poster

Poslední pokušení Krista

 • USA

  The Last Temptation of Christ

 • Slovensko

  Posledné pokušenie Krista

Drama

USA / Kanada, 1988, 164 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $7miliónovTržby USA $8,373,585Tržby Celosvetovo $11,500,000║ Martin Scorsese si poradil s danou témou nanajvýš dobre, jediný problém je tempo filmu, lebo miestami to na danú minutáž príde dosť rozťahané(stačilo by to stiahnúť aj na 2hodiny), príbeh je nekonvenční a vykreslení rozumne, bez nejakého umelého balastu, poteší aj niekoľko silných momentiek, Willem Dafoe mi moc nepasoval do úlohy Ježiša ale zas na druhú stranu hral výborne, takže film pozerateľný a z danou témou po filme Umučenie Krista druhý najlepší z toho čo som videl. /60%/(16.10.2009)

 • Beckett51
  *****

  Příběh o tom, že Ježíš potřeboval spíše dobrého psychiatra než ukřižování. Sice to dle mého názoru neni ani zdaleka tak emotivně působivé jako Umučení Krista Mela Gibsona, ale i tak se mi to jako něvěřící chátře hodně líbilo. Vyzdvihnout musím především skvělé herecké výkony a špičkovou muziku od Petera Gabriela.(25.8.2014)

 • Cival
  *****

  "Jak chceš vymítat Satana? Lze snad vymítat Boha?" Jeden z nejhlubších a obsahově nejpodnětnějších filmů mého života. Filmařsky propracovavaná a mistrně tematizovaná záležitost, která mi i jako ateistovi přivodila vrcholnou diváckou slast. Formálně strohé, ale přesto dokonalé dílo pro lidi, kteří raději myslí, než tupě následují dogmata.(23.9.2005)

 • iamek
  ****

  Tak už chápu proč Poslední pokušení Krista je tolik kontroverzní film a u věřících hodně kritizovaný. Jak jsem četl některé reakce tak mi připadalo, že to byla až fanatická kritika. Ježíše skvěle zahrál Willem Dafoe a v roli Jidáše exceloval Scorseseho oblíbenec Harvey Keitel. Hudba od Petera Gabriela byla podmanivá a skvěle zapadala do každého záběru. Scorsese opět předvel skvělou režii a celé natáčení měl pevně ve svých rukou. Ať už to byla parádní kamera, skvělá hudba, obsazení atd.(31.12.2011)

 • dzej dzej
  *****

  Dokonale podnětný film, jehož zařazení na černou listinu dobře dokumentuje bezvýchodné směřování současné katolické církve (což bohužel říkám jako evangelík, příslušník církve možná ještě bezvýchodnější...). Kazantzakisův román a Scorsseho citlivý filmový převod nejsou v žádném případě kacířské - oba autoři se upřímně a usilovně snaží o interpratci příběhu, který ovlivnil směřování celého lidstva. Úhelným kanemen je pro ně Ježíšova lidská podstata a s ní související všepřítomný strach - z údělu Mesiáše, ze svých vlastních pochyb, ze smrti. Zatímco Mel Gibson prezentoval svého Krista ve filmu bez jakékoliv stopy po duchovnosti, Scorseseho dílo je od samého začátku prodchnuto fascinujícím a bolestným hledáním, zoufalstvím a vírou. V Gibsonově filmu vystupuje Ježíš Kristus jako ovce jdoucí na porážku, jejíž užitečnost se projevuje až po smrti (církev tento film přijala s otevřenou náručí), u Scorseseho je Ježíš zatoulaným beránkem božím hledajícim do poslední chvíle smysl svého bytí, smysl své oběti a odpověď na všepřítomné "proč?".(2.6.2007)

 • - Scénu z Golgoty, kde do lomození přicházející bouře Kristus (Willem Dafoe) vykřikne: „Father, why have you forsaken me!?“ použila americká protikřesťansky zaměřená deathmetalová kapela Deicide jako intro na albu Once Upon A Cross z roku 1995. (J.e.r.e.c)

 • - Několik lidí bylo zraněno, když bylo podpáleno pařížské kino, kde se film promítal. [Zdroj: Cinema] (Terva)

 • - Film bol zakázaný v Chile (1989 – 2002), Singapure a na Filipínach. (Paldiny)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace