Poněkud vysoké hodnocení pro tyto Dannyho parťáky ze skromnějších poměrů...když ona je to slabost z mého dětství...film o rádoby poctivcích, kteří zjistí, že největším podvodníkem je společnost sama, mne vždy pobaví a v závěru i dojme, neboť mi je ústřední dvojice v podání sehraných Augusty a Peterky vždy líto, jak se jim vše "vydaří"...(28.12.2010)

Dvojice povedených podvodníčků v podání skvělých herců Peterky a Augusty se protlouká socialistickým hopodářstvím tak, aby nemusela pracovat a přece se měla dobře, ale nakonec se jejich nápady vždy zvrtnou a narazí. Film sice není až tak vtipný, ale vynikající herci vytváří příjemnou podívanou. Twiggy rules :-) Jinak krásný příklad socialistické ekonomiky: aby auto nejele nevytížené, čili se ušetří za pohonné hmoty pár korun, klidně bude stát stavba školky.(27.12.2012)

Mě se prostě takové humorné filmy o špatné totalitní době líbí. O době, ze které si scénáristé, režiseři a herci dělali srandu, přestože byla špatná. O době, kdy "všichni měli všechno a nikdo nic". Tehdejší pořekadlo "Kdo nekrade, okrádá rodinu" bylo nanejvýš platné. A dělat si srandu i v době špatné, to jediné pomáhalo tu dobu přežít". Proto to mé vysoké hodnocení.(21.3.2008)

Mě na této komedii baví, ty úhly pohledu :). On opravdu ten největší "Jánošík" je stát, který bere více než polovinu všem, pak jsou to podniky, kde si novodobí otroci vydělávají na své hypotéky, penze a pojištění a kde jsou pak tito dva malí zlodějíčky :)? Vžy, když čtu oznámení v novinách, že někdo nakradl 350 tisíc, a jde pro to do basy, si říkám, že stejnou energii by měl věnovat raději do normálního podnikání, a tito dva trumberové jsou přesně takoví milí malí zloději :D. Mě tato komedie prostě baví, a navíc nemá nudná místa, což už je co říct, a že se vrací do komunismu, no co, aspoň si člověk o to více člověk oddechne, že už je komunismus pryč :). Navíc ti dva hlavní herci Augusta a Peterka, ti tam opravdu sedli.(13.1.2008)

• boshke

Vcelku nezáživný, socialistický počin. Děj, sledující trampoty dvou napravených recidivistů v prohnilé a zkorumpované socialistické společnosti, kde ruka ruku myje, příliš nezaujme. Dva zlodějíčci, právě propuštění z basy, se rozhodnou živit se slušnou prací. S tím však nikde nepochodí, neb všude narážejí na kšeftování a podvody jiných. A když se sami rozhodnou přidat se k této chásce, nedopadne to o mnoho lépe... Zajímavé pouze jako "dokument" o poměrech, které jsem já osobně nezažil. Jinak je to zcela o ničem... 50%(28.9.2009)

• - František Peterka ve filmu realizoval svou dávnou myšlenku v podobě použití chraplavého gangsterského hlasu, který mu byl v minulosti ve filmu Černý vlk (1971) vysloveně zakázán. Režisér Schulhof měl také výhrady, ale Peterka se schválně vymluvil na nachlazení. (mchnk)

• - Hlavné úlohy mali pôvodne hrať Jiří Sovák a Vladimír Menšík. (Raccoon.city)

• - Zdeněk Srstka byl nadabován Mirko Musilem. (Stocki)