Bohouš

(TV film)
Krátkometrážní / Komedie
Československo, 1968, 25 min

Správce horského hotýlku Alois Randa (Jiří Sovák) má starostí nad hlavu: očekává početný zájezd turistů, nestíhá vařit a jeho jediná zaměstnankyně, pokojská Miluška (Zdena Hadrbolcová), si balí kufry. S Bohoušem už tady nezůstane ani minutu. Bohouš je Randův obrovský bernardýn, který odmítá respektovat Miluščino soukromí. Pokojská je tedy pryč, zato přichází první host (Vladimír Menšík) a má hlad jako bernardýn. Hrdý majitel bernardýna s ním tedy uzavře bizarní sázku - jestliže host dokáže sníst na posezení víc chodů než Bohouš, bude mít zajištěn bezplatný týdenní pobyt. Pokud se mu to nepodaří, týden bude u Randy zastávat místo pokojské. (Oskar)

claudel

Vynikající jednohubka, která byla snad tím nejvtipnějším a nejzábavnějším, co všechny televizní stanice během Silvestra nabídly. Žánr mikropovídky jsem objevil nedávno a funguje to i ve filmově-televizním formátu. Když máte po ruce úderný scénář a výborné herce, jde to samo... ()

matestlust

Nejnapínavější souboj v historii české kinematografie!!!Krásná pohodová kraťoučká komedie,která pobaví i po těch letech. ()

duklak2

Nádherný snímek, jen škoda, že tak krátký. Viděl jsem ho dvakrát v mém dětství. Kde jinde uvidíte herce, který je hladovější než pes?:) ()

vypravěč

Půvabný souboj Vladimíra Menšíka s bernardýnem není vzdor svému ústřednímu postavení v tomto krátkém filmu jediným ohniskem jeho nevšední komiky. Skvěle napsané dialogy, jazyková hra, vtipný rámec a pointa – vlastně jen dodatečně kořenící humor celé té anekdoty – napomáhají celistvému vyznění tohoto nepřekvapivě silvestrovského snímku, a ten se tak cyklicky navrací na mlžné i ostřící televizní obrazovky, ztráceje postupně vše, co jej tvoří – poezii, tvar, obsah… To, že se z něj stal během několika dekád inventář programu, jakýsi téměř nečitelný průklep přes kopírák, není jeho vinou. Když jsem jej nyní viděl – po letech – mimo čas jemu zasvěcený, bylo mi, jako bych ho viděl poprvé: dva skvělí herci, úžasná, vnímavá a sebeironická herečka a nádherný pes se potkají v nepravděpodobném čase, na nepravděpodobném místě a povstane vtip. ()

codeas

Typická komedie vysílaná na silvestra. Skvělé napsané dialogy pro Sováka a jedinečná - určitě- improvizace Menšíka, nám dala jeden nejlepší z krátkometrážních hraných filmů všech dob ... ()

Caszidy

Silvestr bez Bohouše by nebyl silvestr. Zhruba tak by se dal vystihnout tenhle krátký koncert dvou hereckých velikánů a jedno velikánského bernardýna jménem Bohouš. ()

BoPo

Legendárny kraťas, ktorý je určený ku konzumácií čohokoľvek a u ktorého príde vlastne najviac zaujímavý vývoj kariéry režiséra. V roku 1966 natočil najlepšiu československú detektívku a zároveň jeden z najlepších československých filmov, a to Vrah skrývá tvář. A od roku 1974 prepol na komediálny žáner a začal chrliť rodinné skopičiny typu Hodíme se k sobě, miláčku...?, Zítra to roztočíme, drahoušku...!, „Já to tedy beru, šéfe...!“, „Já už budu hodný, dědečku!“, Co je doma, to se počítá, pánové..., Příště budeme chytřejší, staroušku! ()

argenson

Kdysi dávno legendární záležitost. Jenže když se později začaly otevírat televizní archívy, zjistili jsme, že v tomto standardu vznikaly tehdy tucty podobně dobrých věcí. Takže Bohouš je dnes nadměrně přeceňovanej. ()

hous.enka

Roztomilá televizní mikrokomedie o sázce, kdo spořádá víc jídla: člověk, nebo pes. Nutno říct, že Ejmy by tenhle závod s přehledem vyhrála. ()

ABLABLABLA

Zajímavé, že na to, jak tady všichni píší, že to znají ze silvestrovských programů, tak já to doteď nikdy neviděla. Je sice fakt, že posledních 8 let se na televizi na Silvestra nedívám, ale ani předtím jsem na tento skvost nikdy nenarazila. Sovák a Menšík byli páni herci a tady spolu s Bohoušem vytváří humorné trio. Ačkoliv jde o naprostou blbost, tak to neskutečně pobaví. "Tohle není Bohoušek, to je kredenc." K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=ORcl687smnI ()

italka63

Stokrát opakovaná klasika, která i po létech vyloudí úsměv. Od té doby má 90% českých bernardýnů jméno Bohouš :-) ()

topi

Absolutně nejklasičtější minikomedie, bez které by už nemohl Silvestr normálně fungovat. Tahle kultovka bude bavit věčně! ()