Dinotopie (TV seriál)

Dinotopia: The Series II

• Německo

Dinotopia

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

Německo / Velká Británie / USA, 2002, 3x82 min (Alternativní: 250 min)

Tři díly filmu mého dětství,zařazení do ,,TV seriál´´mě celkem zaráží,ale vratme se k hodnocení.Děj trošičku otrkanější-dva bratři a jejich otec letí letadlem,při bouři letadlo ztroskotá a dva bratři se ocitnou na ostrově dinosaurů...paráda,ale jak jsem byl malý tak mě to bavilo.Obsazení nijak hvězdné,až na pár vyjímek,pár lepších i slabších scén-pro mě lehounce nadprůměrný film,protože tohle jako trojdílný seriál není!=70% na tokovýto film,ode mě až příliš vysoké hodnocení,v některých momentech vyžaduje zkrátit.(14.7.2011)

Docela solidně zkloubená pohádka pro děti i dospělé, kterou si díky příběhu užije celá rodina. Sice to není žádný zázrak a to mluvím o hereckých výkonech, samotných efektech nebo příběhu, ale i tak se na to nechá koukat. Nebo spíš nechalo. Netvrdim, že to není možné, ale Dinotopie je mini-seriálem, na který se podívám maximálně jednou a dost. I když samotný svět dinosaurů mi přišel natolik sympatický, abych jej nehodnotil průměrně nebo spíše podprůměrně. Zdejší hodnocení je tu totiž maximálně z toho důvodu, že je vše nakročeno tou správnou nohou, jen není dokonáno do konce a to jsem mluvil o příběhu a efektech. Herecké výkony se nikterak zlepšit nedají. Kór v tomto seriálu, kde spíše mluví dinosauři než lidé. (7/10)(26.10.2007)

Docela dobrá fantasy, na televizní zpracování pak určitě vynikající. Má trošku pomalejší rozjezd, druhá polovina resp. poslední 2 díly už docela měly spád. Vykreslení dinosaurů bylo vynikající, zajímavý nápad, inteligentní dinosauři a lidi žijící v jedné společnosti. Já osobně jsem se docela bavil, byly to příjemně strávené chvíle s tímto seriál a určitě se na něj zase někdy podívám.(21.8.2007)

70% kvalitní televizní pohádka s poněkud slabším prvním dílem, ale o to povedenější jsou ty druhé dva. Úžasná je především vizuální stránka. i když je to nakreslené na počítači, Město vodopádu vás dostane stejně jako přelet nad kaňonem. Scénář držící se knižní předlohy je nápaditý, napínavý, bez větších hluchých míst a david thewlis skvělý jako vždy.(22.10.2005)

Jako dítě jsem knihu plnou úžasných ilustrací hltal s nadšením. Po letech jsem z nostalgie shlédnul i tuto třídílnou mini sérii. Bohužel se nevyrovná originálu stvořenému v knize a v dětské hlavičce, přestože scenérie vycházejí z ilustrací a věřím že i děj byl konzultován s autorem knihy. James Gurney byl mimo jiné ilustrátorem National Geographic. (porovnání ilustrace a scenerie )(12.7.2012)

• - V seriálu se objevují dinosauři s dlouhým vzpřímeným krkem. Některé prameny však uvádí, že srdce by nedokázala pumpovat krev až do mozku. Dřívější věda se naopak příkláněla k názoru, že vzpřímené krky by nemohli existovat, protože by došlo ke zlomení obratlů. (dmk)

• - Slovo "dinotopia" je spojením gréckeho slova "dinosaur", ktoré znamená "hrozný jašter", a slova "utópia", ktoré znamená "pekné miesto". Ironicky však toto skĺbenie vytvára názov "hrozné miesto". (HelenOfTroy)