Rozsudek smrti

Death Sentence

Rozsudok smrti

Rozsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 101 min (SE: 111 min)

Charles "Paul Kersey" Bronson by při tomhle filmu předl jako kočka. Je to prostě nehorázný upgrade klasického Přání Smrti. Kevin Bacon si zahrál nejlepší roli života, tvrďák každým coulem. Garret Hedlund a jeho gang vypadaj fakt nebezpečně a maj hustý káry. Hlavní hvězda je ale James Wan, osvícená to osoba. Režisér který prostě ví co funguje, ví co chce natočit a tak to prostě udělá. Bitky jsou strašlivě intezivní, hudba řízná a zvuk pánové bouří jak Sturm und Drank (nebo jak se to píše :) S ratingem si asi nikdo hlavu nelámal takže dojde i na krvavé detaily. Ano, on nám tam klidně dá ten detail ustřelený ruky. Hodně mě potěšila i ustřelená noha která jako by z nohavice vypadla té ustřelené noze z Nemilosrdné Spravedlnosti, kde svého času třímal brokovnici Steven Seagal. Film s tématem pomsty, by šel zvládnout lépe jen s obtížemi a čeští distributoři opět dodrželi divný to národní zvyk dávat nejlepší filmy rovnou na video.(5.1.2008)

Zajímavé. Často nesnesitelnému Baconovi se role zdevastovaného otce dala lehce uvěřit. Naopak s obsazením vyšetřující policistky se šláplo totálně vedle. Ačkoli je Aisha Tyler sympatickou herečkou, nemá pro onu roli ten správný "zjev" a její výstupy byly víceméně rušivé. Došlo i na (nechtěně) komické momenty - za všechny bych asi vybral scénu s lavicí v samotném finále. ALE.. Krom zmíněného kazu byl závěrečný rush super. Pak tu byla dobrá práce s kamerou a především fakt, že dal Charlie Clouser dohromady snad nejlepší soundtrack od dob Saw, takže - 70% .(28.12.2011)

• EdaS

Jsem znechucen. Velmi slušný řemeslník Wan nepozná, že nemůže stejným stylem točit vyspekulovaný krvavý horor Saw a drama o pomstě za smrt dítěte. Death Sentence je film efektní, ale až urážlivě hloupý - Přání smrti ve stylu MTV. Bohužel na to většina místních zjevně slyší.(23.12.2007)

Příběh není nic nového, ale Wan ho dovedl neskutečně zkrášlit. Palec: hercům vévodí Kevin Bacon, který překvapivě podal jednoznačně nejlepší výkon své kariéry, jeho přerod ze šťastného otce v pomstychtivého otce a později ve vraždící stroj, je impozantní. Ale i ostatní herci jsou dobří a proto např. smutná scéna působí skutečně smutně. Ukazováček: akce. Zejména sekvence v garážích a v domě jsou nabité intenzitou a choreografií nevídaných rozměrů. Finální akce už předchozí aspekty trochu postrádá, stále je ale dobrá, protože... Prostředníček: fuck you, rating, řekl Wan a narval do snímku spoustu krvavých parádiček, které se nejvíc koncentrují právě v závěrečné pasáži. Prsteníček: kamera. Znovu se odkážu na scénu v nadzemních garážích, protože co tam tvůrci předvedli, to byla naprostá nehoráznost. Vůbec, Wanovy kamerové triky prostupují poutavě celým filmem. Malíček: hudba. Charlie Clouser používá charakteristické hudební motivy, podle kterých ho lze bezpečně poznat (určité náznaky Saw final theme tam jsou), jeho skladby jsou působivé v celém filmu. /Chtěl jsem nechat čtyři hvězdičky, když vtom sem vrazil Kevin s bejzbolkou a zařval na mě: Devadesát!! Nevěděl jsem, že umím v jeden moment přikývnout, napsat 9/10 a ještě se podělat.../ 12,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.1.2008)

Škoda, že je to místy nehorázně blbé, s množstvím iracionálních scénáristických lapsusů. Jinak je tenhle formální fetiš mix posledního Ramba a Out for Justice celkem fajn, s velmi snaživým Baconem - největším kladem filmu. Kdyby se v tomhle ponurém stylu, s takovým množstvím vycizelovaných "dark ass" kulis a prďáckých interiérových záběrů točil Max Payne, mohla to být lahoda. Chci remake a mohl by ho točit James Wan, protože ještě pár filmů a budou se dít v akčním Hollywoodu věci.(30.9.2014)

• - Garret Hedlund si pro svou roli oholil hlavu. (TomikZlesa)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Když starší bratr Billy Darley telefonuje v noci pod mostem, je za ním vidět na zdi graffity panenky Jigsawa z filmu Saw (2004). Je to odkaz na režiséra Jamese Wana který je režisérem obou filmů. (Gatz)