Reklama

Reklama

Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (567)

Adrian 

všechny recenze uživatele

Formou Wanovsky stylovo vycibrene (vratane stale popularneho long one shot) a drsne oldschool, kde sa pred nasilim oci nezatvaraju, ovsem sa nim tu ani zbytocne na samoucelne exhibice nemrha. Jednoduchy pribeh je viac menej povinnou vybavou, ovsem co mna mrzelo najviac, ze aj na dany zaner, je film v istych momentoch az prilis naivny a blby. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Tahle slanina se dost připekla. Wan je rutinér a jeho dobré řemeslo množstvím klišé vypadá při své zahleděnosti do sebe a očividné představě o vlastní důležitosti tak trochu směšně. Jeho filmy vypadají jako dlouhé reklamy - předvádějí nejvíc cool banality s takovou absencí sebereflexe, že to toho člověk chytá křeč. Bohužel nemůžu dát míň než tři hvězdy, protože na rozdíl od třeba Insidious jsem se alespoň k smrti nenudil. ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Rozkošný návrat béčkových výplachů. Jodie Foster se v Mém druhém já pokoušela o přesah a šok, Kevin Bacon jde ve videoklipovém balení od tentokrát mírně sentimentálního Jamese Wana do podstatně menšího kopce a odhazuje z cesty nejen logiku, ale i dobré vychování. To všechno ve jménu 80s stylizace (jen počkejte, až uvidíte Garretta Hedlunda) a krvavých skvrn, které pryští ve zpomalených záběrech. Vůbec to nedává smysl, ale vypadá to jako divoká adaptace Maxe Paynea, kterou vymysleli pro některého z hrdinů osmdesátek. Všechno se tříští, Bacon odkazuje na Charlieho Bronsona z Přání smrti a je to drzé, je to tuze drzé. Tak moc, že tomu prominete úplně všechno a necháte se tou násilnou dekadencí unést. Možná bych se měl stydět, že jsem se při tom usmíval, ale jde snad něco takového brát vážně? Komandu jste snad taky nevěřili, nebo jo? :) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

EdaS mi úplně mluví z duše, jenom bych dodal, že i Arnold, krmící se svojí dcerkou kolouška na začátku Commanda (v záběru jak vystřiženém z jehovistické ´Strážní věže´), byl uvěřitelnější, než zdejší Baconovy citové výlevy. Akce velmi slušná, Wan to s kamerou umí, ale to ostatní je hluboká dekadence. Tohle by snad nesežral ani Pepek Vyskoč. A ještě jednou Kevin Bacon - jak byl pro mě ve ´Woodsman´ hereckým bohem, zde mi ho bylo až líto. Byl to trapas, Kevine. Zlatej Charles Bronson..... ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nasraný Slanina má Přání smrti.. Prachsprosté béčko udržující pozornost utěšeným vizuálem (lahůdková scéna z podlažního parkoviště), ale tak jak Wan s bravurou zvládá akci, v emočně vypjatých momentech slušně řečeno tápe a když pan Hume ve zpomaleném záběru vyjde spoře oděn z nemocnice a na tváři má výraz věřitele české kampeličky, začne vše nebezpečně zavánět parodií, v níž se smí logika fackovat po obou tvářích. Harry Brownovi jsem to braní spravedlnosti do vlastních roztřesených rukou věřil mnohem víc.. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (13)

  • Zbraně, které Nick Hume (Kevin Bacon) kupuje, jsou puška Rossi Overland a Colty M1991A1 a Python. (chaosteory)
  • Soudní síň kde probíhá soudní slyšení není ve skutečnosti soud první instance, ale odvolací soud. Žádné soudy nebo předsoudní slyšení se v této místnosti nekonají. (TomikZlesa)

Související novinky

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)

Reklama

Reklama