Polibek smrti

Bozk smrti

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1995, 96 min

• UncleG

Průměrný devatesátkový thriller, jakých se tehdá točilo dvanáct a půl do tuctu. "Polibek smrti" rozhodně nepatří do zlatého fondu scénáristických perel, ale je zajímavý alespoň obsazením vedlejších rolí. Obzvlášť mě potěšil Cage, kterej si toho agresivního mafiána v šusťákovce vyšvihnul s naprostou nonšalantní elegancí. Naopak s typusem v ústřední úloze už to tak slavné není. Nějak jsem se nemohl zbavit pocitu, jakoby byla postava informátora Jimmyho šitá namíru spíš nějakému sympaťákovi typu Mela Gibsona. David Caruso totiž nepůsobí jako někdo, komu by člověk držel palce, nýbrž jako totální tragéd a bezvýrazná ukňouraná troska. Takže mi ve finále bylo úplně jedno jestli mu slizkej Nicolas ustřelí dceru nebo znásilní mozek. Vlastně obráceně...(4.10.2010)

Herecké výkony tak děsné až to připomínalo parodii. Cage šíleně přehrával a jeho zločinecký týpek tak dostal až comicsový rozměr. Ostatní herci zase byli až takový nevýrazní. Barbet Schroeder se dříve prosazoval jako specialista na thrillery, ale měl si tam dopsat slovíčko fraškoidní thrillery. Jedině tak lze tento film přijmout, protože vážně se brát nedá, ale nenudil jsem se u něho. Jinak za pár dní si maximálně vzpomenu na Cage jak legračně trsá na disce a Jacksonovi teče oko. 60%(21.1.2012)

Film zlyháva len v dvoch úrovniach. Aj to v jednej len z časti. Tou je herecká, ktorú zahanbil Caruso. Mohla to byť, popri toľkých hviezdach, jeho životná rola a on ju takto zbabre. Týmpádom zlyháva aj ďalšia a tou je pokus o drámu. Obe sú ale len malou škrupinkou veľkého obalu, ktorý dotvára hlavne vysoká dávka napätie, potešiteľný scenár, pár zvratov, ktoré sa konečne hodili tam, kde mali byť a hlavne psychopatická rola Nica Cagea, ktorého mad-mani stoja za to! 75%.(31.8.2007)

• cabaday24

necekal jsem zadnej zazrak a dobre jsem udelal, dej a chovani postav postrada jakoukoliv logiku, navic hlavni hrdina ( Caruso) je fakt odporne zrzavej a dost nesympatickej, takze mozna bych zvladnul cernobilou verzi, ale tohle bylo fakt slaby. Cage alias malej Junior to aspon trosku drzi nad vodou, ale moh dostat trosku vic prostoru(17.12.2008)

Ještě dříve než jsem film shlédl, očekával jsem asi něco více než to ve skutečnosti je. Ono to tak trochu láká když si předčítáte tu řadu zvučných jmen které se v tomto filmu oběví. Ale nenechte se mýlit je to jen „béčko“. Průměrný příběh, dialogy, dabing a dokonce i výkony herců mě zklamali. Tedy kromě Nicolase Cage, ten je v tomto filmu opravdu vynikající a vlastně ho celý táhne. Celkem je to za 3*, ale celá jedna hvězda je za herecký výkon který předvedl Nicolas Cage. Je to jedna z jeho nejlepších rolí, škoda jen že nepřišla v nějakém „lepším“ filmu.(21.1.2012)

• - Natáčení probíhalo v legendární věznici Sing-sing v Ossinigu na Hunter Street 354 a ve státech New York a New Jersey. (Terva)

• - Aby se mohl natáčení snímku účastnit, udělal si David Caruso přestávku v natáčení TV seriálu NYPD Blue (od r. 1993). (Terva)

• - Filmový klub je ve skutečnosti malou nevyužívanou obchodní kanceláří, stojící hned vedle restaurace McDonalds v městské části Queens v New Yorku, která byla designérem Melem Bournem upravena speciálně pro potřeby filmařů. (Conspi)