Já nevím jak vy, ale já na těchhle filmech nejen vyrostl, ale mně se líbí i dnes v té záplavě nových českých hořkých komedií a všem ostatním braku je to domácky zábavný. Možná jsem orientován až příliš do minulosti, ale co už. Zábava to je, koukat na dva smolaře, větší než divák taky není k zahození a když už se jim nakonec něco podaří, skončí to opět smolně. A na to, že je Peterkovi šedesát, to musíte uznat, že vypadá zatraceně dobře.(19.3.2006)

Další z řady průměrných komedií z dob normalu. Sonda do českých podniků a firem, kde kradli všichni a všechno, od dělníka po náměstka, všechno fungovalo, každej měl práci, podniky plnily plány na 130% a stát nekrmil černý lehkoživky z našich kapes. Jsou věci, který se za komára dělaly daleko líp a to se mu nedá upřít. 50%.(20.5.2018)

• gezper

Jo, kdo nekrade, okrádá rodinu. Augusta s Peterkou jsou dobří a vytahují to celé nahoru. Ale když si to režim celé pěkně pohlídal, tak se nedá čekat nějaká výraznější, společensky nepřijatelná forma humoru, a to je zároveň velká slabina celého filmu. Každopádně koukat se na to dá, ale z daného období máme rozhodně lepší komedie. [40%](27.12.2012)

Schulhoffovým záměrem rozhodně nebyla satira, naopak, pokoušel se (neúspěšně) natočit výchovný film. Snažil se snížit drobnou kriminalitu v tehdejším socialistickém Československu tím, že ukáže malým zlodějíčkům, jak proti těžkým rozkradačům nemají sebemenší šanci, a ať jdou radši pracovat na čerstvý vzduch do kravína v nějakém JZD. A propó, moc to sem nepatří, ale jedna z účinkujících, Helena Růžičková, před týdnem osudově vstoupila do mého života. Jsem dobíhal metro, které už už zavíralo dveře, skoro jsem to nestihl, srdce mi divoce bušilo, strašně jsem se zadýchal, zpotil... a tak nastal okamžik, kdy jsem si uvědomil, že fakt se sebou musím něco dělat, že to takhle dál nejde... protože takové Heleně Růžičkové by do té mezery mezi nástupištěm a dveřmi metra nezapadla jedna noha až po tu nejspodnější část zad jako mně, ale maximálně tak po kotník.... takže jsem začal na sobě tvrdě pracovat a od té doby se furt jen cpu a cpu.(7.12.2014)

Tenhle film leží a běží na Františku Peterkovi - nedoceněnému filmovému velikánovi a mistrovi, jež nikdy nevytáhl své divadelní paty z rodného libereckého angažmá, tenhle člověk měl podle mě dostávat zcela zásadní role v tehdejších československých filmech...................moje hodnocení = 8 z 10.(1.1.2017)

• - Reálne hrozilo, že film skončí v trezore, alebo v lepšom prípade bude úloha Vašátka preobsadená a dotočená znova, nakoľko Karel Augusta v podnapitom stave prehlásil o vtedajšom prezidentovi Gustavovi Husákovi, že je vôl. (Raccoon.city)

• - Poslední film Petra Schulhoffa. Natáčel ho už těžce nemocen. (hermiona)

• - Keď Makovec (František Peterka) s Vašátkom (Karel Augusta) a vedúcim skladu liehovín nakladajú do sanitky bedne s alkoholom, tak si môžeme všimnúť, že bedne naložili po samý vrch sanitky. Ale keď sanitka vychádza zo skladu, tak cez okná jasne vidieť, že je prázdna. (AxelWers)