Schulhoffovým záměrem rozhodně nebyla satira, naopak, pokoušel se (neúspěšně) natočit výchovný film. Snažil se snížit drobnou kriminalitu v tehdejším socialistickém Československu tím, že ukáže malým zlodějíčkům, jak proti těžkým rozkradačům nemají sebemenší šanci, a ať jdou radši pracovat na čerstvý vzduch do kravína v nějakém JZD. A propó, moc to sem nepatří, ale jedna z účinkujících, Helena Růžičková, před týdnem osudově vstoupila do mého života. Jsem dobíhal metro, které už už zavíralo dveře, skoro jsem to nestihl, srdce mi divoce bušilo, strašně jsem se zadýchal, zpotil... a tak nastal okamžik, kdy jsem si uvědomil, že fakt se sebou musím něco dělat, že to takhle dál nejde... protože takové Heleně Růžičkové by do té mezery mezi nástupištěm a dveřmi metra nezapadla jedna noha až po tu nejspodnější část zad jako mně, ale maximálně tak po kotník.... takže jsem začal na sobě tvrdě pracovat a od té doby se furt jen cpu a cpu.(7.12.2014)

Příjemný humorný příběh o dvou ryze "českých" vykutálencích. Na svou dobu to bylo maximum co se dalo z politických poměrů vycucnout. Já myslím, že nápady tam byly dobré a asi vzhledem ke svému stáří mé hodnocení nezakrývají silné antipatie k filmům tohoto rázu vytvořenýchh v minulém režimu - rok po natočení jsem se narodil. :-)(7.5.2012)

Další z řady průměrných komedií z dob normalu. Sonda do českých podniků a firem, kde kradli všichni a všechno, od dělníka po náměstka, všechno fungovalo, každej měl práci, podniky plnily plány na 130% a stát nekrmil černý lehkoživky z našich kapes. Jsou věci, který se za komára dělaly daleko líp a to se mu nedá upřít. 50%.(20.5.2018)

Některé filmy Petra Schulhoffa mi přirostly k srdci, tento bohužel ne. Dříve bylo hodně práce a málo lidí, dneska je to přesně naopak. Ve firmách se kradl podnikový materiál, dnes se krade všechno a všude. Augusta a Peterka mi svým vzrůstem připomínají Křemílka a Vochomůrku. Každý má v životě nějakou tu svojí závislost a Franta Peterka jí má evidentně taky. Jakou? No přece "Novinovou".(6.7.2012)

• Inozuka

Škoda, že taková pěkná dvojka Peterka - Augusta neměla štěstí na lepší scénář. Tahle komunistická satira v mezích zákona je sice chvílemi vtipná, ale v celkovém kontextu vyznívá dost trapně. Již v předchozích Schulhoffových filmech byl tenhle trend patrný, ale tady se to rozjeli na plný plyn. Škoda, být to alespoň o trochu míň agitační, mohla to být skvělá komedie.(28.9.2016)

• - František Peterka se zmíní o obci Ovčařice, kde se těží na dole sádrovec. Jméno obce je vymyšlené, taková obec v ČR neexistuje. (Stocki)

• - František Peterka ve filmu realizoval svou dávnou myšlenku v podobě použití chraplavého gangsterského hlasu, který mu byl v minulosti ve filmu Černý vlk (1971) vysloveně zakázán. Režisér Schulhof měl také výhrady, ale Peterka se schválně vymluvil na nachlazení. (mchnk)

• - Poslední film Petra Schulhoffa. Natáčel ho už těžce nemocen. (hermiona)