Reklama

Reklama

Král Richard: Zrození šampiónek je životopisné drama, natočené podle skutečného příběhu, který inspiruje celý svět. Příběh Richarda Williamse (Will Smith), trenéra a otce světově proslulých tenistek Venus a Sereny, který má geniální plán jak dostat své dcery z ulic Comptonu v Kalifornii na světovou tenisovou scénu. Hluboce dojemný příběh ukazuje sílu rodiny, vytrvalost a neochvějnou víru jako prostředek k dosažení nemožného a ovlivnění nejen tenisového světa. (Vertical Ent.)

(více)

Recenze (228)

verbal 

všechny recenze uživatele

Skutečně idealisticky ztelenovelizovaný „skutečný“ příběh moudrého, laskavého, skromného a sveřepě odhodlaného čokotatínka, jenž nechtěl nic jiného než jen lepší budoucnost pro své milované něžné, skromné a pokorné dcerušky mimo komptonský Chánov, a tak je snahou o idylické dětství, trpělivým vedením k lásce ke sportu, jemným charakterním mentorováním a hodnotným domácím vzděláváním universitou života nakonec dovedl jakožto citlivé intelektuálky až na výsluní Mumulendu, navzdory všem těm zkurveným bílým rasistům a jejich zasraným předsudkům. No, standardně dobrý Kovářovic Vilík vystřihnul toho přitroublého huhňavého despotického kokota, lidového jehovistického rozumbradáče, naprostou osinu v prdeli a vyhlášeného ghettového inseminátora, který pro svou vlastní touhu po 43+1 na jakýchkoliv Hillsech či Springsech bitchem vyprojektoval ze svých dvou šeredných dcer vysteroidované, agresivní a arogantní mužatky, proti kterým nemělo ve své době jakékoliv něžné pohlaví absolutní šanci, opravdu s citem. Celou hrací dobu mě neskonale sral! Sportovní drama rozhodně ne, spíše místy až otravná džonbraunovská báchorka a dost přibásněné (jakože děsně prefíkané) tupopolitikaření dětského otrokáře a kuplíře napříč rasistickými tenisovými kluby s asi patnácti minutami tenisu, během nichž se privilegovaná xenofobní mrdka Sančézová skákla nepovoleně na deset minut vychcat a zhatila tím Venušákovi jeho premiérové velkolepé antré. A Serenin si pomalu ani neškrtnul. Takže dvě s hodně prověšeným výpletem za film a jednu navíc za Vilíka, jenž ve mně svým výkonem neustále vzbuzoval emoce. Měl jsem totiž permanentně neodolatelnou chuť vyskočit z gauče a nakopat ho do koulí. Ovšem na toho tolikrát tu zmiňovaného zlatého prdeláče to zas až tak nebylo, to bych měl teď praskliny ve spodní části televize. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nejsem příznivec sester Williams, spíše naopak, když byly na kurtu fandil jsem opačné straně, nelíbilo se mě jejich arogantní chování a už vůbec ne způsob tenisu, ale přiznávám, že jsou ikony ženského tenisu a z tohoto důvodu jsem se na tento film koukl. Velmi mě překvapilo, že i přes dlouhou stopáž mě film vůbec nenudil. Hlavní překvapení jsem však dostal v hereckém výkonu Willa Smitha, jedná se totiž o jeho nejlepší hraní, opravdu táhne film, dělá postavu, umí pracovat s emocemi, ale přitom působí autenticky.Kvalitní filmový zážitek, kterému nakonec ty 4 vpálím i když je to na těsnotu. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že mě až překvapilo, jak moc mě příběh slavných tenistek – sester Williamsových – bavil. Tenis mám rád, hlavně teda, když na kurtu běhají Češky. Co Vám budu povídat, je to balzám na duši. Na Venus a Serenu jsem třeba tolik nekoukal, ale musel bych být velkej ignorant, když bych ten jejich příběh neznal. Ono pozvednout dvě hodný holky z černošského ghetta a proslavit je na tenisových kurtech celého světa je něco, co si za pozornost rozhodně zaslouží. Osobně jsem za ty léta o jejich tátovi slyšel všelicos, ale podání Willa Smithe je přesně to, co jsem potřeboval, abych si to dokázal i představit. Velice pěkný filmový zážitek plný životopisných detailů. Takové mám nejraději. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $50miliónov║ Tržby USA $14,681,536║ Tržby Celosvetovo $26,781,536▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Will Smith si to až moc chce ukradnúť pre seba, je ho tam až prespríliš. Jeho postava sa časom stane skôr otravnou. Viac by som bral priblížiť trampoty a útrapy pri takomto tatkovi u Sereny a Venus, určite si čo to prežili, je to tam ten tak okrajovo ukázané, akoby boli len roboty bez emócií. Určite mi tam aj chýba väčšia filmárska chytľavosť, ľahkosť, sú omnoho lepšie dramatické vygradované športové drámy.  Pre mňa dosť nevyužitý potenciál filmu.  /65%/ ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Serena a Venus jako dokonalé projekty geniálního stratéga a vizionáře Richarda. Nic proti, ale ten film je ke gloriole krále až příliš uctivý. I když se snaží jeho motivace a provedení božského plánu na "dva Jordany" několikrát problematizovat, vždycky nakonec sklouzne ke schematické adoraci. Green není invenční režisér, jenom opakuje naučené schéma úderů a když má na závěr smečovat velkým zápasem, trefí do autu. I proto, že Venus je v průběhu vyprávěná natolik upozaděná, že s jejím úsilím nelze tak úplně souznít. Smith o Oscara doslova škemrá v každé scéně a nedivil bych se, kdyby to cinklo. Je to podobně stravitelné a předžvýkané sousto jako před časem Green Book. Díky, zůstávám u Borga a McEnroea. A pokud chcete emoce a psychologii, dejte si Untold: Breaking Point. O podstatě tenisu vypovídá asi tisíckrát lépe a dramatičtěji než tahle selanka. P. S. Skoro neexistuje film, kde by se objevil Bernthal a nepřidal jednu hvězdu navrch. Už mu dejte velkou roli. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Cítím z toho promrhanou šanci. Tvůrci zvolili cestu glorifikace všech zúčastněných, díky černé barvě pleti. Mít za fotra někoho jako Richard Williams muselo být velice náročné, ale film zobrazuje pouze minimum konfliktů. Holky mu to všechno žerou bez odmlouvání a stále se usmívají a jsou šťastné. Mno, třeba to tak bylo, ale dovolím si pochybovat. Navíc film i nastiňuje Richardovu temnější stránku, ale opravdu jen v malých náznacích. Přitom by to bylo o tolik lepší, kdyby šli víc na dřeň. Will Smith dobrej. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Povedené sportovní drama, které o to více ocení fanoušci tenisu. Pozoruhodný příběh dvou sester, které se vypracovali až na vrchol a to z velké části díky muži, který za nimi stál, cepoval je a podporoval je. Solidně zahraná záležitost, která vkusně zpracovává tento příběh i rasové problémy s ním spjaté. Will Smith toho oscara chce, ale občas až moc tlačí na pilu. Přesto jsem se do příběhu sester a rodiny krále RIcharda zažral a ke konci. jsme byl velmi napjatý. Jen to mohla být trochu větší emocionální horská dráha, místo velkých obratů emocí, jsem dostal jen takové lehké vlnění. Zároveň mi přijde trochu škoda, neukázat věci trochu více z perspektivy Sereny, aby i ten finalní moment a proslov k ní, lépe fungoval. Příjemná podívná o rodině a o tom, že cílem každého rodiče by mělo být, aby se jeho děti měli lépe než on! 7/10 ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ŽÁDNÝ STRACHY, MÁM PLÁN…“   Paličatej Richard Williams a jeho film. Říkal jsem si, že mu ho asi zaplatily holky, jako dík (tak nakonec byly producentky…). Show rodiny Williamsových, ve který nechybí propagace afroamerickýho lidu (a vlastně proč ne, že?) a (naštěstí maličko) svědků Jehovových. Will Smith si roli opravdu užívá a je na něm vidět, že proč ji tolik chtěl. Sportovní drama, ve kterým najdete všechno, co nám chtěla tahle rodina o sobě říct.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jehova My God. A taky Serena. A Venus. 2.) Mám doma párek parchantů a nevím, co s nima.  ///  Thx za titule „Petr Fantys“.                   PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Tyhle sportovní drama ze dna až na vrchol mám hodně rád a tohle určitě se zařadí mezi mé oblíbené. Will Smith je perfektní, jeho životní moudra a rady pohladily na srdci, emoce jsou funkční, dramatické scény jsou dusné  ( návštěva policie vrchol!!) a bavily i scény s Tenisem. Silný a neuvěřitelný příběh. Bavilo mě to víc, než bych doufal. 8/10. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Je to síce strašne predvídateľné a neoriginálne (okrem finále, ktoré... nebudem spoilerovať), ale zas tvorcovia môžu kontrovať tým, že čo chceme, veď sa to tak naozaj stalo. Neviem. Nie som odborník na sestry Williamsové (ktoré to, spolu s Willom Smithom, aj produkovali!). Takže fakt netuším, či sa všetky tie skutočne odohrali tak, ako sa nás snaží presvedčiť režisér, alebo si to scenárista kde-tu jemne upravil (nechce sa mi veriť, že Richarda len tri sekundy delili od toho, stať sa vrahom). Ale hej, je to vlastne jedno. Dôležité je, že ako neoriginálne napísané to je, tak je to zručne natočené. Poteší soundtrack a napriek tomu, že je to svojím spôsobom temná dráma pojednávajúca o závažných témach (rasizmus, xenofóbia, policajné násilie, všadeprítomné a neustále podceňovanie, smrteľne nebezpečné geto), poňali ju vcelku optimisticky (ak dáme bokom zopár ponurých závanov), takže síce vidíme, že polícia bije občanov tmavej farby pleti, ale jediné, čo z toho vyplynie, je sedemsekundový detailný záber na smutnú tvár Willa Smitha a to, ako mlčky krúti hlavou. Nevravím, že mi to vadilo. Ani že mi to nevadilo. Konštatujem. Kasting sa vydaril: Jon Bernthal, vybavený jednoznačne najhorším účesom kariéry, taký bezradný nebol ani keď ako Punisher musel vystrieľať všetku mafiu v New Yorku a pamätajte na moje slová, že z Demi Singleton raz (a nebude to trvať zas až tak dlho) bude obrovská celosvetová hviezda. Je to dojemné i vtipné a áno, dozaista i dlhé, ale nemôžem povedať, že by som sa nudil. Tempo je vyvážené a svižné, keďže sa neustále niečo deje. V scenári ma potešilo, že sa nevyhýba ani drsnejším záležitostiam, ako je rozhovor v kuchyni (v ktorom sa naznačujú zaujímavé veci ohľadom Richarda), pokec so sociálkou alebo celkovo je otec sestier poňatý solídne kontroverzne, čo sa mi páčilo. Záverečné titulky potešili. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Perfekt odvedená sportovní filmařina, která vezme za srdce, skvěle plyne a prezentuje sám o sobě hustý příběh otce "ghetto trenéra". Největší klíč k úspěchu je tu sošky-hodný Smith, herecky šlape celá rodina ft. Jon Bernthal. Víra v úspěch a ve vlastní plán, vydřený sebevědomí, hrdost, pokora. A hned má člověk lepší pocit. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Někoho tak tvrdohlavýho jsem v životě nepotkal. A to trénuju McEnroea." Sportovní pohádky mám rád. Tahle navíc vychází z reality a ty drobný nepřesnosti je třeba brát jako uměleckou licenci. Třeba to, že egoistickej kretén Richard je vlastně logistickej sympaťák. Nebo to, že věčně nakrknutí bratři Williamsovi jsou tady předváděni jako vyřehtaný holky. Ano, nikdy jsem je neměl rád a na každým turnaji jsem oslavoval jakoukoli jejich prohru. Ale ve filmu jsem jim fandil, protože byl evidentně natočenej o někom jiným, kdo se jenom stejně jmenoval. A já fandím každýmu, kdo se dokázal vyhrabat z ghetta a začal žít život běžnýho bílýho miliardáře. Navíc tam ani nebylo moc brečení kvůli tomu, jak bílí zmetci potomkům otroků pořád ubližujou. Měl jsem z toho takovej povznášející pocit a hrdost na to, že jsem černej. Teda nejsem, ale mohl bych být. Tohle je totiž dost motivační film na to, abych to dokázal. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Výborný sportovní drama s nejlíp natočeným tenisem ever troufám si říct, které není zbytečně slzopudné, a místo toho vsází na obyčejnou lidskou autenticitu rodiny Williamsových. A funguje to ve všech možných ohledech, i když to pak logicky nemůže excelovat jako film, protože na to je to příliš... obyčejné. Já si ten příběh díky tomu ovšem o to víc vychutnal a jestli Smith za tohle dostane Oscara, nebudu s tím mít absolutně žádný problém. Klobouk dolů i před dívkami. Parádní biopic. 8/10 ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Tenisová historie napsala mnoho velkých příběhů, ale trnitá cesta sester Williamsových až na samotný vrchol žebříčku vyčnívá v tolika ohledech, že filmová pocta musela přijít. Richard je sice vykreslen v lepším světle, než by ve skutečnosti měl být, jeho plán však strhne každého sportovního nadšence. Serena vládla ženskému tenisu jednu celou dekádu, ovšem ten první a nejtěžší krok musela udělat Venus. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Inteligentní životopisné drama pro celou rodinu. Tématicky líbivé, scenáristicky dobře čitelné a herecky skvěle zahrané. Je to sice výrazně více feel-good-vibe movie, než-li ambiciózní a syrové drama, avšak natolik zručně natočené, s tolika hodnotnými a zábavnými scénami, že to slupne většina diváků jako malinu. Will Smith předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů své bohaté kariéry. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Velmi milé oscarové překvapení. Film není o křížových výpravách, možná právě kvůli matoucímu názvu na to nikdo nepřišel, ani u nás podtitul příliš nepomohl. Osobně jsem před deseti lety sledoval tenis docela dost, takže o Richardovi Williamsovi jsem leccos zaslechl, leč ne vždy v pozitivním duchu. Nicméně jsem čekal, že biografie se ponese v duchu perfektního otce mnoha dcer, z nichž dvě se stanou jedněmi z nejúspěšnějších tenistek všech dob. A překvapilo mě, že i na stinné stránky občas dojde, ovšem samozřejmě v omezené míře. Will Smith přesně podchytil éru, kdy může hrát podobné role (i když jsem občas přemýšlel, proč když mlátí pár chuligánů jim jako Deadshot pár nevrazí) a nominace na Oscara bude zasloužená, leč bych si nemyslel, že jí promění. Snad se ještě kolem filmu příští rok zvedne buzz, jelikož se nejedná o žádné pronuděné nekonečné sterilní peklo, ale o velmi příjemný feel good film, který krásně odsýpá a končí až příliš brzy. Chtělo by to druhý díl, protože jako na potvoru končí v tom nejlepším. PS : Můj velký oblíbenec Jon Bernthal je tu jako vždy perfektní. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Sólo pro Willa Smithe na téma zrodu fenoménu sester Williamsových. Je to film sám pro sebe, srovnání s jinými sportovními životopisy moc nesnese. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Dvě legendy bílého sportu. A Will, který chce Oscara, ale dostat by ho neměl (respektive měl, ale za jiné role). Za svůj agresivní způsob hry od základní čáry dvorce posbíraly desítky grandslamových titulů. Vše ale nezačínalo tak vesele. Vyrůstají ve čtvrti s vysokou kriminalitou a chudobou, rodiče jim vštěpují disciplínu, pokoru a lpění na vzdělání. Dál od drog, od prostituce, od problémů. Hlavně otci slouží sukces dospívajících dcer jako náplast na život strávený na okraji společnosti. Výsledek naštěstí není přeslazenou limčou, protože právě tatík má plán. A toho se hodlá zuby nehty držet. A my se k němu propracujeme naprosto líbivým způsobem. Ano, otec s dcerami (kterých je pět, navíc díky jeho čipernosti mají nejméně sedm dalších sourozenců) vtipkuje, povzbuzuje je, sype z rukávu životní moudra, holky jsou samý úsměv, ale zároveň lehce naťukneme, že je tvrdohlavým pařezem s kontroverzními metodami. Ale vážně jen lehce, prostě nerýpeme, jak by se dalo (sestry Williamsovy to ostatně na kurtu uměly roztočit i jinak než tenisově). Na druhou stranu mě překvapuje, že pod producentským diktátem rodiny se na plátno dostala osa nasraný Will – pistole v ruce – kdosi byl rychlejší. Řemeslně je to každopádně paráda, užíváme si retro atmosféru i rychlý tenisový svět. Jen tomu chybí výraznější dramatické zauzlení. Prostě holky se derou vzhůru a směřují ještě výš. Pokud přijde nějaká bouře, vše se zase brzy uhladí. A vlastně ani rasismu (toho jsem se bál nejvíc) ve výsledku moc není. Smith zůstal věrný sportovní branži, pláče, dře, tlačí na pilu, je moc fajn, ale u toho (myslím nějaká ocenění) bych zůstal. Tři až čtyři hvězdy. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Pravidelná dávka amerického patosu se vším, co k tomu patří. Je fajn, že se v případě sester Williamsových tvůrci rozhodli zaměřit na jejich otce, protože v rámci sportovních filmů je to zase něco trochu jiného a ta rodinná nálada filmu náramně prospívá. Možná i proto, že třeba samostatný film o Sereně by lidi vzhledem k jejímu současnému chování asi dost vytáčel (náznaky její osobnosti jdou vycítit i přes pozitivně laděný konec už i tady). Richard je paličák, má své chyby a je přehnaně ambiciózní. Ale minimálně v scénáři Zacha Baylina působí pokorně a jeho plán mu nakonec opravdu vyšel. Oceňuji i fakt, že je tady celkem slušně ukázáno také chování přemotivovaných rodičů, kteří ze svých dětí chtějí mít za každou cenu hvězdy. Je jen pár vyvolených, kteří se dostanou na vrchol. Má to své chyby, ale já podobné filmy miluji. King Richard si v kinech zaslouží rozhodně mnohem více pozornosti. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Výborný sportovní film, patřičně motivační, který ale samozřejmě není jen o tenisu a má ještě další důležitá poselství. Will Smith je v hlavní roli fantastický a tak rozporuplnou postavu, jakou Richard WIlliams rozhodně je, ztvárňuje se vším všudy. Někdy z něj čiší nakažlivé nadšení, někdy máte chuť ho tak trochu (nebo i víc) kopnout, někdy vás dojme. Film ale přesto nestojí jen na něm a jeho "plánu", protože Aunjanue Ellis v roli jeho ženy i představitelky jejich dcer jsou prostě perfektní, spoustu diváckých sympatií si právem uloupí také Jon Bernthal a Tony Goldwyn.____P.S. Chtěl bych vidět film o filmu, ve kterém by skutečný Richard Williams na place radil Willu Smithovi, jak ho má pořádně hrát :) ()

Související novinky

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Po několika nezdařených pokusech oživit novou verzi Vrány, včetně jednoho s Jasonem Momoou (Aquaman, Hra o trůny) v hlavní roli, se sdružení nezávislých producentů Hassell Free Productions, The…

Will Smith vydal omluvu

Will Smith vydal omluvu

30.03.2022

Je úterý, takže touhle dobou už nejspíš zpráva o facce, kterou dal Will Smith během oscarového večera komikovi Chrisi Rockovi za nepovedený vtip na adresu jeho manželky Jady Pinkett Smith, dorazila i…

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby…

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším…

Reklama

Reklama