Reklama

Reklama

Podvodníci Pepan (P. Nárožný), Jára (K. Heřmánek) a Marcela (N. Konvalinková) opět plánují nelegální kšeftíky. Pepan se snaží koupit koně a tato okolnost ho svede dohromady s mezinárodním gangem, který chce přes Československo pašovat brilianty – právě pomocí koně. Barbara (J. Bohdalová) opět přemluví Pepana ke společné akci – krádeži peněz pro výplaty v podniku Strojstav. Akce se sice zdaří, jenže Pepan z ní opět nic nemá, neboť Barbara na něj připravila další podraz… A tak zbývá otázka – na co vlastně Pepan potřeboval koně? (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (42)

Davej 

všechny recenze uživatele

Horor. Jedná se o film z TV série, která má sice velmi dobré obsazení, ale bůhvíproč je to k nekoukání. Už z těch barev se člověku dělá špatně. Na co to točili? Na toaleťák? Je to pravděpodobně pokus o humorné ztvárění těžkého života galerky v naší jinak spořádané socialistické společnosti, jenže... No škoda slov. Jestli chcete vidět špatný film, tak tohle je opravdu dobrá volba. Enjoy. ()

Kovaja 

všechny recenze uživatele

Jára opět exceluje, tak jako v každém díle.Jeho záliba pro koně je moc milá,,vlastně on sám je pořádný kůň.:-)) To jak s Pepanovou partou vydrbe Barbara je do nebe volající a chce to pořádnou odvetu. Jen se Pepanovi divím že s Barbarou jde do dalších kšeftů, když je to mrcha která se vždycky přifaří a pak slízne smetanu. Pepanovi party mi bylo líto ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Předposlední díl z pětidílné televizní série komedií o třech podvodníčcích-smolařích, Pepanovi, Járovi a Marcelce, ještě nemá úplně vyschlou kvotu nápadů a hlášek a ukazuje nám kšeft, "veksl", nebo jak chcete, v ryzí české podobě. Tentokrát se bude kšeftovat s koni pro francouzského překupníka diamantů, podraz bude stíhat podraz a fígl triu nakonec nevyjde podle představ. Herecká partička podvodníků vyniká z celého filmu nejvíc. Vychytralý Pepan v podání Nárožného je opět v jeho podání neodolatelným podvodníkem, troubovitý Heřmánek hláškuje, i když o poznání méně než předtím s tím "zabíjí" a Konvalinková je jako lehká slečna docela rázovitě pojatá. Po technické stránce film hodně "klempíruje". Zrnitý obraz a zub času také zapracoval na vybledlosti barev. Režie Hynka Bočana není nijak opěvná a řekl bych, že i horší. Scházel větší spád událostí, zajímavější vystavění zápletky, aby se pořád nehrálo jen na čirou náhodu. Napadlo mě, že kdyby to celé nebylo pojato až tak jako nutná a nahláškovaná komedie, tak se mohl urodit docela ucházející televizní krimi snímek, který perfektně vystihl dobu dávno minulou se všemi těmi "nepracanty", co chtěli mít bezpracně hodně koláčů. Z dnešního pohledu už dost naivní podvádění, které je sice stále úsměvné, ale jen pokud akceptujete dobu, ve které se odehrává i s jejími typickými výdobitky, které k ní neodmyslitelně patřily, a to včetně socialistické galerky. Celá "šéfovská" série není nijak výjimečná, ale získala si určitou oblibu pro své vynikající herecké obsazení a pocit, že podvádění je vlastně docela legrace, když se to umí. A tihle podvodníčci v tom brilantní rozhodně nebyli. O to víc si získali divácké sympatie. Mé hodnocení: 60% ()

topi 

všechny recenze uživatele

V tomhle díle se Pepanova parta zaplete do kšeftu s opravdovými mafiány, aniž by věděla, že jde o diamanty. Všechno samozřejmě zpackal Jára, kterého si splete mafián v roli Vladimíra Kratiny, protože Jára má na klopě odznak, který náhodou našel pohozený na zemi, jenž pravému majiteli z kabátu vypadl. Nabízí mu neuvěřitelnou sumu 10 tisíc dolarů, když sežene koně. Jára málem omdlí a tak jdou s Pepanem do toho. Mezitím si chtějí opatřit pro sebe také jednoho koně a na zdejším zámečku potom za peníze vozit děti. Do toho chystají ještě další kšeft opět s Barbarou, která je klasicky zase o vše obere. K tomu dojde i k záměně koní, jejíž pointa nemá chybu!! :D. Výborný je dlouhošedovlasý hlavní mafoš, kterého hraje Gustav Opočenský. Járu v podání Karla Heřmánka musím zmínit v každé Šéfovské části, tohle ani není možný, jakej je to trouba, zejména jeho nahánění koně po dálnici a potom, když ho chytnou policajti. Z toho jdu vždy do kolen!!!! :D :D. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Slabé, velmi slabé. Vracet se k téhle povedené partičce po pěti letech nemělo smysl, humor dávno vyprchal... Zřejmě i proto tvůrci, vědomi si nedostatečnosti scénáře, vyrukovali se zahraničním mafiánským bossem a jeho poskoky. Zábava je to notně oprýskaná, jediné, co stojí za pozornost, je způsob, jakým Petr Nárožný okrade mzdovou účetní alias Janu Synkovou o kufr s výplatami. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (7)

  • Banka, kde se natáčelo, je v Praze Na Příkopě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Natáčelo se v Praze a na zámku v Liblicích. (rakovnik)
  • Natáčelo se také v obci Ořech, Zdiby, Čtyřkoly, Lštění a na Liberecké dálnici R 10 u Příšovic. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama