S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

Martin741

Reziser Martin Scorsese natocil vyborny film o vojenskom veteranovi, ktory vdaka Vojne vo Vietname nemoze zaspat, a ma tazke depresie. K tomu sa este pridruzi aj fakt, ze nemoze nadviazat trvaly vztah s nejakou samicou. V roli vojnoveho veterana je vyborny hlavne Robert De Niro, ale potesi aj viac znamych tvari /Foster, Keitel ...../. De Niro je vyborny ako nocny taxikar, ktory sa prehana spinavymi ulicami nocneho New Yorku, riesi si svoje zalezitosti, pocuva zakaznikov a vedie rozhovory s nimi. Film sa nesie v pomalom, kludnom tempe, ma vyborne dialogy a hovory k sebe samemu : " V noci vsechno vylejza z der. Devky, teplousi, lupici, pasaci, hosani, vandraci, fetaci, cvoci a posukove". Zaver Taxikara je cisty masaker. Urcite kvalitny material od Scorseseho, ktory sa oplati vidiet, ale takych Mafianov alebo Casino radim este vyssie. 89 % ()

zdenotvor

Film má úžasnú, temnú,depresívnu atmosféru, De Niro podáva neskutočný výkon,Herrmannova hudba ideálne ladí a dokresluje depresívnu atmosféru,vedlajšie role taktiež výborne obsadené, no aj tak mi bolo pri filme dlho a prišlo mi to ako chystanie sa po celú dobu na velkolepé finále ktoré aj patrične stálo za to. No nieje to typ filmu, ktorý by som dokázal vidieť znovu. ()

Figu

De Niro byl špička a role Travise mu sedla náramě! Prostředí New Yorku je hnusný, špinavý, temný a děsivý a je okolo opravdu spousty aspektů, který za každou cenu musely donutit udělat šoféra taxíku k něčemu, co provedl. Nedivím se mu, taky bych se nasral. No možná teprve přijde můj čas... Jodie Foster si nemohla asi přát lepší start kariéry než právě vedle takovýho herce a to, že hrála špínu k tomu prostě patří. Stallone začínal taky, jak všichni moc dobře víme... 65% ()

roorybacky

První Scorseseho masterpiece. Film, který je zcela bez chyb. Hned jeho počáteční vteřiny jasně indikují, že půjde o výjimečnou záležitost. Úchvatná hudba Bernarda Herrmanna a naprosto nádherná kamera Michaela Chapmana organicky vytvářejí zcela osobitou náladu snímku. Geniální výkon Roberta De Nira - ta prázdnota, ta samota, ta absence lásky, ta nicotnost existence, to znechucení vším svinstvem světa - toto vše zde působí díky jeho fenomenální kreaci extrémně autenticky a hmatatelně. Vyzdvihnout je ale potřeba rovněž perfektní scénář Paula Schradera, Scorseseho mistrnou režii a dokonale přesvědčivé herecké výkony všech dalších zúčastněných (například Harvey Keitel zde exceluje ve ztělesnění totálního lidského odpadu). Je mimochodem zajímavé, kterak vlastně jediná Travisova chyba (návštěva pornokina s Betsy) ovlivní naprosto všechno, co se ve filmu stane potom. ()

William_

Atmosféra NY v 70s je zde znázorněna úchvatně. Kamera, střih, scénář- to všechno je tady provedeno na jedničku, i herecké výkony parádní. Scorsese neumí dělat špatné filmy. 7/10. ()

vydumnica

Taxi Driver. Videné v kine. SPOILER: Vidím, že teórie ohľadom tohto filmu sú rôzne. Ak je to naozaj tak, že Travis (De Niro) pri tej prestrelke na konci zomrel a to, čo vidíme my, že je z neho hrdina a vo svojom taxíku vezie Betsy (Shepherd), ktorá sa zrazu o neho zaujíma a mladučká Iris (Foster) je šťastne doma a jej rodičia ďakujú nášmu hrdinovi, jednoducho happyend po americky. Ak táto teória naozaj platí, potom klobúk dole Mr. Scorsese a ja dám kľudne najvyššie hodnotenie. TU SPOILER KONČÍ. Veľmi sa mi páčila filmová hudba. Robert De Niro ani dnes nestratil nič zo svojho šarmu ani talentu, je to skvelý herec. Kamera je tiež super. Jodie Foster má strašne málo priestoru, to ma fakt prekvapilo, ako aj jej nominácia na Oscara - za tých pár minút? Ale vzhľadom na jej vek, keďže vtedy mala iba 12 rokov (vyzerala skôr na 14 až 16), tak asi OK. Ale najviac ma prekvapilo, že ten zákazník z taxíka (viď zaujímavosti) je sám Martin Scorsese. Nespoznala by som ho, veľmi sa odvtedy zmenil. Dobrý film, už celú večnosť som ho mala na zozname kultových filmov, ktoré chcem vidieť, tak som rada, že sa mi to konečne podarilo a dokonca v kine. Dodatok: V jednej chvíli sa mi zdalo, že sa z Taxikára vykľuje romantický film. Čo za nápad pozvať dievča na prvé rande na pornografický film?! (Podľa niektorých teórií tam s ním vraj nebola, že vraj to bolo iba v jeho predstavách, lebo v skutočnosti nenabral odvahu sa jej prihovoriť a stretáva sa s ňou osobne až na konci filmu v taxíku! Ja si to nemyslím.) [Kult-Sneak-Preview, OV, Cineplex Mannheim]. 70%. ()

Petoss1

Pustil som si to len kvôli menu režiséra a hlavnému hercovi. Spolu s otcom sme dúfali, že to bude mať grády, ale na konci filmu sme si povedali "sakra to o očom bolo?!" Mám úctu k De Nirovi tak preto dávam 4 hviezdičky. 74% ()

Abes

Na světě se objevilo další ono pověstné zrnko písku, tohle zrnko je od těch ostatních k nerozeznání. Je trochu divné, občas mluví samo se sebou. Má zvláštní choutky. Bylo vycvičeno armádou a libuje si ve zbraních. Travis hledá a kdo hledá ten taky najde. Vchází do míst kam ani placky nepáchnou. Prozkoumává terén a třese se až bude moci přispět svou troškou do úklidu města. Scorsese se rozhodl ulice svého milovaného Manhattanu pomocí taxikáře vyčistit, tehdá asi ještě netušil že o dvacet let později bude té verbeži, která v noci vylézá ze svých doupat, řidič ambulance naopak pomáhat. Vizuální podoba filmu Taxikář a Počítání mrtvých je Tady nasnadě. Ultimus verde: Mohawk a vojenská bunda De Nirovi sluší. Kultovní finger "puff puff puff" záběr jsem si vychutnal do poslední kapky. [Abesův 100.komentář na CSFD 31.12.2008 22:21] ()

Langy10

Vynikající příběh Taxikáře, který pomůže dívce vrátit nový život :-) De Niro opět nejlepší postava! 90% ()

Attta

Pro mě vynikající film s vynikajícím De Nirem. Tento film mě pohltil už od začátku, kdy se Travis uchází o místo taxikáře. Skvělá kamera, hudba a vynikající příběh tohoto podivného chlápka, který je skvělě depresivní a naservíruje divákovi neskutečnou atmosféru. ()

joker.george

V průběhu vyvíjení příběhu jsem si vysnil vlastní konec a chtěl jsem, aby film skončil podobně, jako tomu bylo u Volného pádu. Nakonec ale msta společnosti nenabyla takového rázu ani šíře, ale za to byla osobnější a měla tak větší váhu, což je asi přeci jen lepší... Ale finální dodatek byl opravdu zbytečný a bez něho by byl pro mě snímek kvalitnější a osobitější. ()

Nach

Pomalý depresivní film o samotáři, který zjišťuje, že světu okolo sebe nerozumí. Touží po spravedlnosti, ale spravedlnost netouží po něm. Vezme tedy právo a řád do svých rukou a rozhodne se konat, aby zachránil jednu dívku. Robert De Niro zde exceluje minimalistickým herectvím. Společnost a doba ho drtí a postupně mele. Vše vyvrcholí činem, jehož důsledky byly zcela odlišné, než jsme čekal a skoro mi až přišlo, že dané rozhodnutí Travise Bickleho bylo správné a příkladné pro ostatní, kteří jsou jako on. Proč ne, svět je drsné podivné místo, kde logika nehraje svůj prim. Realita je vždy nad ní. A za toto poselství přidávám ještě jednu hvězdu navíc. Moralisté nechť se z tohoto filmu a jeho konce podělají. Co se jinak zpracování týče, jde na tom vidět zub času. Ať jde o komponování záběrů, kvalitu hudby (nehodila se mi zde) či menší dynamiku střihu a orientace spíše na celky a polocelky, než na jednotlivé detaily. I tak ale palec nahoru. 75% ()

ad

Scorsese nebyl nikdy předtím (ani potom) tak dokonalý, De Niro tak ostříhaný, Foster tak "neviná" a já tak vystresovaný... ()

starbrejkr

Moje první setkání se Scorsesem nedopadlo úplně, jak jsem si představoval. Asi jsem si právě od Taxikáře moc sliboval.....dle toho, co je o filmu známo, jsem čekal, že uvidíme mnohem více ze špíny New Yorku 70. let. Film tímto směrem na začátku velmi dobře našlápne a cesty Roberta DeNira taxíkem i po pochybných klubech jsou více než stylové. Jak se ale film blížil k půlce, přišlo mi, že začal přešlapovat na místě. Změna nastala s definitivním zklamáním společností a připravou na očistu. K mému velkému zklamání se ale bohužel nekonala, ale naštěstí zde máme alespoň špičkovou scénu v bytě Jodie Foster, která je velmi zvláštně a působivě nasnímána. Díky ní se můj dojem z filmu přehoupl do výrazného kladu a čekal jsem, že to tak i skončí. Bohužel pak přišel onen podivný epilog, jehož smysl mi unikl a díky němu mi vyzníval film tak trochu do prázdna, že se až rozmýšlím nad třemi hvězdami. Ony falešná a přehnaná očekávání jsou asi přeci jen mrcha a taky si uvědomuju, že jsem možná chtěl od filmu z půlky 70. let moc...Nicméně pankáč DeNiro si ty umolousaný čtyři hvězdy zaslouží:-) ()

Trainspotter

Hnus a špína of the New York City. A ve všem tom bordelu je polopošuk Roberta De Nira, kterej trpí trochu samomluvou a kterej tak trochu moralizuje žvásty, ale na rozdíl od většiny rádoby hrdinů se odhodlá občas i k činům, přestože vzít holku poprvé do kina na pornofilm není nejšťastnější nápad. Jó holt, duet Scorsese-Niro je smrtící. PS: Nádherná kamera, hlavně ty záběry shora. 1,85:1 - Sférická skla ()

tomtomtoma

Film o hledání smyslu života pro člověka, který se po návratu z válečné fronty nedokáže normálně zapojit do všedního života (pokud je teda něco takového možné v New Yorku. Proč žít, hodně lidí si myslí, že je tu proto, že musí něco velkého udělat. a několik jich opravdu hledá co. Také ukazuje, že hranice mezi dobrem a zlem je tenká. A že překročit její hranu je někdy snažší, stačí poslouchat tu temnější stranu svého já. Nakonec se vydá dělat dobro, i když násilnou činností. Jen ještě nejdříve musí přesvědčit tu, kterou zachraňuje, že zachránit chce. Zajímavé podání temné stránky lidských duší. Skvělý výkon Roberta De Nira v roli taxikáře Travise, který po nabití dojmu, že ho společnost nechce přijmout plánuje této společnosti uškodit, jako určitý výraz zoufalství. Po nezdaru vykoná "dobrý skutek" za pomoci velké brutality, protože ta špína musí z ulic zmizet. Je to obžaloba společenského zřízení, které není schopno podat člověku pomocnou ruku. ()

DruidKarel

771. hodnocený film: 3. film z dovolené v Tunisku: No teda, De Niro je fakt frajer. Co on dokáže, to je vážně k nevíře. V tomhle snímku dokázal zahrát hloupého taxikáře, zamilovaného gentelmanna, politického agitátora, drsného atentátníka, bojovníka za práva a svobodu děté a prostitutek, ale i zoufalce. Nejprve jsem si myslel, že dám jenom 4*, ale dám jich 5, protože tenhle film by nebyl bez Roberta ani polovičním. No a co tam dělala Cybill Shepherd? To mě fakt zklamalo. Naopak Jodie Foster vážně klasa. 5* a není čeho litovat. 5* ()

laik_60

čakal som čím ma de niro prekvapí v tak mladom veku, prekvapí divnou rolou v divnom scorseniho videnom tmavom špinavom nočnom new yorku. nebolo to bohviečo. ()

C0r0ner

Na nadprůměr to nakonec strhly jenom dvě věci. Zaprvé skvělý herecký výkon mladičké Jodie Foster a zadruhé uvědomění, že opravdu málo člověka dělí mezi hrdinou a zločincem. Jinak to ale byl docela utahaný příběh o jednom týpkovi, který pořádně neví co s životem. Scorsese umí i mnohem líp. 70% ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film