Rodina na baterky

• USA The Mitchells vs. the Machines (více)

Nesmírně talentovaná, leč trochu samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí však překazí její táta Rick, svérázný milovník přírody, který rozhodne, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. S Katie a Rickem se se na výlet vydává divoce pozitivní mamka Linda, mladší bratr Katie Aaron a roztomile vypasený psík Monchi. Plány Mitchellových však překazí nenadálá vzpoura spotřebičů, neboť všude po světě se proti lidem vzbouří elektronická zařízení, která mají lidé tak rádi, od mobilních telefonu po nejnovější modely osobních robotů. Za pomoci dvou porouchaných, ale za to přátelských robotů, se musí Mitchellovi vypořádat se svými problémy, spojit síly a zachránit svět. (Falcon)

Zaks

Zbesilá blbina, ale strašne zábavná. Na prvýkrát sa ani nedá pochytiť všetky vtípky, čo sa na nás valia z každého záberu. Miestami sa však až príliš moralizovalo a to už potom také svižné nebolo. ()

DANJELKO

je tam veľa kliše čo sa opakuje v každom animaku o rodine ako dospievanie, neporozumenie a na konci si rodina sadne a všetko v poriadku, ale nie je to otravne, je to pekne prehnane, dej, animácie, akcie ale v dobrom zmysle, jeden z mála animakov ktoré zvládne pozrieť aj rodič z deckom a nezblázni sa. Pobavil som sa na tej prehnanosti za mňa 5 hviezd ()

VladoCZ

Film se mi líbil. Jednak mám slabost pro animáky a jednak to byl sice trochu guláš, ale hodně stylově namíchaný. Příjemná, neokoukaná grafika, příběh plný klišé ale zabalený do stylového kabátku, sledování příjemně odsýpalo, vypnul jsem mozek a bavil se. Za mě dobrý. Ne úplně špica (jako třeba Raya), ale dobrý. ()

majorzeman13

Zábavný,nadprůměrný animovaný film. Jeden z nejlepších animáků roku ! Ustřední motiv,téma šáhlí,šílený ,blaznivý,prdlý rodiny která zachrání svět je vskutku cool ,dost dobrýýýýýý.Bacha a pozor na moderní technologie.... PS: Mončí je borec !! ()

RamiellDeAnn

Predstavte si takeho kvalitneho, 48 ročného starého fotra. Pustite mu rihanu a do spomalovačky ho natačajte ako si uživa tu najúžasnejšiu pieseň na svete. Robí precítené oh oh zvuky. Skúmajte more jeho sádla plávajuceho po jeho pivnom bruchu. Ako sa schuťou hladi po hrudi a krúti tým huspeninovym zadkom. Tak, dúfam že už sa smejete; pretože Rodina na baterky z 90% spolieha na tento typ humoru. Zčasu načas sa trafia a fakt sa človek aj zasmeje, ale prevažne som sa fakt cítil len trápne. Aj preto, že som cely zhypovany ten film pustil večer v rodinnom kruhu. Áno vyslúžil som si kopu pohladov že či som kompletný. A uplne súhlasim. Za mna ten film fungoval jedine ked sa tam riešili aspon trošku seriozne temy, pripadne boli temnejšie scény. Plus boli tam fajn napady. A za to za mna slabšie tri hviezdy. Po tych samopotešeniach hlásiacich recenzentoch o pecke rozpravke som teda fakt sklamany. ()

stow

Ďalšia klasická americky šibnutá komédia s pátosom, kde všetky vymenované neduhy zachraňuje akurátna miera popkultúrnych odkazov. Tie fungujú dosť dobre a v spojitosti s pár zaujímavými a milými detailmi (záverečné titulky podtrhujúce pointu filmu, niektoré nápady v animácii) vyzdvihujú tento animák z podpriemeru. ()

kopy123

HODNOCENÍ 80% JE VÝSMĚCH, ZA TUHLE KÝČOVITOU, DĚTSKOU PÍČOVINKU S JEDNODUCHÝM A PŘEDVÍDATELNÝM DĚJEM. S UTRPENÍM JSEM TO CELÉ PROKLIKAL A LITUJU ZTRACENÉHO ČASU, KTERÝ JSEM TOMUHLE VĚNOVAL. JEDNU HVĚZDU DÁVÁM ZE SOUCITU, ZA OBČASNÝ SUCHÝ VTÍPEK. :( ()

paveltommy

Je to sranda. Udělat dneska animám s alespoň trošku originálním pojetím je tak trošku problém. Pokud se podíváte k Japonsku tak tam se animáky rodí pořád nové, ale je to většinou jako přes kopírák. Tenhle animák mi trochu připomněl obsahem The Incredibles, ale spíše v dobrém, kdy se disfunkční rodinka dává dohromady - ale jo, proč ne. Zasmějete se a o to tu jde především, vypnete u toho, ale slzičku dojetím nejspíš neuroníte. Dávám celkem 5 hvězd za celkem originální pojetí a především zajímavou a neokoukanou animaci. 80%. ()

abigael

Možno som na tento film len nemala náladu, ale často som sa pristihla, že sa pozerám na stopáž, či sa už blížime ku koncu. Napriek tomu ale dávam nadpriemerné hodnotenie, pretože oceňujem to, ako autori sršali nápadmi a neotrelosťou. Nebola to moja šálka kávy, a evidentne už nie som cieľové publikum, ale priala by som si, aby vznikali naďalej takéto filmy - ktoré sa neboja vyjsť von z bezpečných vôd obyčajnosti. ()

vimluk_CZ

Tohle byla pecka a rozhodně jeden z TOP filmů 2021. Svůj podíl na tom určitě má animace, která je velmi inovativní, originální a skvěle využitá na popis emocí, myšlenek a rozhodně i vtípků, kterých se tu nešetří. Zní to vcelku šíleně - rozhádaná rodina na usmiřovacím výletu čelí robotické apokalypse. Ale ono nakonec vše do sebe zapadne a díky tomu, že vám na rodince a jejich sympatických členech bude tolik záležet, vás čeká pořádná porce zábavy. A nenechte se vůbec odradit, tenhle film je pro všechny věkové kategorie a každý si v něm něco najde. 90% ()

Fearghast

Pěkný animák, s povětšinou výrazným stylem, který z nějakého důvodu sráží na kolena originální anglický dabing, jehož mixování a kvalita kolikrát zní, jak když by jej tvůrci nahrávali doma během covid lockdownu. Téměř jediný film, kde 100% doporučuji přepnout na český dabing, který tímto amatérismem IMHO netrpí .... Potomkům se film moc líbil a už ho viděli snad 5x. ()

McGuffin

Pětičlenná Rodina na baterky, The Mitchells vs. the Machines, musí spasit svět, protože chce zachránit sebe. Nepřítelem jsou jí mobily, které dostaly ruce, nohy, centrální velení, nekonečnou baterii a úkol odstranit lidstvo, což je cíl stále ještě dost impozantní. Mitchellovi jako své hlavní zbraně zvolí soudržnost, křížový šroubovák, naivitu, youtube a dva nové porouchané mobily, kterým přeskočilo, což bude, jak se za dvě hodiny filmového času ukáže, bohatě stačit. Též režírující scenáristé Michael Rianda a Jeff Rowe využijí všechny tyhle komponenty k veselým, romantickým, dobrodružným i láskyplným variacím, aby vyhrálo to, co máte nebo byste chtěli mít rádi, a prohrálo to druhé. A ono to vyjde. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

Drolit

Tak to byla ovšem pecka! Animák nadupaný akcí, vtipnýma hláškama, emocemi a do toho všeho tvůrci krásně zakomponovali rodinný drama. Právě ta rodinná složka se ve filmu postarala o dost silných scén, které jsem v takovém šíleném animáku moc nečekal a mile mě to překvapilo. Vyvážily se tím tak aspoň všemožně přidané filtry, nálepky a kdoví co se ještě, které tam byly cpány pořád a dost mě to otravovalo. Jinak si ale nejspíš na nic už nemůžu stěžovat, pro mě opravdové překvapení, za to Netflixu obrovský plus! ()

Keks

Jakože já mám rád animáky ale takhle jsem se u žádného filmu už dlouho nezasmál - nahlas. Animace krásná, na styl SpiderVerse, vtipy fakt vtipný, žádnej nebyl asi úplně mega trapnej. Vztah rodiny byl skvělej, hlavně otce a dcery, ten podle mě tady funguje skvěle. Postavy jsou celkem klasické, ničím neohromí ale fungují skvěle dohromady. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD