Divoké palmy (TV seriál)

Wild Palms

Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 1993, 89 + 4x47 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

Divoké palmy jsou mixem, který mohl vzniknout jen v záhadné době chvíli po příchodu Twin Peaks na americké televizní obrazovky. Svět blízké budoucnosti (v době psaní je to už spíš současnost:)), v kterém vše vypadá jak v padesátých a šedesátých letech a lidé jsou kontrolování, aniž by si to uvědomovali. Stone a ostatní využívají symboly americké historie (otcové/přátelé/tajné společenství ovládající společnost, útlak vlády, vše pro zisk, vychovávání elity, "svoboda") a vlastního pohledu na pomíjivost reality a snového světa, v který věříme, aby vytvořili částečně bizarní podobu světa, který nechtějí (vymývání mozků pomocí technologií a umělých látek). Tento svět není plně funkční, protože necelých pět hodin minisérie prostě nedokáže pojmout vše, ale rozhodně je zajímavým pohledem. Minimálně odkazování na scientologii a propojení virtuální reality s televizí, což by z tohoto média udělala něco naprosto odlišeného, zapůsobilo. Moderní technologie a síla médií se prolíná také s mysticismem, filozofií a prvky japonské kultury. Výsledek se bohužel až přehnaně snaží působit jako zmíněné Twin peaks a snaží se tvářit v každém okamžiku promyšleně a hluboce. Po posledním díle ve mě však zůstává pocit mírného zklamání, že objem myšlenek a jejich provedení mohl být působivější, i když atmosféra je jako v případě TP těžko opakovatelná...a abych nezapomněl, herecky je to vysoký nadprůměr. PS: vztahy nehorázně "parodují" soap-opery:) PPS: kdo by řekl, že to je podle komiksu...(4.11.2010)

• gudaulin

Typický příklad seriálu, který má obrovský potenciál a přitom ho nedokáže ani v nejmenším zúročit. Společnost, která je zmítána politickými a ekonomickými problémy, nástupem nových technologií, narkomanií, manipulací ze strany médií a především rozleptávána působením mocné tajné autoritářské organizace, která usiluje o zavedení diktatury. Mohlo z toho být skutečně stylové dílko s lehce dekadentní atmosférou a zajímavým hereckým obsazením, taková Kim Cattrall se do role femme fatale skutečně hodí, a hlavní hrdina spolu se svou manželkou tvoří sympatický pár. Bohužel scénář je nedovařený a dělá z obou stran konfliktu s prominutím blbce. S logikou a hodnověrností chování svých postav se nepáře a svět, který popisuje, má hodně trhlin na to, aby mě dokázal přesvědčit nebo dokonce nadchnout. Jak je to v amerických sci-fi seriálech dnes už samozřejmostí, nejde o čisté sci-fi, ale spíš mysteriózní sérii s prvky fantasy. Své udělal i nižší rozpočet, takže nakonec série u televizních diváků v Americe propadla a skončila u omezeného počtu dílů. U nás byla nasazena sice v hlavním vysílacím čase, ale jak je vidět z počtu hodnotících, i tady se se svým cílovým publikem minula. Celkový dojem: 25 %.(10.10.2010)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 2 = 19.7.2010 (26.7.2010)(26.7.2010)

Páčila sa mi aj hudba k tomuto serialu. Autor: Ryuichi Sakamoto.(21.3.2008)

• Thorgerda

Čekala jsem hodně, dostala jsem až překvapivě málo... Bylo to tak nějak "těsně vedle", a nejsem si jista, že je to jen rozpočtem.(31.7.2011)

Zajímavá minisérie, která je směsicí moderní technologie, okultismu, vlády a zkoumání smyslu světa. Stejně tak se dílo zaměřuje na krachující vztahy, narkotika a celkově záporná témata. Atmosféra je tedy úzkostně zlověstná. Hvězdy i režie jsou dle mého rovněž úspěšní. ;-) (viděno s dabingem)(27.10.2018)