Bohouš

(TV film)
Krátkometrážní / Komedie
Československo, 1968, 25 min

Správce horského hotýlku Alois Randa (Jiří Sovák) má starostí nad hlavu: očekává početný zájezd turistů, nestíhá vařit a jeho jediná zaměstnankyně, pokojská Miluška (Zdena Hadrbolcová), si balí kufry. S Bohoušem už tady nezůstane ani minutu. Bohouš je Randův obrovský bernardýn, který odmítá respektovat Miluščino soukromí. Pokojská je tedy pryč, zato přichází první host (Vladimír Menšík) a má hlad jako bernardýn. Hrdý majitel bernardýna s ním tedy uzavře bizarní sázku - jestliže host dokáže sníst na posezení víc chodů než Bohouš, bude mít zajištěn bezplatný týdenní pobyt. Pokud se mu to nepodaří, týden bude u Randy zastávat místo pokojské. (Oskar)

jedna_vrana

Tak nejako som o tejto minikomédii doteraz netušila! Takže pokiaľ naši českí priatelia majú toto dielko príliš opozerané, pre mňa to bol osviežujúci koncert troch hercov a jedného bernardína. ()

Týnkaa

Nijak mě to nenadchlo. Těch vtípků tam zas až tak moc není a vlastně všechny se dají vyčíst tady v komentářích %) takže na samotný film pak nezbyte nic... :( škoda... ()

noriaki

Dvě místnosti, scénář na stránku, tři skvělí herci a Bohouš pojídající celé menu stylem "My Ukrajinci remízy neznájem". To je všechno co Petr Schulhoff potřeboval k natočení nestárnoucí pětihvězdičkové komedie. Tolik ke steskům dnešní české kinematografie na nedostatek financí a malou podporu úřadů. ()

progression

Nesmrtelná komedie, která asi nikdy neomrzí. Sovák s Menšíkem si museli to natáčení náramně užívat a Bohouš tu jeho "antidietu" určitě také. Ten bryndák mu náramně slušel. Zdena Hadrbolcová sice v komedii dostala méně příležitosti než výše zmínění, ale to zdaleka neznamená, že by za nimi zaostávala. Naopak ten ženský faktor komedii i závěrečné rozuzlení patřičně znásobil. Docela by mne zajímalo, pokud se některé (obzvláště jídelní) scény opakovaly, kolik toho "gáblíku" Bohoušek ve skutečnosti "zpucnul" :-) ()

Compadre

Bezkonkurenční starej minifilm, kde se přežírá Menšík s bernardýnem. Jak skvěle dokáže pobavit pár velkejch herců a jeden velkej hafan na ploše 25 minut...to už se vám dneska nestane. ()

fabecc1222

Doporučuje 10/10 fanoušků dobré české kuchyně. Pokud držíte dietu, tak to pro vás asi nebude, značné riziko toho, že se neudržíte, a tu roštěnku, vepřo-knedlo nebo svíčkovou si prostě budete muset dát :) ()

Autogram

Najznámejšia mikrokomédia a ja som ju videl prvýkrát práve dnes. Už po druhom jedle som mal dosť iba sa na to pozerať. –––– Já jsem nepřišla do téhle chaty hrůzy pro peníze, ale pro ideály! ()

pfa

Tuto nádhernou mini komedii jsem viděl už tolikrát, a stejně se nepřestávám těšit, až ji uvidím zase... [1O/1O] ()

U.Tarare

I když se ve filmu objeví pouze tři herci a bernardýn, k tomu navíc jen na 25 minut, tak se k tomuto filmu nedá nic namítat. Jednoduše geniální. ()

P1tr

Velice příjemné černobíle pokoukání na souboj jedlíků, tedy Menšík vs. Bernardýn. Ještě že se tvůrci rozhodli pro 25 minutovou stopáž, neboť při klasické filmové délce by film nabídl nepochybně spoustu vaty. Takhle se jedná o vyvážené a nenudící dílko, které si jednou do roka při repríze v televizi rád pustím. ()

standsiller

Sadnime si a poďme sa staviť kto viac zožerie . Či my, alebo tí nenažranci čo sa na nás budú pozerať počas toho ako im bude praskať Silvestrovský stôl. ()

Specs

Hláška: Alois Randa: - "Kdyby nebyl on, nebyl bych ani já. Jen si vzpomeňte na tu příhodu, jak jsem tehdy spadl do toho..." Miluška Metelková: - "Do té rokle. To už zná každá veverka! Nejdojemnější na tom je, že zá váma skočil a pak jste nemohli ven oba!" Alois Randa: - "On mě hřál! Hřál mě vlastním tělem, abych nezmrzl!" ()