Rozsudek smrti

Death Sentence

Rozsudok smrti

Rozsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 105 min (SE: 111 min)

Je to hovadina až na půdu, ale Wan je režisér jedna báseň a když do toho dupne, rve Rozsudek smrti hlavu, koule... prostě cokoliv. Jen ten úvod by nemusel být tak roztahaný, akce bych bral o něco víc a Baconův hrdina by nemusel být nesmrtelný. Panu "Slaninovi" to totiž s oholenou kebulí a nabitou brokárnou fakt sekne. Kdyby takhle vypadal Max Payne, asi bych skákal radostí do stropu. A pak, že i s debilním scénářem nejde natočit slušný film. Jde to, jen musíte mít talentu minimálně za tři. P.S.: Lepší kameru jsem dlouho neviděl. 7/10(9.4.2009)

V jednoduchosti je krasa. Nato, aby film bol silnym zazitkom, netreba vela a naviac ak ste podobne ako ja milovnikmi drsnych pribehov o pomste, kde optimizmus a happyend nemaju co robit, o zazitok je postarane. FIlm sa sustredi len a len na to jedine o co tu ide a tazi z toho co to da. Kevin Bacon a jeho prerod je posobivy takmer ako v Scorseseho Taxikarovi, John Goodman je ten najlepsi predajca zbrani, a zaverecny akt pomsty je proste lahodka. Kaslem na nedostatky. Tie pri takychto pripadoch nehladam. Dalsie projekty Jamesa Wana budem dokladne sledovat. (8.9/10)(7.6.2008)

Rozkošný návrat béčkových výplachů. Jodie Foster se v Mém druhém já pokoušela o přesah a šok, Kevin Bacon jde ve videoklipovém balení od tentokrát mírně sentimentálního Jamese Wana do podstatně menšího kopce a odhazuje z cesty nejen logiku, ale i dobré vychování. To všechno ve jménu 80s stylizace (jen počkejte, až uvidíte Garretta Hedlunda) a krvavých skvrn, které pryští ve zpomalených záběrech. Vůbec to nedává smysl, ale vypadá to jako divoká adaptace Maxe Paynea, kterou vymysleli pro některého z hrdinů osmdesátek. Všechno se tříští, Bacon odkazuje na Charlieho Bronsona z Přání smrti a je to drzé, je to tuze drzé. Tak moc, že tomu prominete úplně všechno a necháte se tou násilnou dekadencí unést. Možná bych se měl stydět, že jsem se při tom usmíval, ale jde snad něco takového brát vážně? Komandu jste snad taky nevěřili, nebo jo? :)(4.1.2008)

Než se vydáš na cestu pomsty, vykopej dva hroby, pravil Confucius. Efektní thriller o destruktivní vendetě to potvrzuje. Několik výborných momentů a celkově celá škála úderných řešení během finále přesvědčí o tom, že by si Wan zasloužil sedmdesát mega a nabídku na pořádnou adaptaci Maxe Paynea.(21.4.2011)

Drsné akční drama. Fascinující proměna Kevina Bacona. A mimořádný John Goodman, který stále překvapuje. "Jen se snažte přežít dnešní noc.. a buďte vděčný, že jste na živu. Ale jestli jste začal válku... Bůh s vámi!"(19.6.2012)

• - Soudní síň kde probíhá soudní slyšení není ve skutečnosti soud první instance, ale odvolací soud. Žádné soudy nebo předsoudní slyšení se v této místnosti nekonají. (TomikZlesa)

• - Když starší bratr Billy Darley telefonuje v noci pod mostem, je za ním vidět na zdi graffity panenky Jigsawa z filmu Saw (2004). Je to odkaz na režiséra Jamese Wana který je režisérem obou filmů. (Gatz)

• - Film je založen na knize „Death Sentence“, což je přímé pokračování románu „Death Wish“ který byl též zfilmován jako Death Wish (1974), hlavní roli ztvárnil Charles Bronson. (TomikZlesa)