Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

bobstock

Pěkně nasnímaný v obrazech jak si to vyžaduje Scott. Příběh od rány vzteklého poldy, který se chce za každou cenu pomstít japonskému zabijákovi v jeho domovině. Pro západní mozky stále jiný svět. Film se i přes snahu sbližovat tyto dvě rozdílné mentality nedokáže odprostit od jednoduššího scénáře a možná i příliš velké stopáže, protože jinak je Douglas výživný nervák. 65% ()

mira007

Dva američtí drsní policajti pátrají v Japonsku po japonském ( jak překvapivé ) zabijákovi ve filmu, který měl dokonalé předpoklady - režie Ridley Scott, hudba Hans Zimmer, hlavní role Michal Douglas a Andy Garcia, zajímavý námět ... jenže výsledek úplně nepobavil na 100% ... vlastně ani 60%. Solidní nakonec byla ve jen jakási tajemná mrazivá atmosféra Japonska, jinak průměrná osmdesátková záležitost. ()

Vronsky

Atmosféra japonské Osaky v podání Ridleyho Scotta připomíná svým temným a chladným zpracováním patrně nejlepší snímek tohoto filmového malíře, sci-fi Blade Runner s Harrisonem Fordem. A přestože v celkovém srovnání s legendou ročníku 1982 nemá Černý déšť příliš šancí na úspěch, stále se jedná o zajímavou podívanou. Jednodušší story u Scottova díla určitě nepřekvapí, zde ji vynahrazuje již zmíněná atmosféra a s ní spojené vizuální ztvárnění, v neposlední řadě potěší také dvojice Michael Douglas a Andy Garcia. V jejich doprovodu se depresivní prostředí asijského města zdá o značný kus stravitelnějším místem a to i přesto, že postavy obou zmíněných aktérů mají k označení bezproblémového policisty celkem daleko. Právě tyto klady vytahují Black Rain z šedi průměru a zaručují mu místo nad středem mého hodnotícího metru. A tak i když se především ve srovnání s ostatními filmy slavného režiséra dá uvažovat o ryze průměrném hodnocení, dávám nakonec poctivé tři hvězdičky. ()

Ad4mson

Naprosto nechápu podhodnocování tohoto filmu. Snímek o tom, že i na druhém konci světa můžete navázat přátelství s člověk naprosto odlišné kultury, o cti a pomstě kamaráda. Andy Garcia se na plátně drží cca hodinu a je výborný, poté za něj zaskakuje Ken Takakura, který je Douglasovi rovnoceným parťákem. Yasuka Matsuda je skvělý záporák, ze kterého jde v určitých momentech opravdu strach (škoda, že krátce po natáčení zemřel na rakovinu). Film podbarvuje hudba od Hanse Zimmera a hned po zhlédnutí Černého deště se tento soundtrack zařadil do mých TOP 5 OST. Neskutečně geniální a chytlavý main theme, kombinující tradiční japonské prvky a elektrickou kytaru a špetku toho nefalšovaného hrdinství je prostě úžasný. Už když se na začátku filmu proháněl Douglas na motorce a do toho zní skladba I´ll be holding on, věděl jsem, že tohle bude 80´s akční jízda tak jak jí mám nejradši. A Ridley mi dal přesně to co jsem chtěl. Díky. ()

cupito

Že má milovaná filmová hudba "Nick and Massa" je právě z filmu Černý déšť, to mi nikdo neřekl, a tak ještě, že jsem si tuhle filmovou lahůdku nenechala ujít :-) ()

Jabro

Hlavní hrdina je nesnesitelný a se svou americkou nadutostí se v Japonsku chová jako "Policajt zeměkoule" - platí to hlavně pro první půlku filmu.. Je to čistě průměrná kriminálka, která neoslní.. ()

Wardan

Dosti nadprůměrná kriminálka s bezvadnou Scottovou režií a dvojicí sympaťáků Douglas - Garcia. Fajn prostředí Japonska a japonské mafie tomu také přidává na působivosti a Zimmerova hudba je jako obvykle parádní. Přesto místy trochu nudné, a tak moje hodnocení nepřesáhne tři hvězdy. Ale stejně velmi dobrý a zajímavý old-school. ()

Narciska

Snad teprve podruhé, co mě filmová smrt tak hluboce zasáhla. Nikoliv smutkem a bolestí, jež ke smrti patří (takže teď nemám na mysli nářek nad smrtí Vinnetua či Williama Wallace), ale hlubokým znechucením nad odporností, jež odchod sympatické postavy v těchto dvou případech provází. A tak se v tomto ohledu nebráním dost bizarnímu srovnání s Vetřelcem, kde ale byla strůjcem smrti vesmírná nestvůra, zatímco v tomto případě je jí stvůra lidská. Zatímco u Vetřelce vsadili tvůrci na velmi krvavou scénu a moment překvapení, v případě tohoto filmu více než samotný akt popravy postačil pocit zbytečnosti a totální bezmoci tváří v tvář psychopatické škodolibosti. Jinak by se jednalo o lehce nadprůměrný krimi thriller okořeněný futuristicky působícími postmoderními a industriálními kulisami japonské metropole, okamžik brutální vraždy, jíž byste radši nikdy neviděli, však zanechává dlouho po filmu velmi hořkou pachuť. ()

Mike.mk1

Divím se, že není vybarven červeně, tohle je velmi dobrá akční krimi, docela originální, někdy i děsivá (gangy na motorkách s meči), drsný film. ()

helloween93

Douglas a Garcia jako dva poldové bojující proti japonské mafii. Slušná kriminálka konce 80. let, ale Ridley Scott umí lepší. ()

Hapretor

Dějově to byla spíš nuda, ale Douglas hláškuje skoro jak kterýkoli "béčkový akční král", takže jednu * dám navíc. "Napřed se líbá, pak se šuká!" ()

GOREGASM

Docela originální kriminálka, minimálně díky přesunu do Džaponska a zajímavou rolí Michaela Douglase. Toho v roli drsného poldy zase tak často nevídáme, a i když jsem mu to jeho drsňáctví ze začátku moc nežral, tak nakonec říkám OUKEJ :-). Ridley předtím i potom natočil lepší filmy než Black Rain, ale i tady potvrdil, že umí svým filmům dodat dostatek adrenalinu a nepotřebuje k tomu přestřelky od první do poslední minuty. 60% ()

MickeyStuma

Každý svérázný polda si myslí, že dopravit zatčeného zločince z ciziny do jeho vlasti a předat ho tamní policii je banalita, ale jak se přesvědčí Nick Conklin s tváří Michaela Douglase, zas až tak jednoduché to rozhodně není. Po příletu ještě nestačí z letadla ani vystoupit a je o vězně takřka až směšně připraven. Jeho nátura ho však nutí vězně chytit a to za každou cenu. Musí se však nejdříve poprat s tamní kulturou. Američan v Japonsku. Proto ten název snímku odkazující na svrhnutí atomové bomby Američany, což je Nickovi v jedné scéně dokonce i připomenuto. Osmdesátková klasika, která se hrdě řadí mezi buddy movie. Japonská Yakuza vs. americký policista. Co tak z toho může vzejít. A když se ještě přidá rozdílnost kultury a policejního postupu… No nic. Dějově je cíl jasný. Dostat se Yakuze na kobylku a dopadnout uprchlíka. To se ale daří jen zdánlivě, neboť japonský způsob myšlení a jednání je prostě jiné a spíše to Američanům práci ztěžuje. Takže většina děje tkví ve sporech a snaze japonský styl nějak patřičně uchopit. Policejní partnerství mezi Američanem a Japoncem je pro oba těžkou zkouškou. Nick je agresivní drsňák, zatímco Japonec Charlie je pohodář, který Nicka skrytě v jeho nátuře obdivuje a svým způsobem ho nenápadně podporuje. Akční scény jsou samozřejmě nejdůležitější na celém filmu, neb ty každý očekává, a jako obvykle na sebe strhávají pozornost. Honičky, ve kterých sekundují především motorky, mají drive a akční ctižádost. A jak je u režiséra snímku Ridleyho Scotta zvykem, každá scéna je efektně nasnímána, takže pevné záběry a patřičné scenérie navíc všemu dávají svou kouzelnost. Temný obraz s modrým nádechem se dá považovat za noir styl v barevném tónu. Snímek vlivem toho, že se neodehrává na americké půdě, je v konkurenci buddy movie docela těžkým artiklem a snad podle toho také dopadl. Není to špatný policejní film, neb tomu v žánrové konkurenci nic nechybí, ale byl prostě přijat vlažně a ani dnes se televizní stanice s velkým nadšením o televizní práva zrovna neperou. A je to rozhodně škoda. Snímek tak sice zapadá, ale občas by se vytáhnout mohl. Michael Douglas je v tom prostě skvělý. ()

animario

Jakuza zlá, americkej polda Nick dobrej, déšť černej. Klasickej zástupce akční devadesátkový krimi se všema dobovýma klišé (noční ulice s osvětleným kouřem, kožený bundy, černý brejle, odznaky, parťáctví, drsný řeči, motorky, brokovnice.. ocelárna.. etc.), okořeněnej kulisou filmařsky tehdy ještě exotickýho Japonska a vyjímečnej jen tím, že ho režíroval Ridley Scott. Koukatelnej lepší průměr. ()

Cruchot

Akční krimi v podstatě podle osvědčeného schématu, které nad průměr povyšují zajímavé herecké obsazení v čele s Michaelem Douglasem, poměrně nápaditá režie, prostředí a výborná hudba Hanse Zimmera, která dodává filmu tu správnou atrmosféru. ()

Skleni

Hrozne divný film. Som mal čo robiť aby som sa nestratil o čo vlastne ide v tomto filme a čo vasltne je zač tento film. Či ide o drámu, komédiu alebo akčný nárez. No mám pocit, že to celé bola komédia!:-D 42 ()

gauron666 odpad!

Co dodat, tenhle film vlastně ukazuje jak tupý a zdegenerovaný národ jsou američani, kteří si myslí, že jsou pupek světa. Dva drsní běloušci nám tady ukazují, jak se to má správně dělat, drsně hláškují, balí baby, ale pozor! Bílé přeci nebudou míchat rasu, že. Bože, takové klauny si dává Yakuza k snídani, ale tady musí být oni ti nejlepší a japonští policisté musejí být k smíchu, asi aby to tupější americký mozek diváka pobral. Ani mě nepřekvapilo, že tohle natočil Scott, už u Blade Runnera měl určité narážky. Díky bohu za japonské herce v čele s Matsudou a Takakurou ti tenhle xenofobní paskvil drží alespoň trochu nad vodou. Ale jinak hrůza, tedy pro mne. Jenom mě to utvrdilo v tom, že je mi americké chápání světa naprosto cizí, jejich humor, kultura atd. a bohužel evropa, potažmo celý svět, jim leze do zadku a to je hodně smutné. ()