Psí vojáci

• Velká Británie Dog Soldiers (více)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

Šakalík

Tak dosavadní celovečerní filmografii Neila Marshalla mám tímto zhlednutou komplet. V pomyslném žebříčku těch čtyř filmů bych Dog Soldiers zařadil na třetí místo (větší kravina byl už jen Doomsday). Zpočátku to ještě šlo, ale jakmile se na scéně zjevila ta vojanda, šlo to celé do kytek. Zbytek filmu se odehrával v zabarikádovaném baráku, kde se scény opakovaného bránění pevnosti střídaly s bezduchým tlacháním o tom, proč/jak/kdo jsou ty potvory venku. Apropos vlkodlaci. Jejich masky mi docela věrně připomínaly toho vlka z Jen počkej zajíci, kteréhož pocitu jsem se nezbavil celý film, takže o hororu v mém případě nemohla být ani řeč. :-) Navíc pokud film alespoň trochu něco zachraňuje, je to suchý britský humor s nádechem parodie, kterého je všude plno. Ale i přesto bych tenhle počin označil za dosti nepovedený. ()

h0n24 odpad!

Přesně ten typ filmu, na který se sami pravděpodobně nedodíváte. Resp. cynická banda přátel nutností! ░ PS: hráče Warcraftu 3 potěší typické zvuky zabití "creepa" ()

BMAJTZ

Jednohubka na nedělní odpoledne. Film nijak nevybočuje s vod bečkovosti, ale o to se snad ani nijak nesnaží. Jednoduchá zábavná blbina. ()

herr_carter

Mám rád tvorbu N.Marshalla - on totiž dokáže poměrně často splétat z hoven poměrně funkční biče, například takový Pád do tmy atp....U psích vojáků tomu není jinak, film, který by minimálně 95 % béčkových, či méně známých režisérů vedlo právě onou béčkovou cestou až do těch nejtemnějších koutů smradlavých latrín, Neil dokáže převyprávět v tempu, plynule a i jeho efekty jsou prostě zdařilé (nato, že se většinou jedná o totální nízkorozpočťáky). Scénka, kdy do ohniště mezi debatující vojáky spadne mrtvá kráva mi málem přivodila obrovskou komplikaci v podobě posraného gauče. Mám prostě rád N.Marshalla.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

vitekpe

Me to nebavilo. Emma Cleasby a par forku pripominajicich zlatou hororovou eru 70.-80.let bylo fajn, ale jinak me to neupoutalo. Vadil mi televizni vizual a celkova strnulost deje. I kdyz zamer scenaristu jsem pochopil. Snad priste...tohle bude chtit jeste jednu projekci. ()

Tjaden

Mně se to sakra líbilo ! Jasně že příběh nepřináší nic novýho, ale zpracované to bylo dobře. Vlkodlaci mohli vypadat určitě hrozivěji, to připouštím. Vojáci jsou trvďáci (zvlášť seržant, který půl filmu pobíhá z vyvrženými střevy :D) a jejich hlášky, dialogy a ostatní černohumorné prvky dávají filmu šťávu. Herci se mi líbili a seděli dobře ke svým charakterům, hlavně Kevin McKidd, kterého znám z Říma nezklamal. Britové u mě hold opět zabodovali. ()

Testament

Rozhodně nedoporučuji. Amatérsky udělaný film, plný kiksů, nepřesvědčivých hereckých výkonů a absolutně hloupých hlášek. V hodně chvílích až nechtěně komický (viz.: "uspávání" vojáka při "operaci", atd....). Něco kladného? Film netrval dvě hodiny, ale "pouhých" 100 minut. Zkuste raději "Pustinu", žánrově podobné, která je daleko přesvědčivější a není tak bezpohlavní. ()

Ragdoll

Ze začátku decentně vypadající horor, ale každou vteřinou přibližující se fatálnímu, nevyhnutelnému propadu. Od chvíle, kdy se vlkodlaci objeví na plátně, je jasné, že se tento film rozhodně nezapíše do A třídy. Jejich digitální zpracování se vyrovná patnáct let staré počítačové hře, pohled této přerostlé čivavy z první osoby je směšný a jeho plánovaná tajemnost a hrůznost chybí. Špatné, nepromyšlené dialogy tomu dodávají vtipný ráz, o to hůř, když to vtipné být nemá. Věci typu lepení rozpáraného břicha lepidlem už jsou jen třešinkou na této slátanině, která je výsledkem naprosté režijní a herecké neschopnosti. 25%. ()

BlackTom

Čo povedať? Znova jeden z filmov, ktorý dopláca na efekty, resp. masky. No hoci mám vlkolakov vo filmoch obzvlášť rád, moje hodnotenie bude objektívne. Je to predvídateľné jak fras, nudné, rutinné. Scenár by zvládol napísať aj bezruký mongoloid, preto jediným pozitívom sú výborní Pertwee a Kevin "Tommy" McKidd. A pár ľakačiek sa tiež podarilo, ale v natočení sequelu nevidím žiaden zmysel. ()

BlueZero

Dobrý napínavý akčný horor. Je to veľmi dávno, čo sa mi nejaký horor páčil. Aj napriek mojmu odporu k téme vlkodlaci ma tento film zaujal. Určite je vhodný na noci so splnom Mesiaca ;-). ()

Theraphosa

Kdo by od tohoto pokusu čekal víc? Zobrazení lycantů nic moc, scény hrozné a taková až příšerná spořivost na akčních scénách mě znechucovala (přeměnu člověka chlupatou potvoru cenící zuby byla uskutečněna raději za stolem). Vlkodlaci z Underwoldu pro mě nebili kdovíjak líbivými, ale při porovnání s těmi, které nám Marshall naservíroval jsou ještě prvotřídní. 25% ()

cab

Vlkodlaci masakrujici okoli natoceni za petak nejsou na debut nadejneho rezisera (Neil Marshall), ktery sve shopnosti naplno predvede o par let pozdeji, absolutnim propadakem, ale jen dalsim beckovym hororem pro nadsence tohoto zanru. 40% ()

dopita

Horor kterej není napínavej ani děsivej, což je dost průser bych řek. Vypadá jako rakouskej televizní film. ()

Junglista

Slibnej začátek se poroučí do kytek dřív než sem čekal. "Triky" sou vyloženě k smíchu, zmatená kamera nenavodí dojem akce a herci nejsou z kategorie, že by se jim dalo fandit. Ideální film tak na zaplácnutí pozdně večerního programu, kdy už stejně nikdo moc nedává pozor. ()

Schuldiner odpad!

Jak tomuhle může dát někdo více jak jednu hvězdu je mi záhadou!!! Komický, nudný, naprosto dementní horor!!! Tedy - pokus o horor... ()