Tenhle film leží a běží na Františku Peterkovi - nedoceněnému filmovému velikánovi a mistrovi, jež nikdy nevytáhl své divadelní paty z rodného libereckého angažmá, tenhle člověk měl podle mě dostávat zcela zásadní role v tehdejších československých filmech...................moje hodnocení = 8 z 10.(1.1.2017)

Příjemný humorný příběh o dvou ryze "českých" vykutálencích. Na svou dobu to bylo maximum co se dalo z politických poměrů vycucnout. Já myslím, že nápady tam byly dobré a asi vzhledem ke svému stáří mé hodnocení nezakrývají silné antipatie k filmům tohoto rázu vytvořenýchh v minulém režimu - rok po natočení jsem se narodil. :-)(7.5.2012)

Tohle není komedie, ale horor. Horor o době, kdy krást bylo tak normální, že poctivec byl za blbce. Je dobré to vidět, aby si člověk uvědomil, z jakých že to startovních bloků naše společnost vyběhla do éry svobody a demokracie. Ale zpět k filmu. Na rozdíl od dřívějších filmů, z nichž mnohé patří do zlatého fondu, je tento snímek dosti průměrný. Snad je to proto, že chce být spíš morálním poselstvím, než opravdovou komedií, nevím. Druhá půle je výrazně lepší, ale vidím to tak na 50%(19.11.2014)

Dvojice povedených podvodníčků v podání skvělých herců Peterky a Augusty se protlouká socialistickým hopodářstvím tak, aby nemusela pracovat a přece se měla dobře, ale nakonec se jejich nápady vždy zvrtnou a narazí. Film sice není až tak vtipný, ale vynikající herci vytváří příjemnou podívanou. Twiggy rules :-) Jinak krásný příklad socialistické ekonomiky: aby auto nejele nevytížené, čili se ušetří za pohonné hmoty pár korun, klidně bude stát stavba školky.(27.12.2012)

• boshke

Vcelku nezáživný, socialistický počin. Děj, sledující trampoty dvou napravených recidivistů v prohnilé a zkorumpované socialistické společnosti, kde ruka ruku myje, příliš nezaujme. Dva zlodějíčci, právě propuštění z basy, se rozhodnou živit se slušnou prací. S tím však nikde nepochodí, neb všude narážejí na kšeftování a podvody jiných. A když se sami rozhodnou přidat se k této chásce, nedopadne to o mnoho lépe... Zajímavé pouze jako "dokument" o poměrech, které jsem já osobně nezažil. Jinak je to zcela o ničem... 50%(28.9.2009)

• - Poslední film Petra Schulhoffa. Natáčel ho už těžce nemocen. (hermiona)

• - František Peterka ve filmu realizoval svou dávnou myšlenku v podobě použití chraplavého gangsterského hlasu, který mu byl v minulosti ve filmu Černý vlk (1971) vysloveně zakázán. Režisér Schulhof měl také výhrady, ale Peterka se schválně vymluvil na nachlazení. (mchnk)

• - Hlavné úlohy mali pôvodne hrať Jiří Sovák a Vladimír Menšík. (Raccoon.city)