Polibek smrti

Kiss of Death

Bozk smrti

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1995, 96 min

Nebyl to vůbec špatný film. Nicolas C. je skvělý herec, já mu to všechno věřila. Opravdu ho obdivuji. Viděla jsme to v českém dabingu, který nebyl vhodný. K postavám se dabing určitého dabéra nehodil. Je to průměr a za Cage by si to zasloužilo i jedničku na víc. Možná své hodnocení upravím, ale musela bych snímek sehnat v původním znění. Děj je vlastně nesmírně jednoduchý, myslím si že, bohužel potenciál filmu nebyl zcela využit. Nepomohlo jim ani to, snímek nacpali slavnými jmény. Bez Cage by se mohli jít zahrabat. Být mladý a přemýšlet o dráze gangstera tak díky filmu si to rozmyslím, což je jedině dobře.(31.12.2013)

• cabaday24

necekal jsem zadnej zazrak a dobre jsem udelal, dej a chovani postav postrada jakoukoliv logiku, navic hlavni hrdina ( Caruso) je fakt odporne zrzavej a dost nesympatickej, takze mozna bych zvladnul cernobilou verzi, ale tohle bylo fakt slaby. Cage alias malej Junior to aspon trosku drzi nad vodou, ale moh dostat trosku vic prostoru(17.12.2008)

Film zlyháva len v dvoch úrovniach. Aj to v jednej len z časti. Tou je herecká, ktorú zahanbil Caruso. Mohla to byť, popri toľkých hviezdach, jeho životná rola a on ju takto zbabre. Týmpádom zlyháva aj ďalšia a tou je pokus o drámu. Obe sú ale len malou škrupinkou veľkého obalu, ktorý dotvára hlavne vysoká dávka napätie, potešiteľný scenár, pár zvratov, ktoré sa konečne hodili tam, kde mali byť a hlavne psychopatická rola Nica Cagea, ktorého mad-mani stoja za to! 75%.(31.8.2007)

• BOURQUE

Na konci 90- tých rokoch trošku nadpriemerná, dnešným okom spíš priemerná kultovka so skvelými hercami (Caruso, Jackson, Cage, Tucci) a jednou herečkou (Hunt), ktorá podľa mňa dostala príliš málo priestoru. Absolútnu pochvalu však zaslúži N. „BAD“ Cage, ktorý podal bezchybný výkon. Mal som z neho strach a nechcel by som sa s ním stretnúť na ulici. Osobné hodnotenie: 69% (**) (26.11.2012)

• Kingjiri

Pracovníci castingu byli nejspíš hodně schopný, když se jim do takovýho nevýraznýho, nudnýho až podprůměrnýho snímku podařilo obsadit tolik známejch tváří. No co, aspoň jsem viděl Davida Carusa alias legendárního Horatia z CSI: Miami v celovečeráku. Nejlepší je ale vyšinutej astmatickej Cage zvedající na bench pressu místo čínky jednu buchtu - asi jediná scéna, která fakt stojí za vidění.(13.9.2012)

• - Aby se mohl natáčení snímku účastnit, udělal si David Caruso přestávku v natáčení TV seriálu NYPD Blue (od r. 1993). (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes v roce 1995. (Terva)

• - Hlavní protagonisté Nicolas Cage a David Caruso slaví narozeniny ve stejný den, a to 7. ledna. (Conspi)