Tímhle dílem jsem celou sérii odstartoval. Solidní pozdněkomunistická zábava s mnoha známými českými herci, z nichž nejvíce mě pobavil pochopitelně skvělý Karel Heřmánek. A pak taky hospodský Eugen Jegorov se svojí hláškou: A co já s tím zdechlým koněm?- Musí se to nahlásit.- Nahlásit se to musí, ale tejden budou srnčí hody! :-)(7.10.2010)

Jára opět exceluje, tak jako v každém díle.Jeho záliba pro koně je moc milá,,vlastně on sám je pořádný kůň.:-)) To jak s Pepanovou partou vydrbe Barbara je do nebe volající a chce to pořádnou odvetu. Jen se Pepanovi divím že s Barbarou jde do dalších kšeftů, když je to mrcha která se vždycky přifaří a pak slízne smetanu. Pepanovi party mi bylo líto(12.7.2014)

• BigBang

Tento díl mi vizuálně a atmosférou připadal už spíš jak z doby po převratu. Cizinci, diamanty, dolary, koně, auta, chlapi s culíkem, divné oděvy, pohoda - zas jeden film, který mi umělecky potvrdil názor, že ta vekslácká doba plynule začla před převratem a pokračovala po něm. Po starosvětském podsvětí malých podvodníků tu moc nezbylo. A paní Konvalinková se zde již poněkud vzdálila té drobné dívce... Jen by se tam pořád nemusela porouchávat auta.(18.8.2013)

• VeverkaLesni

Karel Heřmánek byl vlastně důvod toho, proč sem se na film dívala. Jenže když má kvalitní herec hrát idiota, jde to dost těžko. Nevěřila sem mu jeho hloupost. Petr Nárožný je zde tak slizský, že film snad i doporučuji. (Vtip). Naďa Konvalinková, je tak rozkošná, jako celý film sám o sobě. (Sarkasmus). Ne prosím, tohle už znovu nikdy více. Ale v něčem se filmu zastanu. Minimálně má nějaký děj. V Československu vzniklo tak nějak "náhodou" spousty detektivek bez jakéhokoliv scénáře, tady aspoň nějaký náznak je.(22.3.2015)

• Davej

Horor. Jedná se o film z TV série, která má sice velmi dobré obsazení, ale bůhvíproč je to k nekoukání. Už z těch barev se člověku dělá špatně. Na co to točili? Na toaleťák? Je to pravděpodobně pokus o humorné ztvárění těžkého života galerky v naší jinak spořádané socialistické společnosti, jenže... No škoda slov. Jestli chcete vidět špatný film, tak tohle je opravdu dobrá volba. Enjoy.(25.4.2003)

• - Natáčelo se v Praze a na zámku v Liblicích. (rakovnik)