Reklama

Reklama

Nevina

(TV seriál)
  • Španělsko El inocente (více)
Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
Španělsko, 2021, 7 h 47 min (Minutáž: 50–71 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Neúmyslné zabití uvrhne mladého muže do víru vražedných intrik. A zrovna když se mu podaří najít lásku a svobodu, strhne ho jediný telefonát zase zpátky. (Netflix)

Recenze (60)

verbal 

všechny recenze uživatele

Mnohopostavových a dějomacatých vyjebávacích napínačů, které jednoho neuprudí xmrti, popřípadě neskončí nějakým scénárasistickým chaosem či myslomrdem, vyjebávajícím akorát tak s divákem, je jako vysokoškolsky vzdělaných cigošů.  Téměř kompletní partička z Contratiempa v čele se záživně matoucím matadorem dávkování informací - Pavlem - opět svérázným rukopisem dokázala uklohnit z mnoha přeqapivých ingrediencí totálně zábavné, výživné a lehce stravitelné gaspáčo, ba dokonce zlidštit a zesvižnit předlohu vyhlášeného grafomanského uspávače hadů a profesionálního nudila Babrala Kolena, což je v praxi téměř nemožné. Osvěžující, nehtohryzně gradující osmihodinový scénáristický a herecký koncert zcela bez volných konců a bez jediného negra či nechutně zotročeného Aztéka. Fuj, nediverzitní, unikulturní rasistické svinstvo bez sluníčkového poselství nových pořádků, okamžitě tvůrce ostrakizovat, zničit jim kariéry a pryč s tím z éteru! ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Oriol Paulo je Bůh, génius a Maestro v jednom, který servíruje jeden z nejlepších seriálových Krimi/Thrillerů za poslední roky.Uznávám, že jsem byl k Nevině skeptický a 3 týdny jsem jí odkládal, ale především proto, že podobné seriály z téhož ranku, které jsem za poslední dobu viděl jsem hezky protrpěl ( Zdravím Serpenta, Sáru i Temný případ), no ale konečně jsem se dočkal pořádné Krimi bez příkras, která se nebojí mrtvol, násilí a intenzivných zvratů.Oriol Paulo už 4x dokázal překvapit po filmové stránce a nyní tasí to nejlepší ze své kariéry. Je to kombinace Contratiempa a Holek z červeného gauče a dívá se na to parádně.V hlavní roli opět výborný a všude obsazovaný Mario Casas, který hraje svůj typický standard, ale celou show si podle mne krade Alexandra Jimenez ( Toc Toc!), která hraje detektiva s velkým stylem a její nástupy mě opravdu bavily. Silný ženský charakter, jde z ní cítit respekt ( trochu mi připomínala Rachel z La Casa de Papel), ale hodně mě bavil i Miki Esparbé, který si střihl ukázkového Pasáka a většinu scén si opět kradl pro sebe. Zbytek herců samozřejmě za ostatními vůbec nezaostává a excelují všichni.Paulo už od ůvodu zaujme slušným tempem ( ono tempo je sice pomalejší, ale jde se ze scény do scény, tak působí relativně svižně), mrtvolama se zde nešetří a většinou jsou tu tak 2 za díl ( Chválím výborné scény z pitevny, kde se tvůrci nebáli ukázat vnitřnosti či zdemolované obličeje- to jsem čuměl jak péro!). Technická stránka bez patří k té nejvyšší jakosti, občas došlo i na nějaký fight ( flashback z vězení), výborné jsou témata, která se zde probírají. Dojde nejen na klasické vyšetřování, sbírání důkazů, boj o život, prokázání pravdy, ale také obchod s bílým masem, dětská prostituce, prostituky, bordely, vězení a další. Je tu od každého něco a vše mám rád a vše mě zajímá, takže se mi Oriol opravdu hodně trefil do vkusu.Úplně největší chvála však patří scénáři, takhle promyšlený příběh jsem neviděl ani nepamatuji. Je tu kolikrát i 5 zvratů za jeden díl, vše se překrucuje, nepředvídatelnost seriálu je úplně parádní a když si člověk myslí, že je vše uzavřené, tak příjde další! Zvrat na Zvrat a skvělé dávkování informací, kde se překvapivě člověk vůbec neztrácí. Vrcholem seriálu je díl číslo 5- Ten mi přišel po stránce zvratů nejintenzivnější a ten závěrěrečný mi ukradl dech a rozsekal mě na pár kusů!Lehce zamrzí, že finální díl už je lehce očekávaný, vzhledem k předešlé náloži zvratů je téměř logické, že tolikrát šokovat za 8 hodin zkrátka nejde, ale i tak se to Paulovi podařilo lépe než kterýmkoliv jiným tvůrcům.Velká Španělská renesanční paráda, kterou doporučuji všem! 9/10. ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Oriol Paulo? Asi sa mnohí pýtajú kto to je, ale u mňa už nejaký čas jeho meno svieti veľkými písmenami. Keď som pred rokmi videl jeho Tělo (2012) , strašne ma to bavilo. Neskôr som natrafil na zaujímavý príbeh a hrátky s časom  vo filme Záhadná bouře (2018) , ale až jeho zatiaľ najlepším filmom Contratiempo (2016) si naplno získal moju pozornosť a tešil som sa na jeho nový film. Že to bol nakoniec seriál je ešte lepšie, pretože minisériu  beriem ako dlhší film. Dopadlo to podľa očakávaní na výbornú, super zamotaný príbeh, mnohovrstvový s mnohými postavami, ktoré dostávajú slušný priestor. Zaujímavé zvraty i obsadenie, výborná atmosféra, občas správne temná. Režisér myslel na každý detail, no tesne pred záverom, keď sa zdalo, že to končí si v duchu vravím-"Ok, Paulo, ale na jednu vec si zabudol..." , no prešli iba 3 sekundy a zrazu sa dozvieme kto zabil drsného hajzlíka vo väzení. V tom momente som bol rozhodnutý pre plný počet . Určite odporúčam pozrieť. Jedno z naj prekvapení na Netflixe za poslednú dobu. A v tom momente sa Oriol Paulo ocitol v mojej top 10 naj režisérov. Teším sa s čím príde nabudúce. 100%. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Španělsko mi sem sype jeden seriál za druhým a já nestačím zírat, jak kvalitně svoji práci odvádí. Možná, že mě jednoho dne přestane bavit postava mírně labilní, svéhlavé detektivky s bolestnou minulostí a nasupeným výrazem. Zatím ale ne, zatím mě to baví a chci víc. Hlavní postava, tedy Nevinný, mě iritoval a vzbuzoval ve mně sympatie zhruba stejnou měrou. A já jsem za to ve finále ráda, protože o co víc chybělo charisma jemu, o to víc vynikly ostatní postavy. Krásně propracovaný scénář s nečekanými zápletkami. Dobře napsané, zahrané i zrežírované. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Režisér Oriol Paulo mi už v minulosti nie raz dokázal, že to s mysterióznymi krimi vie naozaj veľmi dobre. Avšak v tomto prípade mám už konečne pocit, že svoj projekt dotiahol do úplnej dokonalosti. Nádherne vyskladaný príbeh, ktorý sa síce na prvý pohľad tvári veľmi zložito, najmä z dôvodu spletitosti vedľajších liniek a ich rozmanitých cestičiek naprieč konaním hlavných postáv, no vždy sa krásne, postupne  a tiež logicky všetko vysvetlí. Koniec parádny. Vlastne ide o taký všehochuť guláš, ktorého výsledok poteší každého fandu temnej kriminálky - pútajúca atmosféra, sympatické postavy, drsné scény, romantika, emócie, nahota..... Je tu všetko a všetko to funguje. Neviem si predstaviť, že by som nedal plný počet hviezd. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (2)

  • Ve 2. minutě, když Emma (Juana Acosta) tančí u tyče v nočním klubu, slyšíme v pozadí skladbu „Third Day of a Seven Day Binge“, která vyšla jako první singl z devátého studiového alba „The Pale Emperor“ od amerického zpěváka Marilyna Mansona v roce 2015. (Trajektt)

Reklama

Reklama