Ryan O’NealBarbra Streisand v bláznivé komedii o roztržitém hudebním vědci, excentrické mladé dámě a čtyřech navlas stejných zavazadlech. Americká crazykomedie s hvězdným obsazením je založena na existenci čtyř navlas stejných kabel, mezi nimiž dojde k řadě záměn. V jednom zavazadle jsou šperky závratné ceny, v dalším jsou zase přísně tajné vládní dokumenty. Zcela bez důležitosti není ani zavazadlo třetí, ve kterém má jistá dáma svoji „garderóbu“ na cestu. Zdánlivě bezcenná je poslední taška, plná „kamení“, pokud by ovšem její obsah nesloužil k demonstraci převratné vědecké teorie. V důsledku toho dojde i k propletenci lidských osudů. Tak se seznámí dvě zcela rozdílné osobnosti – roztržitý hudební teoretik Howard a excentrická slečna Judy... Děj samotný se odehrává jednak ve velkém hotelu, jednak v ulicích San Francisca, a je „prošpikován“ množstvím gagů a nápadů. Film získal Cenu britských kritiků za nejlepší komedii roku 1972 a byl v témže roce vyhlášen za pátý nejnavštěvovanější film v USA i Kanadě. (Česká televize)

Pawlisman

Ptákovina na entou. Staré komedie mám rad, pokud jsou kvalitní. Toto je střelené moc. 4 různé kufry a režisérsky pro diváky těžko čitelné. Vše by šlo přeci udělat lépe. I pokud by šlo ve klasických záměnových kolejích. Tento originální střelený styl. Brr. Až mi jde mráz po zádech. Nelíbilo. Dobrých vtipů pár, ale zbytek dokonale přehluší a zkazí. 5/10 ()

cab

Vyborne napsana, zahrana a natocena komedie plna slovnich prestrelek a vymen, kde prvni housle hraji prohozene kufry nasledovany pribehem podpantofloveho dokturka, ktery cestuje za ziskanim sponzora pro moznou seberealizaci se svoji panovacnou snoubenkou, ale seznamuje se s ukecanou a neustupnou Judy. 80% ()

Pavlínka9

Osobně problém, jako mnozí, s Barbrou Streisand nemám. Ani jako se zpěvačkou, ani herečkou. Zpěvačka je to podle mě výtečná a herečka také. V této roli si podle mého názoru vychutnala postavu jí přímo ušitou na míru :) Svižná, vtipná, i když chvílemi docela matoucí komedie, která se odehrává v typickém prostředí přelomu 60.a 70.let v USA. Barevné oblečení, stylové prostředí, kvalitní herecké obsazení a samozřejmě jako doprovod zpěv Barbry :) Nejlepší je samozřejmě 20ti minutová koncová sekvence, kdy se všichni protagonisté dostanou do společného záběru, který je zábavný, hodně akční a hlavně téměř nekončící :) Svižné a zábavné :) Prostě pohoda :) ()

Yardie

Au, tak todle bolelo. A to doslova. Po první půlhodině mě bolela hlava. Já nejsem nějakým fanouškem tohoto typu komedií, kde se dějí pořád nějaké záměny, omyly, pořád někdo někam běhá a schovává se apod. Navíc hlavní ženská postava mi od počátku lezla na nervy. Také mi nepřipadalo skoro nic vtipné - ani situace, ani slovní přestřelky. Nevím, jestli je to tím, že není použit nadčasový humor a vtip jako takový pokročil o tolik dopředu. Nebo je chyba ve mě - ale já mám rád filmy založené na slovních přestřelkách. Prostě a jednoduše mi to vtipné nepřišlo, bolela mě z toho hlava a místy mi to přišlo i trošku trapné. Howgh! ()

Pecival

Tohle a Raz, Dva, Tri (skrabnuto Cestou do Ameriky) jsou nejlepsi komedie co jsem kdy videl. Neodolatelně ujetá blbinka, u které jsem se ovšem královsky bavil. Souhra mezi Barbrou a Ryanem je jednoduše dokonalá, stejně jako jejich vzájemné slovní přestřelky. Strajsandu jsem nikdy za velkou krásku nepovažoval, ale tady byla k sežrání. O'Neal taktéž super. Co je v kterým kufru jsem sice netušil už po pěti minutách, ale to vůbec nevadilo. Celé to inferno navíc vygraduje ultimátní scénou u soudu, která je prostě bez konkurence. Doporučuji velmi povědený Český dabing. ()

• Peter Bogdanovic si za vzor filmu vzal ve své době neúspěšnou komedii Leopardí žena (1938) s Cary Grantem a Katharine Hepburn. (Olík)
  • Madeline Kahn v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Píseň "You're The Tap" zazní ve filmu dvakrát: první verze pod úvodními titulky, kde ji zpívá pouze Barbra Streisand, ve druhé při závěrečných titulcích se k Barbře přidá i Ryan O'Neal. (Robbi)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh