Divadlo hrůzy

Bloodsucking Freaks

The Incredible Torture Show

Blood Sucking Freaks

Divadlo hrôzy

• Kanada

• Austrálie

Horor

USA, 1976, 91 min (Director's cut: 88 min)

Joel M. Reed

Joel M. Reed

Ron Dorfman

Victor Kanefsky

Trash über alles. Velezábavné torture-porn s Patem a Matem v hlavních rolích, spoustou full frontal bobřic a nějakého toho zahradního náčiní, které úspěšně najde využití při provozovaní "pure art" freakshow divadla (jako v realitě - můžete dělat COKOLIV vás jen napadne, stačí si to před okolím ospravedlnit tím že je to art :)). Nepochybně jeden z největších vrcholů "žánru", který přivádí sousloví "černý humor" na úplně nový level.(30.4.2013)

Troma mě opět nezklamala. Pěkně morbidní podívaná, která nám ukázala na co všechno se dají použít ženské a jaká to může být sranda. I když byly některé efekty otřesné, tak jsem se u filmu bavil od začátku až do konce. Nechápu jak se tohle nemůže někomu nelíbit. Když už nic tak scénka s terčem může být příjemným podnětem k zajímavé hře. Otázkou je jestli by s tím souhlasíla nějaká dívka z okolí:))) Když tak tyčkou přes hlavu a jdem házet středy:))(1.7.2008)

Původně jsem chtěl napsat, že opravdu nechápu zdejší nízké hodnocení, ale pak jsem pochopil, že ho snad i chápu (ale nesouhlasím s ním). Vysoce nadhledová šílenost, která se, narozdíl třeba od Hostelu, k němuž bych to možná trošičku přirovnal, nebere vůbec vážně a dělá si prdel sama ze sebe. Počátek trochu odkazuje na 120 dní sodomy a některé brutální scény práve evokují pozdější Hostel (já bych dokonce byl přesvědčenej o tom, že se Eli Roth tímto filmem nechal trošku inspirovat), jenže na rozdíl od něj, není Sardu srabáckej a ukáže úplně všechno. Buď je to čistá esence misogynismu, jež potěší všechny nepřítele žen, nebo naopak kulturně-sociální sonda odhalující (samozřejmě v ad absurdum poloze) přežívající konzervativně machisticky patriarchální pohled na ženské pohlaví. Vyberte si. Sardu je výborná postava, výborně zahraná i ta sebekarikatura přesně zapadá do jejího charakteru. Raplhus lehce přehrává, ale i tak je parádní. A to divadelní představení "Baletka, kritikovo svádění, smrt" nebo jak to Sardu nazval, parádní číslo. Chtěl jsem dát jen 3,5*, ale pro zdejší nízké hodnocení dávám plné 4. A hlavně, film velmi potěší všechny chlapce od bobří řeky, což já jsem, takže v tomhle ohledu mě potěšil velice.(14.6.2011)

Blood Sucking Freaks má od první minuty našlápnuto k bizarně groteskní podívané, která může často cuknout koutky, nehledě na to, jak odpudivé a degradující věci se na plátně odehrávají, stejně tak ovšem může zvednout žaludek. Úchylnost Sardua a jeho skřetího nohsleda, Ralphuse, od počátku navnadí, jaké zvrhlosti si pro nás Joel M. Reed připravil a není jich málo, většina je ale podbarvena černohumorným podtónem, který pochopím, že neuslyší každý, dvojnásob ženy, které tento snímek čistokrevně dehonestuje. Po sedmdesátkovsku obnažený torture fest s puncem dobové perverze, u kterého mně jako vždy napadne, že každý režisér chce na plátno zhmotnit své sny a touhy, mnohého diváka potom znejistí, jestli je normální :-) X%(28.5.2016)

• Nightbreed

Ešte sa mi nikdy nestalo aby som si bol v prvých 10tich minútach filmu istý tým ,že sledujem najväčší hnoj na svete. Podpriemernejšie “herecké“ výkony som hádam ešte nezažil. Ako správny filmový fanúšik som to dopozeral až do konca ,ale jediné čo som tým dosiahol bolo ,že každým ďalším záberom som bol vytočený viac a viac so “scenára“ a liliputánom Ralphusom. Väčší odpad by som nenašiel ani keby som nevijem ako dlho hľadal. Určite tento “film“ zaradím na prvé miesto môjho top najhoršieho čo som kedy videl. A to som si myslel ,že salo už nič neprekoná. P.s: Snaha brať to ako komédiu pohorela hneď po prvom predstavení vo filme. A nebolo to tým ,že by som nebol dostatočne zvrátený ale tým ,že film je nedostatočne presvedčiví.(9.10.2008)

• - Film se natáčel na Manhattnu v New Yorku v USA. (rafix)

• - Když Sardu (Seamus O'Brien) z jedné z dívek jí, talíř na ní je plný. Když jí však Sardu (Seamus O'Brien) odkopne a talíř se převrhne, je prázdný. (StrYke)

• - Jedná se o jeden z nejzakazovanějších filmů všech dob. Na krátkou dobu kvůli stížnostem feministického združení Women Against Pornography zakázán v USA, Německu nebo části Kanady. (merlinovic)