Bývalého podvodníka Jimmyho Kilmartina chytí detektiv Little Junior Brown a nabídne mu výhodný obchod: svobodu za to, když se stane informátorem. Jimmy se takto dostává mezi dva nemilosrdné světy gangsterů a vládních agentů, před kterými se snaží navždy uniknout... (oficiální text distributora)

tron

„Neboj sa. Utečie ti to ako voda.“ BOZK SMRTI je jeden z najhorších trilerov 90. rokov. A nejde „len“ o pomer silných hereckých mien (Caruso, Cage, Rhames, Huntová, Jackson, Tucci, Rapaport, Rhames, Baker Hall, Heald) k príšernému spracovaniu. Zápletka je plná notorických klišé, jednu mimoriadne nesympatickú postavu (vrátane kladných) strieda ešte nesympatickejšia a dialógy sú hnusne afektované („čím viac tam napchám nadávok a kriku, tým to bude viac cool“). Ústredný hrdina je v podaní hrozného Carusa nesmierne protivný (už fyzicky), scenár plný smiešnych náhod (polepšený hrdina sa raz za X rokov nechá nahovoriť na dvojhodinový kšeft a PRÁVE VTEDY ho čapnú policajti) a zvláštne vystavaný (nezmyselne veľa času je venovaného pobytu za mrežami). Niektoré scény sú tak šialene postavené na hlavu, že režisér snáď musel fetovať, keď ich nevystrihol (kľúčová postava v prostriedku filmu ide autom, nabúra do nej kamión a na mieste ju zabije – WTF???). Konanie postáv je postavené na hlavu. OK, chlapík je zločinec, ale chcel vám zachrániť život a sám bol pri tom zranený. Prvé, čo urobíte, keď ho stretnete, je, že mu jednu vrazíte. Rozčuľujúce sú i extra veľké koniny, kedy sa škriabete na obočí a pýtate sa, čo vám uniklo (je jasne znázornené, že hrdinovi guľka presvišťala dlaňou... prečo je ale ťažko zranený guľkou na TVÁRI?). Potom sú to v podstate už len rôzne menšie zverstvá, napr. jeden z najafektovanejších výkonov Nicolasa Cagea v úlohe psychopatického mafiána v teplákovej súprave, ktorý posilňuje dvíhaním striptérky (ČO?!). BOZK SMRTI nie je podpriemerný film. Podpriemerný film vyzerá inak. Ešte stále sa dá pozerať. BOZK SMRTI je omyl, pripomínajúci metamorfózu bubliny, vznášajúcu sa v paralelnom vesmíre dynastie Ming. Neviete, čo to znamená, neviete reagovať. Správanie postáv nemá logiku, motivácia ich činov je obludná a bežnou súčasťou deja sú scény, ako druhá svadba s babysitterkou, kedy len nasprostasto otvárate oči a pýtate sa, či ste si odbehli na wécko a niečo dôležité v deji vám ušlo – neodbehli a neušlo, proste tam chýbajú celé scény, inak si neviem vysvetliť, prečo hrdina vyjde po rokoch z basy a ide sa oženiť s niekým úplne iným, s ktorým doteraz mal asi dve scény. Ak by v polovici pribehli mamuty a z neba spadol Kristus s granátmi, ani by ste sa veľmi nečudovali. Neustále máte pocit, že si z vás niekto robí srandu a čaká, kedy mu na tento príšerný vtip prídete. ()

Indiana

Tenhle film mohl bejt opravdu něco, jenže doplatil na až ultra nevýrazného Davida Carusea v hlavní roli. Kdyby tuto postavu ztvárnil někdo talentovanější (třeba Ray Liotta z Mafiánů), mohla to být bomba. Takhle je to "jen" nadprůměr, který stojí za to vidět hlavně díky kvalitnímu scénáři a vynikajícímu Cageovi, který tady určitě podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Jeho Junior Brown je jednou z vůbec nejlepších postav, které jsem měl tu čest vidět. 90% ()

BOURQUE

Na konci 90- tých rokoch trošku nadpriemerná, dnešným okom spíš priemerná kultovka so skvelými hercami (Caruso, Jackson, Cage, Tucci) a jednou herečkou (Hunt), ktorá podľa mňa dostala príliš málo priestoru. Absolútnu pochvalu však zaslúži N. „BAD“ Cage, ktorý podal bezchybný výkon. Mal som z neho strach a nechcel by som sa s ním stretnúť na ulici. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

MickeyStuma

Není jednoduché pohybovat se mezi gangstery a dělat pro vládní agenty. A tím se musí podrobit hlavní hrdina (David Caruso) tohoto snímku za získání svobody. Vyprávění příběhu nikam nespěchá a snaží se vybudovat trochu dramatičtější atmosféru, což se vcelku daří. Rytmus občas zaskřípe, ale to nijak nevadí. Akční scény to opět vyrovnají. Pravda, moc jich tu zase není, a tak přijdou na řadu psychošílenosti záporné postavy ( Nicolas Cage ), které bych mu až věřil. Celkově je to nenáročný film, pro nenáročné diváky. ()

Petrus1

Takovej průměrnej snímek. Když Caruso na sobě nemá sluneční brýle, nestojí bokem ke kameře s rukama u pasu a neptá se: „Alex, co tu máme?“, je jeho výkon nevýraznej a nezachrání to ani jeho zrzavá čupřina. Helen Hunt nás opustila příliš brzo a Sam Jacksonů v 47 letech na mě působil spíše dojmem vychrtlého mladíka. A Cage to sám prostě utáhnout nemohl. I když role vyšinutého dršnáka, kterej posiluje tím, že zvedá 40-ti kilovou dí(ě)vku (chci vidět, jak by zvedal mě ;-)), mu celkem seděla. Nejbáječnější ovšem byla ta jeho bílá šustka, prostě k sežrání. Výborná akční scéna: Carusovi je k nohám přikopnuta pistole, Cageovi je podán inhalátor :-) ()

• Filmový klub je ve skutečnosti malou nevyužívanou obchodní kanceláří, stojící hned vedle restaurace McDonalds v městské části Queens v New Yorku, která byla designérem Melem Bournem upravena speciálně pro potřeby filmařů. (Conspi)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes v roce 1995. (Terva)