Poslední pokušení Krista

The Last Temptation of Christ

Posledné pokušenie Krista

The Last Temptation of Christ

USA / Kanada, 1988, 164 min

Mnohym vericim je tento film diky netradicne pojatemu vykladu zivota Jezise Krista asi proti srsti, ale me prave pro svou odlisnost naprosto uchvatil.(31.7.2002)

Užasně šílený nazev(5.1.2012)

• Lumpicek1979

Nemám rád tyhle film, byl jsem jenom zvědav kvůli vysokému hodnocení, ale v polovině jsem to vypnul, nedalo se na to dívat, prostě něco hrozného, jenom musím uznat že W. Dafoe tam vypadal výborně a H. Keitel zase otřesně.(26.2.2012)

• Accacia

Pochopitelně to není příběh o Ježíši (koneckonců i na počátku filmu je to uvedeno). Obraz prostého člověka, hledajícího Boha, oblečený do osoby Krista. Hinduisticko hippie mix, který měl patrně něco sdělit, ale nesdělil nic moc.(30.6.2012)

Ocenuji zajimavou myslenku sledovat Jezise jako cloveka a ne jen jako syna Boziho. Zpracovani je precizni, herecky velmi dobre, ale je to tezky film ktery se vzhledem k choulostive povaze tezko hodnoti. rozhodne to neni komercni a taky ne pro sirokou verejnost, pro me zbytecne zdlouhave a chvilemi i nudne. Mnohem silnejsi pocit jsem mela pri Benhurovi.(25.1.2013)

Čekal jsem kontroverzní nářez ale paradoxně jsem dostal pohlazení po duši. Film ukazuje postavu Ježíše jako člověka a tím víc mi byla jeho postava bližší. Podle mě nejlepší film o Ježíšovi 100%(26.1.2013)

K filmu jsem přistupoval bez jakýchkoliv náboženských předsudků (jedinou bibli kterou jsem četl byla ta od Antona Szandora LaVeye, a to ještě z mladistvé nerozvážnosti). A proto jsem vše sledoval jako příběh nerozvážného člověka v podání skvělého Willema Dafoea doprovázený neméně skvělou hudbou Petera Gabrilea. Případné hlubší analýzy snímku nemohu podat jelikož jak jsem už zmínil chybí mně zpětná vazba na předlohu jak křesťanskou tak pozdější knižní od Nikose Kazantzakise. Samozřejmě i tak člověk film vnímá jako něco vyjímečného co zřejmě právem budí emoce ať na jedné či druhé straně "barikády".(29.1.2013)

• sweet.papaya

Řekla bych, že Nikos byl hodně mimo, když psal tu knihu. Máří Magdaléna jako dětská láska Ježíše Krista? Jidáš jako největší kámoš, který Krista tak moc miloval, že ho zradil? A to jako fakt? Jsem křesťanka a věřím tomu, co je napsáno v Bibli. Tenhle příběh je slint. Ježíšova božská stránka osobnosti nikdy nemůže ustoupit té lidské.(25.3.2013)

Velmi odvazne a syrove pojaty zivot Krista. Skoro jakoby byl natocen okem ateisty a to je mozna prave ta jeho sila.(11.5.2013)

Nejrealističtější film o životě Ježíše Krista jaký byl dosud natočen ! A to jsem silně věřící.(5.7.2013)

Odhalte, duševní rozpolcení doprovázející Ježíše Krista na jeho cestě životem. Snímek zachycuje situace, kdy čelí stejným pokušením jako každý člověk. Pochybuje o sobě samém a vzpírá se úkolu - svému poslednímu pokušení na kříži. Film je natočený podle románu Nikose Kazantzakise.(20.9.2013)

Začiatok veľmi dobrý, stred neuveriteľne nudný, záver úžasný. Kto z takzvaných veriacich proti tomuto protestoval, ukázal akurát vlastnú obmedzenosť.(2.5.2014)

• andy60

Musím říct, že jsem se snažil. Snažil jsem se vnímat děj, pochopit, co nám chtěl Scorsese sdělit, vžít se do postavy samotného Ježíše a prožít s ním tu dlouhou cestu, ale prostě to nešlo. Přistihl jsem se, že mnohem častěji, než na obrazovku, pošilhávám na displej přehrávače, kolik že ještě zbývá do konce.(9.8.2016)

...veľmi zaujímavý filmový projekt o ktorom sa dá hodne polemizovať...a dať hodnotenie pre mňa od 2* do 4*...nechal som si to prejsť havou a dám stred...(4.2.2017)

Vse podstatne bylo receno a netreba opakovat. Genialni ve vsech aspektech, dlouhe, dechberouci a finale bezchybne a udivuhodne. Jak me tohle mohlo tak dlouho mijet? 5*(18.2.2017)

Nejlepší scéna - Ježíš nese kříž městem směrem ke Golgotě.(21.10.2019)

1 6 11 16 18 19 20 21 následující >>