• BigBang

Tento díl mi vizuálně a atmosférou připadal už spíš jak z doby po převratu. Cizinci, diamanty, dolary, koně, auta, chlapi s culíkem, divné oděvy, pohoda - zas jeden film, který mi umělecky potvrdil názor, že ta vekslácká doba plynule začla před převratem a pokračovala po něm. Po starosvětském podsvětí malých podvodníků tu moc nezbylo. A paní Konvalinková se zde již poněkud vzdálila té drobné dívce... Jen by se tam pořád nemusela porouchávat auta.(18.8.2013)

Tímhle dílem jsem celou sérii odstartoval. Solidní pozdněkomunistická zábava s mnoha známými českými herci, z nichž nejvíce mě pobavil pochopitelně skvělý Karel Heřmánek. A pak taky hospodský Eugen Jegorov se svojí hláškou: A co já s tím zdechlým koněm?- Musí se to nahlásit.- Nahlásit se to musí, ale tejden budou srnčí hody! :-)(7.10.2010)

Jára opět exceluje, tak jako v každém díle.Jeho záliba pro koně je moc milá,,vlastně on sám je pořádný kůň.:-)) To jak s Pepanovou partou vydrbe Barbara je do nebe volající a chce to pořádnou odvetu. Jen se Pepanovi divím že s Barbarou jde do dalších kšeftů, když je to mrcha která se vždycky přifaří a pak slízne smetanu. Pepanovi party mi bylo líto(12.7.2014)

Předposlední díl z pětidílné televizní série komedií o třech podvodníčcích-smolařích, Pepanovi, Járovi a Marcelce, ještě nemá úplně vyschlou kvotu nápadů a hlášek a ukazuje nám kšeft, "veksl", nebo jak chcete, v ryzí české podobě. Tentokrát se bude kšeftovat s koni pro francouzského překupníka diamantů, podraz bude stíhat podraz a fígl triu nakonec nevyjde podle představ. Herecká partička podvodníků vyniká z celého filmu nejvíc. Vychytralý Pepan v podání Nárožného je opět v jeho podání neodolatelným podvodníkem, troubovitý Heřmánek hláškuje, i když o poznání méně než předtím s tím "zabíjí" a Konvalinková je jako lehká slečna docela rázovitě pojatá. Po technické stránce film hodně "klempíruje". Zrnitý obraz a zub času také zapracoval na vybledlosti barev. Režie Hynka Bočana není nijak opěvná a řekl bych, že i horší. Scházel větší spád událostí, zajímavější vystavění zápletky, aby se pořád nehrálo jen na čirou náhodu. Napadlo mě, že kdyby to celé nebylo pojato až tak jako nutná a nahláškovaná komedie, tak se mohl urodit docela ucházející televizní krimi snímek, který perfektně vystihl dobu dávno minulou se všemi těmi "nepracanty", co chtěli mít bezpracně hodně koláčů. Z dnešního pohledu už dost naivní podvádění, které je sice stále úsměvné, ale jen pokud akceptujete dobu, ve které se odehrává i s jejími typickými výdobitky, které k ní neodmyslitelně patřily, a to včetně socialistické galerky. Celá "šéfovská" série není nijak výjimečná, ale získala si určitou oblibu pro své vynikající herecké obsazení a pocit, že podvádění je vlastně docela legrace, když se to umí. A tihle podvodníčci v tom brilantní rozhodně nebyli. O to víc si získali divácké sympatie. Mé hodnocení: 60%(15.12.2013)

• VeverkaLesni

Karel Heřmánek byl vlastně důvod toho, proč sem se na film dívala. Jenže když má kvalitní herec hrát idiota, jde to dost těžko. Nevěřila sem mu jeho hloupost. Petr Nárožný je zde tak slizský, že film snad i doporučuji. (Vtip). Naďa Konvalinková, je tak rozkošná, jako celý film sám o sobě. (Sarkasmus). Ne prosím, tohle už znovu nikdy více. Ale v něčem se filmu zastanu. Minimálně má nějaký děj. V Československu vzniklo tak nějak "náhodou" spousty detektivek bez jakéhokoliv scénáře, tady aspoň nějaký náznak je.(22.3.2015)

• - Banka, kde se natáčelo, je v Praze Na Příkopě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčelo se v Praze a na zámku v Liblicích. (rakovnik)

• - V Praze se filmovalo v lokalitách: Libeň, Hotel Intercontinental, letiště Ruzyně, Krč, kavárna Slávie, Senovážné náměstí, Žižkov, Staroměstské náměstí, Kampa. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)