Reklama

Reklama

Natočeno podle neuvěřitelně skutečného příběhu, film osvětluje i ta nejtemnější místa. Po záchraně mladého chlapce před nelítostnými obchodníky s dětmi se federální agent dozví, že chlapcova sestra je stále v zajetí, a rozhodne se vydat na nebezpečnou misi, aby ji zachránil. Když se mu krátí čas, dává v práci výpověď a vydává se hluboko do kolumbijské džungle, nasazuje svůj život, aby ji osvobodil od osudu horšího než smrt. (bianci)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (95)

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Veľmi kontroverzná téma a priebojná aura cenzúry vyvolávali v Sound of Freedom čierneho koňa medzi divákmi sledujúcich streamovacie platformi. Ide o patetickú poctu odvážnemu hrdinovi, ktorý bez presvedčivo obhájiteľnej motivácie nasadzuje vlastný život ďaleko od svojho domova, aby hájil princípy spravodlivosti a správnosti. A dotkol sa citlivých emócií. Pripomína to Nessonovskú pomstu voči mašinérii ziskuchtivých bastardov, ktorí sa nezriekajú podmaniť najbezbrannejšie články (deti) pre vlastný profit. Film využíva zaručenú schému, ktorá už v dnešnej dobe nemá taký efekt, keďže sa aj divácky vkus predsa len niekam posúva. Najviac ma dojal Caviezelov outro speech na konci počas záverečných tituliek, než hocičo vo filme samotnom. ()

Hamaradža 

všechny recenze uživatele

Bol som pripravený na všelijaký bizár, keďže som vedel, že sa o film zaujímajú najmä konšpiračné alt-right kruhy, ako aj pre prítomnosť Caviezela, hrajúceho rovnako problematického Tima Ballarda. Od režiséra Alejandra Monteverde som navyše videl absolútne príšernú pro-life propagandu Bella. Nepríjemne prekvapiť ma to teda nemohlo. Sound of freedom je však nakoniec prekvapivo súdržná a kvalitná žánrovka, ktorá ma celú dobu udržiavala v napätí, ideologicky mi neprišla nijak pomýlená a aj s tým náboženským pátosom tam bolo narábané iba veľmi decentne. Ja s tým nemám problém. ()

Reklama

borec999 

všechny recenze uživatele

Okrem Barbenheimeru bol akýmsi "eventom" v kinách i Sound of Freedom. Podľa konšpirátorskej scény ten pravý film čo by mali dávať v kinách miesto morálne zkazenej Barbie a ktorý vo väčšine sveta v kinách nikto nevidel, lebo zlí megalomani nechcú aby ste ho videli a bla, bla, bla, klasické bludy. Okolnosti toho prečo sa z filmu stal taký nečakaný hit a čo všetko v USA spôsobil sú však vcelku zaujímavé a odporúčam každému koho to zaujíma, nech si o tom prečíta na internete viac. Ale k filmu. Sound of Freedom je triler o tématike obchodu s deťmi. Téma je nepríjemná, film sa berie smrteľne vážne a ponúkne v pár scénach a hlavne v dokumentárnych štatistikách pár smutných informácií a momentov. Caviezel hrá rolu utrápeného policajta dobre, skutočný príbeh o ktorom film hovorí je hrdinský a zaujímavý. Aj napriek tomuto všetkému je však film prekvapivo vlažný, málo nepríjemný, ponurý, zapamätateľný a tvorcom sa depku z toho ako je svet v prdeli nepodarilo na mňa preniesť. Film totiž nič šokujúceho neukazuje, informácie ktoré prináša som cca tušil a vedel a dlhé zábery na plačúce deti za zvukov ponurej hudby sa často opakujú a postupom času strácajú efekt. Nehovoriac o tom, že remeselne je film čistý priemer. Na podobnú tému odporúčam poľský Small World, ktorý je v zobrazovaní danej témy explicitnejší, ale zážitkovo (a aj filmársky) o triedu lepší/nepríjemnejší... 55-60% ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Člověk by očekával, že film, kolem kterýho se strhla neřízená vlna kontroverzí, bude mít alespoň koule odprezentovat všechnu tu zrůdnost s náležitou grácií, hloubkou, dynamikou, se schopností vybudit v divákovi silný deprese z toho, v jak pomatenym světe žijeme. Jenomže ono to působí, jakoby se uražená církev – po všech těch nařčeních ze zneužívání nezletilých – jenom snažila strhnout na chvíli pozornost i jiným směrem, aniž aby se reálně pokoušela sdělit něco novýho nějakou zajímavou optikou, výsledkem čehož je (z hlediska filmařiny) Životní zkouška pro děti. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

silné téma, které je zbytečně shazováno sterilním zpracováním, žvatláním o Bohu a herectvím Jima Caviezela. Já ho mám celkem rád a tady měl nejspíš působit zničeně ze všech těch hrůz které vyšetřoval, ale místo toho působil jako když se mu celé dobu chce na velkou a nejde mu to. Celá ta (celkem zbytečná) kontroverze kolem je tak bohužel zajímavější než samotný film. Celkem si dovedu představit kousek, který takhle závažné téma zpracuje tak, že z něj divák nebude tři dny spát. Tenhle to ale bohužel není...60% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (10)

  • Film vychází ze skutečného příběhu Tima Ballarda (Jim Caviezel), který v roce 2013 založil neziskovou organizaci Operation Undeground Railroad bojující proti obchodu s lidmi. Na rozdíl od filmu se ve skutečnosti sám nikdy nevydal do džungle, primárním cílem nebylo zachránit holčičku, ani kvůli tomu nezabil člověka. Mezi 123 zachráněnými osobami ve více samostatných operacích bylo 69 dospělých, nešlo tedy pouze o děti. (raininface)
  • Tim Ballard (James Caviezel) uvedl, že USA je jedničkou v počtu objednávek lidí a lidských orgánů na světě. Uvedl též, že místy je USA na 1. místě i v produkci a vývozu dětí za učelem obchodu ven ze země. Záznam za rok 2022 čítal 85 000 evidovaných ztracených dětí v USA, z toho tisíce z nich bylo pod 5 let, které dodnes nikdo neviděl a které mohou a dle statistik nejspíše jsou oběťmi těchto zločinů. Uvedl také, že nejdůvěryhodnější statistika čítá až na 2 miliony dětí ročně, které jsou nuceny k sexuálním činnostem po celém světě. (Cooller)
  • Mel Gibson natočil osobní vzkaz svým fanouškům a všem lidem, kde vyzývá k ukončení obchodu s dětmi a prosí všechny, aby se na film šli podívat, jelikož první krok k tomu problém vyřešit je o něm mít povědomí. (Cooller)

Reklama

Reklama