Vzkříšení (TV film)

Vzkriesenie

Resurrection

Itálie / Francie / Německo, 2001, 180 min

• d-fens

ocenenia : MFF Moskva 2002 - 1. cena(2.2.2012)

• klima777

Mám ráda ruskou kulturu, ale poselství románu Vzkříšení mi zůstalo utajeno. Spousta sebemrskačství, vznešených řečí a nakonec člověk dospěje k závěru, že celou anabázi podniká zhýčkané knížátko, aby ulevilo vlastnímu svědomí, a nikoli proto, aby sdílelo existenci s podlomenou bytostí, či se s ní podělilo o kapku lidskosti. Ale rozjímá se tu chrabře, to ano; leč, film je to mizerný po všech stránkách.(14.3.2010)

Italský koprodukční film "Vzkříšení" byl natočen podle románu L. N. Tolstého. Tento román jsem nečetla, ale podle filmu se jedná o velmi zajímavé dílo. Ne všechny motivy postav jsou sice věrohodné, svědomí hraběte Dmitrije musí být skutečně hodně silné, když je ochoten jít s Kaťušou až na Sibiř. Zobrazení carského Ruska na přelomu 19. a 20. století je ale věrné historii. Líbily se mi i herecké výkony dvou hlavních představitelů. Zejména potěší přítomnost českých herců ve vedlejších rolích (film se zčásti natáčel i u nás).(11.6.2005)

• - Jan Kuželka svou roli na pokyn Paola a Vittoria Tavianiových nemusel namluvit v italštině. Stačilo ve správné intonaci česky počítat do deseti. (JoranProvenzano)