S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

Langos

Film plný hlášek. Když jsem si to pouštěl poprvé tak jsem si nemyslel, že tam bude zapletený láskyplný příběh : D Taxi Driver je klasika a Robert De Niro tam sedí za volantem a jede si městem v noci úplně sám a my jako bychom byli jeho spolujezdci a nasávali tu temnou atmosféru. Pecka! ()

GrooteLulu

Okno s Jodie Foster, hudba Hermanna a styl jízdy Roberta DeNireho mě utvrzují o všeobecné "dobré kvalitě" nočního života tam za velkou louží, i když to Travis Bickle vidí opačně.. "Are you talking to me?" ()

Martyrium

2 hviezdy by boli asi malo. Film je svojou atmosférou pozoruhodný a dokonale vystihuje vtedajšie pomery. De Niro ma štýl, je presvedčivý. Príbeh mi nepríde ničím zvláštny, ale ja to hodnotím z dnešnej perspektívy. V 70.rokoch muselo byť všetko vnímané inak. Nadčasová je určite kamera a zároveň rospoznateľný rukopis pána režiséra. Tam to ale u mňa zrejme konci. Neskoršie Scorseseho diela sú u mňa ďaleko, ďaleko vyššie. ()

Lajan

No, existenciální drama to rozhodně nebylo...Taxikář je outsider, který má přehnané mínění o sobě a tudíž se chová zkratovitě, nepředvídatelně. Což je (pro diváka) na konci docela zábava...Ovšem nic dalšího tento film nenabízí. Vykreslování atmosféry nočního N.Y. pomocí blinkavé jazzové hudby jde po čase dost na nervy...Zajímavá byla dějová linie vztahu s Betsy, která byla bohužel brzy ukončena. ()

PORTER44

To byla asi ukázka života ze sedmdesátek v ulicích Ameriky očima taxikáře kterému z toho hráblo a na konci si to musel na někom vybít,dobré herecké výkony. ()

Sejkorka

Robertovi d N.  je při natáčení 32  (Travisovi 26), Jodie F. je 13 (Iris 12,5) , Mně bylo v době uvedení do kin 17 a neměl jsem šanci to vidět. Takovéto filmy tehdy distribuci nebyly, i když vzpomínám na Serpica, Modrou Electru Glide, Rozhovor, Půlnočního kovboje .... To vždy s patřičným zpožděním. Tady člověk půlku filmu přemýšlí, co Travis vyvede, zvláště, když si pořídil takový zbrojní arzenál. Nakonec odpraví 4 vyvrhele a je z něj za to hrdina. Iris zachrání před definitivním pádem do žumpy a Betsy pošle k šípku. Co asi bylo dál? Třeba toto, okopírováno ze zajímavostí : Film a posadnutosť Jodie Foster (Iris) boli motiváciou Johna Hinckleyho k atentátu na Ronalda Reagana. Hinckley žil v 70. rokoch v Hollywoode a práve tu minimálne 15krát navštívil premietanie Taxikára, pričom sa silne stotožnil s hlavnou postavou. ()

Gilmak

Tenhle film je tak moc depresivní, až jsem i moje deprese měla z toho depresi, Za mě bravůrní výkon DeNira. O cestě samotáře, kterému se hnusí celý svět i on sám. 95% ()

Petak3

Po několikátý ohromnej tlak, asi proto, že se s tim ztotoznuju. Je to to skvely, temný, genialní a i pres stari filmu pořád aktuální. 10/10 ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film