Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  ***

  Tímhle dílem jsem celou sérii odstartoval. Solidní pozdněkomunistická zábava s mnoha známými českými herci, z nichž nejvíce mě pobavil pochopitelně skvělý Karel Heřmánek. A pak taky hospodský Eugen Jegorov se svojí hláškou: A co já s tím zdechlým koněm?- Musí se to nahlásit.- Nahlásit se to musí, ale tejden budou srnčí hody! :-)(7.10.2010)

 • VeverkaLesni
  **

  Karel Heřmánek byl vlastně důvod toho, proč sem se na film dívala. Jenže když má kvalitní herec hrát idiota, jde to dost těžko. Nevěřila sem mu jeho hloupost. Petr Nárožný je zde tak slizský, že film snad i doporučuji. (Vtip). Naďa Konvalinková, je tak rozkošná, jako celý film sám o sobě. (Sarkasmus). Ne prosím, tohle už znovu nikdy více. Ale v něčem se filmu zastanu. Minimálně má nějaký děj. V Československu vzniklo tak nějak "náhodou" spousty detektivek bez jakéhokoliv scénáře, tady aspoň nějaký náznak je.(22.3.2015)

 • kingik
  ***

  Předposlední díl z pětidílné televizní série komedií o třech podvodníčcích-smolařích, Pepanovi, Járovi a Marcelce, ještě nemá úplně vyschlou kvotu nápadů a hlášek a ukazuje nám kšeft, "veksl", nebo jak chcete, v ryzí české podobě. Tentokrát se bude kšeftovat s koni pro francouzského překupníka diamantů, podraz bude stíhat podraz a fígl triu nakonec nevyjde podle představ. Herecká partička podvodníků vyniká z celého filmu nejvíc. Vychytralý Pepan v podání Nárožného je opět v jeho podání neodolatelným podvodníkem, troubovitý Heřmánek hláškuje, i když o poznání méně než předtím s tím "zabíjí" a Konvalinková je jako lehká slečna docela rázovitě pojatá. Po technické stránce film hodně "klempíruje". Zrnitý obraz a zub času také zapracoval na vybledlosti barev. Režie Hynka Bočana není nijak opěvná a řekl bych, že i horší. Scházel větší spád událostí, zajímavější vystavění zápletky, aby se pořád nehrálo jen na čirou náhodu. Napadlo mě, že kdyby to celé nebylo pojato až tak jako nutná a nahláškovaná komedie, tak se mohl urodit docela ucházející televizní krimi snímek, který perfektně vystihl dobu dávno minulou se všemi těmi "nepracanty", co chtěli mít bezpracně hodně koláčů. Z dnešního pohledu už dost naivní podvádění, které je sice stále úsměvné, ale jen pokud akceptujete dobu, ve které se odehrává i s jejími typickými výdobitky, které k ní neodmyslitelně patřily, a to včetně socialistické galerky. Celá "šéfovská" série není nijak výjimečná, ale získala si určitou oblibu pro své vynikající herecké obsazení a pocit, že podvádění je vlastně docela legrace, když se to umí. A tihle podvodníčci v tom brilantní rozhodně nebyli. O to víc si získali divácké sympatie. Mé hodnocení: 60%(15.12.2013)

 • Schlierkamp
  **

  Z mého pohledu jednoznačně nejhorší díl celé série. Šéf Pepan zdaleka nemá takovou šťávu, celý díl je podrážděný a nepříjemný, přestože může získat balík a postrádám také jeho proslulou lehkost a eleganci. K. Heřmánek alias Jára dostal o něco víc prostoru, ale nebylo to užitku snímku, neboť s jeho hloupostí a stupidními otázkami se musí naopak šetřit, jeho postava rozhodně není typ na utažení celého filmu. Obsazení toporného V. Kratiny do role tajemného cizince se ukázalo jako zásadní rána vedle. Kdyby jeho zajímavou postavu hrál kdokoliv s aspoň kouskem komediálního talentu, čtvrtý díl série by dostal o hvězdu víc. Naprosto katastrofální kšiltovka Frajera P. Nového už pouze nechala snímek padnout na dno zábavy. Chtělo by se konstatovat, že scénáristovi I. Garišovi došly nápady a zejména úroveň, avšak také je spravedlivé uznat, že pátý závěrečný díl mnohé vynahradil a spolehlivě smazal rozladění po shlédnutí tohoto nezdaru.(2.1.2013)

 • BigBang
  **

  Tento díl mi vizuálně a atmosférou připadal už spíš jak z doby po převratu. Cizinci, diamanty, dolary, koně, auta, chlapi s culíkem, divné oděvy, pohoda - zas jeden film, který mi umělecky potvrdil názor, že ta vekslácká doba plynule začla před převratem a pokračovala po něm. Po starosvětském podsvětí malých podvodníků tu moc nezbylo. A paní Konvalinková se zde již poněkud vzdálila té drobné dívce... Jen by se tam pořád nemusela porouchávat auta.(18.8.2013)

 • - Natáčelo se v Praze a na zámku v Liblicích. (rakovnik)

 • - V Praze se filmovalo v lokalitách: Libeň, Hotel Intercontinental, letiště Ruzyně, Krč, kavárna Slávie, Senovážné náměstí, Žižkov, Staroměstské náměstí, Kampa. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Natáčelo se také v obci Ořech, Zdiby, Čtyřkoly, Lštění a na Liberecké dálnici R 10 u Příšovic. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace