Film je inspirován masakrem z roku 1978, kdy bylo v Bar du télèphone v Marseille zavražděno deset lidí. Loajální policista pohybující se mezi zkorumpovanými kolegy uprostřed války marseilleských gangů musí vzít věci do vlastních rukou, aby ochránil svůj tým... Policista z protigangové jednotky Richard Vronski dostane za úkol vyšetřit masakr, který spáchali muži z klanu Orsoni. Jeho brigáda má neortodoxní metody, není však jediná. Mají rivaly v jednotce pro problematické akce, které velí major Costy. K tomu přichází nový ředitel, divizní komisař Ange Leonetti, a ten má uklidit Marseille a zklidnit divoké psy ve svém týmu. Všichni si rychle uvědomí, že bez obětí a riskování nic nezískají. Zvlášť, když se dcera komisaře stýká s antigangem, severní město útočí na Korsičany, klíčový svědek je ve  vazbě zavražděn a policie pošle toho nejzahořklejšího agenta. Vronski a jeho muži si musí zachránit kůži a zvolí jednu z nejnebezpečnějších cest. (JOJ Cinema)

papaguy

První dojmy byly příznivě drsný. Stará dobrá francouzká škola, špinavé krimi. Oceňuji jistý "antihollywood" servírovaný se šarmem a elegancí. Ale postupně mě přestala bavit umanutá překombinovanost a snaha šokovat za každou cenu. ()

aR3Zz

Celkem průměrné akční krimi. Ničím nevynikalo, ničím nenadchlo. Bylo místy značně surové, ale to ničemu nevadilo. Drsné město, drsní chlapi, nic a nikdo není čistě poctivý. Každý hledá svou cestu a nutno podotknout, že ji nakonec najde... 55% ()

Razzor_82

"Spálíš můj dům a já spálím ten tvůj." Tohle mě baví. Je to zamotané, chladnokrevné a brutální.  Organizovaný zločin, válka Marseillského gangu a křivý poldové. Na poctivost tady není místo a díky vyhroceným okolnostem se musí všichni ušpinit krví. Herecky pohodově obsazené. Marchal drží napětí do poslední chvilky. Ještě to prostě umí.  7/10 ()

Ygnor

"Táta mi vždycky říkal, neber si blbce nebo policajta, a já si vzala blbého poldu." Neskutečně depresivní a nekompromisní machisticko machiavelistický majstrštyk  Oliviera Marchala. ...i přes (ne)logické kopance (neprohledaný kontejner po primárním defilé) mě atmosféra filmu nakonec zcela pohltila. Za ten  "korejský" závěr přidávám nakonec pátou patronu, i když je to jenom "béčko". ()

ER

Nekompromisní krimi gangsterka, kde má špínu za nehty úplně každý. Výborné herecké obsazení koresponduje s akčním dějem,kde je čas i na lidská dramata. Doufám, že bude dvojka. ()

bearmeedek

Tentokrát Netflix zabodoval. Temná a drsná francouzská kriminálka. Takhle to "frantíci" dělali v minulosti. Akorát nemuseli tahat do současnosti i styl konce. A na co jsem ještě čuměl? Že se tam objevila i ještě živá Claudia Cardinale. ()

rublik05

Ani ve snu by mě nenapadlo, že se ještě letos dočkám od kamarádů z Netlixu nějakého poctivého akčního béčka, které jednoznačně aspiruje na nejlepší filmový počin roku 2020 v daném žánru. Od začátku mě překvapila drsná, ponurá a špinavá atmosféra, která prostupuje celým filmem, a také herecké obsazení, kdy překvapivě nejvíc prostoru nemá asi největší hvězda hereckého ansámblu Jean Reno, ale jeho méně slavní kolegové, kteří však odvedli velmi dobrou práci a rozhodně je na co se koukat. Příběh o zkorumpovaných policajtech a válce gangů je sice trochu klišé, nicméně v této nejisté době působí Drsný město jako takové zjevení, které donutí zaplesat srdce každého milovníka akčních béček. Docela mě zarazila a svým způsobem i potěšila i poměrná drsnost až reálnost jednotlivých přestřelek či akčních scén, což se dnes již málokdy vidí. Co ale oceňuji asi nejvíc, je smysluplnost příběhu a racionální chování postav. Když k tomu připočtu skvělou kameru, kulervoucí akční scény, nebývalou agresi a skvěle natočený závěr, nezbývá než konstatovat, u mě dobrý! Jediná věc, kterou bych asi vytkl, je absence kvalitní hudby, která by jednotlivé scény nebo vlastně celý film posunula ještě o kousek víš. Závěrem, Drsný město je poctivě natočená francouzská kriminálka, všem vřele doporučuji. 8/10. ()

Listyx odpad!

Rádoby drsňácná pitomost, kde se plácá banda totálních vymatlanců. Jednání jednotlivých postav je totálně mimózní, stejně jako film celý. Akčně je to na prd, kriminálníci tam jsou, ale detektivka to není, porotože tam vlastně nikdo nic nevyšetřuje, všechny postavy jsou tak krajně nesympatické, že jste vlastně rádi když je od nich konečně pokoj abyste na konci zjistili, že jste se na ceký film koukali úplně zbytečně, páč kdo ze sebe nestihl udělat dementa během vetšiny stopáže, stihne to spolehlivě na konci. Nejzajímavější tak vlasně je nulová obydlenost města, tak mrtvé město aby člověk opravdu pohledal. ()

alldo.raine

Anoooo! Konečně zase poctivá francouzská kriminálka. Bez příkras, sentimentu a bez jediné špetky slitování. Toto se povedlo! Pocta starším klasikám s Delonem či Belmondem. ()

Brooks

Drsná francúzska krimi s prekombinovaným dejom, veľkým počtom postáv, hektolitrami krvi, množstvom nahoty a akcie. Na danú zápletku je tempo prirýchle, buď mali príbehové linky zjednodušiť a pokrátiť, alebo im mali pridať minutáž a spomaliť rozprávanie. Psychológia postáv tu tiež absentuje, ide sa popovou cestou. Zatiaľ najslabší režisérov scenár. Veľa zachraňuje brilantná formálna stránka a nekompromisné finále, ktoré zarezonuje aj emocionálne. Marchal síce točí stále to isté, ale je v tom ako ryba vo vode. ()

papadoce

Od pána Maršála je to druhý zárez v mojej zbierke a narozdiel od Lyončanov ma presvedčil o svojej schopnosti natočiť dobrý francúzsky policajný film. Tentokrát mi nevadil ani zmätok Lanvin, lebo zaskočil iba na pár klapiek, bohužiaľ aj super Jean to okopčil, takže aj smola. Inak bolo osadenstvo výborné, mne v zásade neznáme, ale hrali slušne. Akcie boli dynamické, palebné, no bolo ich trochu pomenej, na škodu. Tempo aj pochmúrny obraz Marseille mi vyhovovali, v podstate ma to ani na chvíľu nenudilo a užil som si svoj obľúbený žáner naplno. Čo sa surovosti týka, Francúzi nenechali nikoho na pochybách, že vedia ako sa to robí a nasadili tú správnu laťku do mafiánskeho prostredia. Ale nejde iba o akciu, či surovosť. Maršál dokázal celkom slušne rozvinúť aj dejovú zložku týkajúcu sa osobných životov viacerých postáv a za to má u mňa poďakovanie. Filmu to dalo nádych drámy, čo sa ku zvyšku thrillerovitého typu náramne hodilo. Nevedel som sa rozhodnúť medzi štyrmi až piatimi. Akože päť hviezdičkový film by mal byť ešte o čosi lepší, ale na druhej strane práve na takýchto frantíkoch som vyrástol a natočiť také niečo v 20 20tom je osviežujúce. Takúto nejednoznačnosť viete rozohnať jediným osvedčeným spôsobom, rozhodnúť sa na základe záveru. Bol úžasný. Za tri minúty a pod rúškom dokonalého hudobného doprovodu vyriešili viac, než predtým za 120 minút. Za mňa veľmi dobrý film. Dám teda Maršálovi aj nabudúce ďalšiu šancu. Spokojnosť s filmovým víkendom 😁. ()

Mamlas

Takový typický francouzský krimithriller. Banda více či méně zkorumpovaných poldů, halda siláckých keců a hádek, mraky různých postaviček různých jmen, která hned zapomenete, spousta nudného tlachání a jiných prostojů, nezbytný sex různě zmixovaný a samozřejmě také hnusný francouzský RAP. Krom toho nějaká ta akce a střílení. Celkově se na to dá s přetáčením dívat. Nepřekvapí, nenadchne. (45%) ()