Reklama

Reklama

Král Richard: Zrození šampiónek je životopisné drama, natočené podle skutečného příběhu, který inspiruje celý svět. Příběh Richarda Williamse (Will Smith), trenéra a otce světově proslulých tenistek Venus a Sereny, který má geniální plán jak dostat své dcery z ulic Comptonu v Kalifornii na světovou tenisovou scénu. Hluboce dojemný příběh ukazuje sílu rodiny, vytrvalost a neochvějnou víru jako prostředek k dosažení nemožného a ovlivnění nejen tenisového světa. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (236)

maddy 

všechny recenze uživatele

Neškodný športový životopis pre celú rodinu. Nemá to koho čím uraziť, nemá to koho čím pobúriť, vyhýba sa to všetkým zložitejším témam, napr. prečo je Richard Williams tak posadnutý úspechom svojich dcér. Zato ponúka taký staromilský životopis s až idealisticky podaným príbehom o tom ako sa sestry Williamsové dostali z chudobnej černošskej štvrti Compton v Kalifornii až na tenisové kurty vo Wimbledone. Celé zabalené do takej tej feel-good atmosféry, ktorá má zahriať u srdca celú rodinu, vrátane vašej prababičky. Navyše to aj pri pomerne robustnej, takmer dva a pol hodinovej stopáži rýchlo ubehne, aj vďaka parádne natočeným tenisovým duelom a má vynikajúceho Willa Smitha po dlhom čase v serióznej úlohe. Film, ktorý síce mohol a asi aj mal byť vynikajúci, no je "iba" dobrý. Nevravím, že som nečakal oveľa viac, ale raz za čas poteší aj taký pozitívny filmík, ktorý nijak netlačí na city, ani hlbšie témy, len chce diváka zahřát u srdíčka. CELKOVO: 7/10 ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Příjemný film nejen pro fandy bílého sportu, který si pro sebe urvaly dvě černé holky odnikud, nadřely se, nepáraly se. Postavit se proti nim, musel být masakr k posrání. Naštěstí testosteron v tomto sportu mají aspoň ony, když už jejich věčně plačící křehcí současníci, soplící po každé výhře i prohře do kamer, zhroucené princezničky v mužské kategorii, tohoto hormonu požehnaně nemají. Zlatý Mac a jeho výbuchy. Fotr děsný. Zásluhy mu neupírám, tahle rodina dokázala veliké věci, nemyslím jen samotná vítězství Venus a Sereny, vliv na černošské děti nebo jakékoli lidi ze sociálně slabých poměrů, je vážně něco! Sportík jen pro bílé, snobské rodinky tímto dostal hezky za ouška. Starý mi lezl na nervy celý film, Willovi nominaci přeju, v roli byl skvělý. Děvčata milá, hezká, šikulky. Moc pěkný film, který klade důraz na opravdové hodnoty. Pokud rodiče i v reále skutečně kladli důraz, aby holky měly vzdělání i dětství, aby nevyhořely a nestaly se pouhou továrnou na prachy, klobouček. Co totiž předvádí řada rodičů jménem frustrací z vlastního neúspěchu, je často psycho. V takovém případě mě vždy pobaví bonmot nejslavnějšího ostravského autisty: "Je to jenom sport." ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Serena a Venus jako dokonalé projekty geniálního stratéga a vizionáře Richarda. Nic proti, ale ten film je ke gloriole krále až příliš uctivý. I když se snaží jeho motivace a provedení božského plánu na "dva Jordany" několikrát problematizovat, vždycky nakonec sklouzne ke schematické adoraci. Green není invenční režisér, jenom opakuje naučené schéma úderů a když má na závěr smečovat velkým zápasem, trefí do autu. I proto, že Venus je v průběhu vyprávěná natolik upozaděná, že s jejím úsilím nelze tak úplně souznít. Smith o Oscara doslova škemrá v každé scéně a nedivil bych se, kdyby to cinklo. Je to podobně stravitelné a předžvýkané sousto jako před časem Green Book. Díky, zůstávám u Borga a McEnroea. A pokud chcete emoce a psychologii, dejte si Untold: Breaking Point. O podstatě tenisu vypovídá asi tisíckrát lépe a dramatičtěji než tahle selanka. P. S. Skoro neexistuje film, kde by se objevil Bernthal a nepřidal jednu hvězdu navrch. Už mu dejte velkou roli. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Kto miluje tenis, nie je čo riešiť. Množstvo odkazov na svoju dobu a každý, kto si pamätá Capriatiovú, Selešovú, Sanchezovú, Samprasa a ďalšie dôležité mená, tak by mal byť pri sledovaní Richarda pomaly v extáze. Smith dokazuje, že dokáže zahrať aj vážnu a psychologicky prepracovanú a nejednoznačnú postavu a nevidím dôvod, prečo by nemal dostať nomináciu. Osobne mu budem priať Oscara. Inteligentný scenár s množstvom detailov a ak sa bojíte, že sa bude hrať na rasistickú či gender strunu, tak toto je "iba" snaha o zachytenie udalostí približne tak, ako sa odohrali a o vytrvalosti a súdržnosti rodiny. Ale aj v tomto prípade netriviálne a s dostatočnou hĺbkou. ()

Remedy 

všechny recenze uživatele

Až na toho fanatického a rádoby fašistického čokotatínka (verbale, díky) to vlastně bylo dost fajn. Čtyři hvězdy jsou možná trochu moc, ale já prostě miluju tyhle šablonovité příběhy "from zero to (black) hero". Měl jsem trochu problém s tím, co se ten film vlastně snaží sdělit. O zážitek se postará především samotný příběh, který je takovým až možná lehce pohádkovým sportovním dramatem. Zase na druhou stranu - Will Smith se tady fakt snaží a o toho Oskara s ohnutým hřbetem křičí, až to hezké není (a asi ho jako i dostane). I když je tu patosu (bohužel ne toho dobrého) víc než by bylo zdrávo, pořád se tu najde pár pasáží, kdy to celé dovede být správně úderné a přiměřeně epické. Film roku to za mě určitě není, ale ty nemalé oskarové ambice jsou s ohledem na současný společenský diskurz pochopitelné. Ano, v tomhle žánru jsou mnohem silnější filmy a v užší oskarové konkurenci by to nejspíš nemělo mít šanci (zase tak dobré to po řemeslné a scenáristické stránce není). Jenže když se nad tím po těch necelých dvou a půl hodinách zamyslím, tak se mi to vlastně dost líbilo. Uznávám, že svou roli v tom sehrál i Jon Bernthal, který je tady naprosto boží. [80%] ()

Galerie (31)

Zajímavosti (16)

  • Na začiatku filmu Richard Williams (Will Smith) uvádza, že v roku 1977 zarobil iba 52 000 dolárov, ako keby to bola malá suma. V dnešnej dobe by to bolo ekvivalentom najmenej 250 000 dolárov ročne. (Pat.Ko)
  • Ako poďakovanie hereckému obsadeniu Will Smith (Richard Williams) rozdelil svoj 40-miliónový zisk z filmu medzi ostatných hercov. (belinko)

Související novinky

Will Smith se po roce vrátí před kameru

Will Smith se po roce vrátí před kameru

12.03.2023

Je to rok od posledních Oscarů, které nevstoupily do historie tím, jaký snímek vyhrál nejlepší film (pokud si na to vůbec někdo vzpomene), ale tím, jak herec Will Smith vystoupil na pódium, aby… (více)

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Po několika nezdařených pokusech oživit novou verzi Vrány, včetně jednoho s Jasonem Momoou (Aquaman, Hra o trůny) v hlavní roli, se sdružení nezávislých producentů Hassell Free Productions, The… (více)

Will Smith vydal omluvu

Will Smith vydal omluvu

30.03.2022

Je úterý, takže touhle dobou už nejspíš zpráva o facce, kterou dal Will Smith během oscarového večera komikovi Chrisi Rockovi za nepovedený vtip na adresu jeho manželky Jady Pinkett Smith, dorazila i… (více)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (více)

Reklama

Reklama