S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

TheCaptain

Co napsat k tak výbornému filmu, který je mnohými po právu považován za jeden z nejlepších v historii? Že v něm můžeme vidět dech beroucího De Nira? Nebo jak skvělá je atmosféra špinavého a hříchem prolezlého New Yorku, který už musí někdo vyčistit? Je to jedno, protože to už všechno (ne)jednou někdo řekl a navíc je to přede mou 475 komentářů takže ten můj jen tak někdo nepřečte. Bylo skvělé vidět ten film znovu a tentokrát na velkém plátně Velkého sálu. You talkin' to me? 10.0 ()

Aktamix

Těšil jsem se velmi na tento biják a proto jsem šel na něj na velké plátno. Expresivnost brilatní! Perfektní vykreslení těch psycho pochodů de Nira. Není to však ani zdaleka nejlepší výkon, leč vysoký nadstandard. Úletová depresivní hudba. Atmosféra opravdu jako silný bujón. Jel jsem z kina tramvají domů a nebylo mi hej, sugesce na max. Na druhou stranu, velmi pomalá narace. Subjektivně mi to připadalo dlouhé a v druhé třetině zbytečně nudné. Silný konec to zachraňoval. Režie velmi dobrá, kamera supr. Přesto mně to nechytlo a očekávání film naplnil jen z části. Podle mne je to mírně přeceňovaný film....dám mu ale ještě jednu šanci............... "Listen, you fuckers, you screwheads. Here is a man who would not take it anymore. A man who stood up against the scum, the cunts, the dogs, the filth, the shit. Here is a man who stood up." ()

papez12

Krásne vystihnutá atmosféra New Yorku v 70´ rokoch. Režisér: Martin Scorsese , V hlavnej roly Robert De Niro. A ešte k tomu krásna mladá Cybill Shepherd. Psychologicky nabitý film, ktorý môžem pozerať každý týždeň. ()

voltamper

Tomuto ospievanému filmu som veľmi chcel dať šancu. Rozpozeral som ho dvakrát, ale dopozerať som ho dokázal až na tretíkrát. Záver je jasný a stručný: väčší blud som hádam ešte nevidel. Hovadina, ako voda v koši. Uznávam, že na svoju dobu bol odvážny a unikátny, a že na míle vybáčal z radu, len škoda, že opačným smerom. ()

Monco

Pamatuju si, jak jsem byl na Taxikářovi v kině s kamarádem. Zezačátku jsem byl otrávenej a potom po 15 minutách zhruba jsem byl nadšenej a zvykl si na tempo tohoto snímku. Celý film smiřuje k velkému finále, které si jako pozorný divák dobře vychutnáte. Když jsem potom odešel na tramvajovou zastávku, tak jsem si jediný nepřál jet taxikem a uznal, že v roce 1976 měl vyhrát oscara Taxikář a ne Rocky. ()

CaletkaLukas

Tak tohle jedno z opravdu vrcholných děl Martina Scorseseho i světových. Brilantní studie deprimované postavy v konfrontaci se špínou a zlem tam vem venku.Nepřekonatelný Robert De Niro, kterému v jeho konání fandíte.Úchvatná atmosféra špinavých a zrádných ulic, melancholie, temnota, do které se noří titulní postava.Úchvatná kamera, brilantní střih,hudba, jakoby hrála z hlavní postavy.Scénář je sice docela jednoduchý, ale maximálně účelný.Mistrovská režie je všudypřítomná.Stačilo by aby Travis projížděl ulicemi a hrála by Herrmannova hudba a byl bych z toho unešenej. Mistrovské drama, do jehož temnoty se propadám rád. ()

VikyPatrik

Ano, film jistě zajímavý, ale pro mne osobně taky nudný. Hlasy, které se ozývají s Oscarem namísto Rockyho absolutně nesouhlasím. Stojím za rozhodnutím akademie. Každopádně De Niro ve formě a Keitl je pasák k pohledání :) ()

Braindead_77

Na tento film bych se díval nejraději pořád znovu a znovu. Pořád bych se chtěl dívat jak je dvě hodiny Robert de Niro na plátně a jak za celou tu dobu neudělá žádnou chybu. Zatím jsem žádný z Scorseseho filmů neviděl, ale když přijde nějaká příležitost, váhat nebudu. Velice inspirující film. Každý si musí vybrat svůj životní smysl, proč žije, proč dýchá, není na světě jenom proto, aby nic neudělal a bavil se. Scénář se mi zdá trochu paličatý, a námět... - taxikář bude jezdit velkoměstem plných domácích kin a mezinárodních novinových stáncích, a najde svůj smysl života svou životní cestu, .. bude vraždit gangstery a vyděrače, a bude k tomu mít ty nejlepší zbraně, nejlepší bouchačky, a aby to bylo ještě lepší, hádejte... bude ho hrát Robert de Niro, hudbu složí můj zaměstnanec, na toho se můžete spolehnout, bude to slavný film a třeba vydělá, musí vydělat obrovské peníze... - jistě, námět mi přijde trochu chudý, ale kupodivu z tohohle filmu vyšel pěkný výsledek. Krimi, které mi nevadí. Sice je hudba trochu špatná, na krimi film, ale ta mi z toho úplně sama vyplynula, a co se týče konečné přestřelky, chápu že je to film z roku 76, ale mohla plynout daleko rychleji. Já jsem byl spokojený, a v kině bych se i docela bál. 96% ()

lucaser

Líbí se mi filmy, které dobře vyjadřují atmosféru.Mladý Robert de Niro je výborný. Nejlepší scéna je, jak si před zrcadlem trénuje jednání s Newyorskou noční verbeží.A samozřejmě jeho pistolka v rukávu.Shlédl jsem ho v ,,historickém´´ Pražském kině SVĚTOZOR a byl to zážitek. ()

Ferguson

Jeden z nejlepších filmů moderní (poststudiové) americké kinematografie. Je v něm vše co má "správný" film mít - vynikající herce, hutný dialogy, násilí, krev, sex, noc a New York. ()

Kulikulo

Dlho som o ňom čítal a počúval, teraz, keď som si ho pozrel, som mierne sklamaný, ale to je zavádzajúce. Film má zaujímavú potemnelú atmosféru a ospevovaný Robert je predsa len herecký skvost. ()

migr

Možná více pochopitelný pro Američany a ty jejich zapadle čtvrtě, ale pro českého diváka, nic neříkající pohnutky podivných postav(opravdu jsem nepostřehnutelné, že by hlavní hrdina byl nějaký počestný voják) a ještě opravdu hodně otravná hudba tu tu tum...tu tu tum tu.... nechápu umělce ()

JARDAHONDA

Nekonformní režisér Martin Scorsese odstartoval tímto slavným snímkem novou vlnu sociálně kritických filmů a vytvořil v Taxikáři provokativní obraz rozkladu americké duše a past - vietnamské deziluze. ()

Kykyryda

Zdá se, že jsem viděla úplně jiný film. Víc než cokoli jiného mi Taxikář přišel jako náladovka o trochu creepy frustrovaném muži s jednou geniální krvavou scénou. Byla jsem nadšená z dojemné snahy hlavního hrdiny stát se drsňákem, z nepovedeného balení Betsy, z lehké existenciální tísně, z epizody s Iris... Naopak ústřední motiv, aneb sociální izolace, frustrace a deprese, mě nechaly zcela chladnou. ()

JackBauer

Pozeranie tohoto filmu bola pre mňa agónia, Teraz si uvedomujem, že Taxikár nebol ani taký zlý, vlastne nebol vôbec zlý. Ale prostredie v ktorom sa odohrával, bronx, kurvy, pasáci, drogy mi nesadlo. Čo mi však nesadlo vôbec, je sociopat De Niro, s ktorým som nedokázal ani minútu z filmu sympatizovať. Druhá projekcia u mňa neprípada absolútne do úvahy. Aj keď finálna prestrelka bola celkom lahodná. ()

mirika39

Taxikára som si stiahla za 1. pretože zbožňujem Roberta De Nira, za 2. pretože zbožňujem Jodie Foster a za 3. pretože ma upútalo vysoké hodnotenie tohto filmu. Naozaj som predpokladala, že to bude viac než len nejaký priemer, ale bohužiaľ musím skonštatovať, že som sa celé dve hodiny náramne nudila. Aj keď De Niro bravúrne stvárnil nadržaného úchyláka, ktorý bol natoľko blbý, že nechápal, prečo ženská odišla hneď z prvého rande, keď ju vzal do porno kina a Jodie nádherne debudovala v úlohe šľapky, druhý krát by som si to už nepozrela. ()

sedlis

Pro mne jeden z nejlepsich vykonu deNira pred kamerou, ponury pribeh ukazujici realitu nocniho NY 70.let a pro mne skvely a oblibeny Harvey Keitel.Super film. ()

zimi

No když čtu to hodnocení 5 hvězdičkářů, tak naprosto nechápu na co jste koukali, neříkejte mi, že si to někdo pustí dvakrát, pět hvězd by se mělo dávat něčemu výmečnému, co si rád pustím ještě několikrát, není jediný důvod, proč bych to měl vidět ještě jednou.Ja jsem asi divnej, De Niro naprosto ůžasně zahrál, ale to je asi největší klad a atmosféra, ale hlavní hrdina je divnej, nevím proč bych mu měl fandit, to co provedl své nóbl přítelkyni není normální a myslím, že jeho reakce byla přehnaná! Celé se to nudně vleče, kdyby alespoň ukázali proč tak nenávidí spodinou a něco se dělo. Ne, u mě nadhodnocený film a dalo se z toho námětu vytěžit mnohem víc. 4/10 a jen za De Nira, který to jediný zvládl!!!! ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film