S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

Trevor

From Zero to hero...Vojnový veterán Travis v podaní Roberta de Nira prechádza zlým životným obdobím, keď si po návrate z vojenskej služby vo Vietname nevie nájsť svoje miesto v spoločnosti. Sklamanie v láske v podobe Betsy a to, že ako taxikár sa stretáva zo spodinou New Yorku v ňom prebúdzajú potrebu pokúsiť sa zo spoločnosťou niečo spraviť. Jeho čin napokon nie je až tak radikálny a z miestneho taxikára sa nakoniec stáva hrdina bojujúci na vlastnú päsť zo zločinom v New Yorku. Oveľa lepším a logickejším koncom by bol úspešný pokus o atentát na kandidáta Palantinea či Betsy. V každom prípade ide o pomerne dobre spracovanú sondu do duše človeka poznačeného vojnovou traumou. ()

major.warren

Kultovní thriller Martina Scorseseho o osamělosti taxikáře trpícího nespavostí, co se noc co noc brodí veškerou špínou New Yorku. Jednoho dne se ale Travis Bickle, oběť poválečného syndromu - v podání fenomenálního Roberta De Nira - rozhodne, že je načase tuto špínu z městských ulic dostat pryč. Taxikář stojí na třech základních jednotkách: Perfektním scénáři Paula Schradera, silném De Nirovu výkonu a úchvatné hudbě Bernarda Herrmanna. Zejména spolupráci Schradera a Scorseseho bych rád zdůraznil. Viděl jsem z jejich společné tvorby dosud asi tři filmy (Taxikář, Počítání mrtvých, Poslední pokušení Krista) a všechny mi ukázaly jak důležitá je souhra scenáristy a režiséra. Ve filmovém světě takto výrazná linie spolupráce není obvyklá. Doufám, že pánové spolu ještě něco vytvoří. Umí to! Za mě je Taxikář výborný film (díky Herrmannově hudbě) s téměř "hitchcockovskou" atmosférou a skvělými hereckými výkony. Krom De Nira exceluje malá Jodie Foster, popřípadě trochu netypický Harvey Keitel. ()

fallangell

Pro me dost zklamani. Z meho uhlu pohledu pusobi De Niro jako socialni psychopat uz od zacatku filmu a o jeho nejake premene nemuze byt vubec rec. Pomaly strih casto strasne nudi. Nevim cim by tento film mel byt vyjimecny. ()

kalap

Trpí nespavosťou a tak vníma viac, cíti viac, ta špína ktorú vidí okolo seba z taxíka preníka celou jeho bytosťou a tak v hlbokej depresii urobí zúfalý čin a to odsúdi to zlé a aj vykoná rozsudok a tým zachráni seba, ale aj mladučkú Jodie Foster. ()

Petroff

Vizuálně poutavé, ale co sakra měl znamenat ten konec? Aj, zapomněl jsem... podobně jako u The Duel, je to přes 30 let starý, čímž nechci říct, že dřív byly hloupý scénáře. Každopádně, dlouhou dobu pracně budovaná atmosféra se mi na konci rozplynula jak pára nad hrncem. Nepochopil jsem to, nelíbilo se mi Travisovo uvažování, jeho přístup a už vůbec ne to, že jestli ho vůbec zadrželi, asi ho zase dost rychle pustili, což se mi u ilegálního chodícího (evidentně psychicky dost narušenýho) arzenálu, počínaje Colt 38 a konče Magnum 44, vůbec nelíbí. Travis se zkrátka ve finále chová jako úplnej debil, přitom v průběhu filmu se s ním člověk snaží jakž takž ztotožnit a až na nějaký pohnutky a činy se mi to celkem dařilo. Film ale parádní, Robert De Niro velmi blízko dokonalému hereckému projevu a celkově 2 hodiny strávené u ne neprávem kultovního filmu o uvědomění si své nelogické, zbytečné, ale v choré mysli zvané "osudové" touhy a cesty životem. ()

Chrysopras

Konečně jsem se propracoval k týhle legendě ... a byl mírně rozladěný. K Bobově mistrovství se netřeba vyslovovat. Příběh je rozjetý velmi slušně, ale to zpracování konce mi moc nesedlo. Když si to tak porovnávám, tak Volný pád s Douglasem je přesvědčivější. Harvey tu má ale neskutečnou ránu :-P ( 46.KVIFF ) ()

Huntelaar

Budu si pamatovat extremně vulgárního Scorseseho, Keitela s dlouhýma vlasama (weird Mr. Wolf), líbeznou Cybillu a víc než solidně hrajícího De Nira, ale to je tak všechno, protože jsem se několikrát stratil v jeho motivech a hereckých kreacích. Nebyl jsem si jist, jestli toho magora hraje nebo jím je, popřípadě by mi mohlo celou jeho postavu osvětlit, kdyby mi řekl, proč má problémy se spaním. Prostě mi jeho chovaní k mladičké Fosterové neštymovalo s chovaním k Shepherdové. Snad jsem to někde neminul. Víc než 3 ale ode mě Taxikář nedostane. ()

GILLWANDER

Zimomriavkami naskákaný, skvelou nefalšovateľnou atmosférou dôkladne vypracovaný thriller. Čo sa týka najma poslednej štvrť hodiny, kde by sa dala atmosféra doslova krájať. Výkony hlavných postáv, či už Jodie Foster tak i Roberta De Nira sú fakt ojedinelé. Jodiein nesmierny výkon dosiahol až na nomináciu na oscara. Tak isto Robert De Niro, z ktorého som ani na sekundu nespustil oči, podal kus precíznej hereckej roboty. Som rád, že vôbec takýto film vyšiel. I keď z malými nepatrními chybičkami. Scorseseho ďalší úspešný snímok, ktorý sa zaradí medzi jeho najlepšie tituly. ()

kapsomut

Sám se cejtim jako Travis! Nejradši bych udělal to co on...! ==="You talkin to me?! You talkin to me?!?!?!"=== Aktualizace: smysl toho filmu a herecké výkony se nedají popsat. Když jsem tenhle film viděl poprvý, tak jsem tomu dal asi jen 2 nebo 3*, ale když se nad tím filmem člověk zamyslí, tak zjistí, že je to neuvěřitelně dobrej film! Jsem rád, že jsem ho viděl. R. De Niro to zahral naprosto geniálně! Ikdyž Taxikáře zatím nedám mezi mé TOP10 filmy, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Za pár dní se na něj podívám znovu a nejspíš si ho dám mezi oblíbené! 97%! Doporučuju! ()

OG_Swifty

V Taxikarovi lze videt odraz spolecnosti - ne ty tehdejsi, ty dnesni, kdyz se blbec (= hloupy clovek) nejakym zpusobem radikalizuje a rozhodne se vsechno resit nasilim. De Niro byl takovej fakt divnej typ, kterej vzal zenskou na rande do pornokina, to sem se fakt gebil. Napric uvodnimu partu se mi ale film neskutecne vlekl a prestoze jsem za svou trpelivost byl odmenen epickym finale plnym nasili, nemuzu rict, ze jako celek me film bavil od zacatku do konce. Prijemny cameo Scorseseho osvetlilo jinak nudnou prostredni cas, celkove lepsi prumer. ()

Robko

Vždy když vidím Taxikáře, mám ten stejnej pocit. A neumím ho úplně popsat. Je to smutná a fascinující podívaná. Vykreslení New Yorku plnýho zkaženosti a Travisova znechucení je prvotřídní. De Nirovu proměnu si vychutnám úplně vždycky a jen se naposled rozezní ta nádherná, melancholická hudba se závěrečnými titulky, chci si to pustit znovu. A ten konec je fenomenální, čistej knockout. ()

Carlossss

Poutavá podívaná. V New Yorku jsem nikdy nebyl, ale takhle nějak si představuju jeho noční život. Robert De Niro je bezchybný a když ho vidíte, jak bere zákon do vlastních rukou, nezbývá nic jiného, než mu fandit. Jeho postava je skvěle propracovaná a najde se v ní každý. Každý byl někdy naštvaný na bezpráví a na to, co se děje kolem... A Jodie Foster? Ještě jsem neviděl, aby někdo ve čtrnácti letech hrál líp než většina ostatních na vrcholu své kariéry... Jediné, co se dá vytknout je vláčnější první půlka, která ovšem plyne do závěrečného inferna, které vám vše vynahradí. ()

maverick10

Kdyz jsem cetl Pomovo obsah filmu, rekl jsem si ze tak dobre hodnceny film musi byt paradni Scorseseho jizda. Az moc jsem byl zklaman. Paradni temna atmosfera nocniho zapachajiciho New Yorku, byla skvela, stejne skvela jako R.De Niro. Ovsem cele se mi to tahlo a zdlouhave dialogy s hluchymi misty mi pripadali jako vecnost. Nez se Travis vzdy vyjadril a odpovedel, mel jsem pocit, ze bych si mel pichnout vidle do hlavy a zabavit se tak neutuchajici bolesti zpusobene timto rezavym nastrojem. Prave predevsim kvuli dialogum bych se radeji, nez opakovanemu shlednuti filmu, venoval spise omyvani zapocene vystroje hokejoveho reprezentanta. ()

BoredSeal

Už trochu postarší film velmi pozvolného tempa a řídkého děje. Překvapivě vyvrcholí krvavým masakrem, po kterém kamera chvíli jen tak opojně krouží nad místnostmi, abyste se pak dočkali naprosto nesmyslného konce ve stylu Spielberga. Nevím, co si myslet o logice postavy, která nechápe, proč dostala košem po druhém rande v zaflusaném pornokině, ale chce spasit duši dětské prostitutky. ()

Caminzind

Nádherné mimické herectví Roberta De Nira: "Máš bouchačku?" A Cybill Shepherd je hrozně krásná, což jsem zjistil až zde v detailním záběru. Do pornokina ji ale mohl pozvat vážně jen sociopat. Jinak skvělá finální akce, jaké v poslední době točí snad už jen Cronenberg. 86% ()

Martin741

Reziser Martin Scorsese natocil vyborny film o vojenskom veteranovi, ktory vdaka Vojne vo Vietname nemoze zaspat, a ma tazke depresie. K tomu sa este pridruzi aj fakt, ze nemoze nadviazat trvaly vztah s nejakou samicou. V roli vojnoveho veterana je vyborny hlavne Robert De Niro, ale potesi aj viac znamych tvari /Foster, Keitel ...../. De Niro je vyborny ako nocny taxikar, ktory sa prehana spinavymi ulicami nocneho New Yorku, riesi si svoje zalezitosti, pocuva zakaznikov a vedie rozhovory s nimi. Film sa nesie v pomalom, kludnom tempe, ma vyborne dialogy a hovory k sebe samemu : " V noci vsechno vylejza z der. Devky, teplousi, lupici, pasaci, hosani, vandraci, fetaci, cvoci a posukove". Zaver Taxikara je cisty masaker. Urcite kvalitny material od Scorseseho, ktory sa oplati vidiet, ale takych Mafianov alebo Casino radim este vyssie. 89 % ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film