Film je inspirován masakrem z roku 1978, kdy bylo v Bar du télèphone v Marseille zavražděno deset lidí. Loajální policista pohybující se mezi zkorumpovanými kolegy uprostřed války marseilleských gangů musí vzít věci do vlastních rukou, aby ochránil svůj tým... Policista z protigangové jednotky Richard Vronski dostane za úkol vyšetřit masakr, který spáchali muži z klanu Orsoni. Jeho brigáda má neortodoxní metody, není však jediná. Mají rivaly v jednotce pro problematické akce, které velí major Costy. K tomu přichází nový ředitel, divizní komisař Ange Leonetti, a ten má uklidit Marseille a zklidnit divoké psy ve svém týmu. Všichni si rychle uvědomí, že bez obětí a riskování nic nezískají. Zvlášť, když se dcera komisaře stýká s antigangem, severní město útočí na Korsičany, klíčový svědek je ve  vazbě zavražděn a policie pošle toho nejzahořklejšího agenta. Vronski a jeho muži si musí zachránit kůži a zvolí jednu z nejnebezpečnějších cest. (JOJ Cinema)

McGuffin

Olivierem Marchalem stvořený a režírovaný Drsný město, Bronx, je smradlavá stoka, v níž plavou jak ti zlí, co si vydělávají zločinem, tak ti hodní, co si mají vydělávat jeho potíráním, ale nenapadne je nic lepšího, než si ještě přivydělat okradením těch zlých. Pokud jste z nedělní školy, nemáte komu fandit. Nakonec se ukáže, že svou práci lépe dělají ti zlí. Umazaných hodných a těch, co k nim patří, přežije tuhle lekci jenom hrstka. https://www.macguffin.cz/ ()

onevoice

Vidno, že to nie je hollywood ale poriadna drsná krimi ala France a tie mám veľmi rád. Toto je realita Marseille prehnitá od vrchu po spodok. ()

Theodorich

Pořád jsem čekal, kdy se vynoří komisař Stan nebo Le Tellier a všechno to tam rozčísne. Nestalo se a partičky poldů kde kámen šoustá cihlu a práská každý každému, si začne řešit osobní i pracovní problémy klasickou vybíjenou. Za chvíli už není vůbec jasný kdo za koho vlastně kope a kdo je klaďas a kdo záporák. No střílečka je to dobrá a žádný velký kašírování. Policajti to ale budou mít za slušný shit když tam kriminálka nechá na místě činu plnou popelnici důkazů a ani jeden polda z toho nevyjde suchej. Ale co, za mě to nebylo tak hrozný jak by mohlo být, kdyby to nebylo francouzský. Škoda, že přece jen nedorazil Belmondo … to by to bylo nejmíň za čtyři hvězdy. Takhle asi skoro tři. ()

Nick182

I když si v tomto snímku Jean Reno moc nezahrál, tak mě i přesto film nadchl. Název filmu mluví za své. Výborné syrové akce a drsné vypořádávání mezi sebou. Za mě super.👍😎 ()

marcel5

Konec na začátku moc neznamenal, a ani se tam snad neřešilo, že vystřílel svou rodinu a pak i sebe. Myslel jsem si, že on bude hrdina který konečně nastolí pořádek. Ale zapíchnul to v polovině a vlastně kvůli hovadině, to by se nějak srovnalo. No nic, mělo to ambice, jak jsem na to koukal, mělo to ten správný nádech, jak to na mě působilo, ale někde tam něco chybělo. Bohužel bude zapomenuto v řadě podobných pokusů něco zajímavého natočit... Možná se to mělo jmenoval Blbý město. Jean Reno tam moc nezahrál, jakoby ho tam poslali, že tam bude hrát, ale ne jak hrával. S Válkou policajtů se to nemůže rovnat. Oproti ní to má tak 55%. Na konci to vypadalo až moc idylicky, že by to mohlo být dobré. Ale jsem toho názoru že ne všichni si takový osud zasloužili. ()