Film je inspirován masakrem z roku 1978, kdy bylo v Bar du télèphone v Marseille zavražděno deset lidí. Loajální policista pohybující se mezi zkorumpovanými kolegy uprostřed války marseilleských gangů musí vzít věci do vlastních rukou, aby ochránil svůj tým... Policista z protigangové jednotky Richard Vronski dostane za úkol vyšetřit masakr, který spáchali muži z klanu Orsoni. Jeho brigáda má neortodoxní metody, není však jediná. Mají rivaly v jednotce pro problematické akce, které velí major Costy. K tomu přichází nový ředitel, divizní komisař Ange Leonetti, a ten má uklidit Marseille a zklidnit divoké psy ve svém týmu. Všichni si rychle uvědomí, že bez obětí a riskování nic nezískají. Zvlášť, když se dcera komisaře stýká s antigangem, severní město útočí na Korsičany, klíčový svědek je ve  vazbě zavražděn a policie pošle toho nejzahořklejšího agenta. Vronski a jeho muži si musí zachránit kůži a zvolí jednu z nejnebezpečnějších cest. (JOJ Cinema)

BarryLyndon

Musím říct, že tyhle drsný francouzský filmy jsem si na Netflixu opravdu oblíbil. Ok, tohle nebyl přímo Netflix, jenom to dotáčeli a koupili v průběhu. Po Ztracené kulce a Zemi a krvi je to už třetí zářez, který jsem si opravdu užil. A mrzí mne, že to zůstalo jenom těsně pod dokonalostí. Chtělo by to trochu nápaditější režii a zjednodušenou zápletku, ke konci jsem moc nestíhal kdo je s kým. Zase to má skvělý drsňácky casting, překvapil ve vedlejší roli Jean Reno a Claudia Cardinale. Marchal v podstatě vykrádá sám sebe a Válku Policajtů a ani trochu to nevadí. Tehdy pod nm byt ostrý jako břitva i takový správňák jako Daniel Auteuil a tady jsou v podstatě takoví policajti všichni. 8/10 edit: Tak jsem našel, že to na Netflixu skončilo kvůli koronaviru a dotáčkám. ()

bourec

Tři hvězdy jsou tak akorát.Marchal dost klopýtá, a v mejch očích se stává po excelentní Válce policajtů jen obyčejným režisérským průměrářem.Ani tenhle příběh ,stejně jako Karbon a MR73 nemá pěvnějc ukotvenej příběh, navíc v tom filmu jde o hodně, ale natočený je to dost bez zájmu, a nakonec i s očekávaným závěrem.Podobnejch filmů je tuna, a i když mě to bavilo, v mysli mi to nezůstane.60%. ()

C0r0ner

Za mě na pohodu, pokud se dá slovo pohoda použít ve stejné větě s desítkami rozstřílených mrtvých a pár dalšími chuťovkami. Co se týče děje, tak nic převratného a spousta věcí se dá vidět i jinde, ale na jedno zhlédnutí fajn věc. Marchal opět nezklamal. 75% ()

PROCESOR

Po delší době film, který mi sednul. Akce je nekompromisní a drsná hned od začátku a nenechá vás vydechnout. Jenom by mě zajímalo, jak by podobnou roli zahrál třeba Belmondo. A na závěr to už, ale není k filmu. Jsou všichni zkorumpovaní poldové takový pitomci, že si myslí, že se na to nepřijde? Tak mají tabulkový plat, který je známej a najednou barák u moře, jachta, jako kráva, hm to asi z těch přesčasů nenašetřil. ()

laik_60

u mna tej "drsnoty bolo príliš. príliš vela gangov, príliš veľa korupcie medzi policajtami. Miestami som strácal prehľad "kto za koho kope." ()

Lamprea

Velmi solidní krimi z Francie. Sem tam už možná trochu přes čáru, ale je to tak dobře zahraný a zrežírovaný, že vlastně nemám výtky. Jediná kaňka je za mě konec, který je přes čáru už opravdu dost, ačkoli se takový zakončení dalo předpokládat, tak mi tam nesedí úplně 100%. ()

UhLee

(6/10). I přes úmorné tempo jsem si film ve výsledku fakt užil. Nikdo se s ničím nemazal a ten konec toho byl jasným důkazem. Postavy byly pěkně bad ass a velitel těchto chlapů byl prostě takový ten good guy, který ví co je to čest. Zde bylo ukázáno, že i někteří mafiáni ví, co je to čest, ale některé velké ryby ze strany policie, to očividně neví a neumí prohrávat. Trochu mi to připomíná letošní volby prezidenta v USA. ()

Johnny.ARN

Jeden by povedal, že typická frantícka krimi. Veľa postáv, spletitý dej, motanice, prestrelky. A je to určite pravda. Ale jedným dychom treba dodať, že tu máme aj skorumpovaných fízlov, nie však všetkých, sú tu aj čestní fízli, nie však všetci a potom tu máme jedného vyžitého zberača, ktorý by si za ten záver zaslúžil napichnúť na kôl. Samozrejme, Belle mohol dostať viac priestoru, mohlo tam byť menej postáv, ale v závere do seba všetko pekne zapadlo, až na toho zberača. Veľmi fajn, núti vás to premýšľať, nie je to predvídateľné a prestrelky sú dostatočne akčné. 4 z 5 ()

noriaki

Olivier Marchal byl měl točit víc filmů. Jednak má nepozchybnitelný talent a taky má námětů na rozdávání. Se zamotaného a zvraty hýřícího scénáře by šly natočit tři skvělé šlapající kriminálky. Nebo jedna překombinovaná, doplácející na přílišné ambice a rozředěnou ústřední linii. Atmosféra i herci jsou tradičně perfektní, postavy se chovají uvěřitelně a ze svého vytříbeného stylu Marchal neztratil vůbec nic. Jen ten příběh měl pořádně proškrtat a odpustit si poslední tři minuty. ()

bizz_mjc

Ne tak akční, ale spíše dramatická krimoška ve starším stylu, kde policie řádně prorostla mafiánskými gangy a kde už pak nevíte, kdo je vlastně klaďas. ()

JohnSmith

Marchal opět v plné síle. Možná se to někomu může zdát trochu překombinovaný, ale proč ne. Pro mě je to perfektní krimi thriller a nejspíš se budu muset znovu podívat na Válku policajtů. ()

Daddko odpad!

Tak to sa tu divák nestačí čudovať ako arabský kpt. Jankovič zlikviduje kastu marseillských policajných výpalníkov. Darmo, žabožrúti spejú k islamskému štátu. Inshallah ()

herr_carter

Francouzi vždycky uměli nejlépe policejní filmy o korupci a tenhle film je toho dalším případem, bravo..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

Všichni sou mrtví Dejve, všichni sou mrtví... Hondně dobrej filmek. Oproti mojí 1.zkušenosti s tímhle rejžou, kterej byl prej sám policajt, tak výrazně lepší děj i ztvárnění. Z čeho sem byl hodně odvařenej, tak z konce, kterej se fakt hodně povedl a kterej přesně chybí ve většině amerických filmů. Tady happy end nečekej. Hlavní hrdina měl sice pod čepicí, ale i tak mu to bylo plat prtný. No, zkusím shcválně ještě Válku policajtů a to bude z týhle produkce všecko :o) ()

kenkaku

Každý ojebává každého a tváří se při tom drsně. Začátek mě bavil, pak se to překopilo v prapodivnou grotesku. Osobně jsem v tom cítil hlavně to “morální ponaučení” a “skaženou společnost” jakou servírovala totalitní kinematografie ČSSR. Asi nejvíc film ztratil “noční” akcí na pláži. Jako vážně natočil v roce 2020 noční scénu ve dne s filtrem na kameře??? To byla neskutečná do očí bijící trapnost... ()

Kienast

Skvělý poctivý krimi/thriller z Francie. Úplný závěr, se asi nebude některým líbit, ale oceňuji filmaře co se toho nebojí. Jo a David Belle tam moc parkour neukáže. 8/10 ()

Silwer

Vubec to nebylo spatny..ale trochu se to vleklo a sluselo by tomu vic akce..ale jinak super film o zkorumpovanych poldech😊 ()