O tom, že poznat toho pravého není nic jednoduchého, se můžete přesvědčit v české filmové veselohře. Důvěřivou dceru krachujícího velkostatkáře by ani ve snu nenapadlo, že se neprovdala za bohatého muže, jenž měl její rodinu zachránit, ale za sňatkového podvodníka, jenž se za něho vydával. Veselá taškařice plná omylů a nedorozumění dodnes zaujme dějovým spádem i pohotovými dialogy. (oficiální text distributora)

IvonaK

Musím říct že ta písnička k filmu je lepší než ten celý film. Ikdyž mě popis tohoto filmu lákal k jeho shlédnutí, tak to bylo bez nápadu a ničím kromě té písničky mě neoslovil. Ale ten název Poznej svého muže je dějově vystihnut přesně. Marta Fričová potřebovala hodně času než přiznala že svého vyvoleného miluje. ()

Pitryx

Velmi dobrá komedie. Velmi dobří herci. Zábavička pro celou rodinu asi ne, ale pro ty starší a usedlejší ano. *** A PŮL/7 ()

ostravak30

Ano, ženy by rozhodně měly poznat muže, než si ho vezmou a rozhodně by neměly poslouchat otce, kteří jim organizují milostný život. Vladimír Slavinský a Jaroslav Marvan - tak toto spojení rozhodně funguje. Vždyť V. Slavinský měl za sebou před tímto filmem výborné Dva týdny štěstí (možná se natáčely až po, rok natočení je každopádně stejný). ZHned další film byl opět skvělý - Nebe a dudy. Nebo Právě začínáme a opět s J. Marvanem. I zde je Jaroslav M. nehraje nerudného dědka, jak to u něj často známe, ale humornou a sympatickou postavičku táty, který chce zachránit podnik a zároveň provdat dceru. A samozřejmě, že hlavně on táhne celý film. Dialogy jsou nicméně velmi dobře napsané a je to komedie se vším všudy. Nahlédneme do dobových Luhačovic a ještě se dobře pobavíme. Film mě příjemně překvapil. ()

sukov

Prostě mám rád Jana Pivce, k tomu neokoukaná a krásná Marta Fričová, dobrý nápad a dobrá veselohra je na světě. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /Marvan jako statkář dobrák až za hrob - to mu moc nesedlo, spíš se vždy vyjímal, když hrál postavy na úrovni a ten děj - klasicky romanticky naivní/, + /docela pozitivní filmeček s dobrým koncem, dobrý Pivec i Schránil/, hodnocení - další prvorepubliková romantika s naivním dějem, ale pozitivní a s dobrým koncem, jenom ne tak známá jako Kristian ()

astroweb

Jeden z nejhorších, ne-li úplně špatný, herecký výkon Jaroslava Marvana. Když nemohl působit jako vzteklý, působil dosti směšně. Marta Fričová se pokoušela vyrovnat Adině Mandlové, ale bez úspěchu. Film dávají v tv stanicích málo, důvod k tomu je. ()

007hanka

Film příšerně degraduje svým ochotničením Marta Fričová, i když pohled je na ni pěkný. Co mu ale přidává je na druhou stranu šaškování Marvana a příjemně se kouká i na Pivce. Když si odmyslím to "Ale já ho mám rááááda, béééééé", je to takový sympatický válečný nadprůměr. ()

Ziral

Pěkný film své doby včetně nádherných záběrů z Luhačovic. Pouze J. Marvan coby velkostatkář je neuvěřitelný trouba, že i ve filmu je to na obtíž a s minimem humoru. ()