Divadlo hrůzy

• USA Bloodsucking Freaks (více)

Sardu je postarší pán v čiernom roláčiku, sado-masochista, ktorý vedie maličké newyorské divadielko. Na javisku je bohatým divákom predvádzané ľudské mučenie a ponižovanie. Teda aspoň oni diváci ho majú za predvádzané. V skutočnosti totiž Sardu s jeho sluhom, liliputánom Ralphusom, odchytáva na uliciach nevinné ženy a z divadelných predstavení robí snuff-masakre. Nehovoriac o tom, čo s nimi prevádza v zákulisí...

Jeden zo "slávnych" trashov druhej polovice minulého storočia, ktorý z prekračovania hraníc a borenia tabu ťaží svoju "popularitu". Liliputánsky predstaviteľ Ralphusa, Luis De Jesus, bol do projektu dotiahnutý z podivných pornofilmov s názvami ako The Anal Dwarf. Posledný deň nakrúcania BLOOD SUCKING FREAKS usporiadal bez vedomia režiséra s niektorými ďalšími členmi štábu priamo na placi sexuálne orgie. Predstaviteľ Sarda, 41 ročný začínajúci herec Seamus O'Brien, bol rok po premiére tohto filmu vo svojom byte dobodaný na smrť náhodným lupičom. (POMO)

POMO odpad!

Chlapík vyvŕta do temena vyholenej hlavy dieru, strčí do nej brčko a začne vysávať mozog. Obeťou je ku stoličke priviazaná žena, ktorej predtým vytrhal všetky zuby. A to je iba jedna zo scén, ktoré tento film servíruje ako na bežiacom páse. Má to byť zvrátená splatter zábava, ale nie je. Je to nechutná a chorá zvrátenosť. Navyše, po filmárskej stránke shitovská. Nudný, primitívny trash. ()

Lima odpad!

To se teda TROMA vyznamenala. Devadesát minut naprostého humusu, ze kterého se zvedá pajšl. Typicky "tromovský" ulítlý humor tady zcela chybí, celý děj je podřízen ukázat co nejvíce záběrů trpících žen a gore nechutností páchaných především na ženách. Scenář se tváří, že chce něco hlubokomyslného sdělit, ale to mu normálně myslící člověk nesežere.Jenom mně zaráží vysoké hodnocení na imdb, kde tomu celá třetina lidí dala nejvyšší počet bodů. No fuj. ()

hirnlego

V těchto místech se až do 2.4.2009 nacházel původní komentář z 10.3.2006, který byl skoro stejně velká sračka jako tahle dokonale amatérská srandalegrace - ale tu z povrchu zemského NAŠTĚSTÍ vymazat nemůžu. ()

tron

„Žiadny trik. Dráma! Čistokrvné divadlo.“ Hodina a pol čistého násilia, niekedy takého tuhého, že je lepšie začať rýchlo rozmýšľať, ako to tvorcovia technicky dokázali s použitím akých trikov/masiek nakrútiť. Čosi ako dej sa odohráva v špinavých priestoroch, kde tajomný šialenec so šialeným liliputánom týrajú nahé ženy pred publikom, ktoré je presvedčené, že sú to len triky. Uvidíte veľa nahých ženských tiel, z človeka zaživa trhanú pečeň alebo cucanie mozgu. Slamkou. Ťažko zaujať jasné stanovisko k takejto pokútnej kuriozite. ()

Slasher

[TROMA] Výborná zvrhlost! Byl jsem v pokušení dát za pět, ale nakonec přece jen zvítězil zdravý rozum... Divadelní mistr a obchodník s otrokyněmi Sardu a jeho usměvavý liliputí poskok Ralphus jsou dva pěkný saďouři. Nejen že mučí a zabíjí své bezmocné oběti jak se jim zlíbí, ale dokonce s tím ještě mají umělecké ambice. Tenhle film musíte brát s nadhledem, i on sám sebe bere a je to patrné z mnoha narážek a momentů, zdá se ale že pod ním spousta lidí vidí jen samoúčelnou nechutnost. Dobře dobře, tohle je samoúčelná nechutnost, ale jak říkám pořádně odlehčená. Takže vypněte jakékoli kritické senzory a možná si to i užijete, stejně jako já, stejně jako Sardu s Ralphusem, jen nasajte tu kouzelnou atmosféru jejich zvráceného divadla! A taky bacha aby váš párek neskončil v rohlíku... nebo vám někdo nevysál mozek brčkem. Her mouth shall make an interesting urinal! ()

Flipnic

Původně jsem od tohoto filmu čekal něco ... no něco naprosto ohavného. Z počátku, jako by moje očekávání byla i naplněna, celé mi to trochu atmosférou připomínalo "Salo 120 dní Sodomy". Ale asi po 20ti minutách jsem zjistil, že je to vše úplně jinak!! Je to komedie!!! Skutečně, nic jiného, než nejčernější komedie všech dob!! Jako tohle asi málo lidí pochopí, zřejmě nikdo úplně není povahy mé, ale mě se nakonec podařilo naladit na notu "Mistra Sardu a trpaslíka" a ohromně jsem se bavil. Je zde spousta vtipných prvků a momentů, ale běžný divák je rozhodně nemůže jako vtipné vnímat, protože je celou dobu otřesen neustálými zvrhlostmi a mučením. Ale když se od toho člověk odpoutá a bere to jako pouze vedlejší "efekt" filmu, nezbyde Vám z toho nic jiného než neskutečně černá komedie/parodie. Vždyť Ti dva šmejdi parodují sami sebe, oběti parodují sami sebe. Scény mučení ... vždyť to je legrace. Shodou okolností jsem den před tímto filmem shlédl film "Proposition", kde mi scéna bičování dala stokrát víc nafrak, než všechny brutality v "Divadle hrůzy" ... Je to prostě černé, Tromácké panoptikum, parodie sebe sama ... Opravdu nemůžu hodnotit jinak, ani ten film jinak vnímat. Zajímavé jen je, že vznikl tak strašně dávno, kdy typ těchto filmů skoro neexistoval. Ale i to je možná důkazem toho, že šlo o účelovou provokaci, vtip, parodiii ... ()

TheRaven

Absolutní úchylárna. Naprosto nulové herecké výkony, neuvěřitelně stupidní scénář i režie. Opravdu jen pro silné nátury, ale jak už tady někdo zmínil, musíte to brát s nadhledem. Na tohle se nedá koukat jako na normální film, to by to byl samozřejmě odpad odpadů. Když se ubráníte prvotnímu zhnusení a neodradí vás prvních několik scén, tak uvidíte, že je v tom i trochu humoru a nadsázky. Tento film rozhodně neodsuzuji, ale ani bych ho nevyzvedával do výšin. Na druhou stranu, kdo tenhle snímek viděl, jen tak nezapomene, třeba právě to byl jeden ze záměrů režiséra. Myslím, že mých 20 % je docela adekvátních. ()

DaliX odpad!

Toto nie je v žiadnom prípade film! Toto je absolútny humus! O hereckých výkonoch sa tu nedá ani pískať, o efektoch sa len možno zasmiať a o réžií a celkovom spracovaní je to úbohé. Mám zásadu , že film ohodnotím, keď ho vidím úplne do konca. Na toto mi však stačilo sotva desať minút aby som si uvedomil, že úchylná zvrátená a odporná sračka je pre tento film pekné slovo. Samozrejme som to neskôr dopozeral do konca aby som nepreháňal a uvedomil si, že som urobil ďalšiu chybu, keď som si uvedomil, čo za človeka môže nakrútiť niečo také kde v jednej scéne, sú prostitútky držané v klietke ako zver a ich pán na nich večeria svoju večeru a pritom ich surovo bičuje. Alebo len tak zo srandy do hlavy vyvŕta vŕtačkou dieru a cez slamku začne vysávať mozog, mučí ľudí elektrinou, na obed má ľudské časti tela, mučí ľudí na javisku v priamom prenose za búrlivého potlesku... Aj keď by sa dalo polemizovať o tom, že ide o akýsi príbuzný film, ktorý sa podobá Hostelu, musím skonštatovať, že Hostel je oproti tomu Oscarový film (môj názor na Hostel tiež nie je pozitívny). V mojom meradle najhorší film vôbec, ktorý už nechcem nikdy vidieť a doteraz ľutujem tie peniaze, čo som zaň dal, keď som si ho v stánku kúpil. ()

Paldini odpad!

Dementní prasárna naprosto dementně natočená s herci pobranými asi z těch nejhorších pornofilmů (věčně poskakující šklebící se trpaslík, kanibalské ženské zamčené v otevřené kleci???, pochybný doktůrek, nekonečné množství obětí, detektiv, který je snad parodií na Columba). Fuj. ()

playboxguest

Uchylné takovým tím trochu zvrhlým způsobem, je to céčko jak hrom, ale vzhledem ke svému staří pořád celkem zábavné. Znovu si to asi nepustím, ale pár scének už si pamatovat budu :-) ()

HAL

Trash über alles. Velezábavné torture-porn s Patem a Matem v hlavních rolích, spoustou full frontal bobřic a nějakého toho zahradního náčiní, které úspěšně najde využití při provozovaní "pure art" freakshow divadla (jako v realitě - můžete dělat COKOLIV vás jen napadne, stačí si to před okolím ospravedlnit tím že je to art :)). Nepochybně jeden z největších vrcholů "žánru", který přivádí sousloví "černý humor" na úplně nový level. ()

Goldbeater odpad!

Není moc filmů, které jsem zhnusením musel vypnout ještě před koncem. Tenhle mezi ně patří. Nepředstavitelně nezajímavá a nudná prasárna, která si libuje v ohavnostech páchaných na ženách. Nechápu, kdo do tohohle projektu mohl strčit prachy a obdivuju otrlce, kteří tohle dokoukali až do konce. Ohromná zhovadělost, na kterou, doufám, už nikdy nenatrefim. ()

Smok odpad!

Aj oko medicínsky nevzdelaného diváka tu pobadá toľko deviácií, že aj Radim Uzel by dvíhal obočie. Úchylnosť. ()

Campbell

Čekal jsem něco fakt incredible, bohužel, film není drsný natož pak dobrý. Pár morbidních scén mě nijak nedostalo a nahé ženy s chlupatým klínem už vůbec ne. Odvaha se cení takže dávám 3 za poměrně zábavnost, nutno říct že se jedná o hodně ale hodně slabý 3*. ()

klerik

Zvrátená úchylnosť, ktorej "silná" stránka je to, že vždy keď začne prichádzať nuda, nabehne nejaká brutalita, ktorá vás dokonale preberie. Tvorcovia sa mohli viac pohrať s humorom, ale aj tak som sa par krat z (ne)chuti zasmial. Dávam 3* lebo filmík má presne to, čo novodobým americkým hororom chýba - nahotu a krv... ()

Crocuta

Byl to vážně horor - sledovat všechen ten amatérismus, tvůrčí nemohoucnost, hereckou mizérii a marnou snahu šokovat. Slyšel jsem že ke shlédnutí tohoto snímku je třeba mít silný žaludek. To by snad platilo pro dítka předškolního věku, ale soudnému dospělému divákovi se z těch komických loutkohereckých "speciálních efektů" špatně asi jen tak neudělá, spíš se nad nimi útrpně usměje. Nějaký nadhled jsem v "Divadle hrůzy" také hledal marně, nedělejme z nouze ctnost. A srovnávat Pasoliniho děsivé podobenství s tímto ochotnickým spektáklem je jako přirovnávat pekelné vize Hieronyma Boshe k pornografickým malůvkám pubertálního žáka zvláštní školy. A proč ta jedna hvězdička? Protože tak jako u některých zvlášť pitomých scén Reedova divadélka jsem se už dlouho nezasmál :-D. ()

Chrustyn odpad!

Absolutní shit. Film se snaží diváka co nejvíce šokovat maximalní brutalitou ale vůbec se mu to nedaří a vše je ve filmu tak trapné, že to ani není vtipné. Opravdu nevím co tím chtěli autoři říct ale pro mě to byl absolutně nekoukatelný film. ()

jonyyy odpad!

Bohužel mám zásadu, že když film rozkoukám, tak ho dojedu do konce, ale zde to byl opravdu problém. Další kandidát na nejhorší film, co jsem kdy viděl. Tohle nebylo vtipné, děsivé, poučné, ale pouze geniálně odpudivé - neskutečný humus - 1% ()