Epizody(10)

RobinPM100

Vynikající, s atmosférou Promethea, první dva díly jsou totální 10/10 masterpiece, pak se to lehce zvrhne do vychovávání dětí androidama, takže trochu nudnější vata, ale furt je to jako celek famózní ve své psycho podivnosti, nic podobného jste nevyděli :-) Konec má dost kritiků, ale osobně v tom nevidim problém, syn Ridleyho se snaží nedělat tátovi ostudu, proto zakončuje pořádnou létající potvorou - je třeba se od Vetřelců posunout i trochu jinym směrem :-) ()

Wulz

Byli tu horší díly, a lepší díly.  Ale bylo to dobrý. Čtyři dát musím, 3 by byli málo , jako pět hodně. ()

xvyhl100 odpad!

Triky na úrovni školního filmu, herecky naprosto strašné a o scénáři se nedá vůbec mluvit. Větší kravinu jsem už dlouho neviděl a upřímně nechápu, že jsem to vůbec dokoukal. ()

jjjerry odpad!

Tak toto je velké zklamání roku. První epizoda taková nijaká, nejasná, pár nelogičností bych překousl. Dal jsem tomu šanci. Postupně se začínají kupit absolutně nelogické zápletky a stále čekám na nějaký zvrat. V první půlce už svitla naděje. Potom se objevil nečekaný zvrat a to takový, že to poslalo seriál do "béčkového" propadliště dějin. Hlavní herci "otec a matka" pro mě absolutně nesympatičtí. Ten scénář psal někdo hodně horkou jehlou, absolutně neprovázané, nelogické. ()

bonovox

Moc som sa tešil a prvá polovica bola ešte super ale tá druhá a hlavne samotný záver to všetko pokašlal. Ridley je vizionar a osobne sa mi páčil aj Prometheus aj posledný Votrelec ale tento seriál má k dokonalosti skutočne ďaleko. Nápadom, hercami a hlavne výpravou ok, ale celkovo scenár a ešte raz WTF záver...ach jaj. Neviem či ešte dám šancu prípadnej druhej sérii, či to má vôbec význam...uvidime. ()

Predator77

Tak bohužel ale o žádný kdo ví jaký převrat rozhodně nejde a na poli scifi se jedná o dost průměrný seriál z vyjímkou pár dobrých nápadu a hereckého obsazení, hlavně Travise Fimmela který v do tohohle seriálu přináší alespon nějaký důvod proč se na to podívat. ()

Kropajda1

Skvělý nápad se nedočkal úplně nejlepšího zpracování. Už dva hlavní hrdinové oblečení v šedém prezervativu jsou odrazující. Nakonec , když tomu dáte šanci, to není úplný propadák, ale mohlo to být mnohem lepší. U druhé série neustále usínám, takže to asi vypovídá o atraktivnosti.  Herci - děti jsou dost mizerní, zřejmě bylo mnohem důležitější, jak vypadají, než jestli mají špetku talentu. ()

VashCZ

WOW. Pustil jsem si toto jako náhodný seroš na HBO, že snad to bude nějaká lepší odpočinkovka než ty blbosti na Netflixu. Nakonec zjistím že je to z vesmíru Vetřelce x). Konečně seriál, na který se může koukat hloupý honza i já a oba se budeme bavit. Poslední díl je mindfuck, s tím můžu s godycz jen souhlasit. Díly 7,8,a 9 jsou slabé, půlka je vata. 1.-6. jsou nenápadně zábavné. Co jsem na seriálu nepochopil bylo nadpřirozeno planety, které bohužel zjednodušovalo tvůrcům život, protože tajemství je vyjasněno vlastně každému vyvolenému. A pár jich je. ()

KiJi

ROBOTI, SEKTÁŘI, FANATICI A MOŽNÁ PŘIJDE I VETŘELEC O čem to vlastně je? No to se možná tak naznačí v posledním díle. Jinak tvůrci diváka neustále matou. Obsahově se to tváří jako velký střet nevíra x víra, resp. náboženství x věda a ateismus; ekologie, lidství a další filosofické aspekty. Ale jak jsem psal v dojmech po prvních dílech, většina postřehů zůstává – je to parádní a poctivá sci-fárna – po vizuální a trikové stránce je to pastva pro oči. Děj podkresluje jednoduchá a depresivní hudba. Akčních scén je minimum, ale dobré, herecké výkony skvělé, zvláště dvou ústředních postav, androidů (jejich  rozhovory se konají neustále v rozmezí analyzování dat a jevů, i když se polidšťují a snaží se emoce pochopit a vyjádřit. Bohužel jedna postava se nepovedla - herec Travis Fimmel znám jako Ragnar z Vikingů zde hraje zcela přesně Ragnara z Vikingů. Většina série se odehrává na jednom místě, v jednom malém prostoru; to podporuje zvláštní klaustrofobický pocit, který právě umocňuje hudba. Ale směrem k závěru se dění v prostoru rozšiřuje. Během celé série se retrospektivně ukáže divákovi něco s minulosti, takže si obrázek o událostech a postavách postupně doplňuje. Občas to má logické trhlinky, ale lze je odpustit. Jsem zvědav, jaká bude vlastně pointa; kolik to může mít řad, proč zrovna tahle planeta, co se skrývá v minulosti Matky, kdo je ten hlas, a proč tam jsou ty symboly boha Sola, kdo je udělal, a kdo je vlastně Sol – mimozemšťan….? Mě osobně to hrozně připomíná (i s ohledem na háďátko v posledním díle) odkaz na Promethea….  VERDIKT: nejen pro milovníky sci-fi stojí za shlédnutí. A pěkně to také shrnul komentář uživatele HAL. ()

BStone

Výborně natočená a skvěle vypadající naprostá zhovadilost, kde téměř nic nedává smysl a události jsou vršeny tak cikcak. Prokousal jsem se chvílemi nekonečné nudy a nevěřícna až ke konci, stačilo... 35% ()

MAsakRA

První díly super. Pak zklamání a to zejména z nelogického chování postav a hlavně Ragnara (Marcuse/Caleba). Bohužel se to topí v čím dál větší spirále záhad. Poslední epizoda série to trošku zachraňuje tím, že nabízí alespoň náznak nějaké odpovědi. Na konci ale cliffhanger jak hrom, takže na druhou sérii mrknu. :) ()

rostsoft

Velmi zajímavý sci-fi seriál s neobvyklou tematikou. První polovina seriálu byla naprosto bez chyby a výtečná, ovšem později se tam stále více objevovalo jakési náboženství a celý seriál začínal být více a více zmatečný, konec tohoto seriálu mě více než překvapil, bohužel nemile. Čekal jsem holt od toho mnohem více, reklama na to byla naprosto skvělá a fakt, že to natáčel Ridley Scott mě napovídalo, že by se mohlo jednat o naprosto výjimečný snímek. No, holt, to se bohužel nepovedlo. ()

kaldera

Spousta zajímavých myšlenek a nečekaných konsekvencí. Výborná počáteční hudba. Přestože pár herců nepodalo optimální výkon musím dát dobré hodnocení, protože takových filmů/seriálů se moc netočí. Mám rád díla, nad kterými musím přemýšlet a něco tam opravdu je... ()

stuj

Jupí, konečně seriál, u něhož je člověk zvědavý, kam se bude vyprávění vyvíjet. Hodně špatně se to totiž předem odhaduje. Navíc androidí chování se moc hezky pozoruje. Líbí se, s jakým klidem řeší krizové situace. Tedy většinou. Připomíná to Vulkánce ze Star Treku. :) Pravda, bezchybná bomba to není, ale za tu originalitu dávám 5 hvězdiček. Uvidíme, kam bude směřovat druhá série. Snad se neukáže, že tajemné gró příběhu je úplná kravina. ()

Harry89

Jako 3* tomu dám o tom žádná. Vizuálně a technicky se mi to celkem líbí. Rádoby křižácký kostýmy jsou taky fajn ale charakterový prdelotoče absolutně každý postavy jsou fakt na zabití. Který prase tohle napsalo by potřebovalo klystýr hasičskou stříkačkou. Ale teda jako, že Ragnar bude zase hrát jak po lobotomie a zvládne celou série se dvěma výrazy tváře, to jsem opravdu, no co si nalhávat, čekal... Tak hurá na druhou a budu doufat, že to tvůrci nezamíchají ještě debilněji. ()

Belphegor

Nebylo to vůbec špatné. Trochu mě mátlo vyprávění, seriál se totiž s vysvětlováním moc neobtěžuje, což beru jako hlavní mínus, protože je tu spousta záležitostí, které by bylo dobré definovat už ze začátku. Ke konci se toho dozvíme více, ale měl jsem pocit, že mi to seriál říká formou "mimochodem" jako by se vysvětlovat nemusel. Námět je zajímavý, ovšem konec první série je takový poměrně demotivující k dalšímu sledování. Jde vesměs o to, že vás láká na jakýsi velký "přerod" a pak z něho sejde. Takže uvidíme. Taky musím podotknout, že na mě seroš vlastně působí sterilně, ale v dobrém slova smyslu - jakože záměrně sterilně, myslím to tak, že na vás velmi dobře dýchá zpracování androidů a jejich ledovosti. Matka Lamia je velmi zajímavou postavou, efekty jsou celkem pěkné, až na některé výjimky. Záběrování je zajímavé, pamatuji si celkem pěkné obrazy. Jedna další výtka je hudba - ta je opravdu nevýrazná a její užití mi přijde řídké a vůbec nesourodé s obrazovým dějem - zvlášť v akčních scénách. Jsem zvědavý na další sérii, naděje na zlepšení mi říká ať dám teď 4 hvězdy. //// Po započetí druhé řady musím hodnocení té první snížit na tři hvězdy, důvodem je to, že na mě zpětně dýchá špatná logika postav a druhá serie odhaluje ještě větší neschopnost vysvětlování zřejmých záležitostí, které bychom už měli vědět z první řady. ()