Tohle není komedie, ale horor. Horor o době, kdy krást bylo tak normální, že poctivec byl za blbce. Je dobré to vidět, aby si člověk uvědomil, z jakých že to startovních bloků naše společnost vyběhla do éry svobody a demokracie. Ale zpět k filmu. Na rozdíl od dřívějších filmů, z nichž mnohé patří do zlatého fondu, je tento snímek dosti průměrný. Snad je to proto, že chce být spíš morálním poselstvím, než opravdovou komedií, nevím. Druhá půle je výrazně lepší, ale vidím to tak na 50%(19.11.2014)

Mě na této komedii baví, ty úhly pohledu :). On opravdu ten největší "Jánošík" je stát, který bere více než polovinu všem, pak jsou to podniky, kde si novodobí otroci vydělávají na své hypotéky, penze a pojištění a kde jsou pak tito dva malí zlodějíčky :)? Vžy, když čtu oznámení v novinách, že někdo nakradl 350 tisíc, a jde pro to do basy, si říkám, že stejnou energii by měl věnovat raději do normálního podnikání, a tito dva trumberové jsou přesně takoví milí malí zloději :D. Mě tato komedie prostě baví, a navíc nemá nudná místa, což už je co říct, a že se vrací do komunismu, no co, aspoň si člověk o to více člověk oddechne, že už je komunismus pryč :). Navíc ti dva hlavní herci Augusta a Peterka, ti tam opravdu sedli.(13.1.2008)

Průměrná československá komedie z éry komančů. Nic super přavratnýho, klasický komunistický vochcávky vymejšlený hlavně proto, aby se dalo nějakym způsobem přežít a na práci se řádně máknout nemuselo. Hold budování socialismu taky přinášelo ovoce v podobě vysávání státních finančních a materiálních prostředků - dnes to však není jiné, jen se řekl bych, rozkrádá v daleko větší míře, je to vokatější a každýmu u řitě!!!(19.10.2010)

Petr Schulhoff natočil dobré komedie a tato také není špatná. František Peterka v nejlepší formě spolu s tehdy ještě hubeným Augustou tvoří výbornou dvojici. Jeden ráznější, druhý zakřiknutější. Komedie poukazuje na rozkrádání socialistického majetku a na nutnost živit se poctivě. Mě jich bylo ale obou líto, jak jim to vždy nevyšlo.(7.1.2011)

Dvojice povedených podvodníčků v podání skvělých herců Peterky a Augusty se protlouká socialistickým hopodářstvím tak, aby nemusela pracovat a přece se měla dobře, ale nakonec se jejich nápady vždy zvrtnou a narazí. Film sice není až tak vtipný, ale vynikající herci vytváří příjemnou podívanou. Twiggy rules :-) Jinak krásný příklad socialistické ekonomiky: aby auto nejele nevytížené, čili se ušetří za pohonné hmoty pár korun, klidně bude stát stavba školky.(27.12.2012)

• - Poslední film Petra Schulhoffa. Natáčel ho už těžce nemocen. (hermiona)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe, Ondřejove, Unhošti a Třemblatoch. (dyfur)

• - František Peterka ve filmu realizoval svou dávnou myšlenku v podobě použití chraplavého gangsterského hlasu, který mu byl v minulosti ve filmu Černý vlk (1971) vysloveně zakázán. Režisér Schulhof měl také výhrady, ale Peterka se schválně vymluvil na nachlazení. (mchnk)