Clean

Clean se po smrti svojí dcerky živí poctivě jako popelář a pomáhá své sousedce Diandě. Když ji jednoho dne zachrání před pouličním gangem, nevědomky tím roztočí spirálu násilí, kterou už nedokáže zastavit. Členové gangu a mafiánská rodina, která financuje jejich obchod s drogami, se chtějí pomstít. Nutí ho vrátit se do starého života plného krvavého násilí. Clean jde do všeho naplno a neúprosně vrací úder... (Filmbox)

bourec

Vydržel jsem pětačtyřicet minut ůtrpně sledovat Brodyho, jak bojuje s démonama minulosti, věřic, že to nejlepší ve filmu teprve přijde. Ovšem mlácení hasákem a sekyrkou zrovna příliš akčního mrazení nepřineslo. Škoda. Brody je celkem sympaťák. 40%. ()

majo0007

"I'm the garbage man, collecting as much trash as I can. I'll just have to do what I can, cause I'm still the garbage man." ()

rasttea

Adrien, který si film zaspoluprodukuje, spolunapíše scénář a zahraje hlavní roli, a opět skvělý. On má na první pohled křehkou postavu, ale opak je pravdou. Je úžasné pozorovat kontrast mezi neustále jakoby vyplašeným výrazem a jemným hlasem, kterým nejen promlouvá postava, on ho Adrien má opravdu takový a řežbou, kterou pak předvede. Příběh odplaty - nic nechybělo, nepřebývalo zbytečné natahování na 2,5-3 hodinové zbytečnosti, kamera skvělá, prostřihy taky seděly jako hrnec na p.... Herecky u Adriena nemusíme vůbec uvažovat, že bychom mu toho "trashmana" nevěřili, ostatní neokoukaní spoluherci byli velmi uvěřitelní a přirození. Proto od takto provedených filmů nemám potřebu odcházet nebo si je zrychlovat nebo dělat dalších milión paralelních věcí a naopak je dost možné, že po nějaké době se k němu vrátím. Skvělé! ()

noriaki

Myslím že někde v Hollywoodu existuje šablona na revenge filmy. Mění se kamufláž hlavní postavy, důvod proč je zlomen, oblíbená zbraň a smrt hlavního záporáka. Všechno ostatní zůstává stejné. Pak už záleží na hercích, choreografií, případně na zručné režii, jestli se daný film vymaní z davu klonů. Akce v Clean není kdovíjak nápaditá a většinu detailů skryla tma. Je ovšem správně krvavá a syrová, takže svou práci odvedla. Zajímavější jsou postavy a vztahy mezi nimi. Dokonce bych se ani nezlobil, kdyby Paul Solet velkoryse proškrtal scénář a natočil sociální drama. Doufám že to ještě udělá, protože Glenn Flesher si střihl šéfa gangu s tak skvělým záporným charismatem, že bych si klidně dal prequel s jeho postavou v hlavní roli. ()

zsn

Tohle je tak vynikající film! Samotář smrťák v hnusné chudé a kriminální Americe. Miluju tyto filmy - zde jde aspoň vidět ta utopie USA, které není krom krásných aut co závidět. Vynikající a nedoceněný Brody, ale i Fleshler! ()

xLIGHTx

Adrien Brody to tu dosť roztočil, už to dlhšie nie je ten krehký pianista. („Dobrá dávka sa ťažko zháňa. Ulice boli zaplavené drogami, takže... Vzrušenie z násilia je lepšie než fet. Lepšie než koks. Lepšie než herák. Perník. Crack. Keď máte šťastie, je vašou drogou násilie.") Teraz hrá prstíkmi skôr po kohútikoch na brokovniciach. ;) (V niečom film trošku môže pripomínať Nikdys nebyl a podobné alebo možno vzdialene Death Sentence.) Možný SPOILER, opäť tvrďas chrániaci a pomáhajúci maloletej dievčinke. Len škoda, mohlo tu byť imho trochu viac emócií, viac o vzťahu Cleana s malým dievčaťom (koniec potenc. SPOILERU) a akcia, mohla byť dlhšia. Vhodná minutáž (94min.), spokojnosť. Za tri hasáky, ehm, tri silnejšie hviezdy. ;) ()

sedm.1

Clean je klasickým zástupcem z dlouhé řady Revenge filmů, patřící ovšem z mnoha důvodů k tomu slabšímu, co tento subžánr nabízí, a to především kvůli opravdu nezáživným prvním šedesáti minutám, kde ústřední hrdina s nasranou tváří Adriena Brodyho jen nudně filozofuje nad násilím a upadající společností, přitom se pohybuje jen po pár místech sem a tam, občas vyveze nějaké ty popelnice a jinak nic. Po hodině pak konečně dojde ale k činu, který Brodyho vyprovokuje k tomu nasranému ksichtu přihodit ještě nějaký ten likvidační nástroj a v tu chvíli nabere Clean úplně jiné obrátky a záživnost, což mohlo být zatraceně fajn, neschovat ovšem veškeré to jeho parádní nekompromisní, krvavé a intenzivní řádění do naprosté tmy a laciného střihu, zakrývající bídný rozpočet určený  na efekty, čímž si tu jinak velmi působivě vypadající vybíjenou nemůže divák vůbec užít, a tak nakonec Clean selhává i v tomto ohledu, protože když prostě není nic vidět, tak není nad čím jásat. Jinak atmosféra je docela slušná, taková potemnělejší, syrovější, což mám velmi rád, veškeré postavy ovšem musím označit za ryze tuctové a nevýrazné, na druhou stranu obsazení výrazné je, a to to alespoň trochu zachraňuje. Ve výsledku se tak jedná o předvídatelné béčko, které sice svým ostatním žánrovým bratříčkům ostudu rozhodně nedělá, ale kdo těmto typům filmů vyloženě neholduje, tak ten ho může v klidu ignorovat, jelikož o nic nepřijde. ()

iXtr3m3

Slabulinké tri hviezdy. Prvé dve tretiny filmu sú drámou, posledná tretina má trochu akcie. Žiaľ ako kombinácia je to príliš slabé a Adrien Brody nech bol kedysi akokoľvek dobrý herec, nemá na to, aby utiahol film takéhoto typu sám alebo bez schopnejšieho scenára. Bolo to osudové, ale všetkého mi prišlo akosi málo. To už aj I Am Wrath s Travoltom bol lepší revenge film. ()

Corpsegrinder

Ne až tak céčkový jak jsem čekal, scénář je taková dětská variace na Punishera ale bohužel hlavní postava, ačkoliv jí Brody hraje celkem ok, profňuká skoro celej film a to málo akce co pak přijde za moc nestojí. Stokrát viděný, ničim nepřekvapí. Snad jen ten kvalitní soundtrack potěší, nepochybně zásluhou RZA. ()

kolemjdouc

Tohle jde absolutně mimo mě.Po půl hodině se to zvrtlo směrem který není můj šálek kávy.Násilí ,přebité větším násilím.Tohle se točí asi jen proto,že si to diváci žádají. Tyhle ponuré krváky jsou až perverzní.Tečka. ()

Strandmon

Velmi příjemné překvapení. Poctivě vystavěný revenge thriller se skvělým Adrienem Brodym. Pomalé tempo mi vůbec nevadilo, naopak se mi líbilo jak hlavní postava brouzdá po městě, dělá popeláře, stará se o tuláckého psa, pomáhá té holčičce a přitom ho vysává jeho temná minulost. Od chvíle co si to Adrien nakráčí s hasákem do domu plného feťáku to začne mít solidní spád a závěrečná akční sekvence už je čistá poezie. Tohle si dám někdy rozhodně znova. Spokojenost ()

janesX

Na začiatok uvediem to hlavné - že tento násilný film sa mi nepáčil. Adrien Brody si vycucal z prsta depresívny príbeh o chlapíkovi, ktorému sa hnusia špinavé ulice plné drog, násilia, zbraní a kostolov a kadečoho iného. Sám je ale z týchto násilníkov najnásilnejší. Jeho typické protirečenie, ktorým divákovi pomôže tak akurát si trochu pokaziť náladu. Brody tu toho násilia napácha až dosť, okrem iného sa vydá robiť poriadky v černošskej komunite, kde tiež napácha zbytočné zlo. Aby Brody nebol za rasistu, tak jeho jediní dvaja kamoši sú čiernej pleti. Tak isto aj to mladé dievča, ktorú tu Brody "chráni" samozrejme musí byť čierna (aby Brody nebol za rasistu) a nakoniec aj jeho zosnulá - africká dcérka bola pleti čiernej (no prečo asi..). Brody asi tiež rád sleduje filmy a nechal sa inšpirovať, alebo si zopár dobrých nápadov jednoducho osvojil a spravil po svojom. Ale no tak, Adrien, aj my sledujeme filmy a to všetko, čo si tu nakládol, sme už niekde aj my videli. Nebuď ako smetiar v tomto filme (sorry za iróniu).  Najzaujímavejšiu a podľa mňa aj najpodstatnejšiu postavu filmu, toho mladého chlapca zo zlej rodiny, nechal odohrať asi na päť minút. Škoda, lebo ak by Brody nemyslel len na seba a tomu chlapcovi by dal viac priestoru, to už by bol iný príbeh..ale počkať - aj ten som už tuším voľakde videl....ach, radšej to nechám tak. ()

warrenur

Bolo to tu uz mnohokrat. Totiz, "prebudenie" sa hrdinu z bolestnej traumy a skomierania spat do temnej minulosti. Vacsina videla azda len Wicka. Takychto filmov je vsak v kinematografii na stovky. Od tych skorych azijskych az po Punishera a x-dalsimi konciac. Napriek rovnakej premise, Brodyho "kukuc" a herecke stvarnenie je fajn. Solet sa nemusi hanbit ani za reziu, ci melancholicky a temny scenar, na ktorom s Brodakom popracovali. Priamociara jednohubka. Az na tie kapuce, co vecne zakryvaju periferne videnie, co mi klalo oci. :) 60% ()

DAPDO

Brody mi párkrát svým výrazem připomněl Rena v Leonovi, to je ale tak všechno. I když se mi vcelku líbila ta akčnější část filmu, tak příběh je taková blbost, že nemůžu dát víc jak dvě hvězdy. ()

ER

Sice si tu Adrian Brody hraje na písečku, který obsadil jiní, ale to by nevadilo. Škoda je, že film není silný ani jako drama, či akční podívaná. Finální řežba také není přesvědčivá. Jako jednoduché béčko to ale obstojí. ()

John80

Týpek sa živý ako smetiar a v minulosti príde o dieťa, minulosť ho začne doháňať a začne ochraňovať nevinných proti, ľudom, ktorý spôsobili jeho bolesť z minulosti 3* ()

celticek

Za nejhnusnějšího "herce" současnosti vyhlašuji Richieho Merritta. Fuj. Brodymu jde ten tvrďák v pohodě uvěřit, rozhodně víc než třeba Goslingovi nebo Reevsovu Wickovi. Dobrá hudba od RZA. Likvidátor, který si Adrien sestrojí je pravda trochu nepraktický, zato však účinný. ()