Dinotopie (TV seriál)

Dinotopia: The Series II

• Německo

Dinotopia

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

Německo / Velká Británie / USA, 2002, 3x82 min (Alternativní: 250 min)

70% kvalitní televizní pohádka s poněkud slabším prvním dílem, ale o to povedenější jsou ty druhé dva. Úžasná je především vizuální stránka. i když je to nakreslené na počítači, Město vodopádu vás dostane stejně jako přelet nad kaňonem. Scénář držící se knižní předlohy je nápaditý, napínavý, bez větších hluchých míst a david thewlis skvělý jako vždy.(22.10.2005)

Docela solidně zkloubená pohádka pro děti i dospělé, kterou si díky příběhu užije celá rodina. Sice to není žádný zázrak a to mluvím o hereckých výkonech, samotných efektech nebo příběhu, ale i tak se na to nechá koukat. Nebo spíš nechalo. Netvrdim, že to není možné, ale Dinotopie je mini-seriálem, na který se podívám maximálně jednou a dost. I když samotný svět dinosaurů mi přišel natolik sympatický, abych jej nehodnotil průměrně nebo spíše podprůměrně. Zdejší hodnocení je tu totiž maximálně z toho důvodu, že je vše nakročeno tou správnou nohou, jen není dokonáno do konce a to jsem mluvil o příběhu a efektech. Herecké výkony se nikterak zlepšit nedají. Kór v tomto seriálu, kde spíše mluví dinosauři než lidé. (7/10)(26.10.2007)

Na to, ze to je televizni to vubec neni spatny. Pribeh sice nic uzasnyho, ale da se to. Herci se celkem snazi, hlavni zaporak je v pohode a hudba ujde. Ale ta dylka. Jasne v podstate se zde popisuje celej svet takze to urcitej cas zabere, dejme tomu dve hodky by ale urcite stacily. Sice je fajn, ze sledujeme osudy vic osob, ale co z toho kdyz je to tak zlouhave. Pokus o napeti tu je, ale opet tak zdlouhave, ze to vyzniva do prazdna. Tahle serie ma 3 dily, kazdej hodinu a pul dlouhej. V prvnim se sourozenci dostanou na ostrov a zacnou se seznamovat, v druhym je ukazano jak se na ostrove zije a v tretim se vsechno pokazi a sourozenci ho musi zachranit. Posledni dil je asi nejnapinavejsi. Triky jsou na velice nadprumerne urovni, ale par veci me fakt znechutilo (mluvici dinosauri, sauri partnerka). Celkove je to ale na televizni pomery nadprumer a kdyz prekousnete tu delku budete se docela bavit.(6.3.2005)

Príbeh Dinotopie mám celkom rád, no tento trojdielny film alebo seriál dopadol veľmi priemerne. Obsahovo a herecky veľmi slabé. Zopár pekných scén a záberov sa samozrejme nájde. Efekty samozrejme priemerné, ale na rozpočet a druh filmu treba uznať, že sa to celkom dalo. Pravda, že by každý diel mohol byť kratší o približne 10 minút. Miestami celkom nuda. 50%(1.11.2010)

Tento pohádkový příběh je původně určen pro TV. Odtud vyplývá úroveň triků a vlastně celého zpracování - je sice poměrně kvalitní, ale člověk je dnes přece jen zmlsaný trochu jinou podívanou. Já bych hodně stříhal, dvě DVD by stačila. Stále zde ovšem zůstává poutavý příběh, který zaujme hlavně děti.(26.3.2005)

• - V seriálu se objevují dinosauři s dlouhým vzpřímeným krkem. Některé prameny však uvádí, že srdce by nedokázala pumpovat krev až do mozku. Dřívější věda se naopak příkláněla k názoru, že vzpřímené krky by nemohli existovat, protože by došlo ke zlomení obratlů. (dmk)

• - Slovo "dinotopia" je spojením gréckeho slova "dinosaur", ktoré znamená "hrozný jašter", a slova "utópia", ktoré znamená "pekné miesto". Ironicky však toto skĺbenie vytvára názov "hrozné miesto". (HelenOfTroy)