeho nejlepší hraní, opravdu táhne film, dělá postavu, umí pracovat s emocemi, ale přitom působí autenticky.Kvalitní filmový zážitek, kterému nakonec ty 4 vpálím i když je to na těsnotu. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Skutečně idealisticky ztelenovelizovaný „skutečný“ příběh moudrého, laskavého, skromného a sveřepě odhodlaného čokotatínka, jenž nechtěl nic jiného než jen lepší budoucnost pro své milované něžné, skromné a pokorné dcerušky mimo komptonský Chánov, a tak je snahou o idylické dětství, trpělivým vedením k lásce ke sportu, jemným charakterním mentorováním a hodnotným domácím vzděláváním universitou života nakonec dovedl jakožto citlivé intelektuálky až na výsluní Mumulendu, navzdory všem těm zkurveným bílým rasistům a jejich zasraným předsudkům. No, standardně dobrý Kovářovic Vilík vystřihnul toho přitroublého huhňavého despotického kokota, lidového jehovistického rozumbradáče, naprostou osinu v prdeli a vyhlášeného ghettového inseminátora, který pro svou vlastní touhu po 43+1 na jakýchkoliv Hillsech či Springsech bitchem vyprojektoval ze svých dvou šeredných dcer vysteroidované, agresivní a arogantní mužatky, proti kterým nemělo ve své době jakékoliv něžné pohlaví absolutní šanci, opravdu s citem. Celou hrací dobu mě neskonale sral! Sportovní drama rozhodně ne, spíše místy až otravná džonbraunovská báchorka a dost přibásněné (jakože děsně prefíkané) tupopolitikaření dětského otrokáře a kuplíře napříč rasistickými tenisovými kluby s asi patnácti minutami tenisu, během nichž se privilegovaná xenofobní mrdka Sančézová skákla nepovoleně na deset minut vychcat a zhatila tím Venušákovi jeho premiérové velkolepé antré. A Serenin si pomalu ani neškrtnul. Takže dvě s hodně prověšeným výpletem za film a jednu navíc za Vilíka, jenž ve mně svým výkonem neustále vzbuzoval emoce. Měl jsem totiž permanentně neodolatelnou chuť vyskočit z gauče a nakopat ho do koulí. Ovšem na toho tolikrát tu zmiňovaného zlatého prdeláče to zas až tak nebylo, to bych měl teď praskliny ve spodní části televize. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Serena a Venus jako dokonalé projekty geniálního stratéga a vizionáře Richarda. Nic proti, ale ten film je ke gloriole krále až příliš uctivý. I když se snaží jeho motivace a provedení božského plánu na "dva Jordany" několikrát problematizovat, vždycky nakonec sklouzne ke schematické adoraci. Green není invenční režisér, jenom opakuje naučené schéma úderů a když má na závěr smečovat velkým zápasem, trefí do autu. I proto, že Venus je v průběhu vyprávěná natolik upozaděná, že s jejím úsilím nelze tak úplně souznít. Smith o Oscara doslova škemrá v každé scéně a nedivil bych se, kdyby to cinklo. Je to podobně stravitelné a předžvýkané sousto jako před časem Green Book. Díky, zůstávám u Borga a McEnroea. A pokud chcete emoce a psychologii, dejte si Untold: Breaking Point. O podstatě tenisu vypovídá asi tisíckrát lépe a dramatičtěji než tahle selanka. P. S. Skoro neexistuje film, kde by se objevil Bernthal a nepřidal jednu hvězdu navrch. Už mu dejte velkou roli. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $50miliónov║ Tržby USA $14,681,536║ Tržby Celosvetovo $26,781,536▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Will Smith si to až moc chce ukradnúť pre seba, je ho tam až prespríliš. Jeho postava sa časom stane skôr otravnou. Viac by som bral priblížiť trampoty a útrapy pri takomto tatkovi u Sereny a Venus, určite si čo to prežili, je to tam ten tak okrajovo ukázané, akoby boli len roboty bez emócií. Určite mi tam aj chýba väčšia filmárska chytľavosť, ľahkosť, sú omnoho lepšie dramatické vygradované športové drámy.  Pre mňa dosť nevyužitý potenciál filmu.  /65%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že mě až překvapilo, jak moc mě příběh slavných tenistek – sester Williamsových – bavil. Tenis mám rád, hlavně teda, když na kurtu běhají Češky. Co Vám budu povídat, je to balzám na duši. Na Venus a Serenu jsem třeba tolik nekoukal, ale musel bych být velkej ignorant, když bych ten jejich příběh neznal. Ono pozvednout dvě hodný holky z černošského ghetta a proslavit je na tenisových kurtech celého světa je něco, co si za pozornost rozhodně zaslouží. Osobně jsem za ty léta o jejich tátovi slyšel všelicos, ale podání Willa Smithe je přesně to, co jsem potřeboval, abych si to dokázal i představit. Velice pěkný filmový zážitek plný životopisných detailů. Takové mám nejraději. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (9)

  • Ako poďakovanie hereckému obsadeniu Will Smith (Richard Williams) rozdelil svoj 40-miliónový zisk z filmu medzi ostatných hercov. (belinko)
  • Serena Williams v rozhovore s Jimmym Kimmelom potvrdila, že scéna, v ktorej jej otec predpovedá, že hoci Venus bude svetovou tenistkou č. 1, ona sa stane najlepšou tenistkou všetkých čias, sa skutočne stala. (lemonova)
  • Saniyya Sidney (Venus Williams), ktorá je ľaváčka a nikdy predtým tenis nehrala, stvárnila Venus Williams, ktorá je v skutočnosti praváčka. Jej vyčerpávajúci tréningový režim od pondelka do piatku zahŕňal prísnu diétu a cvičenie a mnoho hodín pozerania videí Venus, počnúc jej víťazstvami na veľkých turnajoch ako sú US Open a Wimbledon. (belinko)

Související novinky

Will Smith se po roce vrátí před kameru

Will Smith se po roce vrátí před kameru

12.03.2023

Je to rok od posledních Oscarů, které nevstoupily do historie tím, jaký snímek vyhrál nejlepší film (pokud si na to vůbec někdo vzpomene), ale tím, jak herec Will Smith vystoupil na pódium, aby… (více)

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Po několika nezdařených pokusech oživit novou verzi Vrány, včetně jednoho s Jasonem Momoou (Aquaman, Hra o trůny) v hlavní roli, se sdružení nezávislých producentů Hassell Free Productions, The… (více)

Will Smith vydal omluvu

Will Smith vydal omluvu

30.03.2022

Je úterý, takže touhle dobou už nejspíš zpráva o facce, kterou dal Will Smith během oscarového večera komikovi Chrisi Rockovi za nepovedený vtip na adresu jeho manželky Jady Pinkett Smith, dorazila i… (více)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (více)

Reklama

Reklama