Jeden bez druhého nedají ani ránu. Spolu jich ale umějí dávat fůru! Americká dobrodružná komedie, inspirovaná básní Rudyarda Kiplinga. (oficiální text distributora)

Hollohlaway

Hodně, hodně naivní scénář a dlouhá stopáž, to rozhodně. Herecky je to v mezích té doby slušné, konec konců obsazení je velice dobré, stejně tak davové válečné scény musely tenkrát brát dech. No těch hluchých míst je celkem dost a občas se musíte smát proti své vůli, ale nostalgie z toho dýchá velmi silně, jako studijní materiál to můžu doporučit. Ovšem zábavný film podle dnešních měřítek to přeci jen moc není. ()

Jezinka

Nenudila jsem se, i když film trvá skoro dvě hodiny a postupně se rozvijí do finále. Ani závěr nebyl zas tak patetický, jak jsem čekala. Body za slonici Annie a její do budocna inspirativní návod jak zdolat visací most. ()

Han22

Lehká dobrodružná komedie z prostředí exotické Indie, která měla ukázat britské vojáky jako hrdiny bojující proti zlotřilým vyznavačům bohyně Kálí. Jenže trojice hrdinů se spíše chová jako idioti, rvou se, sypou projímadlo do punče, jeden odjede ukrást prastarý zlatý chrám. Nehrát je takoví sympaťáci jako Grant, Fairbanks a McLaglen, moc by se jim fandit nedalo. Co dál? Je to trošku moc dlouhý, nic moc se tu neděje, ale nenudil jsem se a závěrečná bitva je fajn. A celou dobu jsem si říkal, že proč mám fandit Britům, když tam nemají co dělat? Dobrodružný film roku 1939. ()

wosho

Film černobýlí jak jen může být (a to nemyslím kameru). V mnoha ohledech Gunga Din silně zestárl, pojetí Indie je fakt směšné (a trošku i rasistické). Na druhou stranu je do dnes vtipný (hlavně vtipy souvysející se slonicí), napínavý a Gary Grant se do své role hodí. Celkově jsou to slabší ****. ()

Rozjimatel

"I'm getting married, and I'm going in the tea business." "Married!" "Tea business!"     Komédia s vysokým rozpočtom, ktorá zožala veľký komerčný úspech a bola zaradená aj medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Ak by som mal na filme niečo vyzdvihnúť, tak to určite budú dve veľkolepé bojové scény (obzvlášť s ohľadom na dobu vzniku) na začiatku a na konci filmu. Avšak to, čo je medzi nimi, ma už príliš nenadchlo - plytký príbeh s hrozne banálnou zápletkou a naivnými dejovými zvratmi (trápne padnutie do zajatia, polomŕtvy muž šplhajúci sa na vežu), s "humorom" založeným na nevtipnom šaškovaní a s otravnou obohranou hudbou. Nechcene smiešne pôsobia aj tie začiernené tváre s vypleštenými očami akože domorodcov. Film už potom nezachráni ani Cary Grant, hoci sa všemocne snaží a na všetky strany rozdáva grimasy a údery päsťami.     "Look here! I'm a soldier of her Majesty, the Queen. I don't grovel before any 'eathen." "Tabul, take him to the tower and teach him the error of false pride." ()

aLPaC

Tak nevím. Film Gunga Din je děsně nezábavný, nudný, obsahuje velmi špatné bitevní scény (i na tu dobu - viz třeba srovnání se stejně starým Jihem proti Severu), je také politicky nekorektní (což bych ale díky roku vzniku dokázal odpustit). Co však nedokážu odpustit jsou nesympatické postavy (i Grant bohužel zklamal), strašně patetická hudba a ty zrychlené záběry. Navíc Gunga Din není příliš vhodně zvolený název, spíše by se to mělo jmenovat "Terminator Gunga Din", protože SPOILER přežít propíchnutí bajonetem, vylézt na několik metrů vysokou sochu a poté hrdinně troubit, to člověk jen tak nesvede. Když to shrnu, tak nemůžu být kvůli stáří shovívavý jako mnozí zdejší uživatelé, kteří jak vidí 75 let starý film, už jen kvůli tomu přihazují hvězdičky. Pořád jsem to srovnával s Jih proti Severu (s Chrámem Zkázy by to nebylo korektní), a to je prostě nebe a pořádně velký dudy. ()

Kragujevac

Absolutně nezáživný film. Dobrodružné filmy míchané s válečnými mě baví, ale tohle se mi vyhnulo velkým obloukem. Film jsem vypnul asi po třičtvrtě hodině, neboť zde nebylo vůbec nic, čeho bych se chytnul. Dávám jednu hvězdičku a to ani nevim za co, možná proto, že jsou a byly mnohem horší filmy než tento. ()

Kibernet

Chtělo by to trochu zkrátit bitevní scény, to by pro dnešního diváka byla značná úleva ! Tři hrdinové jsou ovšem bez chyby. ()

FireFox

Na svou dobu asi dobrá zábava, ale dnes už zkrátka film nefunguje tak, jak by měl. Místo smíchu vyvolává spíš úsměvy. A bandička krémem na boty natřenejch "Indů", ta je opravdu k smíchu. A neskrývané koloniální manýry zase k pláči. Na druhou stranu Grant opravdu pobavil výtryskem komediálního talentu. ()