Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po havárii letadla se nevlastní bratři Karl a David dostávají na fantastický ostrov Dinotopie. V této dosud neobjevené části světa žijí v poklidné shodě lidé s dinosaury, kteří umí nejen mluvit, ale i číst a psát. Mnozí z nich studují, třeba jako stenonychosaurus Zippo, který je knihovníkem a mluví sedmnácti jazyky. S ním a s Marion, dcerou starosty z Města vodopádů, prožijí oba bratři vzrušující dobrodružství. Život a pohoda na Dinotopii jsou ale v ohrožení, protože energetické zdroje ostrova, bájné sluneční kameny, začínají slábnout. Osud Dinotopie se ocitá v rukou našich dvou hrdinů... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (60)

Hadati 

všechny recenze uživatele

Dinosauři sice nevypadají tak dobře jako ti Spielbergovi, ale i tak předvedli programátoři dost dobré výsledky. Nápad, stvořit skrytý svět, kde lidé a dinosauři žijí v harmonii, mě nadchnul. Město vodopádů také vypadá dobře. Horší je to už z hereckým uměním některých protagonistů, zejména kapitána Una, který mi připadal jako slamněný panák. Příběh také nebyl moc domyšlený. Zřejmě psaný pro děti, které neprohlédnou nesmyslnosti odvíjícejícího se příběhu tak jako dospělí. I přesto se mi však film líbil. ()

mr.filo 

všechny recenze uživatele

Jako dítě jsem knihu plnou úžasných ilustrací hltal s nadšením. Po letech jsem z nostalgie shlédnul i tuto třídílnou mini sérii. Bohužel se nevyrovná originálu stvořenému v knize a v dětské hlavičce, přestože scenérie vycházejí z ilustrací a věřím že i děj byl konzultován s autorem knihy. James Gurney byl mimo jiné ilustrátorem National Geographic. (porovnání ilustrace a scenerie ) ()

Reklama

sarkareifova 

všechny recenze uživatele

Podle mě je to nejlepší seriál o dinosaurech jakej se viděla. Je to skoro jako Ztraceni ale v Pravěku. Škoda, že je tak málo dílů. Provedení dinosaurů je naprosto dokonalé. Akorát bych to možná nedělala jako seriál, protože jeden díl má skoro hodinu a půl, al udělala bych to spíš jako film a některé nudné scény bych vyškrtla. Děj je celkem jednoduchej a herci se snažej a písničky taky ujdou. takže hodnotím za čtyři hvězdičky. ()

tom88 

všechny recenze uživatele

Príbeh Dinotopie mám celkom rád, no tento trojdielny film alebo seriál dopadol veľmi priemerne. Obsahovo a herecky veľmi slabé. Zopár pekných scén a záberov sa samozrejme nájde. Efekty samozrejme priemerné, ale na rozpočet a druh filmu treba uznať, že sa to celkom dalo. Pravda, že by každý diel mohol byť kratší o približne 10 minút. Miestami celkom nuda. 50% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Když začnou dinosauři být nebezpečně inteligentní a navíc mluví, je třeba rychle vzít do ruky encyklopedii a nastudovat si něco v předstihu, než vám ta pravěká inteligence přeroste přes hlavu. To se někdy tak stane, že dva nevlastní bratři po havárii letadla objeví bohem zapomenutý ostrov Dinotopie a prožijí tady dobrodružství o kterém řada spisovatelů fantastických románů suše sní. Pro diváka je to zážitek sice nepoměrně slabší, ale neudělá špatně, když na ostrov zavítá a prohlédne si to pravěké leporelo pěkně zblízka. Pokud jde o zástupce pravěkých ještěrů, je z čeho vybírat a pokud hledáte skvěle dobrodružný příběh, pak je třeba se smířit se zhusta televizním pojetím a nečekat ohromující podívanou naditou bombastickými speciálními efekty a důmyslnými kamerovými nájezdy. Režíroval kdysi nadějný a dnes již zcela zapomenutý "demolition man" Marco Brambilla, který od úspěšného ambiciozního akčního spektáklu vyzkoušel i jiné žánry, ale už nikdy nedokázal nadchnout diváky jako když proti sobě kdysi postavil bouráka Stallona a atletického Snipese. Jeho jediným dívatelným počinem, i když jak pro koho, se stal až o devět let později právě tento "pravěký" projekt. S méně známými herci a omezenými televizními prostředky i rozpočtem se jedná o sympatickou fantasmagořinku, kterou uvítají dospělí, protože jejich děti by to v pohodě mohlo na dlouho zabavit, když od nich chtějí mít pokoj. Dospělejší divák si raději počká na čtvrtý Jurský park. 60% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Slovo "dinotopia" je spojením gréckeho slova "dinosaur", ktoré znamená "hrozný jašter", a slova "utópia", ktoré znamená "pekné miesto". Ironicky však toto skĺbenie vytvára názov "hrozné miesto". (HelenOfTroy)
  • V seriálu se objevují dinosauři s dlouhým vzpřímeným krkem. Některé prameny však uvádí, že srdce by nedokázala pumpovat krev až do mozku. Dřívější věda se naopak příkláněla k názoru, že vzpřímené krky by nemohli existovat, protože by došlo ke zlomení obratlů. (dmk)

Reklama

Reklama