Nadosmrti

Ráno po oslavě výročí v domě u jezera se Ema probudí připoutaná ke svému manželovi, který pro ni přichystal poslední překvapení. Stala se obětí jeho velmi dobře promyšlené, naplánované a naprosto šílené pomsty... Ema je ženou Marka Webstera. Právníka, který před lety řešil její případ, kdy se stala obětí násilné loupeže. V předvečer výročí se Ema rozchází se svým milencem Tomem, kolegou jejího muže. Při večeři dostane Ema od manžela ocelový náhrdelník, který pro ni nechal vyrobit i přesto, že se domluvili, že výročí bude bez dárků. Ona má pro něj připravené lístky na Super Bowl. Mark je s díky odmítá. Při odchodu z restaurace jí Mark řekne, že pro ni má ještě jedno překvapení. V kapse kabátu najde Ema černý šátek. Mark jí se zavázanýma očima veze tmou kamsi autem. Když sjedou z cesty, Ema si ze strachu sundá šátek. Přijíždí k domu u jezera. Všude po domě jsou rozsvícené svíčky, cesta z plátků růží a připravené vzkazy. Růže jí zavedou do ložnice, kde na ni čeká Mark s přípitkem. Mark se jí omlouvá, ví že to mezi nimi v poslední době nebylo úplně v pořádku, ale chtěl by tomu dát ještě šanci. Když se Ema ráno probudí, je jí hrozná zima.  Zjistí, že je připoutaná k manželovi kovovými pouty. Mark sedí vedle ní, zeptá se, jak se vyspala a pronese, že je čas vstávat. V ten moment si prostřelí hlavu. Ema zůstává v posteli zakrvácená s mrtvolou svého muže, ke které je stále připoutaná. Chce přestřelit řetěz zbraní, ale v té byl jen jeden náboj. Odtáhne mrtvolu do šatny, ve které jsou jen její svatební šaty, které ukrývají trezor. Když se chce dostat do přízemí, spadne ze schodů a mrtvola Marka na ni. Táhne ho domem na svatebních šatech. Hledá telefon v kabelce, ten je ale utopený ve váze s růžemi. V koši na odpadky nachází klíče od auta. Obléká si manželovo krvavé oblečení, nohy si místo bot omotává látkou ze šatů a vydává se ke garáži. Naloží mrtvolu do auta, povede se jí nastartovat, ale záhy motor vypne. Zjistí, že vypustil nádrž. V autě začala hrát hudba do které pronikne jeho hlas. To ji vyděsí, ale je to jen nahrávka. Mark jí vysvětluje, že byl povolán pryč a nemohl by se dívat na to, jak žije šťastně dál... (TV Prima)

kkarx

Překvapivě zábavnej film. Akorát ta Megan Fox vypadá jako zmalovaná plastická bárbína a je k neuvěření, že by byla schopná čehokoliv od táhnutí těžkých břemen až k plavání v ledové vodě. ()

Rockerman

Na první pohled atraktivní podívaná vyznívá poněkud lacině a velmi neuvěřitelně. Totiž více, než Gerald´s game mi to chvílemi připomínalo Sám doma, jak většinou lehce si krásná Megan poradila se dvěma tupými bratry - vrahouny. Ale tak objektivně vzato, dívá se na to celkem dobře, jen logika není silnou stránkou tohoto filmu. ()

Kingjiri

Originální revenge biják, kterej ale naštěstí nebude sloužit jako inspirace chlapům, kterym už lezou jejich manželky na nervy. Protože kdo by se chtěl kvůli nesnesitelný manželce zabíjet? :-) Příběh dává vcelku smysl a až na pár logickejch kiksů je jakž takž reálnej. Ale možná právě proto jde občas i přes krátkou stopáž o nudnější podivanou. Představoval bych si větší porci napětí i akce, což trochu souvisí i s pomalejšim tempem vyprávění (než dorazej hlavní záporáci se děj docela táhne). Megan Fox mi sem tam připomínala Bruce Willise, kterej se na place víc nudí než si svojí práci užívá. Ale ve výsledku to zase tolik nevadilo, přece jen se na ní dá docela koukat :-D Jsem v podstatě spokojenej, ale nemůžu se zbavit pocitu, že by se dal ústřední námět zpracovat ještě o něco zábavnějc a líp, tři silnější hvězdy. ()

Daiker

Jeden z těch lepších thrilleru a první film co se mi líbil s umělou Megan Fox ...... Zajímavý příběh a zpracování tak nějak po staru ...... Bavil jsem se od začátku až do konce a to jsem ani nečekal, když se zbavuji loňských filmů z disku...... ()

Vabr

Till Death jsem odvrhl s tím, že námět zní nelogicky a nezaslechl jsem nějaké lepší ohlasy. Ale opak je pravdou. Jedná se o film odehrávající se na jednom místě, takže trefa do černého, a k tomu to je napínavé po celou stopáž. Její nesnáze s pouty jsou logické a reálně vyřešené. Sám bych nenašel lepší a rychlejší způsob, jak to vyřešit, takže hejtit tuto logiku je opravdu mimo mísu. Líbí se mi úspěšné snahy tvůrců o vytvoření hloubky a prokreslenosti, přestože by se mohlo jednat o jednoduchý děj. Smrti jsou působivé a schovávání je velmi zdařilé. Střetnutí probíhá podle mých představ a i když si myslíte, že byly všechny karty vyloženy na stůl, ještě jedno eso pro zloděje manžel zanechal. Celkem souhlasím s tím, že by Megan Fox mohla emoce zahrát lépe, ale i tak je její výkon v pořádku a prostě se dívá na ni hezky. Vyhodnocení: Vzpomněl jsem si na No Exit, ze kterýho jsem měl podobný akční vibe ()

tranquill

"Tu tvou mrtvolu jsem za sebou vláčela dávno předtím, než sis do té pošahané hlavy vpálil kulku! Jens to ještě nevěděl..." Průměrný, ale ne špatný, thriller. ()

Clark_Kent

Vypěvovaná Megan Fox se prakticky jen kroutila a nijak extra nehrála. Příběh z prvu vypadal dost chudě, pak přes půlku trochu jede. ()

ANTYCHRYST

Taková komorní jednohubka s krásnou Megan Fox.. :) hmedle z kraje přijde překvapení a pak uz se to celé odehrává v jednom domě..netradiční a originální nápad.. více prozrazovat nebudu 60% každopádně zajímavej dárek k výročí.. důkladně připravenej do posledního detailu ()

Mamlas odpad!

Prvních 50 minut se neděje vůbec nic. Jen nějaká ženská, zmalovaná jak velikonoční vajíčko, chodí, kouká a taky kamsi jede s manželem. Ve druhé půlce ji po baráku nahání nějací 2 tupouni. Má to kvalitu laciného TV filmu, je to úplně bez nápadu, bez čehokoli, co by zaujalo. Člověk kouká na ten brak a vlastně jen bez zájmu nebo zaujetí poskakuje stále dál, protože je to fakt nezajímavá a nudná ubohost. (5%) ()

stephano

Nemůžu říct, že jako žánrová jednohubka film nefunguje, problém je v žánru, lehce i v castingu a scénáři. Prostě da se na to koukat, ale musí bejt nalada. ()

petrik11

Tak toto bolo slabé ako čaj, nelogičností nakvadrát. Vskutku nesympatická hlavná hrdinka, povinne dobrý bleklivák, tragický dej ()

curfew77

Vcelku povedené žánrové cvičení, kterému jdou nejlíp nekonečné naháněčky. Nepochopil jsem zbytečný a roztahaný noirový úvod tající před divákem něco, co zná z trailerů i synopse v televizním programu, a iritovalo mě tvrzení, že z domu, kde přitom visí všude po zdech DESÍTKY zasklených obrazů, manža "odstranil všechny ostré předměty", ale jinak dobrý. Megan naprosto typově nesedí do role afektované a životem unavené manželky (což podtrhuje nepatřičnost úvodní čtvrthodinovky), zato polonahá válečnice ve zbytku filmu jí padne jako ulitá. 65 %. ()

ostravak30

Prvotina režiséra i scénáristy nepůsobí tak strašně, jak by se mohlo zdát. Zpočátku jistě. Ale jen do chvíle, než se ocitneme v domě, v němž má žena připoutanou mrtvolu k ruce. Pořád jsem čekal, co bude dál, protože se samotným pohybem po domě a hledáním cesty k osvobození by si tvůrci nevystačili. A po této již tak děsivé pomstě přišla další rána. Faktem je, že žena působila víc odhodlaněji, než by kdo asi čekal. Tím spíš, že dva fakt drsní týpci by si s ní měli snadno poradit. Přesto samotná zamrzlá pustina dává filmu celkem potenciál. Trochu to sice připomíná akčnější verzi Sám doma, ale budiž... ()

xxmurphyxx

Ako prvé si musíme ujasniť jedno. Megan Fox je herecké poleno. Stále sexi, ale stále poleno. A nič na tom nezmení ani tento film, kde som sa po prvých dvadsiatich minútach chytal za hlavu a chystal sa to vypnúť a streliť tomu jednu hviezdu. V tej osudnej chvíli ale zrazu nastal chrumkavý zvrat, ktorý ma okamžite zaujal, uzemnil a prinútil sledovať ďalej.  Film zrazu dostal slušný, úplne iný drive a z debilnej, takmer nepozerateľnej partnerskej drámy sa stal šťavnatý survival. Chvála Bohu sa od osudového momentu zmení film na určitý čas na one man/woman show a človek je tak ušetrený debilných dialógov z huby Megan Fox a môže sa tak poriadne sústrediť na jej polonahé telo a logickú hádanku, ako ďalej z tejto sračky do ktorej ju dostala jej neposlušná pišula a chuť po bbc. Megan nemusí hovoriť, nemusí moc hrať, len so sebou vláči svojho starého a človek je tak ušetrený zbytočného utrpenia. Naozaj nechápem, kto si myslel, že obsadiť toto poleno bude dobrý nápad. Zrejme ale niekoho následne napadlo, že treba zabrániť katastrofe a preto sa dialógy hlavnej postavy orezali na kosť. Mať to naozajstnú herečku v hlavnej úlohe tak to ide na štyri hviezdy len taký fukot. Neskôr nám do deja pribudnú ešte ďalšie dve postavy a tempo vystrelí do adrenalínového neba. Napriek mojej výčitke voči ne/hereckému umeniu Megan musím priznať, že som sa naozaj veľmi dobre bavil a film, od ktorého som nič dobré nečakal sa naozaj vydaril. Film sa síce občas nevyhne klišé alebo nejakému logickému lapsusu no na druhej strane ma niekoľko super nápadov a je spracovaný na úrovni. Pochváliť musím aj parádnu masku prestrelenej makovice a z toho dôvodu aj dostatok kvalitných a detailných záberov na ňu. Nie že by som bol extra úchyl, ale je pekné vidieť poriadnú prácu maskéra miesto nejakej digitálnej diery v hlave na pár sekundový záber. Mimo Megan bol kvalitný aj vyber hercov, hudba a celkovo navodená atmosféra naozaj stála za to. Miestami mi všetko to plíženie pripomenulo jednu pasáž z hry The Last of Us, čo je pozitívum samo o sebe. Takže na konci dňa hodnotím veľmi silnými tromi. Škoda tej Megan. Pohľad na jej nohy a tváričku sú síce príjemné, ale na to mi stačia statické obrázky, do filmu to chce aj hereckú kvalitu. ()

J.Mayen

No slava, po opravdu dlouho dobe (hororove/thrillerove bide) za posledni roky tu mame nadeji. Sice to byla spis prehlidka barbie a kenu,ale bylo koukatelne, Scenar, namet vyborny a nedavno jsme tu uz neco podobneho meli, ale tam slo o sexualni akt s pripoutanim k posteli. Mrazive a chladne pozadi filmu pridava na efektu, urcite se k filmu jeste vratim, za me moc povedeny. ()

wowylgu313

Byli chvilky kdy jsem si byl jistý čtyřkou... Nakonec jsem trochu upustil a tři lepší pro tento kousek budou lepší. Těch 65-70% :) první polovina filmu je test výdrže diváka. Protože prostě, "tak cooo bude" ... No ale od nečekané události "po sexu v chatě" to vše začalo chytat pořádné obrátky. Příjemně překvapilo i přesto že už jste něco podobného určitě viděli a né jednou. Líbila se mi tu ta celková "hra pro hlavní adeptku" ... Megan po dlouhé době viděna na plátně? A holka to neodehrála vůbec zle a přihlouple. Příjemné jemné drama! :-) horor bych tedy neřekl ale hold ČSFD no ... ()

uhlerado

Toľko nelogickych skolackych chýb, že som sa pousmial. Fox už nie je pekná, ale zaporak sa dal, pasovalo mu to. No to ťahanie mŕtvoly je trápne a tie veci proti fyzike a prírode povzrušia len tupca či dieťa. Keď bola zima, ani ju netriaslo, prečo neodrezal ruku zaporak, v tej ľadovej vode by nemala šancu ()