Snake.Charmer

Formálně naprosto geniální umělecké dílo. Hry s modelínou a loutkami jsou famózní a Švankmajer na plátno hrne jeden originální nápad za druhým. Škoda že obsahově mě Lekce Faust úplně minula. ()

tragos

Přiznám se, že lehké zklamání. Celý Faust mi přišel roztěkaný, chybělo mu jasné sdělení jako v jiných Švankmajerech, které jsem zatím viděl. ()

IXOXI

Po 20 minutách jsem se rozhodl se vzdát. Viděl jsem soubor na sebe nalepených scén, později by se možná ve filmu objevil i nějaký příběh, ale už se mě čekat nechtělo... ()

Sosak

Surrealistická švankmajerovština, jakou si jenom můžete přát, navíc s perfektním Čepkem a složitými animacemi (mrskající se dítě s lebkou ve zkumavce je vysloveně pikanterie). ()

stromekk

U Švankmajera to mám buď a nebo - top flick nebo nepochopení... Tohle je (možná i díky detailnější neznalosti předlohy) spíše (i přes klasicky zajímavou Švankmajerovu formu a přeci jen zevrubnou znalost předlohy) ten druhý případ. Každopádně za baletky žeroucí gulášovou polífku z ešusů jedna hvězda navrch B) ()

junxi91

No, čekal jsem něco lepšího. Propojení loutkového divadla, včetně záběrů na loutkovodiče a jejich umění, s obyčejným příběhem jednoho pražského chlápka jménem Faust mohlo být zajímavé. Bohužel, děj byl na mě příliš roztříštěný, chaotický a často jsem přemýšlel nad úplně jinými věcmi. Navíc ten konec byl na můj vkus a příliš perverzní, stejně jako ta část, kde malí čertíci znásilnili malé andělíčky. Ale ten Kraus s dlouhými vlasy a vysmátým kukučem, ten mě bavil asi nejvíce. Co už, asi jsem příliš velký ignorant. ()

MarekMotor

Bohatý a košatý snímek postavený na konfrontaci faustovské legendy s psychologií má typický švankmajerovský rukopis a Petr Čepek byl, je a zůstane geniální. ()

Stanix

Tohle opravdu ne, odporné loutky s dabingem na úrovni maňáskového divadla pro předškoláky byly velmi špatnou rekvizitou. Čepek byl skvělej, i příběh byl zajímavej, ale ty loutky...... ()

Milda003

První dojem jsem byl celkem potěšen, pak už jsem si říkal že je to hroznej haluz co nedává smysl ale na konci se kruh uzavřel a vše zapadlo.... Takže i ikdyž velice velice podivný film, přesto má své určité kouzlo.. ()

krokodlak

Sice jsem trochu postrádal freudiánskou grotesknost následujících Švankmajerových filmů (které mě, na rozdíl od kritiků hlasujících o nejlepších polistopadových snímcích, oslovily více), neboť jde vlastně spíše o expresionistické než surrealistické dílo, avšak vzhledem k věcem mezi nebem, zemí a peklem nemohu jít pod pět hvězdiček. Film je totiž strhujícím testamentem geniálního (a i přes svou popularitu vlastně poněkud nedoceněného) herce Petra Čepka, který se již těžce nemocný rozhodl věnovat zbytek svých sil tomuto i pro zdravého herce vysoce náročnému počinu. Vidím tu pozoruhodné paralely se závěrem života a díla Davida Bowieho. Je vůbec milým paradoxem, že zrovna Švankmajer se svým spíše loutkohereckým přístupem dokázal opakovaně nabídnout hercům jejich životní příležitosti, asi je to dáno odbouráním superega a ega, což se překrásně projevilo kupříkladu u zdivočelého Jana Třísky v Šílených. Svou poslední a taktéž dosti pikantní roli v Lekci Faust odehrál i někdejší Přednosta stanice Antonín Zacpal, kterému s pokročilým věkem přibylo mnoho charismatu, a pěkně sugestivní tu byl i Jan Kraus. Vizuální složka je jako vždy u Švankmajera okouzlující, akorát by možná animace mohlo být o něco více. Rozbor obsahu ponechávám raději povolaným faustologům. ()

Stejšn

Jako s každým filmem Jana Švankmajera - buď se Vám to velice líbí, i když to třeba pochopíte až na několikeré shlédnutí (nebo to ani nepochopíte vůbec), nebo nad tím zakroutíte hlavou a zatratíte to. Já mám švankmajeroviny rád a proto i Lekci Faust musím dát 5 hvězdiček. ()

Romanka89

Švankmajer je pro mě jistota vynikajícího filmového zážitku. Navíc když je to spojeno s hercem jako je Petr Čepek a když se jedná o příběh jako je Faust, není co vytknout. Originální zpracování Fausta, které rozhodně stojí za shlédnutí :) ()

kubilov

Druhý Švankmajerův celovečerní film, hodnotím spíše jako slabší než Alenku. Vyčnívá skvělý Petr Čepek. ()

Mykhaluu

Petr Čepek, Jan Švankmajer, Jan Kraus a Minikinokavárna let devadesátých století dvacátého, kombinace vskutku surreální. ()