Rozsudek smrti

Death Sentence

Rozsudok smrti

Rozsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 101 min (SE: 111 min)

A jak byste se rozhodli vy? Kromě těch trošku mála řečí o bohu mě film ničím neurazil a nikterak se nedá říct že mi to mělo připomínat kultovní Přání Smrti s Bronsonem. Akční scény jsou natočeny špičkově a hlavně neustále v tempu. Závěrečný přerod hlavního hrdiny v pěkného zkurvysyna jsem si náležitě vychutnal. James Wan je prostě borec, který do čeho se pustí to promění ve zlato. 80%(18.4.2009)

Od klasicky prostého příběhu o pomstě naštvaného fotra nelze čekat zázraky a poněvadž za kamerou postává velmi dobrý řemeslník Wan, je předem tak nějak jasné, že tu forma položí obsah na lopatky a ještě ho proklaje ostrou kudlou. Žel bohu jsou některé situace přímočaré kill road ocejchovány nepřehlédnutelným vykřičníkem. Jaktože, ksakru, třeba nejdříve tatík dychtivě listuje manuálem ke kvéru, který evidentně drží v ruce poprvé v životě a div mu všechny náboje nepopadají na podlahu, a posléze odpravuje gaunery jistou rukou profesionála a nabíjí pušku v nejvhodnějším okamžiku?? Bronsonovi jsem v Přání smrti přerod ze spořádaného otce rodiny ve vybíječe feťáků a další pakáže věřil podstatně více než standardně hrajícímu Baconovi v Death Sentence. A od Wana bych raději další napínavou a atmosférickou duchařinu než takovouto žánrovou tuctovku...(18.1.2008)

Přerod Bacona z kancelářské krysy do krysího krále, úloha policistky a poslední čtvrtina filmu je celkem dost wtf. Přesto je Rozsudek smrti výborná variace na Bronsonovku Přání smrti, nebo Cronenbergovy Dějiny násilí. Tématicky sice jen víří a myšlenku podřizuje dvouhlavňové medvědici (ráže 12/89), zato forma je vortex. Rozsudek smrti zkrátka ctí pravdu, že některé příběhy jsou možná trochu otřepané, ale v dobrém podání nemusejí být k zahození.(22.12.2007)

Kevin Bacon je známejší prevažne so záporných úloh,ale je to dobrý herec, takže milujúceho otca v štastnej rodine mu hravo uveríte.Boj bežného človeka proti gangu je spočiatku zobrazovaný celkom reálne, hlavne mierny trest a rýchle prepustenie hlavného vinníka až podozrivo pripomenie to, čo sa bežne deje u nás.Film a Baconovo postupné likvidovanie členov gangu výborne funguje hlavne dovtedy, kým je náš hrdina zraniteľný t.j. bojí sa o rodinu, chodí do práce a oblieka si oblek.Siahnutie na životy jeho najbližších je tiež niečo v čom sa tento snímok líši od hromady podobných,ale po vyholení hlavy a "final demolation" znova zapadne do zabehnutých koľají. Napätie, atmosféra, naháňačky aj akčné scény fungujú dobre, takže ak ste už dlho nevideli poriadny "revenge movie", tak smelo do toho. Objektívne za tri, ale akčný Bacon bol výborný, takže dávam štyri hviezdičky. Film 80%.(20.4.2009)

Parádní pocta béčkovým akčkňákům z devadesátých let v mírně áčkovém provedení od jednoho z nejlepších žánrových (ale spíše co se týče hororu) režisérů. Kevin Bacon v hlavní roli je totální nářez, sežral jsem mu to všechno a od půlky jsem byl napnutý jako struna. U některých scén mě překvapilo, že i když jsem je čekal a cítil na míle dopředu, stejně mi vyrazily dech.(8.1.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Role Aishy Tyler byla koncipována pro 50-ti letého muže, který pracoval již dlouho jako detektiv, ale poté, co se na casting přihlásila Aisha, tak byla postava změněna. (viperblade)

• - Když Nick míří na hlavu jednoho z gangsterů a ptá se kde je Bill Harley, gangster odpoví „Stygian Street“. Jedná se o odkazy na Wanovi filmy, Stygian (2000) a Saw (2004), Stygian Street byl název ulice Jigsawova úkrytu. (TomikZlesa)