Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  **

  Aha, takže zdejší Peterkova poloha je cílenou karikou s důrazem na práci s hlasem, kterou si sám vytvořil a nebylo pro něj vyloženě snadné si ji prosadit. Cosi podobného chtěl už udělat v Černém vlkovi, ale tehdy ho to vyzvali předabovat. Takže po 11 letech si zde konečně užil to své "podsvětí" naplno. I taková byla minulost FSB...(5.3.2009)

 • boshke
  **

  Vcelku nezáživný, socialistický počin. Děj, sledující trampoty dvou napravených recidivistů v prohnilé a zkorumpované socialistické společnosti, kde ruka ruku myje, příliš nezaujme. Dva zlodějíčci, právě propuštění z basy, se rozhodnou živit se slušnou prací. S tím však nikde nepochodí, neb všude narážejí na kšeftování a podvody jiných. A když se sami rozhodnou přidat se k této chásce, nedopadne to o mnoho lépe... Zajímavé pouze jako "dokument" o poměrech, které jsem já osobně nezažil. Jinak je to zcela o ničem... 50%(28.9.2009)

 • Kimon
  ****

  Mě se prostě takové humorné filmy o špatné totalitní době líbí. O době, ze které si scénáristé, režiseři a herci dělali srandu, přestože byla špatná. O době, kdy "všichni měli všechno a nikdo nic". Tehdejší pořekadlo "Kdo nekrade, okrádá rodinu" bylo nanejvýš platné. A dělat si srandu i v době špatné, to jediné pomáhalo tu dobu přežít". Proto to mé vysoké hodnocení.(21.3.2008)

 • G04T
  **

  Poslední film Petra Schulhoffa, který už v době natáčení trpěl nemocí a myslím, že je to hodně znát. Režijně už to není prostě tak dobrý. Příště budeme chytřejší, staroušku! se nemůže vůbec rovnat třeba s Já už budu hodný, dědečku nebo Zítra to roztočíme, drahoušku. Nějaký vtipný scény tam byly, vo tom žádná a skvělej byl i Peterka. Augusta mě vůbec neoslovil. Myšlenku "poctivost je základ slušnosti" fakt nezastávám a tenhle celej film působí tak, jako by chtěl Schulhoff moralizovat tehdejší společnost.(20.4.2020)

 • Gamekeeper77
  ***

  Další z řady průměrných komedií z dob normalu. Sonda do českých podniků a firem, kde kradli všichni a všechno, od dělníka po náměstka, všechno fungovalo, každej měl práci, podniky plnily plány na 130% a stát nekrmil černý lehkoživky z našich kapes. Jsou věci, který se za komára dělaly daleko líp a to se mu nedá upřít. 50%.(20.5.2018)

 • - V jedné ze závěrečných scén, kterou je výslech obou podvodníků na stanici VB, poprvé a naposledy zazní celé jméno postavy hrané Karlem Augustou, a to jest Karel Vašátko. (Nocturno culto)

 • - Reálne hrozilo, že film skončí v trezore, alebo v lepšom prípade bude úloha Vašátka preobsadená a dotočená znova, nakoľko Karel Augusta v podnapitom stave prehlásil o vtedajšom prezidentovi Gustavovi Husákovi, že je vôl. (Raccoon.city)

 • - Filmovanie prebiehalo v Prahe, Ondřejove, Unhošti a Třemblatoch. (dyfur)