Podvodníci Pepan (P. Nárožný), Jára (K. Heřmánek) a Marcela (N. Konvalinková) opět plánují nelegální kšeftíky. Pepan se snaží koupit koně a tato okolnost ho svede dohromady s mezinárodním gangem, který chce přes Československo pašovat brilianty – právě pomocí koně. Barbara (J. Bohdalová) opět přemluví Pepana ke společné akci – krádeži peněz pro výplaty v podniku Strojstav. Akce se sice zdaří, jenže Pepan z ní opět nic nemá, neboť Barbara na něj připravila další podraz… A tak zbývá otázka – na co vlastně Pepan potřeboval koně? (Česká televize)

TV spot

dopitak

Tímhle dílem jsem celou sérii odstartoval. Solidní pozdněkomunistická zábava s mnoha známými českými herci, z nichž nejvíce mě pobavil pochopitelně skvělý Karel Heřmánek. A pak taky hospodský Eugen Jegorov se svojí hláškou: A co já s tím zdechlým koněm?- Musí se to nahlásit.- Nahlásit se to musí, ale tejden budou srnčí hody! :-) ()

Davej

Horor. Jedná se o film z TV série, která má sice velmi dobré obsazení, ale bůhvíproč je to k nekoukání. Už z těch barev se člověku dělá špatně. Na co to točili? Na toaleťák? Je to pravděpodobně pokus o humorné ztvárění těžkého života galerky v naší jinak spořádané socialistické společnosti, jenže... No škoda slov. Jestli chcete vidět špatný film, tak tohle je opravdu dobrá volba. Enjoy. ()

topi

V tomhle díle se Pepanova parta zaplete do kšeftu s opravdovými mafiány, aniž by věděla, že jde o diamanty. Všechno samozřejmě zpackal Jára, kterého si splete mafián v roli Vladimíra Kratiny, protože Jára má na klopě odznak, který náhodou našel pohozený na zemi, jenž pravému majiteli z kabátu vypadl. Nabízí mu neuvěřitelnou sumu 10 tisíc dolarů, když sežene koně. Jára málem omdlí a tak jdou s Pepanem do toho. Mezitím si chtějí opatřit pro sebe také jednoho koně a na zdejším zámečku potom za peníze vozit děti. Do toho chystají ještě další kšeft opět s Barbarou, která je klasicky zase o vše obere. K tomu dojde i k záměně koní, jejíž pointa nemá chybu!! :D. Výborný je dlouhošedovlasý hlavní mafoš, kterého hraje Gustav Opočenský. Járu v podání Karla Heřmánka musím zmínit v každé Šéfovské části, tohle ani není možný, jakej je to trouba, zejména jeho nahánění koně po dálnici a potom, když ho chytnou policajti. Z toho jdu vždy do kolen!!!! :D :D. ()

Kovaja

Jára opět exceluje, tak jako v každém díle.Jeho záliba pro koně je moc milá,,vlastně on sám je pořádný kůň.:-)) To jak s Pepanovou partou vydrbe Barbara je do nebe volající a chce to pořádnou odvetu. Jen se Pepanovi divím že s Barbarou jde do dalších kšeftů, když je to mrcha která se vždycky přifaří a pak slízne smetanu. Pepanovi party mi bylo líto ()

subic

Šéfové počtvrté a tentokrát je zase Barbara (Bohdalka) převeze, teda hlavně Pepana. Nějací Holanďani pašují přes Československo diamanty a chtějí je propašovat v útrobách koně, kterého tu chtějí koupit legálně i s dokumenty na export. Ale to by nebylo ono, kdyby se k tomu nepřipletl Jára, Pepan i Barbara. A Marcela (Konvalinková) se tu už celkem zakulacuje, za těch 7 let od prvního dílu už je skoro 2x taková. Takže Pepan sehnal 2 koně, s jedním Jára běhá po dálnici, to je asi nejveselejší scéna. Smutné je, že ty diamanty kůň vyzvrátí a Pepan je nevědouc hodí na dno řeky. A opět tu je taky oblíbený podnik Strojstav, Pepan v převlečení okrade účetní vezoucí peníze na výplaty a toho pak zase obere Barbara jako vždycky. ()

• Banka, kde se natáčelo, je v Praze Na Příkopě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • V Praze se filmovalo v lokalitách: Libeň, Hotel Intercontinental, letiště Ruzyně, Krč, kavárna Slávie, Senovážné náměstí, Žižkov, Staroměstské náměstí, Kampa. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)