S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

BGH

Jednu hvězdičku za atmosféru New Yorku a americké koráby silnic. Jinak jsme ten film prostě nepobral... zmatek, nereálný vývoj děje, absurdita, nesmysly, hloupej konec... ()

Azitras

Celkově hrozně nudný film, přemýšlel jsem, jestli ho vůbec dokoukal. Ale konec pak stál za to. Pěkné vyobrazení New Yorku ze 70. let, kdy to ještě bylo hnusné město plné kurev a kriminality a ne tak krásné místo jak ho známe dnes. ()

Conriocht odpad!

Oproti Polnočnému kovbojovi veľmi slabý, až úbohý film, ktorý je zjavne viac kultový ako kvalitný. A rozhodne nebudem tento film pokrytecky nadhodnocovať len preto, lebo režisérom je Scorsese alebo preto, že v ňom De Niro. Čakal som od toho jednoducho viac. Podľa zahraničných rubrík a rebríčkov jeden z najpreceňovanejších filmov všetkých čias. ()

mirasul

Mezi hrdinou a padouchem je někdy velmi nezřetelný rozdíl. Perfektní filmová povídka, jednoznačně součást nejužšího světového kánonu. ()

El_indiano

No nic moc. Pokud postava vykazuje rysy psychopata se 100% absencí emocí, tak nechápu konečné očištění. Představoval jsem si to hodně jinak - více historek, více gradace a emocí (alespoň od někoho jiného, když De Niro je nemá) a mrtvol. Čas tomu dle mě dal punc nudnosti a otravnosti (i karikaturnosti, jak píše třeba POMO). No nic. Ale aspoň jsem filmově vzdělán :-) ()

verbal_cohle

Film odlisny od ostatnich Scorseseho. Jeste nemel svuj tolik osobity styl, ktery pozoruju v pozdejsich filmech. Dost me stvala kamera. Nadherne byl vykreslen posun postavy - pracovity introvert --> blaznivy terorista zbavujici New York od haveti a necistot. Na konci se mi libila idea De Nira jako hrdiny zahranujici nevinne divky -- hrdiny, ktery divku zachranil prevazne kvuli tomu, ze se mu 10 minut predtim nepodarilo spachat atentat na senatora. ()

Konev odpad!

Jak se z taxikáře stane řezník. Film bez napětí, s ukňouranou hudbou a ten konec bez špetky romantiky ...nikdy více. ()

Takaru

Dnes jsem využil příležitosti a znovu jsem po několika letech zhlédl tento film, který jsem měl zařazen do toho nejlepšího od Mistra Scorseseho. Jenže kouzlo se někam vytratilo. U těchto kvalitních starších snímků hraje velikou roli nostalgie, neb jsem jich spoustu viděl někdy v letech devadesátých coby náctiletý. Zatímco ale filmy jako např. : "Serpico" nebo "Scarface" a mnohé jiné i po opakovaných shlédnutích a mnoha letech stále fungují nebo dokonce ještě rostou, "Taxikáři" jako by docházel dech a neměl co říci, což samozřejmě není pravda. A já si říkám, proč se to stalo právě zde. Nevadí, nic to nemění na faktu, jak skvěle na mě působil film při jeho shlédnutích v minulosti. 80%. ()

mfaky

Jedná se o vynikající film pojednávající o životě jednoho "normálního" veterána Vietnamské války po návratu domů, pracujícího jako taxikář v džungli amerického New Yourku. De Niro je prostě úžasný herec s talentem od pána Boha, to neříkám pouze kvůli tomuto filmu, ale obecně. Prostě on tento film celou dobu táhne a nasadit tam místo něj nekoho jiného, tak nevím. Ve vedlejších rolích příjemně potěší Harvei Keitel nebo mladičká Jodie Foster, kterou jsem takřka nepoznal. ()

milaninoo

Totálně nadhodnocený film je to strašně zdlohavá nuda a přitom kdyby se to střihlo na max hodinku tak by to bylo zajimavější! No a scorseseho filmy to není zrovna můj šálek.Jo málem bych zapomněl na šíleně ukňoranou hudbu u tohoto skvostu. ()

L.O.T.R

Scorsese tu začal tvarovať svoj pohľad na svet ešte viac ako v Špinavých uliciach a zlepšil sa po viacerých stránkach. Opäť výborne funguje dobová atmosféra a špinavosť ľudí ako takých. Robert De Niro to výborne ťahá a skvele stvárňuje človeka, ktorý je len bezcieľnou dušou, bez hlbšieho zmyslu hľadá dôvod žiť a snaží sa nájsť sám seba. 80% ()

patho666

Veľké sklamanie, naprostá strata času, celý film totálne o ničom, jeden imbecilný rozhovor strieda druhý, pomedzi to samé nudné, zbytočné scény, no hrôza. Hviezda za záverečnú strieľačku. ()

Welington

Jedinečný, atmosférický počin, ve kterém byl De Nirol prostě bezvadný. Taxikáře, který má svou ponurou minulost, která si s ním pohrála již dost a teď na něj opět všechno zpětně dopadá v prostředí nelítostného New Yorku, ztvárnil opravdu nádherně. Celé prostředí je nádherně skličující, a co chvíli nás dokáže film mistrně hodit do tmavé komory nejistoty, odkud se dá jen stěží drát ku světlu. Skvělá režie a herecký koncert, jeden z opravdu velmi dobře odvedených kriminálních snímků, jaké jsem měl šanci vidět. ()

umrle

Jízdu taxíky mám rád a Jodie Foster o ještě víc ale že by z tak jednoduchého námětu mohl Scorsese udělat takové veledráma, tak to opravdu nechápu. Do shlédnutí bych nevěřil, že jízda nočním taxíkem může být takovej napínák. Taky mně trochu J. Foster připomněla Natalie Portman z Leona. Samozřejmě konec krásně nepředpovídatelný. Malá nápověda : ach, to věčné dylema, jestli mám svou moc využít ke konání dobra nebo zla. Celkově velmi vydařené dílko a pro milovníky Scorseseho nebo Roberta de Nira shlédnutí nutné. Pět hvězdiček přilítlých hlava nehlava. :-) ()

Ajbell

Zbytočne dlhé a nudné zábery, často bez cieľa. Osamelý a so spoločenskou situáciou nespokojný mladík sa pomätie a chce vyčistiť ulice od "špiny" svojím vlastným spôsobom. A to bola vlastne jediná akcia vo filme. Niet pochýb o tom, že De Niro hlavnú postavu stvárnil veľmi realisticky, ale to je všetko, čo film ponúkne (tvár De Nira je zaujímavejšia než celý film). ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film