Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Satirická komedie režiséra a scenáristy Petra Schulhoffa Příště budeme chytřejší, staroušku! líčí osudy dvou podvodníků, kteří neustále narážejí na protřelejší a zkušenější soupeře. Ve svém úsilí dosáhnout snadného zisku často vystřídají několik zaměstnání a vymyslí celou řadu originálních podvůdků a zlodějin. Pokaždé však na jejich nápadech vydělá někdo jiný. A když se chtějí pomstít svým vykutáleným sokům, skončí nakonec tam, odkud na začátku vyšli – za mřížemi... (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (137)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Karel Vašátko a Gustav Makovec sú dva kamaráti, ktorí majú toho mnoho za sebou. Mimo iné aj spoločný pobyt vo väzení. Po prepustení na slobodu sa snažia zaradiť do spoločnosti a byť prospešní socialistickému hospodárstvu. Ale nakonec predsa len zase skĺznu na zlé chodníčky. Ich vrodená nechuť pracovať a sklony ku zložinu ich znova privedú na dráhu zločinu. Ústrednú dvojicu dvoch recidivistov celkom solidne stvárnili Karel Augusta a František Peterka. ** ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Já nevím jak vy, ale já na těchhle filmech nejen vyrostl, ale mně se líbí i dnes v té záplavě nových českých hořkých komedií a všem ostatním braku je to domácky zábavný. Možná jsem orientován až příliš do minulosti, ale co už. Zábava to je, koukat na dva smolaře, větší než divák taky není k zahození a když už se jim nakonec něco podaří, skončí to opět smolně. A na to, že je Peterkovi šedesát, to musíte uznat, že vypadá zatraceně dobře. ()

Reklama

belldandy 

všechny recenze uživatele

1. Hodíme se k sobě, miláčku...?, 2. 'Já to tedy beru, šéfe...!' , 3. Já už budu hodný, dědečku!, 4. Zítra to roztočíme, drahoušku..., 5. Co je doma, to se počítá, pánové ... , 6. Příště budeme chytřejší, staroušku! - Petr Schulhoff natočil na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let fimovou sextalogii. Její filmy mají v zásadě sestupnou tendencí ve kvalitě. A to znamená, že jsou dost mizerné, poněvadž už první film byl akorát průměrný. Divácky to bylo ovšem asi vděčné, jinak by byl netočil pořád dál. Od neškodné rodinné komedie "Hodíme se k sobě, miláčku...?" po objednané soc-satiry socialistických nešvarů. Brr..... ("Brrr, Petře...") ()

sud 

všechny recenze uživatele

Říkejte a myslete si o mě co chcete, ale mě se tenhle film líbí. Není v něm sice tolik srandy (ale když už se objeví, tak stojí za to), ale stojí na pevných základech a nemá nic společného s demencí, propagandou, natož s nudou. Hvězdnému hereckému obsazení dominuje stále šarmantní František Peterka. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Aha, takže zdejší Peterkova poloha je cílenou karikou s důrazem na práci s hlasem, kterou si sám vytvořil a nebylo pro něj vyloženě snadné si ji prosadit. Cosi podobného chtěl už udělat v Černém vlkovi, ale tehdy ho to vyzvali předabovat. Takže po 11 letech si zde konečně užil to své "podsvětí" naplno. I taková byla minulost FSB... ()

Galerie (12)

Zajímavosti (20)

  • Hospodské (Helena Růžičková) přátelé říkají Twiggy. Lesley Lawson, známá pod přezdívkou Twiggy, byla britská modelka, herečka a zpěvačka. V polovině šedesátých let patřila k prominentním dospívajícím modelkám, která povýšila vyhublost na kult krásy. (sator)
  • Keď Makovec (František Peterka) s Vašátkom (Karel Augusta) a vedúcim skladu liehovín nakladajú do sanitky bedne s alkoholom, tak si môžeme všimnúť, že bedne naložili po samý vrch sanitky. Ale keď sanitka vychádza zo skladu, tak cez okná jasne vidieť, že je prázdna. (AxelWers)

Reklama

Reklama